mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:54:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Legalna manipulacija z rodovniki iz države bivše Jugoslavije
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Legalna manipulacija z rodovniki iz države bivše Jugoslavije  (Prebrano 33553 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #15 : sobota, 29.09.2007 : 20:02:52 »

Ja, kakšna pa je tvoja plat zgodbe Smiley? Lp Neža

Hvala za besedo Neža.

Kot sem že napisala se ne čutim nič prizadeto in zato tudi ne paničarim. Ni mi žal denarja, ki sem ga vložila v psičko, ker je res super predstavnica pasme in predvsem moja najboljša prijateljica Smiley

Če bi se morala odločite še enkrat - bi se odločila enako.

Lp, Ines!

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #16 : sobota, 29.09.2007 : 21:34:18 »

Ja, Ines, sprasujem kako psica vidi vse skupaj  Roll Eyes ...
A tebi se zdi s tem, da je psica brez vzrejnega pregleda imela leglo, vse ok? Pa to, da leglo nikjer ni bilo prijavljeno, tudi? Pa to, da je bilo leglo leto dni in pol po tem, ko je bilo skoteno, prijavljeno na kinolosko zvezo tudi? Pa da so po letu dni in pol dobili rodovnik tudi?  Huh Ali je zgodba pac drugacna - in je slo vse "po reglcih" in tako kot mora it? In so na srbski KZ pac izgubili/spregledali prijavo izpred leta in pol in so jo po Damjanovem klicu nasli?
m.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #17 : sobota, 29.09.2007 : 21:49:55 »

Ja, Ines, sprasujem kako psica vidi vse skupaj  Roll Eyes ...
A tebi se zdi s tem, da je psica brez vzrejnega pregleda imela leglo, vse ok? Pa to, da leglo nikjer ni bilo prijavljeno, tudi? Pa to, da je bilo leglo leto dni in pol po tem, ko je bilo skoteno, prijavljeno na kinolosko zvezo tudi? Pa da so po letu dni in pol dobili rodovnik tudi?  Huh Ali je zgodba pac drugacna - in je slo vse "po reglcih" in tako kot mora it? In so na srbski KZ pac izgubili/spregledali prijavo izpred leta in pol in so jo po Damjanovem klicu nasli?
m.

Jaz osebno si upam trditi, da ni bilo vse tako kot vam je bilo predstavljeno. Zdaj pa malo logično pomisli, zakaj bi mu dali sploh tako podrobne informacije Huh

Glede na to, da smo se odločili s to psičko za nadaljno vzrejo ti garantiram, da je vse o.k. Za tako neodgovorno me pa tudi ne morete imeti Wink

Osebno poznam mamo - videla sem njen rodovnik. Dejan pozna očeta. To je to. TI PSIČKI NISO NERODOVNIŠKI. In mene ne moti, da sem toliko časa čakala nanj. Zakaj bi me moralo Huh
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #18 : sobota, 29.09.2007 : 21:55:22 »

Dragi, Damjan!

Vidim, da si se zelo razpisal. No, pa naj se še jaz malo. Naj ti najprej nekaj razložim.

Na mesto predsednika sekcije za nemške doge smo te izvolili MI, člani sekcije. Ne zato, da bi delal proti nam, ampak za nas. In ne zato, da bi se ukvarjal s problemi kinološke zveze Srbije, pač pa zato, da bi se ukvarjal s problemi kinonološke zveze Slovenije, ki jih je kot veš veliko več, kot pri kinološki zvezi Srbije.

Spodbudno je, da kinološka zveza Srbije deluje tako hitro, če je treba. Hkrati pa zelo žalostno, da kinološka zveza Slovenije deluje zelo, zelo počasi. Naj razložim.

Kot veš sva s tvojo psičko Ajdo in mojo psičko Toro skupaj delala izredni vzrejni pregled na razstavi v Celju. Tega je sedaj že skoraj leto dni. Oba sva s svojimi psicami brez težav pregled naredila. Ti imaš vzrejno knjižico že par mesecev doma, jaz pa bom očitno na njo moral še par mesecev čakati.

Zakaj na primer na vzrejnem pregledu v Domžalah moji psički Claudiji From long neck dodelijo pogojno vzrejno oceno. Čisto beli psički pa normalno vzrejno oceno. Sam dobro veš, katera psička je bolj primerna za vzrejo.

Zakaj sekcija za nemške doge ni imela celih 5 let sestanka?
Zakaj sedaj ni bilo sestanka sedaj, ko si ga obljubljal? Potem pa je bil brez vednosti nekaterih članov?
Zakaj nimamo vpogleda v zapisnik tega sestanka?

Glej, problemov v kinološki zvezi Slovenije je toliko, da če želiš, ti lahko napišem cel roman. Ne samo mojih primerov. Lahko ti napišem probleme tudi veliko drugih članov kinološke zveze Slovenije.

Tukaj imaš moč, kaj narediti in spremeniti na bolje. Res ne razumem, zakaj okrog klicariš kinološko zvezo Hrvaške, kinološko zvezo Srbije ... Doma v kinološki zvezi Slovenije pa korito ostaja isto, samo prašički so se zamenjali.

Veš Damjan, tvoje obnašanje se mi zdi res primitivno. Konec koncev, če bi kdo lahko bil v celi tvoji zgodbi prizadet, sva to jaz in Ines. Saj sva midva kupila RadaMadavo, vlagava v njo svoj trud in svoj čas, svojo ljubezen in niti malo nama ni žal. Odkrito povedano pa mi je žal, da sem glasoval zate, da postaneš predsednik sekcije za nemške doge. Saj od tebe nisem pričakoval, da boš zato, ker sem pač jaz z lahkoto prodal vse mladičke, ti pa si jih moral nekaj celo zastonj potalati naokrog, takole grdo spletkaril proti meni in Ines. Na dom si nama celo poslal Polono, da je zate poizvedovala, kako prodajava mladičke. Ko smo se videli na razstavi nisi niti pozdravil. Zanimalo te je samo to, koliko mladičkov smo prodali.

Veš ne moreš se poigravati z živaljo v sebi, ne da bi sam postal žival. Po drugi strani pa, lepa hvala tako tebi kot tebi enakim za vse viharje, ki jih nenehno povzročate. To vsaj meni in Ines daje nekakšno moč. Ob viharji hrasti poženejo močnejše korenine.

Z Ines sva res zelo različna človeka. Nekaj pa nama je skupnega. Pse imava rada odkar veva zase in to res delava s srcem. Najini psi imajo celo nadstropje hiše zase, vsaka psička ima svojo sobo in z njimi se ukvarjava večino svojega časa. To je pač najin hobi, konjiček ... način življenja.

Naj te ne skrbi za naju in najine pse. Imamo se super, kar lahko na slikah tudi vidiš. Vem, da tebi ne gre ravno najbolje. Pridejo tudi takšni časi. A takrat se je pametneje ukvarjati s sabo, kot pa z drugimi.

Upam, da se boš pobral. Če ti lahko kako pomagam sporoči.

Lep pozdrav, Dejan!

P.S.: Delajte tisto, kar pri srcu čutite, da je prav. Kajti kritike boste deležni v vsakem primeru.
Logiran
IMPERIAL FLN
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 87


« Odgovor #19 : sobota, 29.09.2007 : 22:00:27 »

Jaz bi g. Damijanu zastavila samo eno vprašanje. Ste že parili Ch Aresa-Rocco- a?
Pazite, mogoče boste imeli probleme pri prodaji, ker ima srbske prednike! Grin

Bravo Dejan!
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #20 : nedelja, 30.09.2007 : 07:18:13 »

Zanimiva je človeška narava. Kadarkoli je komu kaj očitati, začne ta na plan vleči napake drugih, zaneti ogromen vihar in skuša pozornost bralcev speljati drugam. Kljub temu, da je ga. Ines želela pojasniti svojo plat zgodbe in je g. Dejan to  v svojem ocvetličenem postu tudi poskušal, zgodba še vedno ni jasna. Če res delata reči s srcem in verjameta v svoje delo, potem vama bržčas ne bo težko pojasniti, kako je bilo s temi nesrečnimi rodovniki in kaj se skriva za vsem tem. Verjamem namreč, da če so dejstva transparentna, ni potrebe po viharju.

Zdaj pa hitro s psi ven na sonce, lep in topel dan bo. Srečno, Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #21 : nedelja, 30.09.2007 : 09:26:24 »


Kot veš sva s tvojo psičko Ajdo in mojo psičko Toro skupaj delala izredni vzrejni pregled na razstavi v Celju. Tega je sedaj že skoraj leto dni. Oba sva s svojimi psicami brez težav pregled naredila. Ti imaš vzrejno knjižico že par mesecev doma, jaz pa bom očitno na njo moral še par mesecev čakati.

Zakaj na primer na vzrejnem pregledu v Domžalah moji psički Claudiji From long neck dodelijo pogojno vzrejno oceno. Čisto beli psički pa normalno vzrejno oceno. Sam dobro veš, katera psička je bolj primerna za vzrejo.

Zakaj sekcija za nemške doge ni imela celih 5 let sestanka?
Zakaj sedaj ni bilo sestanka sedaj, ko si ga obljubljal? Potem pa je bil brez vednosti nekaterih članov?
Zakaj nimamo vpogleda v zapisnik tega sestanka?

Glej, problemov v kinološki zvezi Slovenije je toliko, da če želiš, ti lahko napišem cel roman. Ne samo mojih primerov. Lahko ti napišem probleme tudi veliko drugih članov kinološke zveze Slovenije.


res zanimivo.

LepDan
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #22 : nedelja, 30.09.2007 : 19:59:48 »

Joj, nekaj mi pa se vedno ni jasno.

Se pravi ... psica nemska doga ni naredila vzrejnega dovoljena, danes pa ima rodovniske mladice ... je tako?

Lp, Ursa
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #23 : nedelja, 30.09.2007 : 21:07:18 »

Tako nekako ja. Mladiči bodo vpisani v rodovno knjigo in dobili rodovnik za več kot eno leto nazaj  Lips Sealed
lp
T.
Logiran
ahasver
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #24 : ponedeljek, 01.10.2007 : 14:02:40 »

Čisto slučajno sem tarča napada jaz, ne pa RadaMadava ali njeni lastniki , ja no, so tudi. Jaz sem tisti trn v peti.
Zadeva je čisto preprosta. Boni je parjena z Amonom (Amon Raa) v dogovoru z vzrediteljom Nandor Baranjinom in lastnico Boni.
Jaz sem v celotni zadevi držal svečo in kontakte med vzrediteljem in lastnico od Boni. Zadeva je opravljena in vse vredi in prav, papirji vsi poslani. Zadeva se ustavi ker vzreditelj ne obvlada zadosti dobro srbskega jezika in papirje ne pripravi tako kot je treba. Nepolponi papirji ostanejo na KSS in noben ne ve za kaj se gre /manjka prijava paritve/. Po parih mesecih zadeva ostane na tem da je vse poslano in da čaka na rodovnike. Teh par mesecev se zavleče v leto in obljube da bo.
Kontakt je potekal nekje na tej frekfenci - "Znaš nismo se baš dobro razumeli, ja slabo pričam srbski a i ona slabo priča srbski"  /drugače je mađar/
Podrobnosti o zadevi lahko če koga ekstra zanima povem v družbi in ne na internetu kjer so to osebne zadeve je pa drugače zelo zanimiva zgodba in poučna.

Obrnimo temo na pravo frekfenco v tej zadevi je vse čisto, prijava je bila podana uradno na KD Trbovlje in tam upam rešena, pravilno podana /sicer faušljivo /, je pa na pravem mestu, vse ostalo ni na pravem mestu. Tisti pa ki so pošiljali poizvedbe in mail-e po celi sloveniji in balkanu naj se vprašajo kaj je njihova domena in do kod sežejo.

To je ne vem že kateri poskus iskanja dlake v jajci. Tisti ki jo iščejo naj poskusijo prvo pri sebi lažje bo.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #25 : ponedeljek, 01.10.2007 : 14:21:36 »

Zdaj ko vemo za katero psico gre v vsej zgodbi, bi zelela, da Ahasver objasni kaj je mislil s spodnjim citatom, ker ga ne razumem. Zanima me predvsem del, kjer je omenjeno KD Trbovlje, katerega clanica sem. Kaksna prijava je bila poslana in v zvezi s cim? Prosim za odgovor.

Citat
Obrnimo temo na pravo frekfenco v tej zadevi je vse čisto, prijava je bila podana uradno na KD Trbovlje in tam upam rešena, pravilno podana /sicer faušljivo /, je pa na pravem mestu, vse ostalo ni na pravem mestu. Tisti pa ki so pošiljali poizvedbe in mail-e po celi sloveniji in balkanu naj se vprašajo kaj je njihova domena in do kod sežejo.

lp

Tanja Jarc
KD Trbovlje
Logiran

ahasver
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #26 : ponedeljek, 01.10.2007 : 14:48:15 »

Na CAC Trbovlje je bila RadaMadava prijavljena kot - rodovnik v izdelavi. /Taka je pač praksa ker se za dosti psov ki so pripeljani od drugod čaka na rodovnike in se povsod to toleriše. /
Problem verjetno ne bi nastal če ne bi takrat osvojila BOB in je seveda favšija zagorela. Podana je prijava na organizacijski odbor razstave da je psica brez rodovnika / ni bila edina med dogami /

KD Trbovlje je prijavo /pritožbo/ obravnavalo in določilo čas v katerem naj bi se rodovnik dostavil. Rodovnik je dostavljen in je zadeva adakta.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #27 : ponedeljek, 01.10.2007 : 14:59:03 »

Hvala za odgovor. Dolzna pa sem se pojasnilo.
Na KD Trbovlje, kot organizatorja CAC razstave Trbovlje, ni prisla nobena prijava v zvezi s to psico. Psica Radamadava je bila res prijavljena na razstavo brez kopije rodovnika, kar vem osebno, saj sem prejemala prijave jaz. Po razstavi se je organizator v skladu s pravili na razstavah in v skladu z pravilnikom o strokovnem delu odlocil, da zeli v dolocenem roku zagotovilo (rodovnik) omenjene psice. Kar sem spet jaz osebno pisno zaprosila lastnico te psice. Rodovnik je res prisel in zadeva je za nas resena.

Nikakor pa ni prislo do tega zato, ker je psica osvojila BOB, pojasnilo (oz. rodovnik) bi zahtevali v vsakem primeru. Tokrat (na sreco) ni bilo vmes nikakrsnih zamer ali fousije ali cesarkoli drugega. Od letos naprej smo bili pac bolj natancni, drugo leto pa se pricakuje, da na naso razstavo ne bo vec mogoce prijaviti psov starejsih od 8 mesecev brez kopije rodovnika. Izjeme se bodo obravnavale naknadno in vsaka posebej. lp

Tanja Jarc
Logiran

ahasver
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #28 : ponedeljek, 01.10.2007 : 16:58:27 »

?
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #29 : ponedeljek, 01.10.2007 : 19:29:40 »

Prebrala sem to debato in rečem lahko samo žalostno zelo žalostno.Presenečena pa ne bi bila ,če bi šlo res za slovensko favšijo.Sama razstavljam na razstavah uživam se veselim uspeha  drugih itd. žal pa je na teh meni ljubih razstavah resnično nekaj razstavljalcev ,ki jim gre za denar in za ime.Le ti ljudje počno veliko gorja drugim ne izbirajo sredstev za prevzdig samega sebe.V glavnem za zbruhat in le ti naj bi se zamislili kaj sploh počno na razstavah.Ne vem kakšna je ta zgodba ne poznam teh razstavljalcev sem pa žalostna ,da se to dogaja.Želim si ,da takšni sploh ne bi razstavljali,a to žal ni mogoče.LP
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Legalna manipulacija z rodovniki iz države bivše Jugoslavije
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines