mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 09:11:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Nemški ovčar - problemi s smrčkom
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški ovčar - problemi s smrčkom  (Prebrano 23017 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #30 : sreda, 13.02.2008 : 12:31:22 »

Lahko bo prebrat nesramno, ampak....

Peljitega uspavat!

Ne bit egoistični. Pes se je predal. Če ga boste še naprej mučili (ob zani diagnozi) si boste to kasneje le očitali.
Naj ne trpi še naprej na račun tega, ker ga nočete spustiti od sebe.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #31 : sreda, 13.02.2008 : 12:46:13 »

AngSeter, se strinjam, da je bolje psa uspavat, če se muči ... ampak, ali se ta pes muči? Tega ne vemo, glede na opis, da je še vedno živahen, gre rad na sprehod, ni apatičen ... ne vem no, mislim, da lastniki najbolje vedno Wink

Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #32 : sreda, 13.02.2008 : 12:49:31 »

Ja oni ga vidijo in vedo ali se je res predal ali ne. Če se je,se strinjam, ne ga več mučit, če pa ne, se je pa vredno zanj še potrudit. Vso srečo!
Logiran
italijancek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #33 : sreda, 13.02.2008 : 13:21:43 »

sicer sem na tem področju popoln laik....ampak kljub temu....a kakšna infuzija pa ne bi pomagala, če je pes tako shiran?
neskončno upam, da kuža ne trpi preveč...je prav grozno prebrati tole zgodbo...
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #34 : sreda, 13.02.2008 : 14:50:46 »

Vzrediteljica enega mojih psov je rekla, da ji vsi njeni psi sami povedo kdaj je cas za slovo.
Najvecjo ljubezen do svoje zivali pokazemo takrat, ko zberemo dovolj moci in uslisimo njeno zadnjo zeljo...
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #35 : sreda, 13.02.2008 : 15:31:29 »

To je pa popolnoma res. Da takrat misliš nanj, ne nase.
Logiran
Stilus
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #36 : sreda, 13.02.2008 : 17:32:21 »

Ne vem... nikoli več nočem imet psa. Res ne... NIKOLI več. Ne morem mu jaz določiti, kdaj bo umrl. Ni šans.
Danes ... pojedel cca. 60 g briket (nekaj Nutro-ja in nekaj Royal Canina), polovico ljubljanske salame narezane na tanke rezine ter 4 albertove ploščice.

Vendar to za psa, ki je imel 54 kg, ni NIČ.

Vrag je to, ker ga hrana sploh ne zanima. Sploh noče povohat ne nič...

Ko mu tek steče, en čas je, potem mu gre hrana v "luknje", kjer je imel prej zobe, in potem neha ter si hoče s tačko spraviti hrano ven, nato gre pit, da si delno spere hrano iz "lukenj", ... vendar mislim, da je to vzrok.

On ni nikoli v življenju hrane goltal, vedno jo je zgrizel in potem pojedel. Sedaj pa mu manjkata dva kočnika in ne more več gristi.

Kako ga prepričat v to, da bi jedel... Jst bom doktroriral vsak čas.

Danes bo dobil čez kakšno uro še pico brez gob (to ima pač najraje, se mu nikoli ne upre), da bo vsaj NEKAJ pojedel.

LP
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #37 : sreda, 13.02.2008 : 18:36:20 »

Pes ti sam pove kdaj je cas in ne vem, ce gre tu za vprasanje odlocanja. Psi razmisljajo drugace kot mi in mislim, da smo dolzni svojega pasjega prijatelja poznati dovolj dobro in razumeti kaj nam "govori".

Drugace pa, ce je problem v izpuljenih zobeh, potem je edini mozni odgovor ta, da mu ponudis pasirano hrano, ki je psu ne bo potrebno gristi. Ce to pomeni, da boste mleli brikete in jih zalili s tekocino (npr. nezacinjena juha - je bila omenjena v prejsnjih postih), potem boste pac mleli brikete, makarone boste ze pred kuhanjem zdrobili na cim manjse kosce, salamico boste narezali na drobcene koscke...
Po zakljucku hranjenja pa mu boste ocistili dlesni (preverite pri veterinarju kateri preparat bi bil primeren), da ne bi prislo do infekcije.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #38 : četrtek, 14.02.2008 : 09:35:03 »

Stilus, koliko pa kaj pes pije? Glede na vse, bodi pozoren, da ne dehidrira, ker takrat pa sploh pade apetit in želja po hrani. Tudi moj je imel po oepraciji težave, da ni želel jesti. Po infuziji se je stanje takoj izboljšalo, kasneje smo sicer še terapijo zamenjali, to je res, ampak apetit se mu je odprl pa takoj po infuziji. Morda bi ga malo shidriral?

Glede načina hranjenja se strinjam, da mu ponudite pasirano hrano, saj tako sploh ne bo imel možnosti, da bi grizel in ne bo toliko moteče zanj, pa še hrana mu ne bo zahajala v luknjice od izpuljenih zob.
Logiran
Tafi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #39 : četrtek, 14.02.2008 : 10:51:03 »

Kaj pa BARF?
Logiran
Stilus
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #40 : četrtek, 14.02.2008 : 14:24:11 »

Včeraj je pojedel celo pico brez večjega problema... Ne vem potem, ali se je tako razvadil al kaj. Danes je že pojedel 60 g Royal Canina, sedaj mu bom dal še rumenjak in kuhane makarone s konzervo. Mogoče pa bo...

Pije izredno veliko. Živi bolj od vode kot od hrane zadnje čase. A hrane ima na pretek. Noro, vam povem...

Problem je to, da k vsaki hrani sicer pride, povoha, se oblizne in gre stran. In NI ŠANS da bi ga prisilil v to, da bi jedel. Gre stran od hrane in se pride stisnit ter hoče, da ga čohamo in božamo. Hrana mu rata bolj zanimiva edino v primeru, če mu brikete mečemo po tleh, ker ga zanima, kaj to pada po tleh... potem gre do posameznega briketa, ga povoha in poje. Ampak ga to zanimanje kmalu mine, tako da smo spet tam kot smo.

Se pravi, ni tko, da ne bi mogel jesti. Samo očitno ali nima apetita, al volje, al ne vem česa.

Edina stvar, ki jo brez problema poje, je pizza in vitaminski tabletki. Ampak se mi cca. 150 € za pice na mesec zdi malo huda.

LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #41 : četrtek, 14.02.2008 : 17:49:20 »

Kaj pa njegove ledvicke?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Stilus
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #42 : četrtek, 14.02.2008 : 18:28:01 »

Vse ok, ker je ves pregledan po dolgem in po čez. Krvna slika tudi v mejah normale glede na zdravstveno stanje (tumor).

LP
Logiran
Stilus
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #43 : ponedeljek, 18.02.2008 : 21:54:05 »

Prišel je čas... Po 9-ih letih življenja pod isto streho se na veliko žalost poslavljam od njega. Ne smem se spominjat vseh lepih trenutkov, ki sva jih preživela skupaj, ker me preveč boli srce. Prva skrb zjutraj... zadnja misel zvečer. Misel, da v nadstropju pod mano nekdo vsako minuto zvesto čaka na nas, da se veseli z nami in mi z njim...

Pred devetimi leti je bil v gnezdu najmanjši in najbolj umazan psiček od vse črede mladičkov... Ko smo šli izbirat kužija, se je takoj zapičil vame in kamorkoli sem šel, je šel za mano. Enostavno je hotel biti moj. Ker se mi je zasmilil, sem ga vzel. Prav njega. In čez nekaj časa je postal prekrasen nemški ovčar.

In v vsem času skupnega življenja, ko sem se navadil vseh mogočih njegovih vragolij, ga je prizadela huda bolezen... Rak... In preklet bodi dan, ko smo se odločili za zdravljenje našega družinskega člana. Prestal je 4 mesece groze in trpljenja, obsevanja, antibiotikov, puljenja zob, ... Vsega, samo da bi bil še z nami.

Ko sem mislil, da je to najhujša možna varianta vsega, da se lahko stanje samo še popravi, se je zadeva zopet poslabšala... Zopet je njegova odeja vsakih nekaj minut polna izcejenega gnoja iz nosu in oči... Še huje... Obsevanje mu je povzročilo deformacijo čeljusti, ustnic ter ... popolno slepoto.

Pravkar sem mu narezal tisto, kar mu še edino tekne - salamo, kot še zadnji obrok v njegovem življenju.

Izginil je ves optimizen in vse upanje v trenutku, ko sem danes hotel iti z njim ven na sprehod in ga izpred vhodnih vrat nisem spravil stran več kot par metrov... Videl sem, da enostavno ne ve več, kje se nahaja, ko je zapihal veter se je ves prestrašen tresel, ker ni vedel od kod in zakaj. Ko sem ga prijel ter pospremil nazaj na njegovo ležišče, se mi je zahvaljeval, v očeh pa je imel izraz krika, kako trpi. Tega nisem še nikoli začutil. Očitno mi je res sam povedal, kdaj je čas...

Kljub vsem solzam ob tem pisanju ter neizmerni srčni bolečini, sem vam hvaležen za vse vzpodbudne besede in vse nasvete, kar ste mi jih dali. Mislim, da je bil to zadnji kuža v mojem življenju.

Srce me boli, da ne morem povedat... Jutri zjutraj ga moram JAZ, ki se me je izbral... peljati na evtanazijo.

Grofi, odpusti mi ... nikoli te ne bom pozabil!  Cry


Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #44 : ponedeljek, 18.02.2008 : 22:04:49 »

Stilus.
Vem kako vam  je. Bolečina bo še kar nekaj časa prisotna a počasi bo izginjala.
Spomin nanj bo ostal vedno. Ne boste pozabili lepih trenutkov z njim.

Žal mi je ker se ni dalo pomagati.  Cry Cry
Ampak ste poskušali zato vam nima Grofi kaj za odpustit.

Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Nemški ovčar - problemi s smrčkom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines