mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:05:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Psi razumejo in se pogovarjajo z ljudmi
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi razumejo in se pogovarjajo z ljudmi  (Prebrano 4684 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« : torek, 15.06.2004 : 12:26:17 »

Tukaj sem našel zanimiv članek, o novi raziskavi, ki so jo izvedli. Mislim, da smo to vsi lastniki psov (vsaj tistih ki niso na verigah ali cele dneve v pesjakih) že vedeli, ampak sedaj je tudi znanstveno dokazano:
http://www.obala.net/index.php?show=news&action=news&id=7036
Naj samo dodam da tega psa učijo od 4-5(!!!) ur na dan
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1 : torek, 15.06.2004 : 14:06:46 »

Ja o tem psu pa vsi govorijo (po tv, po radiuu...) super ne..

Nekdo ima čas 4-5 ur na dan psa besed učit...zanimivo, da se pes ne naveliča (moj bi se sigurno  Roll Eyes)
Baje, da ima pesjan 9 let, ve kdo če je to res?

Na obali pa zenkrat (hvala bogu) ni blo večjega streljanja mimo s komentarji (ker so lahko včasih kakšni, ki te prav vržejo na rit  Shocked)...
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #2 : torek, 15.06.2004 : 20:52:32 »

Baje, da ima pesjan 9 let, ve kdo če je to res?

Kaj?

Citat
Nekdo ima čas 4-5 ur na dan psa besed učit...zanimivo, da se pes ne naveliča (moj bi se sigurno  )

Na pravilen, zanimiv, igriv nacin, pa gre!

Lp, Ursa

Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #3 : torek, 15.06.2004 : 21:14:23 »

V glavnem mislim, da sem na radiu ujela, da naj bi imel pes devet let...zdej pa ne vem če je res, če kdo ve...

Hmmmm ja ok že na zanimiv način...ampak 4-5 ur na dan...zaenkrat sva z Blujem delala na poslušnosti (pa ne več kot 5 min naenkrat, mislim v več ponovitvah seveda...ampak ne, da bi eno uro valda...) zdej pa agility tudi ne več kot eno uro oz. 4x čez parkur v eni uri...baje, da ni priporočljivo tolko naekrat delat, al ja?... Huh
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #4 : torek, 15.06.2004 : 21:22:02 »

Ja Petra res ima pes 9 let, sem slišal na Canale 5 al na Italia 1 Huh, v glavnem na Mediaset je blo sigurno Wink
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #5 : torek, 15.06.2004 : 21:31:50 »

Predvidevam, da mu je ucenje v veselje, tako kot nekaterim 2 urno dirkanje zjutraj, potem popoldne, ... ali pa hribolazenje, ...
Njemu je ocitno v veselje!   Grin


Saj moj pes meni tudi vse pove - brez heca! Ko pridem domov, se vsedem, poklicem k sebi Aiko in jo vprasam kaj se je danes zgodilo, pa zacne, uaaau, mhuuaa, ... brez heca, kaksni 2 minuti, malo se zalaja in to je to - jaz pa tako ali tako vem, kaj mi je povedala!
Lina mi pa tudi vse pove - no, kar se piskotkov tice, kje so, pa kdo jih ima, zna pokazat in povedat!
Aja, pa vsako igracko pozna po svojem imenu: zabica, jezek, medo, nagajiva igracka, zoga, velika zoga, ... in ve, kaj pomeni piska piska, pa se bi lahko napisala!
hehehe   Grin  Grin  Grin  Grin  Wink
Ja, mi smo na boljsem, ker se nam je bilo potrebno uciti veliko manj casa, sicer pa imamo se rezervo (do 9-ega leta).  Grin  Grin

Lp, Ursa
Logiran
valen5
otrok do 14 let
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #6 : petek, 25.11.2005 : 22:06:21 »

ma ne vem zakaj so do zdej mislili da je sporazumevanje med živalmi primitivno
po moje smo primitivni mi,ki se pogovarjamo z besedami,za napredne pa bi lahko vzeli delfine,netopirje,ptice,pse...
poleg tega se imamo ljudje tudi za vodilno vrsto na planetu,mogoče pa imajo tudi mravlje o sebi tako mnenje,ampak mislim da ljudje,ki smo tako primitivna rasa tega ne bomo nikoli razumeli.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #7 : petek, 25.11.2005 : 22:38:48 »

Meni je tudi jasno, da psi razumejo Smiley Tako kot Linchaich, tudi jaz vedno Orija vprašam kako je bilo...Si bil priden? In mi takoj pokaže al ja al ne. Resno Wink Grin Si vse pojedel? Grin Mislim, da mi ful veliko stvari pove, res pa da tisti ki nimajo psa verjetno mislijo da sem malo čez les Grin Cheesy Ampak briga me, glavno da midva veva, kaj si želiva povedat Grin Grin

LP,
Diana
Logiran
Miki-Kodeljevo
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #8 : nedelja, 24.12.2006 : 16:53:18 »

 Žalostno da ljudje mislijo da so inteligentni samo zaradi govora. Živali so dostikrat mnogo pametnejše od ljudi. Jaz mam tudi akvarij in sem se že parkrat skregal z pametnjakoviči, ki trdijo da ribe nimajo inteligence pa čeprov sem jim dokazal da točno vejo gdo je domač in gdo tujec, pa tudi kdaj jih bom nahranil, da pa o skrbi za svoj zarod ne govorim medtem ko tujega takoj pojejo.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #9 : sreda, 21.03.2007 : 22:34:47 »

Jaz pa imam zelo zanimivo izkušnjo...

Oče in mama prideta domov z službe, seveda pes skoraj ponori od veselja ko ga spustim z hiše. Ko smo bili noter je pa pes prišel do mame v dnevno sobo se predstavil pred njo in tako otožno cvilil oz. lajal (je blo nekje vmes) in ga je mama vprašala: kaj te mali ni nič ven pelal? pa je še bol otožno nazaj zajavkal pa je rekla: kaj si kaj lačen al si dobo hrano? pa jo je tako žalostno pogledal in zalajčkal... Smo se mu tak smejali. Seveda ga vozim na sprehode in tudi hrano redno dobiva (3× na dan). Sem raje prej napisal kot prepozno ko bi kdo sklepal z maminih vprašanj ko ga je spraševala...
In sedaj mi naj nihče ne reče, da psi ne znajo komunicirat  Grin Grin
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #10 : sreda, 21.03.2007 : 22:35:13 »

joj spet napaka: se postavil pred njo...
Logiran
karo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #11 : ponedeljek, 24.12.2007 : 12:08:42 »

Kolikokrat naš meni kaj dopoveduje, samo sem tako butast, da ne vem, kaj bi hoče! Undecided
Kako on razume našo govorico in govorico znakov, jaz pa od njegovega vem samo to, da laja. No, pa kako laja v različnih situacijah.
Anekdota. Smo v Goriških brdih na obisku. Naš kuža pa je kar dober fuzbaler in ko je na drugi strani velike njive z radičem zaslišal mularijo, ki je nabijala žogo, jo je mahnil kar povprek čez njivo. "A greš nazaj pa okol po robu!" Ko se je jadrno obrnil in tekel okoli njive, ljudje niso verjeli svojim očem?
"Ma kaj je razumel, kaj si mu reku? Ma kolko je pa star? Ma naš norc pa prav nič ne razume, itd."
Naš je ves dan (no, doplodne sameva) z nami in veliko razume, saj mu človeška beseda ni tuja tako kot onim na verigi.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #12 : torek, 25.12.2007 : 00:12:43 »

Ja, jaz tudi verjamem, da psi razumejo ( včasih pač ne želijo slišati, razumejo pa vedno  Tongue ). Predvsem pa verjamem, da psi čutijo.

Naprimer naš pokojni kuža Rino, je bil najbolj navezan na babico. Nikoli ni bil na vrvici, razen kadar se je babica odpravila od doma (s kolesom). Takrat  ga je babica vedno zavezala, mi pa smo ga spustili po desetih minutah, ker drugače bi odtaval za njo. Enkrat sem gledala čez okno in naenkrat se pojavi pes, nato vrvica in na koncu še vrtni stol.   Roll Eyes  čez dve minuti pa še jaz  Smiley No, skratka... želela sem povedati tole. Ko je umrl dedek smo se vsi skupaj zjutraj odpravili na pogreb in nisem mogla verjeti kaj sem videla.  Rino se ni premaknil niti za centimeter. Pri miru je bil, ko smo odhajali, se posedali v avto in odpeljali. Ponavadi nas je spremljal do konca ulice, tokrat pa ni dvignil niti glave, ves čas pa nas je spremljal z žalostnim pogledom. Seveda je bilo to prvič in tudi zadnjič. Naše živalice v resnici čutijo. Me prav zanima kaj bi nam povedale, če bi imele dar govora.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #13 : četrtek, 27.12.2007 : 19:42:27 »

Kadar se z možem meniva ali bi bil že čas, da gremo na sprehod psa od sreče ponorita in tečeta k vratom. Ne prenehata cviliti dokler ne odidemo . Sedaj se z možem na tiho dogovoriva kar se sprehoda tiče, tako, da se skrivaj pripraviva in ko sva pripravljena, šele tedaj omeniva sprehod, tako psa nimata veliko časa za norenje in cviljenje  Cheesy. V bistvu vse razumeta in tudi povedati nama znata vse na njun način, ker se veliko ukvarjava z njima ju razumeva.
Kadar sem žalostna skušam to skriti za krinko igrane veselosti, vendar psa s tem ne morem pretentati, ostaja žalosten dokler mene dejansko žalost ne mine. Te sposobnosti ljudje skorajda nimamo, niti do drug drugega, psi pa čutijo zelo dobro naše razpoloženje, naše misli. Čudoviti so, naši družinski člani in prijatelji, ki nas zares nikoli ne pustijo na cedilu.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Psi razumejo in se pogovarjajo z ljudmi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines