mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 03:54:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288036 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #600 : ponedeljek, 24.10.2005 : 12:30:52 »

Meni njena glava ne štima. Je pa to moja "soseda"  ki je nikoli ne krtačijo, še tisti vozel ji niso odrezali (ker se ga ne da več razčesat) ji bom zgleda morala jaz.

papa
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #601 : ponedeljek, 24.10.2005 : 13:59:02 »

Lanabela, več fotografij tiste psice je tukaj: http://anjar.moj-album.com/album/1209656/

glede male šole pa: mi smo največ delali na tem, kako pridobiti pozornost psa, kako ga motivirati tudi, ko so zraven moteči dejavniki (ostali psi, ljudje, hrup itd.). mislim, da je to najpomembnejše, ker ko enkrat pridobiš pasjo pozornost, je vse ostalo mala malica.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #602 : ponedeljek, 24.10.2005 : 14:06:44 »

da nadaljujem z malo šolo (nekdo me je zmotil): učili smo se še odpoklica, sedi in poleg. ne spomnim se, če smo delali vajo prostor. hecno, da je Sammy pri odpoklicu v mali šoli prišel k meni prav vsakič že na prvo besedo.
je pa inštruktor pokazal tudi, kako se psu pregledujejo zobje in kako se ga navadi na to, ker vsi na začetku ne pustijo tega, pa tudi kako se krtači dlaka (no, on je to pokazal na ovčarju, je pa itak skoraj pri vsaki pasmi drugače) in režejo kremplji.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #603 : ponedeljek, 24.10.2005 : 15:00:45 »

Ja res je po tipu podobna Betki, kar pomeni da ni ravno prva klasa in da je nekje na skrajno "volčjem" koncu. Meni so take zelo simpatične, ker imajo načeloma zelo lepo gibanje in so hitre. Imam pa občutek, da je malo večja od Betke.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #604 : ponedeljek, 24.10.2005 : 18:21:09 »

po dolgem času smo zaradi moje nepazljivosti spet okusili našo onesnaženo reko Angry - za racami ... spodaj in po nogah je bil črn, zgoraj pa bel  Roll Eyes seveda sem ga takoj po prihodu domov stuširala s šamponom in danes bo spal v zimskem vrtu.
pri njegovem enem letu sem imela kar hude probleme zaradi tega, ker mi je konstantno uhajal v reko, ampak potem sem ga nekako odvadila, zdaj po letu in pol pa spet ...  Sad
ga naj imam sedaj nekaj časa ob reki na povodcu? ker če je danes okusil to "svobodo", bo jutri verjetno tudi poskušal in potem bo spet težje priti na prejšnje stanje.

pa še to - glede kopanja: je dobro psa takoj po njem počesat?
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #605 : ponedeljek, 24.10.2005 : 19:40:38 »

a bi lahko nujno naeaj še jaz vprašala? zadnjič je bil dež in pes se mi je nekje valjal in hodil med vejamim no, in zdaj, ina na hrbtu dlako malo zafoclano, skos mu jo poskušam odfoclat ampak brez cukanja ne gre in potem mi kar pobegne Ares. kaj naj naredim? vsak dan mu poskušam ...
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #606 : ponedeljek, 24.10.2005 : 19:41:48 »

nekaj*
hodil med vejami*
ima na hrbtu*
moje napake
Logiran
jmarkoos
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #607 : torek, 25.10.2005 : 08:39:28 »

Če lahko dodam mojo izkušnjo glede "čiščenja" dlake - z našo Tai sva preživela že marsikaj Cheesy, ker namreč hodiva veliko po hribih in naju včasih dobi tudi kakšen dež sram Enkrat sem jo res stuširal samo z vodo pa mislim, da ji ni bilo preveč všeč! Večkrat ko išče vodo in zabrede v kakšno mlakužo ima tačke in še trebuh velikokrat popolnoma črn! Opazil pa sem, da se ji ta umazanija že med sprehodom posuši in kar več ali manj sama odpade. Zato jo sedaj kar pustim, da se posuši ( če najdeva kakšen čist potok med potjo, jo pustim, da se poigra v vodi ) in jo potem samo skrtačim, ampak vedno ko je popolnoma suha! Opazil pa sem tudi, da jo najbolje "počeše" veter, ko npr svobodna teče v naravi - in najbolj "pobeli" njeno dlako prav sneg !

Veliko veselja z vašimi medvedki
marko
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #608 : torek, 25.10.2005 : 10:24:19 »

Če je dobil v dlako smolo, daj najprej gor olje, potem pa umij s toplo vodo in milom.
Če pa ima samo zavozljano dlako, lahko poskusiš spraviti vozel narazen kar s prsti, lepo počasi vsakič po malo in paziš da ne cuka. Lahko poskusiš vozel razdeliti na več manjših s pletilko, če res ne gre drugače ga lahko razrežeš s škarjami, potem pa posamezne dele poskusiš razčesati z zelo redkim glavnikom (ki ima zobce recimo pol centimetra narazen. Če ne gre, pa odstiži ves šop, enkrat bo že zrasla nova dlaka.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #609 : torek, 25.10.2005 : 14:38:14 »

pa še to - glede kopanja: je dobro psa takoj po njem počesat?
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #610 : torek, 25.10.2005 : 15:22:26 »

pomoje, da je bolše, da se posuši

hvala za odgovore
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #611 : torek, 25.10.2005 : 16:14:57 »

Čara: točno taka je moja takrat ko se zmisi. Je pa res da nekatere niso ravno fejst kosmate kot npr. samci. Moja je nekje srednje kosmata. Je pa izredno simpatična. Sploh tale se mi dopade in ona slika zgoraj ko se tak lepo smeji:
http://anjar.moj-album.com/album/1209656/?os=1288802


Lanabela: daj mi povej. Kakšen tip samojeda je moja Bela. Meni bolj sliči na volkca in je tudi bolj močne konstrukcije.
Slikice so v albumu.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #612 : torek, 25.10.2005 : 17:34:18 »

Sploh tale se mi dopade in ona slika zgoraj ko se tak lepo smeji:
http://anjar.moj-album.com/album/1209656/?os=1288802
meni je tale tud všeč - spominja me na Sammyja po sprehodu, ker ponavadi vedno riva gobec v kakšne luknje (bi tudi kopal, če bi mu pustila) in je blaten okrog ust. Pa občasno drži tudi tak nazaj ušesa.

Lanabela: daj mi povej. Kakšen tip samojeda je moja Bela. Meni bolj sliči na volkca in je tudi bolj močne konstrukcije.
Slikice so v albumu.

Lahko še za Sammyja Smiley
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #613 : sreda, 26.10.2005 : 12:43:32 »

Mene tudi zanima za našo Ajo. Jo bom danes malo poslikala in pripela slike.  Med vikendom pa smo bili na sprehodu skupaj z enim nemškim ovčarjem. Naše sploh ni bilo za spoznat. To, da me ni ubogala, bom raje spustila, toda kako se je igrala, norela... Malo pa me je presenetila, ker se je izredno valjala po blatu. Kjerkoli je videla lužo in v njej blato je prav letela tja in se notri valjala. O tem, da je to sicer bel pes ni bilo ne duha ne sluha. Bila je vsa blatna, od nog, trebuha, hrbta, celo "make up" oči si je naredila. Pol smo imeli največji problem kako tako "lepotico" spravit v avto, toda naslednji dan smo jo skrtačili in kljub temu, da je nismo kopali je zopet bela. Dlaka teh psov je res čudežna.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #614 : sreda, 26.10.2005 : 12:50:02 »

Saj to niso neki uradno priznani tipi. Na eni strani so bolj volkci, z daljšimi gobci in ušesi, ponavadi imajo manj dlake, in so na bolj visokih nogah in so za spoznanje daljši, ponavadi imajo zelo lepo in elegantno gibanje in so lahko zelo hitri. Pri meni je taka recimo Beti, malo manj pa Brina, Lana in Sassy. (pa tudi Lili in Bela) Na drugi strani so medvedki, ki imajo kratke gobčke in ušesa, zelo gosto dlako, ponavadi so na krajših nogah ( ali pa tako samo zgleda zaradi dlake). Najbolj medvedkaste samojede sem videla pri Itaijanih in mi sploh niso bili všeč. večina samojedov je nekje vmes (od mojih recimo Daisy in Alica, pa Sammy tudi). Na celi tej paleti se da najti lepe in kvalitetne pse, razen skrajnih, kjer volkcem ponavadi manjka tipičen nasmešek, medvedki pa imajo netipične okrogle oči, in so skoraj kvadratni.

Sammy: psa se skrtači pred kopanjem, potem pa ko se posuši (ali skoraj posuši). Če ti gre  v blato, ga lahko samo pustiš da se posuši in ga skrtačiš drug dan. Če je v tistem potoku samo črno ne preveč lepo dišeče blato ni nič hudega. Moje grejo velikokrat v tako vodo in so do doma že skoraj bele. Bolj se boj vode, ki je tudi kemijsko onesnažena.
Logiran
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines