mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 06:07:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: fox terierji - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: fox terierji - čvek  (Prebrano 32469 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Muca_Maca
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #45 : sreda, 08.12.2004 : 18:19:07 »

Hmm, možno ja.
Kako pa je ime tvojemu kužku?
No, jaz zjutraj bolj redko hodim, ker imam šolo, ponavadi gre moja sestra.
Aja, moj kuža je Charlie
Logiran
lana
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #46 : ponedeljek, 04.04.2005 : 14:37:51 »

zdravo.
Imam kratkodlako foxico ki pa ji zelo odpada dlaka.
Zanima me kako je s to pasmo. Je to odpadanje dlake normalno ali ne. Vsepovsod po stanovanju in avtu so debele obloge njene dlake kar pa me zelo skrbi. Lepo prosim za odgovor
Logiran
BC
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 11


« Odgovor #47 : ponedeljek, 04.04.2005 : 19:44:30 »

ja, je normalno.
spomladi in jeseni najbolj, pozimi pa najmanj (vsaj pri mojem je tako).
pa še starejši je manj mu izpada, to zimo je bilo prvič, da mu skoraj nič ni...
Logiran
Rozifox
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #48 : torek, 12.07.2005 : 09:29:40 »

Zanima me koliko lastnikov WFT sodeluje v forumu. Tukaj Sem čisti in popolni novinec in upam, da bom našel sogovornike!?

Lep pozdrav vsem!
Logiran
Nels
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #49 : torek, 12.07.2005 : 11:37:09 »

Jst imam kratkodlakega. Kaj te pa zanima?
Logiran
Rozifox
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #50 : sreda, 13.07.2005 : 20:09:50 »

Iščem lastnike resastih foxterrierjev. Zanima me predvsem koliko jih je, kje, oziroma kako jih strižejo, ali tudi in kje te kužke razstavljajo, kako pristopajo k vzgoji, kakšne probleme imajo, kje je mogoče dobiti kakšno literaturo............................

Ogromno stvari in ogromno tem je mogoče odpreti!?
Logiran
punky
otrok do 14 let
*
Sporočil: 10


« Odgovor #51 : petek, 29.07.2005 : 10:23:26 »

fox terierji se mi zdijo uredu psi, poznam pa psičko ki uhaja od doma in zjutraj prihaja k nam kjer začne napadati našo ajo pasme pumi. že velikokrat jo je zelo močno ugriznila.ker so njeni lastniki naši prijatelji gremo včasih skupaj s psi na sprehod. fox terirerka vedno samo gleda kako bi napadla našo ajo. ne zdi se mi prav da je potem naša aja "tagrda" in kriva vsega če pa jo pusti primeru. sicer pa tista fox terierka nima rodovnika in dvomim da so vsi fox terierji takšni. bye
Logiran
Rozifox
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #52 : četrtek, 04.08.2005 : 19:24:16 »

Značaj foxterierrja je izredno zanimiv, saj je to majhen pes z zelo velikim srcem. Je izredno brihten in težko se ga "prinaša  okoli" Zelo je pomembna vzgoja, saj s prisiljevanjem ne dosežeš veliko, praktično vse pa se da doseči s pozitivno motivacijo. To da sosedova foksica grize vašo psičko je nedopustno. Kako lahko to lastniki tolerirajo. Pes mora biti vzgojen! Rodovnik sam s tem nima veliko (ali pa nič) zveze, vse je v vzgoji in pri foksih je to predvsem vzgoja s pozitivno motivacijo, ne pa s prisilo!

Zelo naglas povej to družinskim prijateljem!
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #53 : sreda, 28.09.2005 : 19:44:27 »

Ja pri nas je poleg ostalih psov tudi foxi, Princ in ima rodovnik. Glede njegovega karakterja: je izredno živahen pes in rad kaj ušpiči ampak se s svojimi vragolijami vedno prikupi. Napadalen do drugih psov ni jih pa zelo rad provucira. To pomeni da se ful želi igrat z njimi in če drug pes ni za to in renči nanj, dobi Princ še večji zagon in še bolj rine v njega, ga žoka s taco in potem zbeži. Veseljak je. Na razstavo ga še nismo peljali, ampak imam v načrtu to še letos. Razlogi zakaj še nismo poskusili: smo čisti amaterji na razstavljanju (nimam pojma o tem) in pa Princ je tak ki je zelo rad omazan in se mu ne ljubi delat finega. Ampak zdaj sem odločena ker ima izredno lepo postavo in bi rada slišala tudi mnenje še od kakšnih strokonjakov.
Nekajkrat sem ga dala strižit v salon, zdaj ga pa kar sama, sem si nabavla trimer in se učim-no zdaj mi gre že bolje ampak prvič je pa dolgo trajalo. Smiley
Logiran
Nerči
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #54 : sreda, 09.11.2005 : 14:56:18 »

Živjo!

Mene pa zanima kolk je foksijev, prevsem kratkodlakih trenutno v Sloveniji. Zato če je mogoče, bi prosila, da se javite lastniki malih foksijev. Zanima me tudi če ima kdo od vas izkušnje z razstavljanjem te pasme. Kako mora biti ta postrižena za razstavo?

Hvala!  Smiley
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #55 : ponedeljek, 14.11.2005 : 20:36:52 »

NE vem če še sploh kdo piše na to temo. Nazadnje sem pisala jaz, pa se še vedno ni nobeden oglasil. Jst mam resastega foxije, če te kaj zanima o teh.
Logiran
Nerči
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #56 : torek, 15.11.2005 : 12:18:22 »

Žal ne. O resastih že veliko vem, vendar ne velja isto za kratkodlake. Resastih je v Sloveniji veliko več kot kratkodlakih.  Smiley
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #57 : nedelja, 22.01.2006 : 16:43:41 »

Pozdravljeni,
Da oživimo malce temo o foxterierčkih. Včeraj se je v Ljubljani skotilo leglo resastih foxterirjev /2 samički in dva samčka/. Oče legla je naš mladi samec Arista's Azee Indiana Jones, mati Starlet of Chippysize. Indy začenja svojo razstavno kariero in je odprl mladinski slovenski ter hrvaški šampionat , samička Sara je bila na klubski specialki l. 2002 mladinska klubska prvakinja pri sodnici ga. Lillian Brown. Ko bo čas za slikanje , bomo kaj več slikc objavili tudi na spletni strani
http://users.volja.net/tarasworld/

Lep dan,
Vesna
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #58 : ponedeljek, 23.01.2006 : 09:27:36 »

Čakam slikice!
Pa tak bi vzela eno psičko, prijateljico za našega foxija... Sam kam jo dat?
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #59 : ponedeljek, 23.01.2006 : 16:59:45 »

Živjo Ika,
Slikice bodo dodane kmalu.

Lep pozdrav,
Vesna
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: fox terierji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines