mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 09:38:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288059 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
TheGaja
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #1560 : torek, 26.08.2008 : 09:55:54 »

Zdravo!

Ta vikend grem po svojega prvega psa - Samojeda z imenom Ike. Prebrala sem že ogromno stvari, ki so pomembne za vzgojo psa, predvsem za samojeda.
Zanima pa me (glede na to, da imate tukaj vsi izkušnje s samojedi) na kaj moram biti posebej pozorna v času ko bo spoznaval svoj novi dom?
Psa naj bi mi lastnik pripeljal na pol poti, saj smo zelo oddaljeni. Bi bilo bolje, da ga grem iskat k dosedanjemu lastniku na dom? Kaj naj imam že s sabo? Psiček se bo moral namreč voziti kaki 2 uri do novega doma. Hrana?
Ike ima že postavljeno uto pod streho na ogromnem vrtu pred hišo. Naj bo že od prvega dne v uti, ali bi bilo bolje, da je kot mladiček v hiši in ga damo ven po kakem tednu?
Vem, da bo psičku hudo, ko bo šel iz legla, zato bi mu rada ta prehod olajšala. Kaj lahko storim, da se bo počutil varno? Kako naj ga sprejmem, ko ga prvič vidim?
Upam, da niso vprašanja preveč ''bedasta'', ampak to bo moj prvi kuža in rada bi, da se ob meni počuti čimbolje - sploh prvi dan.

Hvala že vnaprej za pomoč!

Gaja
Logiran
TheGaja
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #1561 : torek, 26.08.2008 : 10:10:20 »

Še eno vprašanje:
-kako naj mladička zaščitim pre klopi/bolhami? Ovratnica, pršilo?

Hvala
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1562 : torek, 26.08.2008 : 11:01:07 »

Psa se gre defitivno iskati na dom vzreditelja, da se spoznate, vidiš v kakšnem okolju je živel psiček in kako je za leglo poskrbljeno. Meni je najbolj pomembno ravno to, da je za mladiče in psico optimalno poskrbljeno.  Čudi me, da psa nisi nikoli obiskala v leglu-kaj pa je dandanes 2 uri vožnje?

Na vsa zgornja vprašanja bi ti moral odgovoriti vzreditelj.Po vseh teh vprašanjih predvidevam, da pes ni rodovnški in ti nakup takšnega mešanca toplo odsvetujem.

Kako se pripraviti na prihod mladička pa je na tem forumu zelo lepo obrazloženo, le pobrskati je treba malo na pravem koncu.
Logiran
TheGaja
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #1563 : torek, 26.08.2008 : 11:36:26 »

Lastnik nam je pošiljal fotografije. Z nijim se dogovorja oče, tako da ima že on vse podatke. Vseeno pa sem želela še drugo mnenje. Mladič ni mešanček.
Na strani sem iskala kaj več o sprejemu mladička v nov dom pa tega nisem našla. Sem pa vse lepo opisano našla na tem forumu. *****
Hvala!
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #1564 : torek, 26.08.2008 : 11:41:59 »

Mladič ni mešanček.
Ne, je "čistokrven brez rodovnika" al kako? Aja, tole, da vam ga bo "vzreditelj" pripeljal na pol poti, se mi zdi rahlo sumljivo....  Huh

Še eno vprašanje:
-kako naj mladička zaščitim pre klopi/bolhami? Ovratnica, pršilo?
Ovratnica za mladičke, recimo... Ko pa bo starejši, pa lah tut kake ampule (Frontline, Exspot)...
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1565 : torek, 26.08.2008 : 12:42:14 »

Ali ima rodovnik?
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #1566 : torek, 26.08.2008 : 14:05:29 »

Dve uri vožnje je daleč? Roll Eyes Kaj pa potem tisti rečejo, ki grejo po psa na drugi konec Evrope? In kaj ti pomaga, da ti je vzreditelj pošiljala fotografije, saj te ne povedo nič o karakterju psa. Ta je pa ključnega pomena, da ti veš kater mladič je najbolj primeren zate. Poleg tega, sploh neveš kje so mladiči živeli...mogoče so zunaj na gnoju..kaj pa ti veš, fotografije lahko lažejo, kaj pa je za tistih par fotk mladiče prestavit...
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1567 : ponedeljek, 08.09.2008 : 00:15:17 »

Sama sicer nimam samojeda ,pač AM-jko. In mi nikoli ni bilo odveč se več kot eno uro vožnje se voziti do nje, pa še draga cestnina je do tj abila Undecided. Skoraj vsak teden sem jih šla gledati in opazovati kako rastejo mladički.
TheGaja, absoutno vi pojdite do tega človeka po psa, da vsaj vidite kje živi, v kakšnih razmerah mladički,... Domnevam, da ni rodovniški, ker na vsa vprašanja bi ti že vzreditelj odgovoril - vsaj dober vzreditelj.  Glede zaščite proti klopo,, pa ti svetujem, da ga zaščitite takoj, ker ta golazen nikoli ne počiva niti pozimi ne Undecided Pri moji pesjanki se ampule Advantix kar dobro obnesejo.

lp
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1568 : ponedeljek, 02.02.2009 : 13:13:10 »

Da malo oživim tole temo.

Pred nekaj dnevi sem na sprehod vzela tudi fotoaparat in med slikami je nastala tudi tale:



Moja smotkica je 27. 12. dopolnila 6 let - kako prehitro mineva čas.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1569 : ponedeljek, 02.02.2009 : 21:19:31 »

Kako je lepa! Smiley

Pa vse naj naj za rojstni dan, čeprav malo pozno ampak vseeno! Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1570 : nedelja, 08.02.2009 : 20:39:52 »

 Bela01, prosim prosim, daj še kakšno slikico kdaj, no  Wink kako je lepa  Kiss Ja vse najboljše za njen 6. rojstni dan  Kiss Uživa na snegu, kaj ne ?  Smiley Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1571 : četrtek, 19.03.2009 : 21:31:32 »

Kako je lepa, Kepica  Smiley Kiss krasna je.  Cheesy
Logiran
dog_lover*
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #1572 : nedelja, 29.03.2009 : 09:29:57 »

heii

Ja res je čudovita tale tvja Kepica Smiley.
Ravnokar sem s svojo kužiko prišla iz sprehoda in sva na sprehodu prvič srečale samojedko z imenom Bella. Je čudovit predstavnik te pasme zelo igriva, prijazna, ubogljiva. Z mojo ovčarko sta se takoj sprijateljile in v naslednjem trenutku že igrale. Res moram reči, da po mojih izkušnjah s samojedi so to čudoviti psi, če je zanjih le dovolj dobro poskrbljeno sicer pa to velja za vsako pasmo Wink
Logiran
DINA33
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #1573 : torek, 21.04.2009 : 19:37:02 »

Heii!
a je spoh kdo še kej na tem forumu, kam ste usi šli??

mene pa zanima kako bi mojega samojeda, ki je star 4 mesece, navadila, da ko gremo kam z mojo družino in prijatelji na kakšne izlete, da bi hodil za mano ne pa za drugimi ljudmi.

pa še nekaj....
zdaj ko je ta samojed star 4 mesece smo se odločili da mu kupimo še enega prijatelja da mu nebo dougčas....
mogoče veste za kakšno leglo samojedov....Huh
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1574 : torek, 21.04.2009 : 19:39:24 »

Jaz bi le poudarila, da se psa ne kupuje psu za družbo. Potem vas bo še manj ubogal.

Na izletih pa ga imejte na vrvici, dokler ga ne navadite, da hodi zraven. V pasjo šolo hodi?

lp
Logiran
Strani: 1 ... 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines