mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 22:29:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288014 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1665 : torek, 25.08.2009 : 08:26:20 »

A to si vzela iz psarne kjer parijo plašne pse!?  Shocked

A ima morda tudi evrazijce? Lips Sealed
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1666 : torek, 25.08.2009 : 08:28:48 »

Lanabela, jaooo  Cheesy Kiss Kiss
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1667 : torek, 25.08.2009 : 10:55:52 »

A to si vzela iz psarne kjer parijo plašne pse!? Shocked

A ima morda tudi evrazijce? Lips Sealed

Ne, nimajo evrazijcev. Po psa sem šla v Italijo, ker v Sloveniji ni bilo nobenih legel (ta prvo leglo naj bi bilo šele čez eno leto), pač nisem vedla da bo pes plah, mladiči se mi niso zdeli da bi živeli v slabih okoliščinah, čist normalno, tako kot pri drugih vzrediteljih, tudi psice so bile zdrave, živijo v dobrih pogojih in sem ga pač vzela.

Prejšni mladiči od te vzrediteljice niso bili plašni, do plahosti je prišlo samo pri Sachu in njegovi sestrici. Sem se pa naučila iz te izkušnje, da se ni dobro kar zaletavati z nakupom psa.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1668 : torek, 25.08.2009 : 13:27:04 »

Potem sem govorila o tem z vzrediteljico in mi je rekla, da nisem jaz kriva, da je to genetika in da morda se bo še do neke mere opogumil.
A veš kaj pomeni, da je za to kriva genetika? Da ima pes v rodovniku plašne pse in ta lastnost se prenaša na potomstvo ... Zakaj bi nek "odgovoren" vzreditelj to počel (to je retorično vprašanje, odgovor je itak zaslužek)? Ne vem, kako lahko to reče naglas, ker to pomeni, da je že pred paritvijo vedela za to. Sicer se ne morem odločiti, ali je bolj dopustno, da za to ni vedela, ker se ni pozanimala (vsak vzreditelj bi moral poznati vse prednosti in slabosti linije in posameznih psov v rodovniku, kolikor je to pač mogoče) ali pa kot v tem primeru, da je vedela, pa je kljub temu parila.
Poleg tega pa na vedenjske značilnosti, tudi če so genetsko podedovane, vedno vplivajo tudi dejavniki okolja. Negativne značilnosti primerni dejavniki omilijo, neprimerni pa še poslabšajo (tisto kar je nekje na sredini pa pač omogoči, da se lastnost razvije, tako kot je zapisano v genetskem materialu). Do drugih najpogosteje pride zaradi neznanja, premalo izkušenj, pač nenamerno in nezavedno. Vsi se učimo, zato te ne morem obsojati, sploh pa največji delež krivde tako ali tako nosi vzrediteljica. Skoraj gotova sem, da plašnost izvira po mamini strani, ker ima oče že toliko potomcev, da bi se to razvedelo in noben več ne bi hotel pariti z njim (bodisi zaradi lastne vesti bodisi zaradi tega, ker ne bi bilo povpraševanja in kupcev - vsaj takih resnih, ki vedo, kaj hočejo, ne).
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1669 : torek, 25.08.2009 : 13:58:11 »

Jaz mislim da je najbolj krivo to, da sem imela premalo znanja o tem kako se kupuje psa in sem pač vzela psa, ki mi je bil vizualno všeč, je pa tudi res da sem si samojeda zelo močno želela in sem ga pač vzela tam kjer je bilo leglo. Zdaj se že skoraj več ne spomnim kaj točno mi je rekla vzrediteljica, da naj bi bil vzrok, ker sem se o tem pogovarjala z njo že več kot leto nazaj, ampak rekla mi je, da se to pač zgodi in da je lahko tudi genetika (iz prejšnih rodov). Jaz ne vem kaj je v resnici vzrok da je Sacha tak, v svoj zagovor lahko povem samo to, da sem pred Sacho imela že Bonija in mešančka (ki je žal že pokojen), pa z nobenim nisem imela podobnih težav.

V glavnem Sacha pač je tak kot je, jaz ga imam rada ne glede na to, da pač ne bo za razstave, za v naprej imam pa tudi izkušnjo, kako se psa kupi odgovorno in ne samo s čustveno željo imeti samojedka.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1670 : torek, 25.08.2009 : 14:13:07 »

Se zgodi tudi najboljšim. Vendar bi vzrediteljca morala videti, da je mladič plašen in lepo bi bilo in spodobilo bi se, da takega psa ne bi  prodala kot razstavnega psa. Ali pa bi na njegovo pomanjkljivost vsaj opozorila - komu bi netipično zadržan in mil samojed zagotovo bil všeč.
Ti bi pa tudi morala pogledati vse mladiče v leglu, tudi tiste, ki so že bili rezervirani, pa gledati bi morala še kaj drugega kot to, kateri je najbolj kosmat in medvedkast. Plašnost se pri mladičku silno lepo vidi, samo čas si je treba vzeti in malo opazovati.
Drugače pa - samec ne daje plašnih mladičev, tisti, ki sem jih videla, imajo zelo dober karakter (B leglo od Anatine recimo je bilo fantastično - tudi karakterno. Predrzna vražička Laki  pa je njegova vnučka)
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1671 : torek, 25.08.2009 : 14:36:38 »

Ja, na izkušnjah se učimo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1672 : torek, 25.08.2009 : 18:25:16 »

e ja...  Undecided
Pa še pol ti mimogrede nekdo, za keterega misliš, da mu lahko zaupaš marsikaj zataji.  Lips Sealed

Ob pravilnem delu se marsikatera nesigurnost pri psu lahko odpravi (zmanjša). To se pa pokaže takrat, ko pes psihično odraste, okrog tretjega leta. Tako da ti samo delaj in navajaj in na koncu se ti bo zazdelo, kot da se je čez noč spremenil.
Vsaj pri meni je bilo tako  Smiley
Logiran
DINA33
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #1673 : sreda, 26.08.2009 : 10:51:00 »

mene pa zanima kako premagati samojedovo trmo?
in kako težavna je samojedova dlaka?
namreč se zanimam za nakup samojeda ampak me skrbijo njegove lastnosti?
torej kako mi predlagate?
naj ga kupim ali ne?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1674 : sreda, 26.08.2009 : 10:59:08 »

DINA33, nehaj si izmisljevati, saj tole ni otrosko igrisce:

mene pa zanima kako bi mojega samojeda, ki je star 4 mesece, navadila, da ko gremo kam z mojo družino in prijatelji na kakšne izlete, da bi hodil za mano ne pa za drugimi ljudmi.

pa še nekaj....
zdaj ko je ta samojed star 4 mesece smo se odločili da mu kupimo še enega prijatelja da mu nebo dougčas....
mogoče veste za kakšno leglo samojedov....Huh

Na vsa tvoja vprasanja je ze bilo odgovorjeno v tej temi in v temi Kako naj se odločim.

Boste imeli potem 4 pse, ali kako? V predstavitvi si namrec napisala, da ze imate visavca in istrskega gonica, zgoraj pa, da ze imate tudi enega samojeda.
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1675 : sreda, 26.08.2009 : 11:27:49 »

Svašta  Huh
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1676 : četrtek, 27.08.2009 : 12:31:20 »

Saj bo kmalu šola, pa otrokom ne bo več tako zelo dolgčas... Roll Eyes
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1677 : četrtek, 27.08.2009 : 12:33:15 »

vel slikc s tekme:
http://lanabela.moj-album.com/album/16820193/

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1678 : četrtek, 27.08.2009 : 12:39:59 »

Super slike, pa še Asko sem opazila, če se ne motim  Kiss

Lepo šibajo samojedke, lepo  Smiley  Kiss
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1679 : četrtek, 27.08.2009 : 16:09:32 »

Lanabela, sem si pogledala vaš album, vaši samojedi so mi zelo lepi, mladički so res čudoviti Kiss,
sem se kar spomnila ko sem jaz dobila mojega Sacha.. Pa kako je bil Boni smešen, ko ga na začetku ni maral, zdaj sta pa najboljša prijatelja.. Pa 'vodne norčije' so tudi same res posrečene slikce. Prav lepo si je pogledati več samojedov na kupu. Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines