mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 18:38:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288098 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ajka11831
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 206


« Odgovor #1485 : nedelja, 15.07.2007 : 18:40:35 »

Sammy moram te pohvalit maš zelo lepo spletno stan ni kaj čudovito.

l.p.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1486 : nedelja, 15.07.2007 : 19:41:56 »

Sammy moram te pohvalit maš zelo lepo spletno stan ni kaj čudovito.

l.p.

Hvala, me veseli, da ti je všeč! Smiley Sicer načrtujem za poletje popolno prenovo, ampak ne vem, kaj bo iz tega. Undecided
Logiran
ajka11831
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 206


« Odgovor #1487 : nedelja, 15.07.2007 : 19:58:59 »

Želim ti veliko sreče.



l.p.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1488 : sreda, 19.09.2007 : 20:36:54 »

Sammy ima novo **** posvečeno trikcem. Cool Cheesy Starejši so posneti na novo, nekaj sem jih pozabila in še pridejo.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1489 : ponedeljek, 24.09.2007 : 04:19:06 »

Hudi trikci Cheesy Bravo Sammy Smiley
Logiran
rex
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #1490 : petek, 02.11.2007 : 11:29:33 »

Odločam se za nakup prvega psa,eden,ki bi biu zame primeren bi lahko bil ravno samojed,kolikor sem se pozanimau je to zelo prijazen pes,njegova dlaka pa potrebuje redno nego.Živim pa v hiši z vrtom in ali je ta pasma sploh zame.

                                                                           Marko Smiley
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1491 : petek, 02.11.2007 : 22:34:49 »

Samojede je izredno težko vzgajati, ker so zelo samosvoji, trmasti, težko jih je motivirat, če hočemo, da bodo sodelovali z nami, moramo vse stvari narediti zanimive in to je zelo težko, ker se hitro začnejo dolgočasiti (zato tudi uničujejo, lajajo, pobegnejo, če so preveč sami in če se dolgo nihče z njim ne ukvarja).
Priporočam ti, da si najprej prebereš čimveč o sami pasmi (začneš lahko tukaj in tukaj), se pogovoriš s čimveč lastniki, zastaviš konkretnejša vprašanja, obiščeš nekaj razstav, vzrediteljev itd. 
Naj te ne prepriča njihov medvedkast videz, pomembneje je, kaj se skriva pod vso to dlako. Wink Hudiček, ki ima čisto poseben način razmišljanja, zvit kot lisica, ki te zna prefinjeno oviti okrog prsta, tako da sploh ne opaziš, da si te lasti in da je v bistvu pes tvoj šef. In to se hitro zgodi, če nisi popolnoma prepričan v sebe, če oklevaš pri odločitvah, če nisi dosleden...
In pa še to - samojed ni nič več lep, če se ga ne češe in krtači redno (povprečno 1x na teden po 3h da prideš čist do kože - drugače), ker je poln vozlov.
Logiran
rex
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #1492 : petek, 02.11.2007 : 22:41:38 »

Hvala za odgovor in pomoč.Od moje mame sodelavka ima tudi samojeda,tako,da se bomo tudi z njo posvetovali.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1493 : torek, 06.11.2007 : 00:33:59 »

Jap, samojedi so prave prebrisane zvite trmice. Pa vsi majo iste finte. Ko te vidi, pa če si še najbolj tuj tujec, je celi veseli. Maha z ritjo in trepeta z ušesi, ter se dobrika. In ko nimaš nič zanj in zunaj dežuje ti bi pa rad da se ščene čim prej polula, ker se ti mudi, ta opica laja nazaj in skače kot zajec, samo da ne bi rabil it ven.

Kaj pa misenje? Uh kar nekaj puloverjev na leto. Moja je hvala bogu po nekajletnem zmešanem ritku, ker je pojedla 11 kontracepcijskih tablet, končno se začela "hvalabogu" 2× letno misit. To pomeni, da smo iz prejšnjih 2 puloverjev prišli na 4 puloverje.

Ja samojedi rabijo pojstlico za pod rid, da si je ne ožulijo. Sedaj si to posteljico lahko kar jaz prisvojim, ker bom kaj kmalu imela na postelji premalo prostora.

Ali se samojed tudi kaj slini? Ko vidi kakšen slasten grižljaj v tvoji roki začne delat kar sam od sebe tace, ukaz "prosi", ukaz "glas", ... in slina začne tečt v potokih. Ja, res je, v potokih.

Kaj pa blato? Moja dama se prvih 5 minut, ko je še suha in frišna iz stanovanja, spretno umika lužam in preskakuje umazane ovire.... Dokler ne ugotovi, da si je prevzaprav prav prijetno hladit tačke v blatu, letat gor in dol po luži, ko ti medtem šprica umzana voda po vampeku, ...

Ali se samojedi sami čistijo? Nisem še katerega samojeda vidla s krtačo v taci. Je pa res, da če ji ne operem tac po sprehodu imam kup peska na tepihu. Vendar, če je ne bom krtačla, bo imela kup vozlov. Če pa je ne bom umivala s šamponom, bo pa kaj hitro postala ena izmed večine samojedov, ki so sivorjave barve z vsranimi očmi.


Ok, malce mogoče "pregrobo" povedano, vendar v teh besedah ni bilo čisto nič pretiravanja.

Vendar, moja Bela je moja naj naj. noben se ne bo znal tak priliznit kot ona. Ti dat svojo šnofljo na kolena in te v trenutku prepričat, da pozabit na vse lumparije in nesnage. Samojed to zna s svojimi lepimi okicami in nasmehom Smiley.

Treba ga je od začetka vzgajat (kot vsakega psa) dosledno, brez prisile, s pozitivno motivacijo, sicer bosta si prišla v navzkriž. Je zamerljivega karakterja in kaj hitro te lahko da na hladno, če se mu zaser...

Ampak še vedno so taki prikupni medeki, ki jim vse to oprostiš in jih moreš imet rad Smiley.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1494 : torek, 06.11.2007 : 00:36:49 »

Se opravičujem za kup pravopisnih napak in "nekaj" slovničnih napak. Ura je že zelo pozno.
Logiran
DMC
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #1495 : ponedeljek, 12.11.2007 : 13:47:42 »

Pozdravljeni vsi skupaj!
Sem lastnik 5 mesecev stare samojedke z imenom Nika.Stanujemo v samostojni hiši z velikim ograjenim vrtom na Zgornji Polskavi blizu Slov. Bistrice.Zanima me ,če je kakšen lastnik samojeda
kje v bližini mene, da bi se kje dobili na kakšnem sprehodu, kjer bi se lahko psi malo igrali. Cheesy
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1496 : sreda, 14.11.2007 : 00:03:00 »

Pozdravljen DMC!

Jaz sem iz Maribora - Tezna, vendar večino časa v Bistrici ob Dravi. Če boš kaj tu okoli piši Wink.

Malo več povej o svoji pesiki. Kako slikico prilimaj. S kod je?
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #1497 : sreda, 14.11.2007 : 13:07:19 »

Sammy, super spletna stran, da o trikih in veščinah tvojega lepotca niti ne zgubljam besed.  Cheesy  Me pa zanima sammy, katere priboljške mu pa daješ med vajami in po tem, ko trik uspešno opravi. Mogoče dobim idejo. Namreč, pri moji psički kaki priboljški v obliki raznih piškotkov in žvečljivih stvari ne pridejo v poštev, ker je še mladič in to žvečenje in grizljanje potem predolgo traja, pa tudi navdušena ni nad njimi. Torej rabila bi kake mehke slastne priboljške, ki pa ji seveda ne bi škodili. Kakšna ideja mogoče od koga?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1498 : sreda, 14.11.2007 : 14:59:52 »

V bolje založenih prodajalnah za živali dobiš hrenovke za kužke. Prodajajo jih v različno velikih pločevinkah. So brez začimb in ovoja. Narežeš jih na drobne koščke, npr. en tanek kolobar na štiri dele, da se prehitro ne preobje. Lahko pa tudi skuhaš piščanca, na vodi brez začimb in ga narežeš na drobne koščke.

Takšni priboljški se uporabljajo v naši pasji šoli pri mladičih in tudi starejših psih. V poštev pride tudi kakšen sirček (če ni preslan). Piškotki, briketki in ostalo ne pride v poštev, ker so pretrdi, kuža jih mora grist, pa iz gobčka padajo, kar je na tečaju npr. moteče za druge pse.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1499 : sreda, 14.11.2007 : 17:53:16 »

Sammy, super spletna stran, da o trikih in veščinah tvojega lepotca niti ne zgubljam besed. Cheesy Me pa zanima sammy, katere priboljške mu pa daješ med vajami in po tem, ko trik uspešno opravi. Mogoče dobim idejo. Namreč, pri moji psički kaki priboljški v obliki raznih piškotkov in žvečljivih stvari ne pridejo v poštev, ker je še mladič in to žvečenje in grizljanje potem predolgo traja, pa tudi navdušena ni nad njimi. Torej rabila bi kake mehke slastne priboljške, ki pa ji seveda ne bi škodili. Kakšna ideja mogoče od koga?
Me veseli, da ti je spletna stran všeč in hvala za pohvale!

Kot priboljške nikoli ne uporabljam piškotov, ker so preveliki in res predolgo traja (že pri odraslem samojedu, kaj šele pri mladiču majhne pasme (shih tzu, predvidevam). Jaz mu dam ponavadi kar navadne brikete (včasih mu dam cel obrok samo kot nagrado ali pa odmerim brikete, jemljem ven med vajami in mu dam preostanek v času obroka) ali na koščke narezan sir (kakšen edamec in te variante). Včasih mu dam tudi kako sadje (malo si preberi po forumu, kaj je oz. ni škodljivo), če ga jem v njegovi prisotnosti in me gleda s tistimi prosečimi očkami. Roll Eyes Ampak mora pol seveda obvezno kaj narediti, da ga dobi. In tako pač še malo kaj zvadiva.

Vso srečo pri vzgoji tamale! Wink
Logiran
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines