mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 07:04:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Koliko časa je pes lahko sam?
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Koliko časa je pes lahko sam?  (Prebrano 22430 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
P_E_T_R_A_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #15 : torek, 02.10.2007 : 18:28:26 »

Hmmm Ory veš kaj me zanima...kako pa to potem uredijo, če delajo 8 ur na dan?
lp
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #16 : torek, 02.10.2007 : 19:08:07 »

Tako, da se z nekom zmenijo, da sredi dneva pride psa malo ven peljat in se poigrat. Ce nikogar takega nimajo, obstajajo sprehajalci psov  Smiley.
Vem, da z zavetisca pridejo pogledat, ce so te zadeve urejene in sele nato lahko psa tudi dobis...... vse prevec jih je namrec prihajalo tja zaradi separacijske anksioznosti (morda kdo pozna pravilni slovenski prevod?).
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #17 : torek, 02.10.2007 : 19:55:55 »

(morda kdo pozna pravilni slovenski prevod?).
Ločitvena tesnoba. Ampak sem mnenja, da le-ta ni zelo usodno povezana z določenim številom ur, ki naj bi jih pes (ne)preživel sam (kadar seveda ne gre za ekstremno dolge  odsotnosti).
Logiran
BibastaBiba
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #18 : torek, 18.12.2007 : 22:55:30 »

Čer:)!
Da nebom odpirala nove teme bom kar tukaj povprašala.
Čez kakšen mesec ali dva se bom preselila  v hišico z manjšim vrtom. Že nekaj časa gledam pesote iz zavetišča. Vsekakor bi enega vzela k sebi(eni so mi še prav posebaj všeč:) beri:Dik;)). Imam pa en problem. Ker delam 12urni delavnik ( nočno)3-4 krat na teden, me skrbi če je pes sploh lahko tako dolgo sam. Ne upam si prevzeti take odgovornosti, če ne bom dobila konkretnih nasvetov. Ker potem raje vidim, da nimam psa kot, da bo trpel. Seveda dokler ne najdem službe z 8 urnim delavnikom.
Zato se obračam na vas, da mi svetujete.
Hvala,
BibastaBiba
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #19 : sreda, 19.12.2007 : 21:11:18 »

Moja Kaja je sama doma 8-9 ur, ko sem v službi. Zjutraj okoli 5.45 greva na eno urni sprehod. Dokler ne pridem domov je pridna - tako pravijo sosedje, ker ne laja. Si pa včasih naredi ležišče iz kakšne moje torbe ali pa puloverja, ki ga pozabim pospraviti. Naslednji enourni sprehod naju čaka okoli 17. ure. Dosedaj ni bilo nič problemov z njo, pa je stara že 13 let. Če pa imam slučajno popoldan še kak sestanek ali kako obveznost pa pride fant in jo pelje na sprehod.

Mislim, da se pes navadi na odsotnost lastnika in ne dela problemov, če je na to navajen od majhnega.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #20 : sreda, 19.12.2007 : 21:29:07 »

Moji psi niso bili nikoli sami vec kot 8 ali 9 ur, pa se to bolj izjemoma. 12 ur je kar malo tezko za psa, sploh zaradi opravljanja potrebe. Vendar po mojem mnenju ni nemogoce. Se pac preostali cas z njim vec ukvarjas. Sem se pa zaradi veckratnega divjanja domov in spuscanja psov "lulat" odlocila, da ce bom imela se kdaj manjsega psa, ga bom definitivno naucila, da bo lahko lulal tudi na papir ali plenicko. Bo meni lazje, ker ne bom v strahu kako dolgo bo pes drzal, ce bi vmes prislo kaj nepricakovanega, za psa pa bo tudi bolj prijetno. Smiley Seveda pa to ne sme postati izgovor, da psa ne peljes vec ven. Smiley
Logiran

pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #21 : sreda, 19.12.2007 : 21:32:38 »

Jaz sem Kajo navadila lulat na papir. Sicer čez dan ne lula, ponoči pa gre lulat na papir v kopalnici. To sem jo navadila že ko je bila mladiček.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #22 : četrtek, 20.12.2007 : 13:16:45 »

Pametno pudelj! Jaz pa ponoci vstajam in ju spuscam ven, ce se kateri zazdi. Roll Eyes
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #23 : četrtek, 20.12.2007 : 13:30:37 »

He, he, sem si poskušala predstavljat kako bi kaj takega zgledalo pri moji in prišla do sklepa, da če kam bi jo bilo v teh dneh (zaradi petard večerni "sprehod" traja v povprečju 3 minute Angry) fino naučiti it na wc.
lp
T.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #24 : četrtek, 20.12.2007 : 13:59:48 »

Moja Lina je sama vsak delovni dan med 7.00 in 16.30.
Imam grozno slabo vest, ampak ne gre drugače.
Greva pa zjutraj na krajši sprehod, kjer opravi vse, saj ve, da se mudi, potem pa takoj ko pridem domov, šibneva v gozd na eno daljšo turo in zvečer tik pred spanjem še enkrat.

Vsekakor pa vedno po službi hitim domov in sploh zdaj decembra je to težko, ko se vsak dan kaj dogaja, kdo praznuje, vabi na kuhanga vinčka Cheesy
Jaz pa vedno postrežem z istim odgovorom - nimam varstva Wink
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #25 : četrtek, 20.12.2007 : 14:57:51 »

Najbolj hecna je bila Kaja ko smo bili v hotelu, kjer je bila ločena kopalnica in WC. V obeh prostorih sem nastavila papir in Kaja je šla lulat tja, kjer je bil WC.
Logiran
BibastaBiba
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #26 : petek, 21.12.2007 : 23:14:15 »

ja tudi meni se zdi 12 ur dolgo. hmm. pomoje bom morala počakati, da se mi spremeni delavnik ali pa da zamenjam službo. Tolk bi rada imela enga tazga pasjega kosmatinca, samo če ne gre pa ne gre.

Ta ideja, da gre kuža v sili lulat na wc papir mi je pa zanimiva in zelo uporabna. Samo z starejšega kužija to ne pride v poštev. Dvomim, če bi lahko 4 leta starega psa naučila lulat na papir:)
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #27 : petek, 21.12.2007 : 23:41:53 »

Moj je celo enkrat zdržal 14 ur. (spanje se je zavleklo do popoldanskih ur). Pa naš razbojnik časopis v minuti razstavi na prafaktorje, tak da to ne pide v poštev. Ko je končno nehal lulat po stanovanju, približno pri skoraj petih mesecih  Roll Eyes je pa vse ostalo tudi steklo zelo gladko. joj kak smo zdaj ponosni  Grin
Logiran
shih tzu*
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #28 : sreda, 26.12.2007 : 12:58:45 »

Moj Him je pa največ 5 ur ...
lp
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #29 : sreda, 26.12.2007 : 14:25:26 »

Moj starejši pes lahko zelo dolgo zdrži. Običajno ga peljem ven na 5-6ur, vendar pa mora včasih zdržati tudi 8-9 ur. Ponoči pa vedno prespi celo noč, sploh za vikende, ko jaz spim do desetih. Sedaj med prazniki, pa se sistem malo poruši, ker se boji petard. Včasih bi bil kar cel dan notri in ga potem prislilim, da gre vsaj lulat, pa se ne polula zmeraj. Ko pa hoče iti ven, se pa sam postavi pred vhodna vrata in tam stoji.
Moj drugi pes je pa je 4 mesečni mladič, z njim pa hodim večkrat ven.  Tudi on celo noč prespi. Med tednom, ko sem na faksu, greva ven na 5-6 ur (on vedno spi takrat), če ne morem priti domov v tem času, ga pelje kdo drug, da se ne polula notri. Kadar pa smo doma in se igra, nori, takrat pa ga peljem na vrt na vsake 2-3 ure za vsak slučaj. Če pa spi na kavču, potem pa ga spustim ven, ko se zbudi.
Bi rekla, da je precej odvisno od tega, kako je pes navajen. Če bi ga vedno vozila ven na 2-3 ure, bi se tako navadil in ne bi mogel zdržati 8 ur. Govorim za odrasle pse, mladiči itak ne morejo zadržat.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Koliko časa je pes lahko sam?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines