mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:53:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Čehoslovaški volčjak
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čehoslovaški volčjak  (Prebrano 119454 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« : ponedeljek, 03.06.2002 : 17:26:20 »

No, je kdo zunaj, ki ima čehca? Men so ti kužati krasni, že od nekdaj si želim samičko, ampak je trenutno ne morem imeti.

Sem našla eno super stran o čsv: http://www.wolfdog.org/index.php

HOČEM ČEHCA!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #1 : torek, 04.06.2002 : 09:35:30 »

Hojla, Smiley

Prve češkoslovaške ovčarje je v Slovenijo pred desetimi leti pripeljal (zdaj žal že pokojni) gospod Marijan Dvoraček. Kasneje jih je bilo še nekaj uvoženih s Češke. Mislim da jih je v Sloveniji bolj malo, okoli dvajset, čeprav so legla občasno bila, zato čehce tudi na razstvah lahko občudujemo.
Se pa veliko lastnikov nemških ovčarjev odloča za čehce.

Glede saarloških volčjih psov, ki sicer izvirajo iz Nizozemske, pa žal ne vem, če je kakšen v Sloveniji.  So pa zelo zanimivi in lepi kužki. Če te zanima naslov vzrediteljice iz Nizozemske, ti ga lahko posredujem.
Na Nizozemskem so zelo popularni in večkrat osvajajo visoka mesta tudi na razstavah zmagovalci FCI skupin, BIS)...

Lep pozdravček, Cheesy
Nati
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2 : torek, 04.06.2002 : 10:21:54 »

V oktobrski številki Kinologa (letnik 1997) sem našla članek o g.Oskarju Dolencu in njegovemu Flintu (čv).
Logiran

ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #3 : sobota, 08.06.2002 : 11:13:40 »

Meni so tudi češkoslovaški volčjaki krasni psi. Všeč mi je ravno to, ker so zelo podobni volku. Verjetno jih je zelo malo v Sloveniji. Vem, da so že pisali v reviji Moj pes neki o njem ampak ne vem točno v kateri številki saj je že kar dolgo nazaj. Javite se tisti, ki ga imate ali kaj veste o njegovem značaju.  Smiley
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #4 : sobota, 08.06.2002 : 11:16:35 »

Teja, kakšen pa zgleda SAARLOSOV VOLČJAK? Poznaš mogoče kakšno stran o tej pasmi?

                   lp
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #5 : sobota, 08.06.2002 : 11:35:42 »

Saarloosov volcjak ima ime po nizozemskem vzreditelju, ki je zacel s to posebno vzrejo. Vkrizali so volkove (kanadskega gozdnega volka) z namenom izboljsanja ucljivosti. Pasma je bila priznana leta 1975. Po besedah poznavalcev je Saarloosov volcjak bolj ucljiv in v primerjavi s ceskoslovaskim volcjakom bolj primeren za bivanje v urbanem okolju. Genetika pa je naredila svoje in pasma ima nekatere volcje znacilnosti (plasnost).
http://www.**/
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #6 : sobota, 07.06.2003 : 22:09:01 »

Oj,
slisal sem, da je kupiti cehoslovaskega ovcjaka precej tvegano kupiti, saj nikoli ne ves kaj pride ven - volk ali pes.
Kot sem nekje slisal, so mesali nemskega in volka (ne vem kako jim je sicer to uspelo, ampak ok).

Drugace pa ima en model, ki zivi cca. 200m stran od mene mladega volcjaka te sorte (in res zgleda kot volkec).

Lp

Logiran
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #7 : sobota, 07.06.2003 : 22:31:31 »

En primerek te pasme se nahaja tudi pri nas v Velenju. Smiley Smiley
Logiran
Tomo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 134


« Odgovor #8 : torek, 10.06.2003 : 11:21:27 »


Citat

Kot sem nekje slisal, so mesali nemskega in volka (ne vem kako jim je sicer to uspelo, ampak ok).


Nemec + volkulja? volk + nemec? Je mozna se kaksna druga varianta? Kanidi se med seboj brez problemov krizajo. Pse pa nekateri znanstveniki po novem pristevajo kar med podvrste volkov (canis lupus familiaris). Nobena carovnija  Grin
Logiran
Tomo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 134


« Odgovor #9 : torek, 10.06.2003 : 11:23:31 »


Nanook, zgleda da imava zelo podoben okus glede psov.  Grin Grin Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10 : sreda, 11.06.2003 : 23:03:21 »

Ima morda kdo tu volkca doma oz. ga je imel? Me zanima, kako se kaj obnese kot druzinski kuza, dobivam namrec mesane informacije.

Tomo, kaj ces, pac veva kaj je dobro.  Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #11 : sobota, 02.10.2004 : 10:42:47 »

 Roll EyesČehoslovaški volčjak, ni pes za začetnike, ali za muckanje, zahteva celega izkušenega človeka, tudi odraste pozno, je pa izredno podoben volkcu, lepe linije, za poznavalce pravi biser, v Krškem jih najdete na dveh naslovih- res za poznavalce Cool Shocked
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #12 : sobota, 16.10.2004 : 08:49:59 »

Na Gorenjskem imajo tudi psičko.
Lepotica res..
Skupaj smo obiskovali tečaje šolanja.
Sicer je bila kar precej napadalna
do drugih psov, ampak mislim, če bi jo že od malega navajali na druge pse in ljudi, in če bi striktno delali na socializaciji, mislim, da potem ne bi bilo problemov. Je pa res da rabi odločnega lastnika, ki zna pokazat kdo je vodja kardela. Sej v končni fazi gre za volka (70% se mi zdi? ), tam pa vemo kako je s hierarhijo...
Drugače pa krasen pes, lepotec res.

Ewchy, stran od Saarloosovega volčjaka:
http://***

Lp!
Logiran
DonSalby
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #13 : ponedeljek, 01.11.2004 : 23:41:30 »

Živjo! Jest si že ful dolg časa želim imet tega psa in bi vprašal če ma al pa bo mela ta psička iz gorenjske kj mladičev pa če jih bodo oddal k bi ga res ful rad kupu. Aja pa drgač sm jest iz gorenjske Wink Kje pa majo to psičko a misliš slučajno pasji hotel prerun? Dj prosm tud povej če bo kakšen maldič za kupt k bi ga koj kupu sam k bo;)
Cao LP
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #14 : torek, 02.11.2004 : 17:05:28 »

Tudi jaz že dolgo časa občudujem to pasmo. Na vsaki razstavi kjer naletim na kakšnega se ga kar ne morem nagledati. Zlasti so mi všeč 'primerki' izrazito sive barve in ne toliko rjavkasti. Krasni so res...morda me impresionirajo zaradi tistega tihega 'klica nazaj k naravi', tiste divjosti ki jo vzbudijo ob pogledu nanj, ker je tako podoben volku...kaj pa vem...meni so zelo vsec! Wink Pa ta Saarloosov volcjak je prav tako zelo lep...

Upam da se bo oglasil sem gor tudi kak lastnik cehca in iz prve roke povedal vse zgode in nezgode tega kuzona Cheesy Bom z veseljem prebrala vse!
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Čehoslovaški volčjak
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines