mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 13:00:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288078 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #840 : petek, 09.12.2005 : 11:43:28 »

Kok pa je Alba stara in kako ste jo odvadili, da ne skače po drugih psičkih. Saj to, da se malo povohajo tudi mene ne moti, ona pa bi se igrala, igrala....
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #841 : petek, 09.12.2005 : 13:22:12 »

Majchy in Alba, vajina psa sta huskija, mar ne?  Zanima me, ali je možno, da je hasky na pogled kot samojed, le da ima vmes sivo barvo in svetle oči - tudi rep ima kot samojed in ga tako nosi. V našem kraju je nareč tak pes (zelo, zelo lep) pa nam je lastnica rekla da je husky, meni pa se ne zdi prav nič podoben vašim in tistemu pri opisu pasme. (da ne bo pomote, tudi vaš je izredno lep pes)

ajči če bi pokazala slike bi bilo veliko lažje povedati...ali je husky z rodovnikom? sicer pa so pri huskyjih dovoljene vse barve kožuha od bele, sive do črne in razno raznih kombinacij. Wink
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #842 : petek, 09.12.2005 : 13:30:02 »

Alba je stara 2 leti in 3 mesece. Da bi jo prav kaj posebej na to učili niti ne, ker je pri nas šele od 1.6. letos. Najbrž zaleže, če je na krajšem povodcu, ko gre mimo kuža. Jest jo dam na čisto kratek povodec in greva poleg ob takih srečanjih, potem je pa odvisno, za večino se sploh ne zmeni, nekatere povoha, z redkimi se pa igra.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #843 : petek, 09.12.2005 : 14:21:10 »

Saj če jo mi damo na čisto kratek povodec potem tudi ne skače, če opazimo da bi, jo damo v "sedi". Radi bi dosegli, da bi šla mimo psov brez zategovanj in podobno, tako kot opažam pri "zelo lepo vzgojenih" pseh. Sicer jo mi vsak dan peljemo na sprehod, kjer je vsaj pol ure spuščena in leta naokoli, ker tam ni nikogar, če pa kdo slučajno prihaja jo pripnemo. Mogoče je problem ravno v tem, da gremo premalokrat na lokacije kjer se zadržujejo ljudje, psi, avtomobili....
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #844 : petek, 09.12.2005 : 14:41:14 »

Tvoja je še mlada in razigrana, počaj še kakšno leto, pa se bo sigurno malo umirila. Pa poskusi jo učiti mogoče s fleksijem poleg, ko so ljudje in psi v okolici - pa naredi tako, da imaš fleksi 'odprt'.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #845 : petek, 09.12.2005 : 20:19:51 »

Je pa res zelo lep pes - kakšen pa ima značaj? Malo sem brala, pa se mi zdi, da ga ni ravno lahko vzgajati, verjetno težje kot samojeda.

Na splošno veljajo samojedi za najbolj učljive med polarnimi pasmami. Je pa verjetno odvisno od psa do psa (pa seveda od lastnika do lastnika Wink).
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #846 : sobota, 10.12.2005 : 13:25:03 »

Huskija se da krasno šolati, pod enakimi pogoji kot samojeda. če delajo, potem delajo z veseljem in zelo lepo. (na tekmah iz poslušnosti po programu A sta bila kolikor jaz vem dva zelo dobra huskija, ki sta zmagovala, na svetovnem prvenstvu v agilityju v mariboru je v Francoski ekipi nastopil tudi husky, in to odlično, ta ekipa je zmagala.) Jih je pa izredno težko motivirati (še malce težje kot samojede), poleg tega pa ima vsak pravi husky tako močan lovski nagon, da ga je nemogoče varno spuščati s povodca v neograjenem prostoru. Poleg tega potrebuje veliko več teka kot samojed.
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #847 : sobota, 10.12.2005 : 20:39:46 »

Saj če jo mi damo na čisto kratek povodec potem tudi ne skače, če opazimo da bi, jo damo v "sedi". Radi bi dosegli, da bi šla mimo psov brez zategovanj in podobno, tako kot opažam pri "zelo lepo vzgojenih" pseh. Sicer jo mi vsak dan peljemo na sprehod, kjer je vsaj pol ure spuščena in leta naokoli, ker tam ni nikogar, če pa kdo slučajno prihaja jo pripnemo. Mogoče je problem ravno v tem, da gremo premalokrat na lokacije kjer se zadržujejo ljudje, psi, avtomobili....

Pojdi vsak dan z njo skozi mesto, to se ti bo zelo obrestovalo! Mi smo z vasi in je Karo res srečen, če gremo z njim v mesto, tam je toliko dogajanja, on se vsede al pa vleže in gleda s takim sijem v očeh... Pra vje da kužka navadimo na promet, pse, ker je z njim veliko lažje shajat kot pa s psom, ki tega ni navajen-iz lastnih izkušenj.

čaw
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #848 : ponedeljek, 12.12.2005 : 09:55:22 »

Včeraj smo šli z njo v Tamar, kjer je bilo veliko ljudi in psov. Na poti tja smo jo imeli skozi na povodcu, saj je na začetku veliko vlekla in smo se bali da bi skakala na mimoidoče. Nazajgrede pa smo jo spustili kjer smo opazili, da ni ljudi, ko pa so prihajali smo jo na različne načine motivirali. Prav presenečeni smo bili, ko smo ugotovili, da ni skakala na druge, pravzaprav je šla, kot da jih ni opazila. Za pse pa smo jo še vedno pripeli, saj nikoli ne veš kako bi odreagirala, povrhu vsega pa smo se bali, da bi kakšnemu psu še vedno "dišala". Ob tem smo ugotovili, da moramo čim večkrat na takšne sprehode, kjer se nahajajo ljudje in psi, saj se bo najbrž le na ta način odvadila, da jo okolica bega in sčasoma lahko popolnoma spuščena. No, če vse to drži, smo na odlični poti. In verjetno je to, tista prava "socializacija" o kateri berem, mar ne?

Pa še vprašanje. Ali je možno, da se je kaj prehladila, saj zadnja dva dni nekam čudno laja, kot bi malo "zapiskala" oziroma, prej je imela bolj globok glas?? (kašlja ne, pa tudi iz noska ji ne teče)
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #849 : ponedeljek, 12.12.2005 : 11:34:45 »

Glede prehlada ne bi znala svetvovati. Glede socializacije pa je vsekakor to prava pot do uspeha. No naj povem, da moja mora bit na povodcu v bližini psov  sram, namreč ona jih mora vsaj malo povohat. Ne rabi se igrat samo toliko, da psa pozdravi potem pa že lahko gremo dalje. In to na kakih prometnih cestah ne pride v poštev.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #850 : ponedeljek, 12.12.2005 : 12:57:02 »

Meni se je obneslo, da sem šla s psom na Šmarno goro takrat ko so imeli mašo = neprekinjena kolona ljudi. Psico sem spustila, če se ni hotela zgubiti med ljudmi, je morala stalno paziti kje sem + ljudje so bili nadpovprečno neprijazni do psov in je tudi kakšno staknila s palico, če je prišla preblizu kakšnemu zoprnežu. Zelo poučno, po prvih 100m se za ljudi ni več zmenila, po drugih 100m se ni zmenila več niti za pse.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #851 : ponedeljek, 12.12.2005 : 13:57:32 »

To je dobra metoda Lanabela, s katero sicer nadleguješ oziroma obremejuješ druge, toda ker so ti psi zelo intelegentni hitro skapirajo, da tole skaknje in letanje za drugimi ni tako prijetno kot tvoja družba. Gremo na Šmarno goro.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #852 : ponedeljek, 12.12.2005 : 16:31:09 »

Nikogar ne obremenjujem, ker se v nikogar niti ne vtikajo. Point je v tem, da mora biti pes ves čas 100% pozoren, če ne se v trenutku izgubi. Nobena psica ni sama silila v ljudi, vendar se je pri taki gužvi izredni hitro naučila, da tujih ljudi ne sme niti pogledati niti se jim približati, ker jo hitro stakne. OK obremenjujem svoje živce, ker ni kar tako pustiti mladega psa (staremu to ni več potrebno) da ti zgine izpred oči v množici ne preveč prijaznih pohodnikov, ki mrgolijo na vse strani in prepustiti psu, da "se sam spet najde" brez kakršne koli pomoči s tvoje strani.
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #853 : ponedeljek, 12.12.2005 : 19:38:15 »

Ej Lanabela kok psov pa maš ti?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #854 : ponedeljek, 12.12.2005 : 19:47:42 »

6 ... če se ne motim ... Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines