mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 09:26:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: V VRTCU
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: V VRTCU  (Prebrano 15420 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« : ponedeljek, 08.10.2007 : 20:30:06 »

 Danes smo bili v vrtcu Mojca (Dravlje - Koseze) in smo se predstavili otrokom. India namreč je pokazala kaj zna - torej nekaj trikcev, mal sva razložila o negi kužka, pa o šolanju in seveda o igri z njim  Wink Seveda so otroci Indio lahko tudi malo počesali, ... najbolj pomembno pa je to, da so njihovi starši in tudi vrtec prispevali kar dve polni vrečki za zavetišče Horjul.

Torej Polona spet pridem na obisk.

[attachment deleted by admin]
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #1 : torek, 09.10.2007 : 16:37:38 »

Joj kako brezvezna tema  Sad ampak mogoče bi vseeno lahko kdaj naredili takšen spoznavni dan še kje po Sloveniji in to tako, da bi otroke obisklai ravno v času ko čakajo na starše. Tako bi društva za zaščito živali lahko osveščala o pravilnem odnosu do živali, predstavili bi kakšnega kužka, muco, ... ki čaka na posvojitev itd. Morda sem prevelik idealist - ampak iščem poti kako osveščati in pomagati ...  Wink

Mogoče pa je kje kaj takšnega že bilo ...  Undecided

lp

MARKO  Smiley
Logiran
_Donna_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75


« Odgovor #2 : torek, 09.10.2007 : 16:47:04 »

Ni brezvezna tema, zakaj bi bila? Pozitiven in normalen odnos do živali je treba učiti in spodbujati že v otroštvu, le tako bodo ti otroci kot odrasli lepo ravnali z živalmi in morda se bo v prihodnosti kaj spremenilo na tem področju. Je pa sicer res, da je veeelik del tega odvisen od staršev ... moja psička recimo obožuje otroke in otroci se je ponavadi bojijo, zato jaz sama vprašam, če jo želi pobožati, seveda pokažem kako je "pravilno", itd. (če seveda starši ne naredijo tega sami) Ne vem, meni je to najmanjši problem ... se pa seveda najdejo kakšni starši, ki se jih že na daleč sliši kako dopovedujejo otrokom "pusti psa na miru, ugriznil te bo, umazan je, bolhe ima .. itd."  ... TO me veliko bolj moti ...  Angry
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #3 : torek, 09.10.2007 : 17:58:43 »

 Sad ... ja takole je bilo: ob prihodu v vrtec je prva deklica takoj pobrala kamen in ga zalučala v Indio. Seveda sem (za otorka) kar dobro merjen kamen prestregel. Otrok ni kriv - krivi so starši, ki jih naučijo veliko napačnih stvari. Ampak za starši so spet starši, ... in zgodba gre v nedogled nazaj - če pa bo šla tudi v nedogled naprej je odvisno tudi od nas. Vabljeni torej tudi v vrtce, da otrokom in staršem predstavimo pravi odnos do živali in to tudi s svojim zgledom.

 Smiley

Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #4 : torek, 09.10.2007 : 18:14:04 »

Jst bi ful rada šla v kak vrtec ali šolo s svojim kužkom, da jih naučimo odnosa Smiley
Imam borderčka, ki ima rad otroke, zna veliko stvari in pomoje bi bili otroci navdušeni  Smiley
Marko če boš kdaj rabil in si želel družbe, se priporočava Cheesy
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #5 : torek, 09.10.2007 : 23:16:06 »

Marko..zakaj brezvezna tema ? Dobra ideja  Wink
Saj na mladih svet stoji, a ne ?  Cheesy Pa vzgajati je tudi treba začet od malega  Cool in to velja tudi za odnos do živali  Cool
Logiran
guju
rad pišem
****
Sporočil: 308


« Odgovor #6 : torek, 09.10.2007 : 23:29:38 »

Ja tudi jaz grem z veselejm kam, če boš potreboval Wink
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #7 : sreda, 10.10.2007 : 06:56:53 »

Tole se mi pa zdi super ideja!  Cheesy Sem za sodelovanje! Dobro za vse, sploh, če se zraven zbira za Horjul! Smiley

Lp vsem!

Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #8 : sreda, 10.10.2007 : 08:21:55 »

Marko, niti najmanj ni tole brezvezna tema!
Lani so otroci v Vrtcu Vrhovci imeli celoletni program PES MOJ PRIJATELJ in so se učili kako se ravna z živaljo, kako postopaš, če srečaš na cesti psa, ki ni pod nadzorom..... Otroci so se naučili ogromno. Med njimi jih je bilo kar nekaj, ki so se izredno bali psov, a na koncu so vsi strah premagali.
A ni to uspeh !?!
Logiran
_Donna_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75


« Odgovor #9 : sreda, 10.10.2007 : 08:32:54 »

Marko če boš kdaj rabil in si želel družbe, se priporočava Cheesy

evo, midve z mojo tamalo tud Cheesy
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #10 : sreda, 10.10.2007 : 08:36:50 »

Vsi prosotovljci, a bi vas lahko kdaj uporabili tudi mi iz Komisije otrok in pes?
Logiran
_Donna_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75


« Odgovor #11 : sreda, 10.10.2007 : 08:37:57 »

komot   Smiley
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #12 : sreda, 10.10.2007 : 08:43:13 »

Jaz se prav tako javljam z mojima azilatkama. Ne znamo sicer kakšnih trikov, smo pa zgodba o tem, zakaj imamo zavetišča na svetu Smiley

Sine ima RD na dan proti mučenju živali - njegova želja je bila, da povabiva v razred Smetko ali Xeno ali pa vsaj da pripeljemo naši dve punci, da povemo kaj več o azilih in odnosu do živali. Pa nama niso pustili v šoli Sad je bilo dete razočarano, ker si je to res želel.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #13 : sreda, 10.10.2007 : 08:48:48 »

Vstop v šolo ali vrtec je odvisen od tega ali ravnatelj dovoli ali ne. Očitno Tina imate enega čudaka.
Pogoj za vstop pa je, da je pes redno cepljen, veterinarsko pregledan in pravilno socializiran.
Logiran
chanel5
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 234


« Odgovor #14 : sreda, 10.10.2007 : 08:52:06 »

podoben primer imamo tudi mi z našimi reševalci in njihovimi (zelo vzgojenimi logično)reševalnimi psmi,ki hodijo po vrtcih in nižjih razredih osnovnih šol,se predstavit,prikazat pravilen odnos do psa..pa jih kar v veliko šol in vrtcov ne pustijo,ker "kao psi ne sodijo tja"..dlaka..umazanija..nevarni so lahko(!-za iskanje v ruševinah,gozdu,gorah so pa dobri)..nevem še kaj vse.. Sad
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: V VRTCU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines