mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 01:45:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Izpit B-Bh
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izpit B-Bh  (Prebrano 26858 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #15 : ponedeljek, 09.04.2007 : 20:41:21 »

dela dela...in to kar se je zgodilo luliki je nic...se se vecje svinjarije dogajajo.
Vendar je pa se zmeraj veliko ljudi, ki dela dobro. Tako da za posplosevat ni.
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #16 : torek, 10.04.2007 : 07:46:03 »

Lulika, sem vprašal mojega trenerja včeraj o tem, pa je rekel, da so to govorice, da to noben ne dela...


lp

In potem svizec zavije čokolado v folijo...
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #17 : torek, 10.04.2007 : 07:48:05 »

Lulika, ne daj se Smiley! Še vedno je dovolj poštenih ljudi, moraš pa imeti v kinologiji včasih kar trdo kožo, da ti en bizgec ne pokvari veselja do dela s psom.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #18 : torek, 10.04.2007 : 12:52:48 »

Živa  Grin Grin Grin

Me je prvo pogledal čudno, pol pa ker so še bli moji sošolci polek rekel, da je to larifari, da se to ne dogaja, ker to mislijo ljudje, ki niso psa dobro strenirali, pol pa okrivijo trenerja... 
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #19 : torek, 10.04.2007 : 13:20:05 »

Christjan, ko boš šel na nekaj izpitov in na nekaj tekem in nabral nekaj kilometrine v kinologiji, boš mogoče misli drugače Wink. Če pa ne, pa toliko boljše Smiley
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #20 : torek, 10.04.2007 : 15:08:39 »

Kolko prič rabiš? 3 ali 5...
Z mano je bila priznana kinologinja in je takoj, ko je vidla sodnika rekla, da ta pa ne bo pošteno ocenejval!
In to da agresiven pes naredi izpit ti ne da malo mislit?
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #21 : torek, 10.04.2007 : 15:16:32 »

Ja Lulika saj ti čist verjamem, jaz sem napisal samo mnenje oz. stavek od mojega trenerja, ki je tudi sodnik... Daj mi pošleš ZS na moj mail, vidim da imaš paket midi, bi te nekaj vprašal...?

lp
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #22 : torek, 10.04.2007 : 15:37:25 »

Saj ne obsojam nikogar. Eni so dobri drugi so slabi! jaz sem imela pač tako izkušnjo, ki sem jo hotela delit z vami.
Vsak kinolog bo zagovarjal svojo stroko, to je povsem jasno, vendar sem moramo zavedati, da ni vse zlato kar se sveti.
Ne bom popustila, ker moja psička ima tolko energije, da jo moram nekaj učit, ker drugače ni niti 5min pri miru!
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #23 : torek, 10.04.2007 : 15:39:01 »

Lulika: nemores nic. Lahko imas nevem koliko pric, ampak ti nebo nic pomagalo. Sodnik je oz. naj bi bil usposobljen za svoje delo, in bo stal za svojimi odlocitvami. Ce bi se hotela pritozit bi se morala takoj po izpitu, in bi tam resili zadeve. Morda celo dovolili da ponovis vajo. zdaj pa mislim, da je prepozno.

Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #24 : torek, 10.04.2007 : 15:43:41 »

Saj se ne mislim nič pritoževat, ker se mi je škoda ukvarjat s takimi ljudmi. Usposobljen je zame tisti, ki psa spoštuje in uči po moralnih vrednotah. Ne pa ocenjuje po pasmah!
Jaz vem, koliko sem bila oz. sem sposobna in ponovitev vaje ne bi nič spremenila.
Sodnik ima tako mišljenje. Ker je pač sodnik lahko odloča o tem, kolko toč bo kateremu dam. Kljub temu pa ne sme bi krivičen!
Kar sem jaz občutila na svoji koži.
No, kregat se ne mislim, vsak ima svoje stališče.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #25 : torek, 10.04.2007 : 16:41:51 »

LULIKA pa še to zakaj pa nisi sodniku povedala tvojega mnenja, ali pa vsaj ga. ki je bila s tabo?
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #26 : torek, 10.04.2007 : 17:02:39 »

Sem ti poslala sporočilo na ZS. Glej sodnik mi je rekel, da naj sem tiho in noče slišat nobenega komentarja. Takrat sem vedela, da ta tip nima vseh pojmov na pravem mestu. Se mi ne da tratit čas s takimi ljudmi!
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #27 : sreda, 11.04.2007 : 08:40:21 »

Ja no... mislim, da ni nobenega, ki bi verjel, da so vsi sodniki fer, načeloma naj pa se ne bi dogajale take reči. Žal so kot povsod izjeme, ki kazijo sliko, mislim pa (no, vsaj upam), da je pa večina kljub vsemu fer.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #28 : sreda, 11.04.2007 : 08:41:26 »

aja, še to. Sodnika si društvo izbere samo, in če ima nekdo sloves, da ni fer, ne razumem, zakaj ga je društvo izbralo???  Undecided
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #29 : sreda, 11.04.2007 : 09:36:33 »

Glede izbire sodnika nima drustvo vedno moznosti izbrati nekoga po svojem okusu. Velja pravilo, da sodnik v tem drustvo ne sme soditi leto pred izpitom. Poleg tega drustvo ne dobi vedno sodnika, ki si ga izbere, ker je ta prevec zaseden. V tem primeru sodnika doloci Komisija za solanje. Prav tako drustvo ne more poznati vseh sodnikov na seznamu, zato je mozno, da pride do neljubega presenecenja. V zgoraj opisanem primeru drustvo ne nosi nobene odgovornosti, saj so vse odlocitve v rokah sodnika. Se pa lahko pritozi, ce je prislo do krsenja pravilnika. Na razstavah velja, da sodnik ne sme ocenjevati psa iz svoje vzreje. Za izpite pa ne vem, ce velja isto pravilo. Treba je preveriti pravilnik.

lp
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Izpit B-Bh
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines