mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 09:48:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Čehoslovaški volčjak
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čehoslovaški volčjak  (Prebrano 120038 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
lkc
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #30 : torek, 12.07.2005 : 20:38:49 »

Draga Klea,

sicer nisem kinolog niti veliki poznavalec pasem, a se vseeno oglašam. "Čehec" je namreč skoraj naš sosed, žal pa se ne razume več z našim belgijcem - do 8 meseca sta bila najboljša prijatelja (sta namreč enako stara, sedaj dobri 2 leti), potem pa je postal Karpo (tako je ime čehoslovaškemu volčjaku) zelo dominanten. Kar ti lahko povem iz opazovanja in pogovorov z lastnikom je, da je to izjemno lep pes, a tudi zelo samosvoj in nepredvidljiv. Kljub temu, da je bil socializiran od mladih nog (hodili so v pasjo šolo), je postal hiperagresiven do samcev in ga morajo (zaradi ogorčenja lastnikov psov, ki jih je hotel pokoriti) sprehajati na povodcu in celo z nagobčnikom. Je pa menda izredno prijazen do domačih.

Tudi s šolanjem je križ - in če si prej imela NO, ki je vzor psa za šolanje, trikrat razmisli o spremembi pasme, da ne bi bila razočarana.

Saj nočem delati reklame, ampak si si kdaj ogledala belgijske ovčarje - pri nas je kar nekaj groenendaelov, malinoisev in v zadnjem času tudi več tervuerenov. So odlični za šolanje in agility, po temperamentu sicer nekoliko bolj "živčni" kot NO (predvsem, če kaj zamočiš pri vzgoji), a so zaenkrat zelo zdrava pasma in zaradi svoje lahke konstitucije nimajo težav s kolki.

Več o njih si lahko prebereš na tem forumu ali na spletnih straneh psarn (v Sloveniji sicer ni nobene za dolgodlake variante). Naš tervueren Pan Vision pa prihaja iz češke psarne *****.

Lep pozdrav in veliko veselja ob novem članu družine (ne glede na izbiro pasme),

Lili
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #31 : sreda, 13.07.2005 : 08:04:37 »

Češkoslovaški volčjak je pes za izkušenega pasjeljubca, prava  "poslastica" za vzgajanje vendar le tistega ki ima voljo, potrpljenje in čas, kuža odraste približno pri treh letih, moraš računati, da je v njem kar nekaj volka.
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #32 : četrtek, 14.07.2005 : 17:52:58 »

Lep pozdrav!
Za vse odgovore se prav lepo zahvaljujem.Danes sem poklicala za psicko staro 4 mesece ki jo prodaja nekdo v ** in je rekel da so ji vzeli rodovnik ker je v njej cist volk  oziroma najvec je potegnila od volka.Zanjo zeli tako malo da se mi je kar cudno zdelo kako je to mogoce Shocked
Kot sem lahko prebrala da ta pes tako rečeno ni za med druge ljudi  ker se do njih zelo agresivno obnasa seweda tudi do drugih psov.Sedaj imam ze res kar malo pomisleke in se par vprasanj ali ta pes laja ker se bojim da nebi zacel tuliti v luno ???Doma imam tudi že psičko zlato prinašalko in se bojim da nebi prislo do kaksnih komplikacij tudi  zato ker imamo doma nekaj otrok.

Za se kaksne informacije ki bi mi prisle zelo prav se priporocam!

                                                                                                       Klea Kiss
Logiran
lisica
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 2



« Odgovor #33 : ponedeljek, 18.07.2005 : 08:35:47 »

Čehoslovaškega volčjaka ne kupuj starega 4 mesece. Nikakor ne! Samo mladiča in to 6tednov starega (manj kot druge pasme) od takega vzreditelja ki ti bo lahko pokazal oba starša in se boš lahko na svoje oči prepričala da nista agresivna, da sta umirjena.... itd. Kdor prodaja  CW ja mu je zrasel čez glavo verjemi. Predvsem poglej na**in si tam vse preberi o pasmi o karakterju itd.

mojega pa lahko vidiš tu:

http://img14.imgspot.com/u/05/198/02/IMG0612.JPG

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #34 : torek, 19.07.2005 : 23:06:34 »

Ej ful je lep :Ddrugace pa sem se odlocila za nemškega ovčarja ker imam veliko izkušenj že s to pasmo in tako imam sedaj doma 2 mesca starega čistokrvnega nemškega ovčarja.Mogoče pa se za to pasmo odločim v daljni prihodnosti Cool Roll Eyes
Lep pozdrav
Logiran
Sara.P
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #35 : sreda, 20.07.2005 : 09:49:35 »

Živjo lisica.
Imam par vprašanj zate, če mi lahko popmagaš...
Kaj svetuješ ljudem, ki se odločajo za nakup CW? Kje si ga sama kupila in koliko je bil? Kaksne so sploh cene? Kako se tvoj zastopi z ljudmi in drugimi živalmi?
Uf, prava explozija vprašanj..
Hvala, lp
Logiran
lisica
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 2



« Odgovor #36 : sreda, 20.07.2005 : 12:07:32 »

-  biti moraš bolj trmasta kot je pes
-  preveriti moraš starše (da niso agresivni, ali preveč plahi (še slabše, se pa rado pojavi pri tej pasmi)
- razgledati se moraš naokrog (Slovaška, Češka, Italija)
- cene so od 500-1200 EUR
- mladiča moraš vzeti zgodaj
- zelo je fino če imaš izkušnje s psi
- nujno v pasjo šolo
- moja psica je stara 9 mesecev in se z vsemi razume super, pačakajmo še malo
- kupil sem jo na Češkem v Brnu
Logiran
Sara.P
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #37 : sreda, 20.07.2005 : 16:44:28 »

lisica, hvala za izčrpna pojasnila in sory, ker sem te proglasila za punco ;-)
Sama sem 13 let imela NO.. in mislim, da bom pri tej pasmi kar ostala...
p.s. dragi so tile čehci ;-)
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #38 : četrtek, 21.07.2005 : 12:58:04 »

Caw!
Tudi jaz sem najbolj navdusena nad NO prejsnjo sem imela 8 let in se strinjam s teboj Sara da so Cehci zelo dragi Shocked .Nekdo v ** je prodajal (mislim da jo se prodaja) 4 mesece staro psicko CW vendar je prevec lastnosti po volku vzela al kako je ze rekel in so ji morali odvzeti rodovnik Shocked .Vendar pa mislim da je mogoce bila ze prevec agresivna da bi jo obdrzal saj jo je prodajal za male pare  Sad (20 tisoc).

Lp
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #39 : četrtek, 21.07.2005 : 14:01:20 »

Caw!
Tudi jaz sem najbolj navdusena nad NO prejsnjo sem imela 8 let in se strinjam s teboj Sara da so Cehci zelo dragi Shocked .Nekdo v **je prodajal (mislim da jo se prodaja) 4 mesece staro psicko CW vendar je prevec lastnosti po volku vzela al kako je ze rekel in so ji morali odvzeti rodovnik Shocked .Vendar pa mislim da je mogoce bila ze prevec agresivna da bi jo obdrzal saj jo je prodajal za male pare Sad (20 tisoc).

Mislm, kaj vse ljudje verjamejo..da bi enemu vzeli rodovnik...pa kakšne bučence prodajo , rodovnik se psu nikoli ne vzame, če je rodovniški, je rodovniški..lahko dobi kvečemu vzrejno prepoved oz ne dobi vzrejnega dovoljenja...ampak to sepiše v rodonik po enem letu oz 18 mesecu, nikakor pa se to ne ve pri 4 mesecih. Razen, če bi bila kakšna taka eksterierna napaka,da se vidi takoj -npr ,da je bel al pa kaj takega-pol piše mogoče že takoj v rodovniku, da ni z avzrejo..
Tale mladička torej nikoli ni bila rodovniška..kdo ve kaj je v resnici zaene pasme in zakaj se tako vede...


Lp
Logiran
Sara.P
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #40 : četrtek, 21.07.2005 : 14:50:15 »

Ja, seveda tale čehica ni bila/ni rodovniška... Rodovnika se ne odvzema. To je tko kot da bi nam odvzeli rojstni list, ker smo preveč poredni al neki  Cheesy
Drugače pa jaz s čehci nimam nikakršnih izkušenj, tko da ne morem trdit a so fajn ali ne.
Priznam pa, da sem prpa in bom zato raje ostala pri preverjeni robi  Wink
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #41 : četrtek, 21.07.2005 : 16:39:22 »

deteljica!Jaz nevem tocnih podatkov kako in kaj je s to psicko ker s tem lastnikom te psicke nisem govorila jaz vendar moj znanec in mi je to omenil...mogoce se pa jaz narobe razumela(tud jez nism brez napak Angry )

Tud jez prisegam na NO in nameravam kar ostati pri tej pasmi Kiss

Lp
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #42 : nedelja, 19.02.2006 : 09:11:44 »

Ta pama mi je tako lepa...zato imam nekaj vprašanj:
-Kako je z menjavo dlake pri tej pasmi?
-Je pasma priznana? Se pojavljaja na razstavah?
-Prebrala sem, da ne lajajo (skoraj nič), morda zato več tulijo?
-Kakšno je primerno bivalno okolje za to pasmo?
-Kakšni športi, aktivnosti so najprimernejši za to pasmo (gorsko reševanje,agility...)?
-Zakaj se oddaja 6 tednov stare mladičke? Morda zato, ker so na pol volkovi? Morda volkulja prej zapusti mladiče? Nevem, ugibam.

Najlepša hvala za odgovore.


Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #43 : sreda, 28.05.2008 : 13:26:52 »

Oj!
A je tukaj kakšen lastnik te pasme še aktiven?Ali pa je kakšen nov lastnik te pasme? Me zelo zanimajo vaše izkušnje s to pasmo, saj me je (vizualno) zelo navdušila, karakterno pa malo manj. Me spominja na mojega psa (po zunanjosti). Mi je prelepa pasma. Je kdo tu aktualen? Pa slikce bi bile več kot dobordošle Wink
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #44 : sreda, 01.04.2009 : 09:34:46 »

Sicer ti pri tem ne morem pomagati, bi imela pa eno zeljo oz. prosnjo za pomoc v zvezi z doticno pasmo Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Čehoslovaški volčjak
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines