mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 16:21:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 287986 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1020 : petek, 24.03.2006 : 11:45:00 »

ajči, jaz mislim, da je najbolje, da pogledaš na njihovo stra, ki sem jo dala pa pokličeš tja pa vprašaš.

Lanabela je pa po mojem v Domžalah. Do tam pa tudi nimaš daleč.

Sva pa kar blizu doma. Se lahko kdaj dobimo pa gremo na kakšen sprehod. Jaz sem iz Novega Polja pa so mi Grosuplje kar dosti blizu.  Wink
Logiran
ssecko
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #1021 : ponedeljek, 27.03.2006 : 08:27:00 »

Dober dan. Mene zanimata dve stvari. Prva je če lahko pes naskoči psa če se ta ne goni ter če lahko pride pri tem do oploditve. Drugo vprašanje pa se glasi zakaj celo noč tuli in laja. Hvala za odgovor
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1022 : ponedeljek, 27.03.2006 : 08:55:09 »

Psica navadno ne pusti, da jo naskakuje, če se ne goni. Pa tudi to ne pride v dveh sekundah do oploditve.

Drugič, pes tuli, če mu je dolgčas. Čez dan se je treba več ukvarjati z njim pa bo verjetno nehal. Mogoče se tudi kakšna psička okrog goni pa zato tuli...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1023 : ponedeljek, 27.03.2006 : 13:58:07 »

ssecko, če pes naskakuje, je lahko to znak njegove dominance (tistega, ki ga naskakuje, si želi podrediti oz. mu pokazati, da je on šef), tako da lahko naskakuje tudi pse istega spola ali človeka. glede tuljenja pa je že 5rca napisala - več se je treba s psom čez dan ukvarjat (vsaj ena ura aktivnega sprehoda na dan, če je pa skoz v pesjaku pa še več).
Logiran
ssecko
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #1024 : ponedeljek, 27.03.2006 : 15:30:51 »

Kako dolgo pa se goni oz. kako dolgo krvavi ko se goni?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1025 : ponedeljek, 27.03.2006 : 15:36:21 »

To sem danes ze nekje nekomu odgovorila...pa se enkrat, celotna gonitev poteka takole najprej je predgonitev, takrat psicka krvavi, traja pa v povprecju 9 dni, lahko pa vec ali manj. Ko psicka neha krvavet, se zacne gonitev, le-ta pa traja v povprecju nekje 2 tedna od tega nekje v prvih 7-ih dneh grobo receno nastopi ovulacija in takrat je mozna oploditev. Vse skupaj je pa zelo odvisno od psicke. Vsak ki ima psico doma, bi si moral po mojem mnenju prebrati knjigo Moja psicka, kjer so napisane osnove psickinega spolnega zivljenja.
Logiran
ssecko
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #1026 : ponedeljek, 27.03.2006 : 16:46:07 »

tnx. zelo mi je v pomoč ta odgovor
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1027 : ponedeljek, 27.03.2006 : 18:30:55 »

ssecko, torej imas psicko? ce nima rodovnika in torej ni za vzrejo, vam mocno svetujem sterilizacijo.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1028 : ponedeljek, 27.03.2006 : 18:32:41 »

slikice, slikice, slikice...  Cheesy Cheesy Cheesy Grin
Logiran
ssecko
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #1029 : torek, 28.03.2006 : 11:03:21 »

Mam psičko ja in to brez rodovnika pa tudi za vzrejo ni. Zakaj bi jo naj sterilizirali saj bo pa v pesjaku ko se bo gonila. Nekaj sem slišal da za to pasmo  ni dobro če je psica sterilizirana ker bi naj dobila od tega raka na maternici.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1030 : torek, 28.03.2006 : 11:17:38 »

Mam psičko ja in to brez rodovnika pa tudi za vzrejo ni. Zakaj bi jo naj sterilizirali saj bo pa v pesjaku ko se bo gonila. Nekaj sem slišal da za to pasmo ni dobro če je psica sterilizirana ker bi naj dobila od tega raka na maternici.

ssecko, no, tole ti je bilo povedano narobe ali pa je bilo narobe razumljeno.
Za v bodoce je bolje, da tisto, v kar nismo sigurni, raje zadrzimo zase, dokler ne pridobimo pravih informacij, zato predlagam raziskovanje, branje in predvsem sprasevanje.
Ne glede na to, da je psica v pesjaku, se lahko "ups" zgodi s kaksnim zelo zagnanim samcem. Ne bi bila prva psicka, ki bi postala breja "od boga", ko je bila ves cas "varno" zaprta za resetkami. Nagoni v casu gonitve delajo povsem po svoje.

Predlagam cim vec branja, povezanega s to tematiko, za zacetek pa:

- clanek o sterilizaciji psice (preberi, ne samo fotke pogledati Wink)
- rubrika samice, samci, legla na tem forumu - preberi cim vec
- branje knjige Moja psicka

Ko bo jasno, kaj sterilizacija sploh je, kateri dejavniki govorijo ZA in kateri PROTI, se pa odloci. Sterilizacija nima nobene povezave s posamezno pasmo.
Logiran

ssecko
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #1031 : torek, 28.03.2006 : 11:30:49 »

Kakšna je pa cena sterilizacije?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1032 : torek, 28.03.2006 : 11:37:08 »

Cena je odvisna od teze psicke.
Najbolje, da poklices v svojo veterinarsko ambulanto in povprasas, kaksna je pri njih cena za tako tezko psicko, kot je tvoja.
Logiran

Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1033 : torek, 28.03.2006 : 17:21:27 »

In spet eden več .....
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1034 : sreda, 29.03.2006 : 10:02:51 »

To me prav spominja na naše odločitve; psička bo v pesjaku, nobene sterilizacije....

Žal se pri nas že prvič to ni obneslo, pa je bila gonitev zelo zelo blaga. Dva uboga psa sta se dobesedno utaborila pri nas, da ne govorim o škodi, ki sta jo naredila sram. Dvorišče sta popolnoma razkopala, iz dneva v dan je bilo bolj podobno "pasjemu stranišču" Shocked Shocked, podrla sta nam skladovnico drv...., skratka zgodba se je morala končati v pasjem zavetišču, saj obeh psov ni nihče pogrešal, nista pa bila "čipirana" Shocked, tako da lastnika ni bilo možno najti.

Zato smo se pred mesecem dni odločili za sterilizacijo, bolj zaradi drugih psov kot zaradi naše psičke. Za takšno  odločitev pa je pripomogel tudi veterinar in branje razne literature, ter FORUMA Kiss Kiss, ki pravijo, da je psičko ravno zaradi možnih rakavih obolenj, navidezne brejosti  :'(in podobnih zapletov - sterilizirati.

Danes je Aja že čisto okrevala, rana je skoraj neopazna, posledice 14 dnevnega crtlanja pa so še vedno opazne - pri prehrani, zato ti priporočam, da ji dajete vedno enako hrano (če je briketirano, sicer verjetno ne bi bilo problemov)
Logiran
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines