mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 18:45:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288101 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1365 : sobota, 07.10.2006 : 20:58:53 »

Ojla!
Kje ste lastniki samojedov? A ste čisto s trgatvami zaposleni? Smiley Danes smo prešali jabolka in grozdje za sok in je bila bela zelo navdušena nad metim miksom sadja. Tudi moštek je probala in ji je bil zelo všeč Smiley - poleg pa je še kostanje jedla, tak da bo danes še kar veselo Wink.
In kaj kaj vaši počnejo?
A je že Aja vredu?
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1366 : torek, 10.10.2006 : 13:37:03 »

Aja je že pravi vragec, smo že pozabili, da je sploh bila operirana. Tokrat je bilo čisto drugače kot prvič, veliko manj koplikacij, praskanja, bolečin.... super Cheesy.

Naša pa ne sme nič takega jesti. Kakor poje kaj drugega kot brikete ima takoj drisko Angry. Dobro ji dene samo še skuta, zmešana z jajčkom. POskusila sem z juho in raznimi dobrotami, toda takoj so težave. Od kuhanega lepo prebavi makarone, riž je enkrat zbruhala. Sedaj, ko je pri hiši še mucek je super, ker se več ne "zmrduje" nad briketi, saj bi ji jih Capi hitro zmazal Kiss Grin.

Šele prej sem v sosednjem forumu zvedela, da bomo mogli spet kreprko prijeti za krtačo sram. No, jaz pa veselo razlagam naokoli sram, da je z dlako veliko dela le spomladi, ko jo menja.... Shocked
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1367 : torek, 10.10.2006 : 13:52:17 »

Mi smo tudi zadnjič pekli kostanje in čeprav se načeloma izogibam takih in podobnih "priboljškov" za njega, se tokrat njegovim prosečim očkam nisem mogla upreti. Roll Eyes

Me veseli, da je z Ajo vse ok.
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #1368 : torek, 10.10.2006 : 14:04:22 »

Ojla!
Kje ste lastniki samojedov? A ste čisto s trgatvami zaposleni? Smiley Danes smo prešali jabolka in grozdje za sok in je bila bela zelo navdušena nad metim miksom sadja. Tudi moštek je probala in ji je bil zelo všeč Smiley - poleg pa je še kostanje jedla, tak da bo danes še kar veselo Wink.
In kaj kaj vaši počnejo?

Uh to zna pa potem fajn prdeti...Vsaj naše izkušnje so take, tako da kostanj zelo zelo redko. mošta pa ne rabi, ker že itak dovolj sadja poje.

Lepi so vaši medvedki.
A je že Aja vredu?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1369 : torek, 10.10.2006 : 17:00:37 »

čara točno, kako je sedaj s tabo in samojedom? Če se ne motim, si govorila, da si ga zelo želiš oz. da ga boš imela.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1370 : sobota, 14.10.2006 : 12:49:17 »

Na spletno stran sem dodala nove slikice od norenja z 10-mesečnim Adisom. Smiley
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1371 : nedelja, 15.10.2006 : 17:58:23 »

Ponovno se malo oglašam. Naj povem, da Bela ni nič prdela Wink in je še drugi dan jedla malo prešanega sadja. Kar se tiče prebavljanja hrane Bela nima problemov. Nekje polovico ji sama skuham ostalo pa briketi in konzerve. Bruhala je sedaj samo po žgancih, ki sem jih zmešala s konzervo, tako da teh več ne dobi. Riž, makarone in občasno kuhan krompir pa čist normalno prenaša. Večinoma ji sicer devam riž, ker menim da ima še največ koristnega v sebi (sigurno več kot makaroni).

Super, da je Aja vredu in da zdaj več ne bo problemov.

Glede misenja je pa tak. Moja se začne misit spomladi in se potem še skoraj celo poletje (tak je bilo letos). Celo poletje ima bolj kratko frizuro, zdaj pa ji je že lepo zrastla zimska dlaka. Ni še čisto ta prava, je pa že lepo košata. V glavnem Bela se samo enkrat misi na leto - se pa zato bolj dolgo in temeljito Wink
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1372 : ponedeljek, 16.10.2006 : 07:05:42 »

Za enkrat bi rekla, da je tudi Aja Beline sorte. Celo poletje jo je bilo potrebno krtačit in vedno je bilo kar nekaj dlake, ki ji je odpadala. Sedaj je prav lepa okrogla in ne opazim, da bi ji dlaka še odpadala, zato sem bila presenečena, ko je Irena rekla, da sedaj nastopi drugo menjavanje.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1373 : ponedeljek, 16.10.2006 : 12:48:28 »

Ja sej se tudi razlikuje med samimi psmi. Eni samojedi se ne zmisijo celi (samo poddlaka). Moja Bela pa se cela, čisto vse, tak da očitno ni potrebe po še enem prenavljanju.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1374 : nedelja, 10.12.2006 : 09:53:27 »

Joj joj joj, kaj je nastalo iz te teme ...  Undecided
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1375 : ponedeljek, 11.12.2006 : 11:20:16 »

Skoraj vsaki dan pogledam, če je kaj novega ... No pa je. Tudi sama tako ugotavljam kot ti Sammy.

In kako so kaj vaši samojedi sedaj. Jaz sem Beli obljubla, da bo za božička generalno skopana Tongue. No ona ni tako zelo vesela Smiley.

Sicer pa ima Bela tudi družbo (Didi). Igrali se očitno ne bosta nikoli prav. Kdaj pa kdaj Didi leti mimo Belinega gobca, ona pa v dir za njo. Sicer pa je to tudi vse. Se pa vedno lepo pozdravita, ko pri Bela s sprehoda. Didi jo celo ovoha, Bela pa gre na začetku domišljavo mimo nje - kot da je le senca. No potem pa gre tudi ona do nje in ji celo kdaj, da kakšnega lupčka Smiley - Didi pa kar strese od sile, ker jo je tak umazala Wink.

No Didi se je lepo prilagodila na naš ritem - zjutraj rada dolgo spi, razen če mami zvoni budilka, takrat pa mijavka pred vrati tako dolgo dokler se mama ne vstane. Po tem sledi obvezno cartanje in skupinsko lulanje na wc-ju, nato pa obvezno zajtrk Smiley. Bela se sedaj tudi več ne rabi sekirat, da bi kdo ob tako zgodnjih jutranjih urah hodil mimo njene glave (na začetku je prav renčala na Didi, s tem, da je to zgledlo tako, da je Bela samo na pol odprla oči, da vidi kdo jo moti nato pa zarenčala - seveda leže, pomožnosti na hrbtu - Didi je pa tako ali tako ni jemala resno), ker je tudi Didi ugotovila, da je jutranje pretegovanje v košarci (ali na stolu) zelo prijetno Smiley.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1376 : ponedeljek, 11.12.2006 : 15:52:06 »

Hehe, vidim, da se imate fajn. Mi pa nestrpno pričakujemo že enkrat ta sneg Roll Eyes. Da gremo spet kaj na smučke (tekaške). Tongue
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1377 : ponedeljek, 11.12.2006 : 16:41:06 »

Joj ja sneg. Ne samo Bela, tudi jaz ga že pričakujem. Res se ga veselim. Magnolije in marelice že imajo vse popke :/, in trobentice cvetijo (!!!). Čebulčke rožic, ki sem jih sedaj posadila in bi naj junija cvetele, pa imajo že 4 cm velike listeke Sad. Ne vem kaj naj naredim z njimi, da ne bodo hin Sad.

No v glavnem Bela kljub izostanku snega uživa - če ne po snegu, pa pač po lužah in blatu Roll Eyes.
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #1378 : torek, 12.12.2006 : 15:36:10 »

čara točno, kako je sedaj s tabo in samojedom? Če se ne motim, si govorila, da si ga zelo želiš oz. da ga boš imela.

Jap še vedno si samojeda zelo želim in bi kar sosedo vzela ( da bo dol z verge) pa žal ne morem, ke rje to zakonsko OK. mama ima pa alergijo na pasjo dlako, in preerjeno začne kihat ter postane zabuhla, če boža smojeda v zaprtem prostoru. Tako da še vsaj 5 let ne bom mogla imeti mojo najljubšo pasmo Sad

Do tarat, gledam slike, občudujem jih na sprehodih, grem na kako razstavo, iščem vzreditelje, sicer jih še ne kontaktiram ampak, pač zbiram info o njihovih psih...Da bomimela zdravega, bolj volčjega tipa in ne takega kvadratnega medvedka. pa seveda karakter je pomemben. Do takrat, ostaja naš dalmatinec-kolikor dolgo pač bo (upam da čimdlje).
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1379 : torek, 12.12.2006 : 16:43:54 »

čara potem je pri tebi skoraj podobno kot pri meni, s tem da pri meni ni problem prava alergija, pač pa "alergija" naših Roll Eyes. Upam, da je jasno, kaj želim povedati. Gre pa se za drugo pasmo. Čeprav če tako razmišljam za prihodnost, dvomim, da bom lahko kdaj živela brez samojeda, ker imajo veliko kvalitet, med drugim to, da so vsestranski (razen za obrambo niso, kar pa mene itak ne zanima). Sicer imajo težaven karakter in so še kar zahtevni (gibanje, umska zaposlitev, nega...), ampak če mi je kolikor toliko uspelo s prvim psom brez kakršnihkoli prejšnjih izkušenj, potem ni vrag, da mi ne bo z tretjim (torej drugim samojedom oz. najverjetneje samojedko).
Vsekakor pa bo med drugim in tretjim psom minilo vsaj dve leti, da drugo "spravim gor".  Grin 
Logiran
Strani: 1 ... 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines