mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:45:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 287975 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
larčy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #945 : sobota, 28.01.2006 : 17:15:20 »

pozdravljeni!

Že nekaj časa se nisem oglasila tukaj, ker je bilo vse v najlepšem redu s Timmyem...Sedaj sem prišla malo naokoli...Evo, Timmy je včraj zjutraj umru v mojih rokah Cry ....baje naj bi biu nekakšen hitri rak (ni potrjeno)...pdanes pa sem izvedela da v našem zaselku umirajo psi, vsak teden vsaj eden!! ta teden je umru moj in sosedov mešanček! Mešančka so dali že prej na pregled in ugotovili da je bil zastrupljen Angry  imel je enake simptome kot moj Timmy, tako da po vsej verjetnosti se je v našem naselju nekdo odločil iztrebiti pasje prebivalstvo! Angry  torej, Timmy je na žalost preminil..star je bil komaj 2 leti Cry In starši anjprej niso želeli da bi bil kdo zraven ko bi umru...jaz pa sem se čutila dolžno..če sma bila na vsakem sprehodu skupaj, zakaj ne bi bila še z njim ko zapira očke!!! Cry   ....pred 1 uro sem izvedela da je zbolela tudi zlata prinašalka enega soseda, približno 300 metrov stran...veterinar je prišel na dom...znaki pa so bili da je plitko dihala, torej težko; cedile so se ji sline; megleno krvav pogled; tresenje; baje da tudi kri v urinu.... ČE JAZ DOBIM TEGA ČLOVEKA V ROKE MU VSE KAR JE MOŽNO POŠLJEM NA DOM! sicer že vsi tukaj sumimo kdo je biu, nekdo ga je tudi ujel na fotografijo...drugače pa je ta moški bivši lovec (odstavili so ga zaradi pobijanja zdravih živali Shocked ) ...in vsi ga poznajo kot nekoga ki mu je ''pamet zaigrala po svoje''...Verjetno že jutri grem k njemu na dom z sošolko (za šolo morava posneti filmček, temo si lahko izbereva, in bova na račun filmčka tudi njega ovili okoli prsta) , in pokaževa slike...NAJVEČJA FORA PA JE TO, DA NJEGOV PES KI JE VEDNO SPUŠČEN, ZADNJE DNI NI BIL SPUŠČEN, IN TUDI NI BOLAN! ravno danes pa ga je spet spustil da prosto teče naokoli....
Kam gre svet... Cry Cry Cry


Timmy, pogrešamo te Cry
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #946 : nedelja, 29.01.2006 : 12:47:08 »

Oj, larčy ... moje sožalje ...
Za množične zastrupitve psov sem že slišala in ja, ni bolj groznega ... Kdor to počne, mora biti kaznovan. Jaz na tvojem mestu ne bi upala iti do tega človeka. Če take dela živalim, je zmožen tudi ljudem.
larči, prosim oglasi se mi na samoyedsammy@yahoo.com ...

Drugače pa sem včeraj dodala slikce od najinega začetniškega skijoringa Cheesy na Sammyjevo spletno stran (fotografije / 3 leta).
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #947 : nedelja, 29.01.2006 : 15:12:00 »

Vem, da lahko tudi to preskoči, vendar mislim, da ne bi samo zaradi sosedove psice preskočil ograjo. Mi imamo samo 1 m, pa sva trenirala agility, torej sem ga namerno učila preskakovati ovire (sicer ne tako visoke) in je ni preskočil še nikoli (trkam na les).

Čara, a že imaš samojeda?

Nimam in še lep čas ne bom mogla imeti, ker je mama alergična na pasjo dlaki. Pri dalmatincu to zdaj ni problem, ampak pri samojedih pa že ima probleme v zaprtem prostoru Sad

Moji blesavi sosedi imajo zdaj mešančke s samoojedko in mešancem z NO, prav tako se po vasi podijo mešanci z NO mix in labradormix-grozno!
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #948 : nedelja, 29.01.2006 : 19:34:17 »

Škoda ...

Glede tiste druge stvari pa je res tako, da nekateri še vedno mislijo, da mora imeti psica vsaj enkrat v življenju mladiče ...  Angry
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #949 : ponedeljek, 30.01.2006 : 15:12:10 »

Škoda ...

Glede tiste druge stvari pa je res tako, da nekateri še vedno mislijo, da mora imeti psica vsaj enkrat v življenju mladiče ... Angry

V tem primeru je tako, da jim je škoda denarja za sterelizacijo, še manj jim je pa do ukvarjanja s psi....žalostno
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #950 : torek, 07.02.2006 : 08:39:06 »

Forum je kot kaže malo zamrl, za vas pa imam zopet eno vprašanje. Zadnje tri dni ima drisko, ni razpoložena... V hudem mrazu smo prešli na kuhano hrano kot sem že omenila in sedaj se briketov tudi dotakniti noče. Danes sem ji skuhala riž, vmes sem primešala malo briketov, toda hrane se skoraj ni dotaknila. Pol sem ji dala eno konzervo rib rio mare vmes (odlila sem olje) da je vsaj nekaj pojedla. Je pa tako grozno počasi, da sem šla vmes na računalnik, zdaj pa grem prekontrolirat kakšno je stanje v posodi. Kupujemo ji brikete Pro pac.

Ali imate kakšen nasvet kaj naj naredimo glede driske in glede apetita?
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #951 : nedelja, 12.02.2006 : 11:52:22 »

Ne vem ampak jaz ji dam samo na vodi kuhan riž in ga kar z veseljem poje kadar ima drisko, sam nikoli ne traja več kot en dan, pa še to pravijo da je od snega, ki ga je. Vem da to ni zdravo a ko je pes spuščen skoraj vedno nekako kaj snega tud poje, tko ga ma rada. Sicer pa zaenkrat ni bilo nobenih problemov.
No poskusi samo riž pa ji ga kar nekaj časa pusti morda pa bo kaj.
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #952 : nedelja, 12.02.2006 : 12:00:37 »

Lanabela zdaj sem prebrala tvoj opis pasme, zelo lepo si to naredila.


Se pa popolnoma strinjam s tistimi zanimivostmi so mi zelo poznane sploh njihov pozdrav, ki ga slišim vsak dan ko pridem iz službe in seveda kopanje jam.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #953 : nedelja, 12.02.2006 : 12:15:06 »

Moji kadar ima drisko, dam tudi samo riž in je po enemu dnevu že dobro. Sneg pa očitno imajo vsi psi radi, tud moja ga obožuje, zmeraj ji ne morem prepšrečit tega. Res poskusi s samim rižem.  
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #954 : nedelja, 12.02.2006 : 19:43:57 »

dvomim, da bo lanabela še kdaj pisala semkaj in delila brezplačne nasvete  Wink ...

ajči, kako dolgo pa jo že hranite s kuhano hrano? ste potem, ko ste prešli na kuhano, povsem prenehali s hranjenjem z briketi?
čeprav se mora sliši, ne vem, kruto, bi jaz na vašem mestu naredila takole: enostavno bi ji dala samo brikete (nisem pristašica mešanja briketirane in kuhane hrane). če po 15 min ne bi ničesar pojedla, konec. vzela bi jih in shranila za naslednji obrok. sčasoma bi pes že pogruntal, da z izbirčnostjo ne pride nikamor. in verjamem, da bi ta neješčnost težko trajala dlje kot dva izpuščena obroka (to pa nikakor ni razlog za preplah, nekateri tako "dieto" celo priporočajo).

glede snega pa - Sammyju ni nič in tudi preprečiti mu ne morem, da ga ne bi jedel.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #955 : nedelja, 12.02.2006 : 20:08:03 »

Moj tudi sneg grozno rad je pa ni bilo nikoli nič narobe. Je pa vseeno treba paziti glede tega.

Glede izbirčnosti imam pa stališče, katerega se držim: Če je pes lačen, bo jedel... (če je pes zdrav, drugo je, če je bolan). In delam tako, kot je napisala Sammy. Če ne poje, naslednji dan isto... S tem, da ji dajete drugo hrano, ko vidite, da briketov ne je, bo samo potrdilo njeno mišljenje, da bo že dobila kaj boljšega, če briketov ne bo jedla.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #956 : nedelja, 12.02.2006 : 21:20:55 »

Sem pristaš tega kot je sammy napisala , da se ji vzame po nekaj cajta. Tako tud jaz pri moji naredim, ima cajt rečmo 15 min in če ne poje vsega ji pač vzamem in naslenjič ponovno tako. Je pa res, da sedaj, ko še ni čisto odrasla, dajem čisto malo ampak res čisto malo kaj zraven.
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #957 : nedelja, 12.02.2006 : 21:32:07 »

vidim da imate kar problemov glede izbirčnosti ! Če bi jaz sibu pustil 15kilsko vrečo briketov bi jedel dokler ne bi omagal, dam desno in levo roki če lažem !  Wink Smiley, psa se pač od majhnega navaja na raznoliko hrano  Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #958 : nedelja, 12.02.2006 : 21:37:06 »

No sej bolje, da so zbirčni kot  pa preveč ješči, vsaj kakih drugih problemov nimajo Wink Grin Grin Le kaj bi blo, če bi tvoj sib uspel 1 kg vrečo pojest, no verjemi, da bi prej odnehal jo jest, pa če je ne vem kako še ješč  je;D Grin Grin
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #959 : nedelja, 12.02.2006 : 21:52:28 »

Zakaj pa lanabela ne bi več pisala semle.

No vseeno mislim, da bo pa vsaj prebrala.
Logiran
Strani: 1 ... 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines