mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 18:56:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288104 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #930 : ponedeljek, 16.01.2006 : 15:03:32 »

Jaz sem o zimski/poletni prehrani že pred časom odprla temo: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5448.0.html

Pozimi res gledam na to, da dobi vsaj en obrok kuhan, sicer pa ga itak hranimo pretežno s kuhano hrano, tako da to ni problem. Briketi pridejo v postev nekajkrat na teden, ko ne skuhamo ničesar takega, kar bi bilo za njega.

ajči, mogoče pa bi ji dali rajši zvečer kuhan obrok, da jo zvečer, ko je mrzlo, ogreje?
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #931 : sreda, 18.01.2006 : 11:02:16 »

Aja, mogoče pa bi bilo tako res bolje, ker čez dan je kar nekaj časa tudi v stanovanju in običajno je takrat,  ko imamo mi kosilo.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #932 : četrtek, 19.01.2006 : 09:38:53 »

Tudi mi Yorka hranimo pretežno s kuhano hrano, zjutraj in zvečer. Briketi pridejo v poštev dvakrat ali trikrat na teden (Pro plan), vendar jih ne mara več  Angry Nekaj jih poje prav po sili, ostale pusti. Pač ve, da bo dobil še kaj boljšega  Roll Eyes. Tudi poleti je dobival kuhano hrano, vendar ni bila vedno topla. Sedaj pa vedno gledam da dobi toplo hrano (ne prevročo!).

Sicer imam pa sedaj probleme z uhajanjem Angry. Čisto je neumen na sosedovo psico. Pa se psica ne ženi in če se ne ženi mu verjetno ne diši.....ampak se samo preganjata in pri tem seveda neskončno uživata! In tako se vsaj dvakrat dnevno sprhodim do sosedovih in porabim najmanj 20 minut da ga dobim na povodec! In seveda še dvakrat dnevno sosed do nas....uf! Takoj ko ga spustim iz pesjaka in čim začuti da je odprta tudi sosedova psica jo pobriše čez vrt in klici in vpitje so kot bob ob steno! Pa da nebi mislili da je revež cele dneve zaprt v pesjaku...sprehod ima vsak dan okrog uro (zdaj malo manj ker je povsod globok sneg) in tudi na dvorišču je spuščen večkrat dnevno. V nedeljo smo hodili debele tri ure, ampak ko smo prišli domov je še zmiraj prekipeval od energije  Cheesy. Ima kdo kakšno idejo kaj narediti da ne bo več uhajal? Ali je nagon premočen? Pri tem mislim da nebi pomagala niti kastracija, saj kot že rečeno se splica sploh ne goni ampak on vseeno rine tja!!!
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #933 : četrtek, 19.01.2006 : 12:36:36 »

York, edino kar pomaga, je dovolj visoka ograja (vsaj 1m)! Drugače pa, ko gresta na sprehod, naj na cesti ne bo spuščen, pač pa komaj ko prideta do travnika ali gozda ali kjer se pač sprehajata (seveda če ne uhaja za divjimi živalmi, ker sicer bosta lahko imela probleme z lovci).
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #934 : četrtek, 19.01.2006 : 19:34:45 »

Ne vem ali naša Aja še ni v tem obdobju ali je pač kar pridna. Dvorišča nimamo ograjenega, toda ko se ona samo nagne, da bi zalaufala proti sosedovemu psu, zavpijemo "NE" in ne gre. Malo gleda tja in to je vse. Problem pa nastane, kadar gre pod hišo sosedova zlata prinašalka, igra z njo je nekaj posebnega kar pa res ne moremo preprečiti. Na našo srečo imam občutek, da še ni ugotovila, da stanuje le 4 hiše naprej, nje pa v tem času ne vozijo na sprehode ampak je skozi v pesjaku.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #935 : četrtek, 19.01.2006 : 22:13:37 »

Saj na sprehod hodimo tako da je na cesti privezan, spustim ga dovolj daleč na travniku/gozdu. In tam me tudi uboga in ve kaj je ne in kaj ja. Problem je doma, ko je spuščena sosedova prinašalka. Ima direkten pogled čez vrt. In če je ona odprta, on pa zaprt začne prav histerično lajati  Angry! Ko pa ga spustiš (sedaj sem že ugotovila in tudi jaz najprej pogledam čez vrt kakšno je stanje pri sosedu in če je psica zunaj ga že v pesjaku dam na povodec) jo pobriše čez vrt da se kar kadi za njim! Ne pomaga nobeno vpitje! Da bi okrog vrta postavili ograjo pa je nemogoče. Mislim pa da bo bolje spomladi ko se bodo na vrtu pasli konji in bo okrog in okrog napeljan električni pastir. Parkrat ga bo streslo (ga je že parkrat ko je bil majhen, samo je čez zimo pozabil kako je  Wink) pa bo sosedova prinašalka manj zanimiva  Roll Eyes
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #936 : petek, 20.01.2006 : 11:06:29 »

York, edino kar pomaga, je dovolj visoka ograja (vsaj 1m)! Drugače pa, ko gresta na sprehod, naj na cesti ne bo spuščen, pač pa komaj ko prideta do travnika ali gozda ali kjer se pač sprehajata (seveda če ne uhaja za divjimi živalmi, ker sicer bosta lahko imela probleme z lovci).

1m bo peso brez težav preskočil(iz lastnih izkušenj)Smiley mi imamo vrt (kjer se pes sonči) ograjen z 2m ograjo.

papa
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #937 : petek, 20.01.2006 : 14:51:30 »

Vem, da lahko tudi to preskoči, vendar mislim, da ne bi samo zaradi sosedove psice preskočil ograjo. Mi imamo samo 1 m, pa sva trenirala agility, torej sem ga namerno učila preskakovati ovire (sicer ne tako visoke) in je ni preskočil še nikoli (trkam na les).

Čara, a že imaš samojeda?
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #938 : petek, 20.01.2006 : 14:56:40 »

Sammy a uporabljaštekaške ali alpske smuči?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #939 : petek, 20.01.2006 : 19:10:11 »

Alba, pri skijoringu se uporabljajo tekaške smuči, ker gre za tek na smučeh s psom. Z alpskimi bi težko dosegla neko gibanje na ravnem. Lahko pa probaš (jaz sem lani in je bilo več smeha kot vožnje).
Alpske so pač za strm teren, če bi pa šla s psom na strm teren, bi bilo to zanj (pa tudi za tebe) zelo nevarno. Razen če greš na en hrib, pes je spuščen, ti pa se pač spuščaš. Samo potem mora biti pes biti na to navajen, ker lahko skoči pred tebe ipd.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #940 : sobota, 21.01.2006 : 12:16:06 »

Za skijoring pa še nisem slišala...a mogoče to zgleda tako da te pes v bistvu vleče? Imaš ti en del "povodca" privezanega okrog pasu, pes ima pa oprsnico? Daj opiši mi no malo, sem firbec!  Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #941 : sobota, 21.01.2006 : 14:22:49 »

Ja, pes te vleče oz. ti pomaga premagovati razdalje ... Ja, z raztegljivo vrvjo (, ki jo pripneš na pas, ki ga imaš okrog pasu) si povezan s psom, ki ima opsrnico.
Ta pas izgleda nekako takole:
http://www.cascadeskijoring.com/images/skijor_belt_on_Dina.gif
http://www.howlingdogalaska.com/images/NewSkjBelt.jpg

Še en link: http://www.samoyed.org/ows/skijoring.html
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #942 : sobota, 21.01.2006 : 14:44:18 »

Tale skijoring  pa prav super zgleda Grin.  To morava z Asko nujno probat, po mojem psi ful uživajo...lp.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #943 : sobota, 21.01.2006 : 14:45:12 »

Ce imate kakšno možnost, da bi samojed delal kaj takega, je to res fina zadeva. Midva sicer nisva tekla na smučeh, venda je vlekel sanke in pa mene z rolerji. Ko je videl, da greva na sprehod in da mu dajem gor oprsnico so se mu kar zasvetile očke.  Cheesy Včasih je vlekel sanke skupaj z nemškim ovčarjem (ki je bil zraven samo zato, da je bil pač zraven, vlekel je samo naš) in takrat se je šele pokazalo, kakšno veselje ima do tega.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #944 : sobota, 21.01.2006 : 20:07:55 »

Potem se bo pa treba najprej naučit tečt na smučeh, drugače bo kriza  Cheesy Grin.
Logiran
Strani: 1 ... 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines