mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 16:49:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: fox terierji - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: fox terierji - čvek  (Prebrano 32447 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #75 : sreda, 13.02.2008 : 10:58:14 »

če je pes šolan kot terapevtski pes, je lako to pomoje vsaka pasma.je pa seveda odvisno od karakterja samega psa.kakšen odnos ima do ljudi in kako se odziva.kot terapevtski pes je lahko za starejše ljudi, otroke, bolnike...psi jim polepšajo vsakdan z svojimi obiski in ljubeznijo.
tukajle imaš posebej temo za to:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,123.0.html
Logiran
foxterier 2004
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #76 : torek, 26.08.2008 : 11:36:11 »

Jaz sem lastnik resastega fox terierja. Star je štiri leta. Vem pa zakaj za to pasmo piše, da se uporablja za terapevtskega psa. Ta pasma bi lahko rekli, da je naravni talent za to delo. Ima več lastnosti zaradi katerih je za to primeren. Naj jih naštejem nekaj:
1. primerna velikost
2. podobno kot muce rad leze v naročje ( žensko_samec, moško_samica )
3. ima čudovito dlako, ki ob stiku z dlanjo povzroča neke impulze v možganih ljudi
4. ima izredno rad tako otroke kot tudi ostarele ( bolnike, ugotovi boleča mesta, .... )
5. je izredno potrpežljiv
6. ta pasma zahteva prisotnost lastnika ( OBVEZNO živi zraven v stanovanju ali v hiši )
Zaradi teh lastnosti uporabljajo to pasmo v nemških domovih za ostarele, kot kombinacijo pri zdravljenju depresivnih obolenj starejših oseb ( izguba partnerja, otrok, .... ). Poleg zdravniške oskrbe vršijo še prisotnost teh psov in po raziskavah je zdravljenje uspešnejše, pomemben člen pa je tudi lastnik psa, ki mora imati pravilen odnos do ostarelih.  Smiley
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #77 : ponedeljek, 22.09.2008 : 12:57:55 »

he he, no naš se glih kej preveč ne carta rad. ma pa trenutke ko se ti prištuli v naročje in ga prav presenečen pogledaš, ja kaj ti je pa zdej. ja otroke ma rad, sam se pri naši tamali dela,kot da je ni.mislim pogleda jo če je mogoče pozdravi. on je bolj tak freh,mislim občutek imaš da mu je vseeno za vse, čeprav mu ni.
boma pa zdaj začela hodit na treninge v enoto za pse reševalce.če nama bo uspelo, pač fino.če pa ne pa nič hudega, imama eno popestritev.
foxterier 2004 pol mamo pa iste letnike, naš je tud tolk star.
Logiran
like
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #78 : četrtek, 16.04.2009 : 19:35:22 »

Živjo,mene zanima,če je kje kakšno leglo Resasti foxterier,
spet bi ga imeli....pred leti smo ga kupili nekje na Jesenicah.Za
kakršnokoli info bom srečna.lp
Logiran
lency
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #79 : ponedeljek, 25.05.2009 : 22:01:10 »

Pozdravljeni,

kupujem psa Fox terierja resastega. Našla sem leglo kjer so bile 4 psičke. Vzreditelj sedaj prodaja še zadnji dve psički, stari 4 mesece. Ima pa različni ceni, in sicer za eno psičko 350 EUR ker je plaha in se boji otrok (obrazložitev vreditelja) in drugo psičko za 850 eur. Psički sta iz istega legla in sta rodovniški. Kaj narediti v tem primeru, kajti razlika v ceni je zelo velika. Ali se bo psička, ki se boji kdaj nehala bati in zakaj je do tega spoh prišlo? Torej do tega strahu? Katero psičko vzeti?  Undecided Kakršno koli mnenje mi bo prišlo zelo prav!
 Hvala in lep pozdrav!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #80 : ponedeljek, 25.05.2009 : 22:04:05 »

Pojdi ju pogledat, preveri na lastne oči, kakšni sta, kako se obnašata in se šele potem odloči. Plašnost je lahko dedna, sploh, če sta obe psički bili deležne enake socializacije. Zavedaj se, da boš z dedno plašnim psom veliko težje shajala kot z normalno samozavestnim.
Logiran
lency
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #81 : torek, 26.05.2009 : 13:27:49 »

Takole je, dobila dodatne informacije. Psička je bila do 9 tedna skupaj z ostalimi psičkami, bila vedno najmanjša, se ni igrala z ostalimi, skratka ni se počutila dobro v njihovi družbi. Zato so jo po 9 tednu ločili in jo vzeli v hišo, da bi pridobila na samozavesti. Sedaj ji gre menda nekoliko na bolje, vendar se boji novih stvari, ki se zgodijo okoli nje. Boji se tudi malih otrok od 1 - 5 leta starosti. Res ne vem kaj storiti. Po eni strani se mi psička smili in bi jo celo raje vzela, pa še cenejša je. Po drugi strani, pa se bojim, da bo res težka za obvladovat.

Hvala Kalsang, tudi sama se nagibam k takemu dejanju, ki si mi ga predlagala, vendar se bojim, da se napačno odločim sram
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #82 : torek, 26.05.2009 : 17:22:17 »

Hm ..., lency, nikoli ne sme biti razlog za nakup zivali smiljenje, ne glede na to, za katero zival gre. Psov iz vzreje ni treba resevati, imajo lastnike, niso zavrzeni ...
Predlagam, da dobro premislis, koliko casa in energije si pripravljena nameniti vzgoji morda problematicnega psa. Ni enostavno. Je pa sigurno nadvse lepo od vzreditelja, da pove prej, kaksne tezave ima psica. Najbrz bo pomagal pri odlocitvi, ko se boste spoznali, zato se pridruzujem nasvetu Kalsang, da jih obisci in po premisleku izberi.
Logiran

lency
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #83 : sreda, 27.05.2009 : 10:09:12 »

Danes grem gledat psički. Se že veselim. Vam sporočim katero sem izbrala.

lp. Alenka
Logiran
lency
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #84 : ponedeljek, 01.06.2009 : 08:19:29 »

Kot sem obljubila, da javim... torej, odločila sem se za psičko, ki ni bila sramežljiva in prestrašena. Imamo pa že problem, in sicer se ji vidi tretja veka na eni okici. Bili smo že pri vetrinarju, ki je rekel, da se je dvignila, ker ima malo vneto očko. Po njegovem predlogu spiramo okico z žajblom in mažemo z mazilom, po njegovem receptu. Upamo, da se bo zadeva pozdravila, če ne, bo potrebna operacija. Ima kdo kakšne izkušnje glede tretje veke pri psih, kakšne predloge kako problem odpraviti?!?..

lp.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #85 : ponedeljek, 01.06.2009 : 17:06:58 »

Pobrskaj po http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,64.0.html in bos zagotovo nasla kup izkusenj.
Logiran

BC
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 11


« Odgovor #86 : sobota, 22.08.2009 : 19:56:36 »

poletne Smiley

Logiran
pupa t.
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 88


« Odgovor #87 : sobota, 22.08.2009 : 22:39:47 »

Caper v varstvu










Logiran
mopsika
otrok do 14 let
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #88 : nedelja, 13.09.2009 : 12:10:27 »

druga je ful dobra fotka!
Logiran
Ajča
otrok do 14 let
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #89 : nedelja, 09.05.2010 : 13:53:09 »

Moja foxica Aja. Smiley

Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: fox terierji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines