mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 01:21:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288028 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1155 : torek, 16.05.2006 : 20:07:53 »

ajči čisto vseeno je katere makarone ji daš, samo , da niso soljeni pa je ok...O pa že velko pesjanko imaš, za težo pa ne morem reči kaj čez, ker tolko se ne spoznam,  ker sama nimam samojedke, jo majo sorodniki, samo jih nikoli nisem spraševala glede teže...lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1156 : torek, 16.05.2006 : 21:08:38 »

ajči, moje mnenje je, da se briketov naj nič ne dodaja, ker se sicer poruši ravnovesje snovi v briketih, poleg tega pa se kuhana hrana in briketi različno dolgo prebavljajo.
A misliš, da če bi ji dajala samo kuhano hrano in samo brikete v ločenih obrokih, da bi brikete spet začela zavračati? Drugače se mi pa zdi popolnoma brezveze kupovati pasjih makaronov (včasih se mi zdi, da je edina razlika v barvi in če ker bolj pisano, torej manj naravno, sem že skeptična), "človeški" so čist ok.
Mislim, da Aja ni presuha.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1157 : sreda, 17.05.2006 : 08:53:59 »

Ja Sammy, se bojim, da bi spet brikete zavračala, saj jih že sedaj ne poje, oziroma stežka (celi dan 1 jogurtov lonček če vztrajamo) v kolikor niso zmešani z nečim. Pa saj bi ji konec koncev še kuhali, ampak kaj ko ima potem takoj drisko. Če je brikete je pa vse super, zato sem tako vztrajna. Ne upam pa se vztrajati 3 dni brez hrane, ker bi spet shujšala.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1158 : sreda, 17.05.2006 : 09:01:32 »

Moj včasih tudi po več dni ni nič pojedel. Pa ni dobil nič drugega. Sem se vedno hecala, da se je odločil za dieto.  Wink Vedno je imel težo od 23 do 25 kilogramov pa je visok ravno v standardu (moram pogledati, koliko je visok).  Wink Jaz bi jo pustila enostavno brez hrane, posebno če dobi po kuhani hrani drisko. Pri moji tamali pa delam isto. Po desetih minutah gre hrana stran. In se je lepo navadila, da poje, kolikor ji odgovarja v tistem času. Vedno je bolje imeti bolj suhega psa, kot pa predebelega.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1159 : sreda, 17.05.2006 : 12:46:47 »

No to pa mi pa vsi pravite, tako da verjetno to drži. Samo, ko pomislim, da je pretirano suha mi pa le ni vseeno in se mi smili. Kok pa je tvoj visok 5rca?
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1160 : sreda, 17.05.2006 : 13:01:53 »

Nekje okrog 60 se mi zdi. Samo nisem ravno 100%, ker ga ne merim ravno pogosto... Zadnjič je bil izmerjen na telesni oceni pred kar nekaj časa...  Undecided sram
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1161 : ponedeljek, 22.05.2006 : 16:56:02 »

Moja Bela pa je bila v soboto cepljena proti steklini in je bila včeraj čisto boga. Take hude reakcije pa še nikoli ni imela. Smo šli zvečer k dežurnemu, ker nismo vedli kaj je. Ni ničesar ugotovil. Je bla na rentgenu pa ni bilo nič videt, če bi se ji kaj zataknilo v črevesju. Dal ji je edino eno inekcijo proti bolečinam. Danes pa tak kot da ji nič ni. Včeraj pa je samo jokala, nič ni hotela jest, niti za hodit se ji ni blo. Čist boga je bla. Enkrat je imela podobno reakcijo, ko je bla cepljena proti kugi, vendar vseeno ne tako močno. Pa še to je bilo isti dan. Tokrat pa je bilo to šele drugi dan.
V glavnem smo pa ugotovili nekaj ne ravno veselega poleg vsega tega. Na rentgenski sliki se je lepo videlo, da ima eno vretence (od sredino proti koncu hrbtenice) zrabljeno. Mene je skoro kap ko sem to zvedla. Možno je, da je deformacija tudi prirojena. V glavnem ne spomnem se, da bi Bela kdaj tak fejst padla, da bi si lahko kaj takega naredila. V glavnem držat telesno težo na normali in redno vzdrževat kondicijo, da ne bodo na stara leta problemi. V glavnem nič kaj nisem vesela, razen tega da je Bela spet nazaj stara opica Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1162 : ponedeljek, 22.05.2006 : 18:36:56 »

Bela01, "mi" smo imeli tako reakcijo po cepljenju, ko je "vdarila ven" erlihioza. Dajte jo proti temu testirat.

Upam, da bo z Belo vse v redu.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1163 : ponedeljek, 22.05.2006 : 21:13:48 »

Mogoče pa je samo rekcija. Vsa cepljenja so v bistvu nevarna, vsaj jaz sem tega mnenja. Pri otrocih s cepljenjem otroku vbrizgajo cepivo in samo upaš lahko, da otrok ne bo za to boleznijo zbolel (moji so vsi trije dobili oslovski kašelj, pri znancih je po cepljenju proti mumpsu otrok ravno za tem zbolel), in mislim, da tudi cepljenje proti steklini ni ravno blaga zadeva. Ker cepivo verjetno ni živo, v tem primeru ni nevarnosti, da bi pes zbolel za to boleznijo, neka reakcija pa je le pričakovana. Tudi jaz sem se cepljenja proti steklini bala, toda je šlo na srečo mirno skozi. Letos nas to čaka šele septembra in takrat bom spet "komplicirala"

Samo da je Bela spet dobre volje in kaže znake zdravja, me prav veseli.  Malo se pocrtlajta.

Mi bi pa Ajo danes kmalu izgubili. Na sprehodu je tako vlekla proti enemu ovčarju, da se je skoraj zadušila (samozatezna ovratnica saj drugače ne gre ). Kar pokakala se je od sile in nato padla na hrbet. Pol smo ji hitro ovratnico zrahljali. Ali ima še kdo podobne probleme ob srečanju z drugimi psi in kako jo odvaditi tega vlečenja? Če bi bil to kakšen drug pes bi jo še spustili zraven saj je bila na polju, toda z ovčarji se nikakor ne razume. Čisto vsi (razen eden od prijateljev ob strogem nadzoru) ovčarji nanjo renčijo in so napadalni. Brala sem, da neke pasme nikakor ne gredo skupaj; mislim, da ovčar in samojed zagotovo sodijo mednje.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1164 : ponedeljek, 22.05.2006 : 21:14:23 »

Reakcija ne rekcija - prehitro pišem
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1165 : ponedeljek, 22.05.2006 : 22:03:51 »

ajči to sem pa tudi pri moji opazila, zgleda , da ovčarji nobenih polarčkov ne marajo kaj preveč. So izjeme med njimi tudi. Z vlečenjem se tud sama dosti ubadam, pa mislim, da že lepo hodi, pa jo spet kaj prime pa spet kasj vlečt začne. Pri moji je halti zelo pomagal in kadar ga ima gor hodi res lepo...lp
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1166 : torek, 23.05.2006 : 13:02:54 »

No Bela je zaj čist normalno, kot da ni bilo nič.
Sammy: Kakšni so bili simptomi pri tvojem? Kak dolgo se je tako obnašal? Mojo namreč ni nič bolelo, le slabo ji je blo fejst.

Glede ovčarjev jaz sicer nimam problemov. Je pa tak z nekaterimi se razume, z nekaterimi pa ne. S kolegičino nemško ovčarko sta vredu. Na začetku sta se zaradi ljubosumja steple (kak se je kera šla k drugi cartat sta že ble v luftu, sploh moja je bila zelo zaščitniška). Zdaj pa se vredu razumeta. Tak da čist odvisno.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1167 : torek, 23.05.2006 : 14:13:26 »

Bela01, Sammy nekaj dni ni jedel, ko je želel lulat, ga je ful bolelo, enako je b'lo z blatom. Na splošno je bil omotičen, vročino je imel itd. In potem smo po nekaj dnevih šli k veterinarju.

Glede pasem, ki sodijo skupaj ali pa ne, jaz ne verjamem, da gre to po tem principu. Odvisno je od vsakega posameznega psa, od njegove osebnosti, socializacije ipd. Sicer pa so ovčarji zelo široka skupina (borderski, avstralski, belgijski, hrvaški, nemški, škotski, portugalski, sheltie..., pa še tisti, ki besede "ovčar" sploh nimajo v imenu - mudi, pumi, schapendoes itd. - ne bom več težila). Sammy se tako z večino prav lepo razume, ker se skoraj vsem podredi (starejšim obvezno) in ne dela problemov.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1168 : torek, 23.05.2006 : 14:21:48 »

No pri Beli je to trajalo en dan. Blo ji je slabo. Šla pa je potem zvečer na blato. Lulala pa je normalno. Ni ji pa blo za jest in tudi ne za pit. Zdaj pa je zopet stara Bela. A delajo te teste pri vseh veterinarjih? Sicer dvomim, da bi pri Beli šlo za kaj takega, ker je sedaj čisto vredu. Bi pa jo enkrat tak za preventivo pelala na test, namreč na njo so klopi dobesedno nori.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1169 : torek, 23.05.2006 : 15:39:34 »

Sammy res ogromna skupina je teh ovčarjev. Vse je odvisno od socializacije psa. Na mojo ponavadi nemški ovčarji renčijo, pa tudi čisto druge pasme. Ima Aska ravno med NO-ji enege dobrega prijatelja.

Bela01 super, da je z Belo bolje..

lp
Logiran
Strani: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines