mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 06:20:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288049 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #825 : torek, 06.12.2005 : 15:02:02 »

Psica ima šive na trebuščku, tako da mislim, da je treba psice bolj pazit. Pa tudi tkivo se prereže.
Alba je drugače v pesjaku, razen ob večerih gleda z mano televizijo, pa še to se kmalu naveliča bit v toplem prostoru.
Če ga boš mogel imeti notri, se bo mogu mal navadit za tiste par dni  Grin Wink.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #826 : torek, 06.12.2005 : 16:12:51 »

In mislim, da se bo kar hitro navadil. Sploh če bo videl, da če sloni poleg elementa v kuhinji in te nemilo gleda, da lahko tudi kaj mimo "pade". Pa, da obstajajo takšne super skodelice, kjer se skrivajo bomboni Smiley, ... Pa, če si zunaj v boksu ne slišiš šušljanja papirčka od bombona, če si pa poleg pa lahko še ne vem kako trdno spiš, ko te prebudi in si kot rešilec takoj zraven - se razume, če bi kaj slučajno padlo na tla Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #827 : torek, 06.12.2005 : 19:20:35 »

York, saj sem pa že napisala ... Nam so rekli, da naj bo notri zaradi prehlada, vnetja in podobnih zadev. Na samo operacijo pa se ne spoznam kaj dosti. 
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #828 : sreda, 07.12.2005 : 14:47:48 »

Ojoj Bela, to je pa res dober opis dogodkov v kuhinji, tudi naša najprej plane v kuhinjo in samo gleda kaj počnem. Ko pa dajem hrano na mizo za kosilo pa že prav živčna postane in prehaja iz sedenja v položaj prostor, češ; halo, tukaj sem tudi jaz!!! in pol seveda pride na vrsto njena posodica z neko dobroto, ki je v pesjaku ni nikoli.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #829 : sreda, 07.12.2005 : 15:27:39 »

ajči:  Cheesy - in pol ugotoviš, da se samojedi tudi slinijo  Grin Ko vidiš, da se mu nekaj fejst lušta, mu začne kar kapljat iz goflje  Grin
Pa veš kak lep razgled je v hladilnik?! Ma ni lepšega, kot da skupaj gledamo not in razmišljamo kaj bomo danes jedi...
Sem za fanta, ko ma rojstni dan skupaj pripravla vrečko, pa sem noter dala tudi nekaj čokoladnih bombonov za vzorec. Ja ni vraga je že enega nesla. In to tak pohuljeno, čisto počasi gre proti svoji postli. Si misli sej me ne bo vidla, če grem tak čisto počasi in bombon celi skrijem v gofljo.  Roll Eyes
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #830 : četrtek, 08.12.2005 : 09:10:47 »

Ojoj, ob tem sem se prav nasmejala. Smo pa včeraj po vaših opisih ugotovili, da ima naša Aja svoje stvari in močno upam,da tega pred 14 dnevi, ko je imela bližnji stik z "zlato prinašalko" ni bilo, sicer ...
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #831 : četrtek, 08.12.2005 : 10:11:56 »

Psa se moreta sprijet. Če samo hopsata drug po drugem še ni to nič. A ste bili ves čas poleg?  No zdaj pa lahko počakate do spomladi (samo ne predolgo, da se ne bo že drugič ženla).
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #832 : četrtek, 08.12.2005 : 14:57:25 »

Nista bila prav dolgo skupaj, malo pa. Zadevo sem sicer preverila z nihalom, ker se ukvarjam tudi z bioenergijo, pa naj ne bi bila breja, bolj smo bili presenečeni, da se nam je to zgodilo vpričo vseh, pa sem mislila da se psičke samo igrajo, kot bi imela 12 let.

Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #833 : četrtek, 08.12.2005 : 15:03:13 »

tudi jaz upam da psička ni breja...  Wink psa sta vedno dalj časa sprijeta ko se parita. kolikor vem psičke prvič ful cvilijo (vsaj moja živa je ful jokala) Sad  pa s psom sta bila kar dolgo skupaj. tako da mislim da tvoja ni breja in upam da ne bo mešančkov Wink
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #834 : četrtek, 08.12.2005 : 15:27:21 »

Ja, jaz tudi, že zaradi tega ne, ker je še premlada. Mešančki z prinašalcem pa bi bili verjetno na pogled fletni, karakterno pa tudi ne bi bili slabi, si jih pa ne želimo.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #835 : četrtek, 08.12.2005 : 15:30:46 »

Majchy in Alba, vajina psa sta huskija, mar ne?  Zanima me, ali je možno, da je hasky na pogled kot samojed, le da ima vmes sivo barvo in svetle oči - tudi rep ima kot samojed in ga tako nosi. V našem kraju je nareč tak pes (zelo, zelo lep) pa nam je lastnica rekla da je husky, meni pa se ne zdi prav nič podoben vašim in tistemu pri opisu pasme. (da ne bo pomote, tudi vaš je izredno lep pes)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #836 : četrtek, 08.12.2005 : 17:48:09 »

Ajči, takole na svete čase kdaj se zgodi, da psica ostane breja tudi če parček ne ostane skupaj. Pred leti sem peljala parit zlato prinašalko, ki pa se je vselej ko je šlo zares psu izmaknila. Dva dni smo poskušali brez uspeha, za vsak slučaj pa smo papirje o parjenju vseeno izpolnili. Še dobro, psica je bila proti vsem pričakovanjem vseeno breja.
Če jo pelješ sterilizirat čez dober mesec je pravzaprav vseeno, če bi bila slučajno breja, bi odstranili še maternico.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #837 : četrtek, 08.12.2005 : 19:34:38 »

Majchy in Alba, vajina psa sta huskija, mar ne? Zanima me, ali je možno, da je hasky na pogled kot samojed, le da ima vmes sivo barvo in svetle oči - tudi rep ima kot samojed in ga tako nosi. V našem kraju je nareč tak pes (zelo, zelo lep) pa nam je lastnica rekla da je husky, meni pa se ne zdi prav nič podoben vašim in tistemu pri opisu pasme. (da ne bo pomote, tudi vaš je izredno lep pes)

Potem je verjetno aljaški malamut ali pa mešanec med malamutom in huskyjem.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #838 : petek, 09.12.2005 : 08:24:03 »

Ja, sammy sem si ogledala sliko aljaškega malamuta in imaš prav, samo čudi me, da je lastnica, ki se ukvarja z kinologijo rekla, da je husky.
Je pa res zelo lep pes - kakšen pa ima značaj? Malo sem brala, pa se mi zdi, da ga ni ravno lahko vzgajati, verjetno težje kot samojeda. Na našo sem pa prav ponosna glede obnašanja: Včeraj je šla na prehod v mesto in za nazaj je bila skozi spuščena in je hodila lepo ob nogi (cca 1/2m nprej/nazaj), tudi ko je bil v bližini drugi pes na katere je dobesedno nora, je ob ukazu nadaljevala svojo pot.

Pa še vprašanje; ali vaši psi (mladi) tudi skačejo po vseh mimoidočih pseh in se poskušajo igrati in kako psa tga odvaditi, saj se mi zdi, da smo veliko delali na socializaciji.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #839 : petek, 09.12.2005 : 09:24:51 »

Če ima zavit repek, potem je prej Malamut kot Husky. Najlažje ju ločiš po višini - malamut je višji. Sem pa opazila, da se tudi huskyji med seboj razlikujejo, glede na strukturo, dlako. Alba ima ogromno dlake in je v primerjavi z Majchino Živo prava bajsika- Ima tudi malo krajše noge in močnejšo konstrukcijo. Pa ima ravno pravšnjo težo. Sem gledala ostale psičke iz iste psarne kot je Alba in imajo podobno dlako in konstitucijo.
Se mi pa ne  zdijo toliko podobni samojedom.
Karakter malamuta je mislim, da kar podoben huskyju, je sigurno potrebno vložiti veliko dela v vzgojo.
Moja psica načeloma po tujih ljudeh ne skače, se pa rada poigra z mimoidočimi psički. Na domače pa skače kot nora in jo poskušamo odvaditi, pa nam še ni uspelo. Bo treba še velikokrat reči ne.
Logiran
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines