mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 19:37:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288005 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Herci
otrok do 14 let
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #1605 : torek, 11.08.2009 : 19:40:29 »

1.
No, jaz imam tudi samojedko ampak pri njej mi je čudno to, da laja renči na vse kar se vozi. Angry
Ali je to povezano z njeno preteklostjo in ali ima še kdo drug takšne težave?

2.
Vem, da so te psi malce svoje glave vrste ampak bega me to, da nekatere dni je pridna in uboga vse ukaze, druge dni pa iziva in mi včasih tudi pobegne na sprehodu, zato jo imam od kar se mi je to zgodilo zmeraj na vrvici. Huh

3.
Ali imajo vsi samojedi lovski nagon ali samo nekateri? Moja psička skoči v vse kar se premika in ni mi prijetno, ko ji iz gobca potegnem kakšnega ptička ali glodavca . Undecided
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1606 : torek, 11.08.2009 : 20:01:29 »

Jaz sicer nisem strokovnjak, ampak mogoče se boji ko laja na vse kar se vozi. Moj samojed (ki je tudi nasploh bolj plah) se je tudi najprej ful bal in je bežal stran, zdaj pa rad laja predvsem na kolesarje, samo mu kar rečem tiho ali mir in pol vidi da ni nevarnosti in odneha. Ampak ni pa nujno da je to razlog, seveda.

Imaš kakšno slikco od svoje samojedke? Smiley  Koliko je pa stara, a ima rodovnik?

No, moj tudi rad lovi ptiče, enkrat je enega ujel, ampak ga je potem spustil, ker mu je prhutal v gobcu..
Logiran
Herci
otrok do 14 let
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #1607 : sreda, 12.08.2009 : 07:01:13 »

Psička je stara 2 leti in pol. Ne, nima rodovnika majčkeno je mešanke samo navzn je še zmeraj bolj podobna samojedu kot kakšni drugi pasmi.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1608 : sreda, 12.08.2009 : 11:09:56 »

Meni je pa Janezov opis pasme prav všeč. pravzaprav mi je všeč  vsak opis, ki bi lahko odvrnil nepripravljene wannabe lastnike kičasto luštnih kepic od nakupa. Mi je znano čisto preveč žalostnih zgodb in poznam čisto preveč  zafuranih samojedov, ki se obnašajo še veliko slabše od opisanih. (mimogrede, kateri bedak si je omislil samojeda za čuvanje ovac pred volkom? saj ne rečem, da bi ga bilo absolutno nemogoče pripraviti za tako delo, ampak saj vendar obstajajo veliko primernejše pasme, ki so bile vzrejene točno za to).

Selena: prodali so ti premladega psa, vendar je to še najmanjši problem. Težave, ki jih opisuješ se pojavljajo pri mladičih katerekoli pasme.  Očitno si dobila mladiča, s katerim se ni nihče ukvarjal. V takem primeru bi bil (pre)zgoden prevzem mladiča celo koristen...če ga ne bi takoj zaprla v pesjak. Osamitev (kar pesjak je) je slaba za vsakega mladega psa. Za mladega samojeda je pogubna. vsak pes težko prenaša samoto. Samojedi jo prenašajo slabše kot večina drugih psov.

Sicer so med samojedi precejšnje razlike (eni so recimo povsem brez lovskega nagona, druge privlačijo ptiči in majhna divjad, tretji bi gonili vse kar se premika. Eni so po naravi bevskači, drugi so tihi...eni kot mladiči veliko grizejo, drugi sploh nič) Ampak tako načeloma (izjeme se vedno najdejo) pa niso pretirano igrivi, niti niso po naravi ne vem kako cartljivi. To niso psi, ki bi znoreli od veselja, ko prideš domov recimo. večinoma niti ne uživajo prav posebno, če jih vlačimo po rokah in jih mečkamo kot kakšne igračke. večinoma niso tako zelo odvisni od ljudi kot drugi psi. Če jih ne zna zabavati lastnik, si najdejo zabavo sami, če ne jih dovolj ne zlavfa, gredo na potep sami, če so lačni, si gredo poiskat hrano....
In ja, grače za psa niso zanimive, razen če se sami aktivno igramo z njimi.

Kot so ti že svetovali: preberi si poglavja o vzgoji mladiča. nabavi si kakšno knjigo. racimo Psi za telebane. Ni ravno vrhunska in najti se da mnogo boljše literature, vendar je dovolj preprosta in sistematična, da lahko bo upoštevanju navodil pridelaš čisto solidnega psa.
Logiran
Herci
otrok do 14 let
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #1609 : sreda, 12.08.2009 : 11:33:01 »

Mimogrede, kateri bedak si je omislil samojeda za čuvanje ovac pred volkom? saj ne rečem, da bi ga bilo absolutno nemogoče pripraviti za tako delo, ampak saj vendar obstajajo veliko primernejše pasme, ki so bile vzrejene točno za to.

Hm, jaz sem v neki knjigi prebral naj bi se samojedi v preteklosti uporabljali za vleko sani in za čuvanje severnih jelenov. Literaturo oz. knjigo poznam samo nevem, če lahko to napišem (novinec).
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1610 : sreda, 12.08.2009 : 11:55:48 »

So čuvali jelene. Samo delali so v povsem drugačnih razmerah, kot so pri nas in na drugačen način kot pastirski psi. + tega jih že 200 let ni nihče selekcioniral za tako ali podobno delo, tako da bi se moral vrli ovčerejec posebej potruditi pri izbiri primernega mladiča +  tega  imajo naši ovčerejci  hude probleme že s pravimi pastirskimi psi, ker se je potrebno znanje, tradicija,  za delo z njimi porazgubilo.+ prvotni lastniki so si vzredili pse po svoji meri in so znali z njimi delati. Povprečen sodoben  pasji lastnik pa ni sposoben vzgojiti samojeda niti v znosnega spremljevalca, kaj šele, da bi iz njega naredil zanesljivega delovnega psa.
Saj navsezadnje se da samojeda, če se izbere takega, ki še ima smisel za gibanje z živalmi, priučiti tudi kot ovčarskega psa. Ampak tudi s slabim  borderjem je cilj mnogo mnogo lažje doseči.

 
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1611 : sreda, 12.08.2009 : 12:20:42 »

Za vleko sani so bolj uporabljali druge pasme psov, kot so AM npr., saj so močnejši.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1612 : sreda, 12.08.2009 : 12:46:12 »

Selena, kje pa je mladičke imel "vzreditelj"?
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1613 : sreda, 12.08.2009 : 15:28:41 »

Ja, se pa zelo strinjam z Lanabelo, da samojedi zelo trpijo, če so cele dneve sami zaprti v pesjaku. Jaz poznam enega takega in že na daleč se vidi po njegovem izrazu, da je osamljen in zdolgočasen. Samojedi po mojem mnenju sploh niso psi za v pesjak.
Je pa res tudi, da preveč igrivi niso, ker moj ima ogromno igrač in se le poredko z njimi igra, ampak ko pa pridem domov, to pa moram povedati, da je pa ful vesel in vedno skače okrog mene.. Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1614 : sreda, 12.08.2009 : 15:29:51 »

Prvotni lastniki jih za vleko niso veliko uporabljali, ker so imeli za to jelene. So pa psi pomagali nositi tovor, ko so se selili. Kot vlečne pse so jih začeli uporabljati polarni raziskovalci, ker so bili lepše vodljivi od eskimcev in podobnih. Dobro so se jim obnesli in nekaj preživelih  so pripeljali s seboj domov.  
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1615 : petek, 14.08.2009 : 10:53:02 »

Janez glede starosti psa lahko povem nekaj jaz. Sicer sem že več kot 4 leta lastnica huskice, ki je po mojem mnenju še bolj 'neubogljiva' pasma kot samojed. Ampak vse se da, le če je volja. Albo sem dobila staro 1,8 leta, bi rekla da kar nevzgojeno. Pa nama jo je z možem uspelo kar nekaj naučiti. Nagon je ostal, ampak to je pač prirojeno in zato so naši sprehodi in skupni teki malo posebni. Paziti moramo na srne, zajčke in mačke na obzorju in odvrniti pozornost od plena, pa je vse ok.

bi pa rekla, da se da močno zafurati pri vzgoji prav vsakega pasjega mladička ne glede na pasmo. Spoznala sem kar nekaj samojedov in vsi so bili krasni psi. Sammy, psičke od Lanabele se mi zdijo lepo vzgojene.
Logiran
DINA33
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #1616 : petek, 14.08.2009 : 14:20:14 »

rada bi vas nekaj vprasala, upam da mi boste znali odgovorit.
zanima me predvsem dlaka samojeda.
nasi prijatelji so imeli samojeda in je nazadnje umrl.
zelo pogosto so ga kopali in potem je dobil bolezen in umrl.kopali so ga pa zato ker je bil umazan.
zanima me kako moras skrbeti za samojeda, da ostane njegova dlaka bela.
 zanima me tudi kaksna je samojedova dlaka na dotik!!

hvala za odgovore,

bby, by,
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1617 : petek, 14.08.2009 : 14:30:20 »

Polarčki se sami izredno dobro očistijo.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1618 : petek, 14.08.2009 : 16:03:33 »

Samojedov ni potrebno pogosto kopati, sploh ne, če ni to nek razstavni pes. Jaz svojega kopam štirikrat na leto v salonu, kjer ga profesionalno zrihtajo Cool, pa je še zmeraj bel, če pa se v jeseni ali pozimi umaže tačke, pa z vodo sperem ko se vrnem iz sprehoda.
Če pa je samojed živel zunaj, potem je možno da se je kej umazal, ker moj živi notri in je vedno čist. Kiss
Je pa potrebno samojeda veliko česati, da dlaka ostane v dobri formi. Jaz ga poleti češem skoraj vsak drug dan, pozimi pa manj, ker dlaka ne izpada toliko. Smiley

Logiran
Selena
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #1619 : petek, 14.08.2009 : 16:21:44 »

No sedaj imam psičko že skoraj dva tedna in moram reči, da se obe učiva. Nekatere od problemov sem že uspela rešiti, drugi se bodo reševali počasi in sproti. V bistvu ne vidim vzroka zakaj psička ne bi smela biti v pesjaku. Samo za primer vam opišem moj dan. Psička se zbudi ob 6:30, takrat grem k njej jo nahranim in sem do 7.00 z njo. Nato spi do 10.00, grem k njej, jo nahranim in sva skupaj do 12.00. Potem spi do 14.00, grem k njej, jo nahranim in sem z njo do 16.00. Potem spi približno do 18.00. Grem k njej in sem z njo do 21.00, ko gre spet spat. Torej sem s psičko 8 ur in pol na dan, kar se mi ne zdi slabo..... V bistvu se pravi, da sem ves tisti čas, ko ima bela kepice odprte učke, skupaj z njo! In takrat se pač ukvarjam z njo, jo učim, greva na kratek sprehodek, se igrava, božava,...seveda pa jo pustim, da tudi sama malo brska naokoli, ampak je ves čas pod mojim nadzorom. Tako, da nikakor se mi ne zdi, da je zaradi tega, ker spi v pesjaku zanemarjena in žalostna, osamljena ali karkoli podobnega. Pač spi sama in tukaj ne vidim nobenega problema. Vsi ljudje pač nimamo možnosti imeti psa v stanovanju, poznam pa tudi veliko psov, ki so pač v stanovanju ampak veliko slabše vzgojeni, kot tisti, ki spijo v pesjakih. Poleg tega se mora pa tudi pes naučiti biti sam, ker konec koncev tudi moje počitnice ne bodo trajale večno in ko bom začela delati bo psička morala biti dalj časa sama. In v bistvu ne vidim razlike med psom, ki je sam v stanovanju in psom, ki je sam v pesjaku. Tako, da kot vidite se da ukvarjati s psom tudi, če spi v pesjaku.



Kar se pa tiče vzreditelja bi pa rekla, da je zelo lepo skrbel za male kepice, edino to mu štejem v slabo, da sem pač psičko dobila en teden prej, se pravi pri 7 tednih in ne pri 8. Je pa verjetno tako, da če imaš doma 8 malih kepic, se moraš pač ukvarjati z vsemi, kar pomeni, da se ne ukvarjaš samo z enim psičkom ampak da morač svoj čas razporediti med 8 kepic. Verjetno je v leglih, kjer sta dva mladička, trije vendarle malo drugače, ker pač čas posvetiš dvema in ne npr. osmim. Tako, da jaz resnično nisem opazila, da bi vzreditelj karkoli zafural. Tudi, ko sem prišla tja, so vsi priskakljali pogledat kdo je prišel, nihče se ni držal v ozadju in besno bevskal name ali karkoli podobnega. Ali pa se izmikal božanju, lulal tam kjer ni treba,..

Počasi bo že uspelo.
Logiran
Strani: 1 ... 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines