mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:27:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: fox terierji - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: fox terierji - čvek  (Prebrano 32287 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pudlica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« : sobota, 05.01.2002 : 11:25:07 »

PROSIM,ce mi lahko kdo posreduje kaksen naslov rejca FOX TERIERJEV.
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #1 : torek, 08.01.2002 : 08:29:19 »

Smiley Imam 4 mesečno foxico, ki sem jo kupila pri ******  

Upam,  da bo kmalu kaj več foxijev v Sloveniji

Pozdrav
Logiran
Bailey
gost
« Odgovor #2 : torek, 08.01.2002 : 16:26:08 »

Foxterierja sem imela(žal le) 8 let,saj ga je pokopala bolezen.
Pa vendar v vsem mojem življenju(ta je bil tretji pes) ni bilo bolj potrpežljivega,živahnega,razumevajočega in veselega psa.
Žal za rejce ne bi vedela...
Življenje z foxterierjem je zagotovljeno,da bo srečno,polno ljubezni in ponosa,da imate tako fajn kužka!!!!

Lp
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #3 : sreda, 09.01.2002 : 10:28:49 »

:)Zdravo Pudlica !  

Tudi jaz sem vesela, da je na to temo kar nekaj odziva.
Pozabili smo te vprašati za katere foxije se zanimaš ; RESASTE ALI KRATKODLAKE

Ker se bliža razstava CACIB Vrtojba 2.2.02 (foxiji bodo v soboto) ti svetujem, da se odpelješ na to razstavo , kjer se boš imela priliko videti kratkodlake in resaste foxije .

Meni osebno so oboji super , mogoče so nekaterim resasti  bolj atraktivni zaradi svoje tipične frizure, ki pa jo moraš negovati (trimati -  in ne strični na mašinco). Pri kratkodlakem ti bo trimanje prihranjeno.

Upam, da se bo še kdo javil na to temo. Na sprehodih v zadnjem času nisem uspela srečati niti enega foxija !  

Pozdrav!


 
Logiran
sunny
gost
« Odgovor #4 : nedelja, 12.05.2002 : 19:34:36 »

Meni osebno so foxterierji še kar v redu. Samo imam eno znanko, ki ga ima. Iz te foxice je naredila zelo grobega lajajočega psa. Kot zmešano jo je vlakla za vratnico. Nikoli je ni pustila k meni, da bi jo vsaj malo pobožala. Kazala mi je kako njena foxica dela prevale in salte, skoraj bi me bilo kap, kaj je vse iz nje delala. Brcala jo je, jo nervirala z žogico in podobne stvari(saj ni bilo nič čudnega, da se je foxica pognala za vsakumor, ki je tekel mimo nje) Enkrat me je ugriznila k srači v hlače, da se mi je tam poznala dokaj velika luknja. Čeprav je bila pripravljena že imeti mladiče, je vsakega samca, ki je prišel blizu uklala. Stara je bila že več kot eno leto, pa se še usesti ni znala. K sreči je njena "gospodarica" počasi malo popuščala, da sem se tudi jaz lahko približala njeni foxici in jo učila. Počasi je bilo tako: jaz sem "gospodarico" silila, ko sem bila pri njej na obisku, da sva ubogo foxico peljali ven, saj se njej ni dalo. In tudi jaz sem, čeprav težko v nekaj časa naučila ubogo psičko, da se je usedla, se ulegla in dala tačko. Počasi ja psička ubogala samo še mene in k meni pritekla, na gospodarico se je le še požvižgala, saj je ni marala, ker je tako grdo delala z njo. Vedno, ko pa si je moja znanka žalela, da se foxica usede, se je drla nanjo, psička pa se je usedla, ampak se je takoj videlo, da se je ker, se je bala svoje "gospodarice". In spet je bil moj trud zaman. Spet sem morala učiti foxico, naj sede in to tako, da se ne boji besede "sedi" ampak to naredi z veseljem in skozi igro.
V glavnem glede povelj ne vem točno kako ji gre. Sedaj ima foxica mnladiča. Pa še ta je od škotskega ovčarja. No, saj vidite. Tu je rezultat skrbnikov.Svojega ubogega kužka z rodovnikom spustijo nekam, ne da bi vedeli kam, potem se pa za glavo držijo, ker so si želeli mladička z rodovnikom. Še k sreči, da bodo tega kužka dali nekomu drugemu, ki ga poznam in ima zelo rad kužke.
Starši te deklice, ki je bila "gospodarica" kužka pa so bili zelo nepremišljeni. Tudi zanj se niso kaj veliko brigali. Glavno je bilo, da je z rodovnikom, potem je pa vse nerejeno. In veste koliko je bila star deklica, ki je bila bolj nasilna kot pa ne? Komaj 9 let. Ali je to primerno za "gospodarja" psička? Mislim, da ne. Kaj pa vi mislite?
Joj, uboga psička, uboga... Cry
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #5 : ponedeljek, 18.11.2002 : 17:41:03 »

Sama sem pred kratkim postala lastnica malega resatestega foxteriercka.
LP, Miska
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #6 : sreda, 22.01.2003 : 18:22:55 »

http://www.canitalia.it/milano/expo/foto1.htm#gr3

mladički tega "fox-a", ki stoji na stopničkah bis-a v Milanu, so se skotili tut v Zagrebu  Smiley
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #7 : četrtek, 05.06.2003 : 19:45:10 »

no, pa da se ne bo tale tema utopila v ozadju. Kuža, ki je danes naslikan v dnevniku z najdenim 8 kg ulovom konoplje v MS - je noben drug kot nekoliko "skuštran" fox-i Grin Grin - tko, da se ne bodo samo "belgijci" pa drugi delovni psi hvalili Grin
 





Logiran
BC
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 11


« Odgovor #8 : nedelja, 08.06.2003 : 10:12:06 »

nekaj slik mojega foksija - http://membres.lycos.fr/ilask1/Jeff/
prišel je s Češke...
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #9 : ponedeljek, 09.06.2003 : 12:40:54 »

BC, koliko pa je star tvoj foksi? Me veseli, da je tudi za kratkodlake zanimanje. Jaz imam sicer resastega, vendar so mi obojni prave face. Sploh, ko kaksno uspicijo, potem pa ti prodajo pogled "jaz nisem nic kriv" in to tako milo....

Lp, Miska
Logiran
BC
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 11


« Odgovor #10 : ponedeljek, 09.06.2003 : 13:46:14 »

4 leta bo septembra. res so face foksterierji ja... Wink
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #11 : torek, 10.06.2003 : 18:32:42 »

BC, kje pa vaju je mozno kaj srecat? Se ukvarjas kaj z razstavami, agilityem ali cim podobnim?

LP, Miska

PS: no, mi smo iz MB in nas mali vrag se ze veseli, da bi lahko kaj srecal svojega kratkodlakega bratranca. Wink
Logiran
BC
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 11


« Odgovor #12 : torek, 10.06.2003 : 23:52:00 »

hja...
na razstave ne hodim več, ker je pes spet kao previsok Sad (že prvi je bil). na agility-ju še nisem bil, bom pa šel pogledat enkrat, da sploh vidim kako to zgleda v živo...
drugače naju lahko srečaš na Škofljici, ki pa je na žalost kar daleč od Maribora :-/
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #13 : sreda, 11.06.2003 : 14:04:59 »

Eh, ne sekiraj se, saj si nisi psa kupil za razstave. Sicer pa vem, kako je, ce je pes prevelik. Moj prejsnji foksi (tudi resasti) je imel plecne visine kar 43 cm in je bil pravi orjak. Ampak, drugace pa je bil ful lep: sorazmerno telo, lepo nosen rep, usesa, dolgi gobec in vrat. Samo je pac bil bolj "tavelika izdaja". Grin Grin Grin
Mi je pa ful vsec tvoj foksi, predvsem zato, ker je skoraj cel bel. A prej si imel tudi taksnega kuzija?

LP, Miska
Logiran
BC
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 11


« Odgovor #14 : sreda, 11.06.2003 : 15:04:06 »

heh tudi mojemu so namerili 43cm Smiley drugo pa je vse tako kot je treba... pred tem smo imeli psičko, resasto, še pred njo pa psa tudi resastega in tudi tisti je bil previsok. Sad
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: fox terierji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines