mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 05:48:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288046 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #645 : sreda, 02.11.2005 : 22:10:17 »

York, vidim, da se učiš Wink oz. napredek. Pohvalno!
S tvojim problemom pa nimam izkušenj ...
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #646 : sreda, 02.11.2005 : 22:28:05 »

Hm pojma nimam zakaj je lizo. Mogoče pa je hotel počistit?!  Wink
No danes ko sem beli dala obrok - to je pol konzerve, nekaj riža in korenja. Če bi vse skupaj seštel bi dobo nekje slabo konzervo (400g). Ji pa dam enkrat na dan, včasih dva krat (te pač odmerim manj). V glavnem kaj me je šokiralo: za njeno težo bi naj ona pojedla od dve do tri konzerve na dan. Pa toti so nori. Pa ne rečem da sva ravno penzonistki po miganju. Kar dosti na peciklu (4-5km teka). Tak da zaj pa res ne vem od kje so oni tisto tabelo vzeli.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #647 : četrtek, 03.11.2005 : 07:59:30 »

Tisto tabelo so oni napisali da bi čim več prodali  Wink Sej tudi na briketih ponavadi piše več kot je potrebno...
Logiran
mat...
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #648 : četrtek, 03.11.2005 : 08:15:24 »

Evo prav zato so meni tej forumi tako všeč - izveš dejansko tisto kar te zanima, se pravi da dobiš informacije od ljudi ki imajo ali so imeli enake "probleme" kot jih imaš sam, ne pa od raznih ljudi ki sploh ne poznajo teh belih medvedkov, snežnih lisic, .... in še in še imen zanje, ki sem jih slišal v teh mesecih.
Hvala vsem za informacije!
Pa še dve slikce, ki so že sicer že malček stare ampak mi je crknu fotoaparat pa si še nisem omislu novega.  
Logiran
mat...
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #649 : četrtek, 03.11.2005 : 08:16:43 »

slikce so nekam zalutale pa poskušam znova:

[attachment deleted by admin]
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #650 : četrtek, 03.11.2005 : 10:11:16 »

JOooooooj kok fletkano  Cheesy Tai in York sta približno enako stara (mesec razlike) pa zdaj po slikicah vidim o čem je govorila Lanabela nekaj postov nazaj o volkcih in medvedkih. Če gledam po slikah je Tai bl volkec, York pa medvedek.
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #651 : četrtek, 03.11.2005 : 11:31:48 »

iiiiiiiii, kok sta corti slikci...  Smiley Smiley Smiley Cheesy Cheesy Grin
ko ste govorili o hrani...Ares pa poje čisto vse kar mu pride v usta od sadja do  mesa, testenin...  Grin pa še nekaj. a psi res jejo gnoj ker je v njem nek vitamin, ki ga pes potrebuje...no, ne vem no..če kdo kaj ve o tem, naj mi prosim napiše Smiley Cheesy Grin Grin

a lahko samo še nekaj neumesnega? v Mr.Pet trgovini so predstavitve psov vsako soboto, ane? in me zanima če so samojedi že bili ali pa kdaj bodo? no, glih če kdo ve...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #652 : četrtek, 03.11.2005 : 11:47:39 »

Ne vem, mene so že zdavnaj enkrat vabili, pa se mi ni šlo, potem pa vse tiho je bilo.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #653 : četrtek, 03.11.2005 : 13:24:50 »

Kok postov se je nabralo v tem tednu, da sem kar nekaj časa brala. Vdim, da smo dobili še enga lepotca - res je cortkan.
Naša je tudi izbirčna pri hrani. Štartali smo z Hilsom, imeli Evkanubo, pa še ene, za katere sem pozabila ime, sedaj pa je ProPac. Kakšen dan jih poje več, drugi dan manj. To, da bi ji po 15 min jemali hrano, se pri nas ni obneslo. Pustimo smo ji posodo, dokler ne poje, pri tem pa smo pozorni, da ne prekorači predpisanega. Seveda smo tudi mi opazili, da tam piše preveč in ima manjši obrok kot je predpisano. Poskušali smo ji dajati razne dodatke, toda to se pri nas najbolje ne obnese. sedaj dobiva občasno skuto z jajcem, riž s tunino in zelenjavo iz juhe z mesom. Vse ostalo odpade, ker ima potem drisko.

Gnoj!!
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #654 : četrtek, 03.11.2005 : 13:43:04 »

pa še nekaj. a psi res jejo gnoj ker je v njem nek vitamin, ki ga pes potrebuje...no, ne vem no..če kdo kaj ve o tem, naj mi prosim napiše Smiley Cheesy Grin Grin


Ne vem če ima gnoj kakšne vitamine, ampak naš ga pobere če ga le more!  Cheesy Tak svež je pa itak najboljši in če ga nimam na povodcu ni šans da ga nebi požru! Še če ga imam na povodcu mi ne uspe vedno preprečiti smrdljive pojedine  Wink
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #655 : četrtek, 03.11.2005 : 13:52:30 »

Kok postov se je nabralo v tem tednu, da sem kar nekaj časa brala. Vdim, da smo dobili še enga lepotca - res je cortkan.
Naša je tudi izbirčna pri hrani. Štartali smo z Hilsom, imeli Evkanubo, pa še ene, za katere sem pozabila ime, sedaj pa je ProPac. Kakšen dan jih poje več, drugi dan manj. To, da bi ji po 15 min jemali hrano, se pri nas ni obneslo. Pustimo smo ji posodo, dokler ne poje, pri tem pa smo pozorni, da ne prekorači predpisanega. Seveda smo tudi mi opazili, da tam piše preveč in ima manjši obrok kot je predpisano. Poskušali smo ji dajati razne dodatke, toda to se pri nas najbolje ne obnese. sedaj dobiva občasno skuto z jajcem, riž s tunino in zelenjavo iz juhe z mesom. Vse ostalo odpade, ker ima potem drisko. V nedeljo bo stara pol leta, trenutno pa tehta dobril 16 kg. Njene točne velikosti ne vem imam pa občutek, da ne bo več prav veliko zrasla.

Gnoj!! Undecided, joj ne mi ga omenjat. Prav previdni moramo biti, da jo pred kakšnim kupom preusmerimo, sicer se dobesedno koplje po njem, tudi jedla ga je že, tako da... to je poglavje zase poleg poleg raznih iztrebkov in mrhovine. Sedaj nam rata, da to pusti pri miru le ob ob pravi nagradi, trenutno je to sir.


York, se spomniš kako sem tarnala, ker je Aja opravljala veliko potrebo v uti. Odkar je bilo močno neurje in je nismo spustili v garažo, temveč smo jo zaprli v uto, tega problema ni več. Sedaj je ugotovila, da je v uti zavetje pred dežjem in mrazom in vsako jutro prav zaspano pogleda ven, ko pridemo k njej. Tudi Yorka bo to zagotovo minilo.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #656 : četrtek, 03.11.2005 : 13:53:15 »

Prejle se mi je nakj prikradlo??? ne vem kaj se je zgodilo, vidim da je prvi post samo na pol. Se opravičujem
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #657 : četrtek, 03.11.2005 : 14:00:25 »

Spet je gor nekaj novih slikc   http://www.moj-album.com/album/1394513/    http://www.moj-album.com/album/1394886/ 
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #658 : četrtek, 03.11.2005 : 14:56:39 »

Irena, a bi si lahko vzela nekaj časa, da bi odgovorila na vprašanja, ki bi ti jih poslala po mailu in bi jaz potem objavila na strani v rubriki O SAMOJEDIH v obliki intervjuja z dolgoletno lastnico, poznavalko in vodnico samojedov? Wink da malo popestrim stran ... samo moram se zraven spravit.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #659 : četrtek, 03.11.2005 : 15:52:48 »

Ja Ajči, saj naš nič ne protestira ko je v pesjaku, prav rad gre notri in tudi skrbi za čistočo  Wink Samo ni mi bilo jasno zakaj je takrat naredil tisto.... Srečna ti ker te Aja mirno počaka zjutraj v pesjaku. Naš začne tuliti na vse grlo ko prvi od družine pride skozi vrata (razen na brata ne tuli ker ve da ga na bo odprl). Na kogarkoli drugega pa....uf! In če do pol sedmih ni nikogar ven pa se začne dreti kar tako.... Mislim da bom kmalu dobila kakšno grozilno pismo od sosedov  Huh To lajanje je pravi problem. Predvsem zjutraj. Čez noč je priden, podnevi pa začne lajat samo ko se mu mudi na stranišče ali ko kdo nepoznan pride na dvorišče (pa še zato ne laja vedno)....
Logiran
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines