mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:49:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: ZAPRTJE
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZAPRTJE  (Prebrano 11802 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ale
gost
« : petek, 09.05.2003 : 07:34:53 »

Živjo, kaj mi svetujete pri zaprtju?
Je morda lahko povezano z gonitvijo?
Hvala.
Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #1 : petek, 09.05.2003 : 08:23:03 »

Mislim, da gonitev nima nič pri tem. Poskusi z navadnim jedilnim oljem (1 žličko ali žlico -odvisno od velikosti psa). Če pa traja zaprtje že dalj časa (nekaj dni) pa psičko obvezno pelji k veterinarju (možnost resnih poškodb črevesja in posledično pogina).
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #2 : petek, 09.05.2003 : 08:34:42 »

Ena od nasih psic ima med gonitvijo vedno tezave z zaprtjem, ki jih kar uspesno resujemo z navadnim jogurtom.

Lp, Mojca
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #3 : petek, 09.05.2003 : 11:22:19 »

Ali svoji psički daješ kosti?
S čim pa jo sploh hraniš?
Poskrbi, da se bo psička več gibala.
  lp

Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #4 : ponedeljek, 12.05.2003 : 19:52:37 »

Se pridružujem nasvetu kirke-jedilno olje (pri moji psički je delovalo). Lahko pa poskusiš tudi z mlekom (samo ne preveč, da ne bo potem driske :-/). Seveda pa v primeru, da se ne neha ne odlašaj z veterinarjem!! LP
Logiran
yo
gost
« Odgovor #5 : torek, 20.05.2003 : 08:33:50 »

Pri težavah s prebavo lahko poskusite z jetri, s tem, da upoštevate, da:

- surova jetra odpirajo
- kuhana jetra zapirajo

Lp, Yo
Logiran
darka
gost
« Odgovor #6 : nedelja, 08.06.2003 : 12:24:57 »

moji kuziki pomaga mleko in jogurt (navadni)
ponavadi pa je pes zaprt zaradi kosti in premalo gibanje
no LP  Smiley
Logiran
samonitta
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #7 : sobota, 28.02.2004 : 11:25:42 »

zdravo

imam 5 let starega psa mešančka. v sredo zvečer je bil videti zelo slab in ni mogel iti na blato zato sem ga v četrtek popoldan peljala k veterinarju. veterinar mu je čistil črevo-klistriral (baje so zaprtost povzročile kosti). po tistem je pisček full krvavel in veterinar je rekel da je to normalno. včeraj in danes ko je šel na blato je vedno poleg driske (oz bolj je bilo videt kot neka sluz, saj je pes na dieti in je bolj malo oz. lahko hrano ki jo je priporočil veterinar). skrbi me pa to, ker vsakič ko gre pes na blato se full napenja in potem poleg tistega blata je zraven tudi kri. skrbi me ker ne vem ali je to normalno da še vedno krvavi ali ne. prosim, če je kdo imel podobne izkušnje s svojim psičkom, da mi to sporoči, ker me zelo skrbi zanj in ne bi rada da bi pes poginil.

hvala vam
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #8 : sobota, 28.02.2004 : 20:20:56 »

Po mojem to ni cisto normalno, da se pes se vedno napenja. Morda so mu kosti poskodovale crevo in ob napenjanju se bolj krvavi. Res poskusi s kaksnim mlekom, ce ga sicer ne prenasa prevec dobro. Lahko pa tvegas (seveda je pametno cez dan in takrat ko si ves dan doma) z odvajalnim cajem. Ce bo pa v ponedeljek stanje nespremenjeno, pa morda ne bi bilo slabo se enkrat obiskati veterinarja. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #9 : nedelja, 29.02.2004 : 19:35:46 »

Samonitta,
ali ga je veterinar pregledal z ultrazvokom? Možno je, da ima delno zaprto črevo, da je pojedel kako žogico, najlonsko nogavico, ali kako drugo blago. Na tvojem mestu bi poklicala drugega veterinarja, za drugo mnenje.
Ali je njegov trebušček na otip trd in napet?
Logiran
mrrrcina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #10 : sreda, 17.10.2007 : 08:43:09 »

Danes je naš kuža hotel kakat , je počepnil in potem samo parkrat zacvilil, malo še čepel in nič se ni zgodilo. Predvidevam da gre za zaprtje. Kako mu lahko pomagam sama? Kdaj je v takih primerih treba k veterinarju?
Vnaprej hvala za odgovore.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #11 : sreda, 17.10.2007 : 08:58:06 »

Kaj pa je jedel in koliko je star? Če je slučajno pojedel kakšne kosti potem jaz vem, da bi tole vzela resno, sploh, če je šlo z piščančje. Da  ni zunaj kaj "prepovedanega" pojedel?

Če misliš, da gre le za "standardno" zaprtje, bi mu lahko žličko olivnega ali pa lanenega olja zmešala med hrano. Verjetno obstaja tudi kakšen čaj, ki bi se ga lahko dalo, če ga bo želel piti. Vprašaj v lekarni.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #12 : sreda, 17.10.2007 : 09:01:53 »

MOj tudi včasih kaka bobke, res trdo in se vidi, da se matra. Konzerva tunine vedno čudežno deluje. Če je jedel kosti se strinjam z Mel, previdnost ni nikoli odveč.
lp
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #13 : torek, 26.05.2009 : 14:54:33 »

Pri moji je večkrat vzrok za zaprtje,kadar ji daje moj dedek kosti, pa čeprav mu rečem,da ji naj ne daje. Drugače pa nima zaprtja,če pa je kosti pa zelo težko iztreblja in cvili,kadar hoče izločiti.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #14 : torek, 26.05.2009 : 14:58:13 »

Pri mojemu je pa ravno obratno : po kosteh dobi drisko! in ne maram, da mu jih kdo daje!  Wink
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: ZAPRTJE
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines