mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 10:35:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: ZAPRTJE
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZAPRTJE  (Prebrano 11823 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
klavdija.m
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #15 : petek, 11.09.2009 : 10:32:09 »

pozdravljeni!

Moj kuža ima podobne težave. star je 5 let in že dva dni ne je ničesar ker ne more kakat.včeraj sva bila pri veterinarju kjer so ga klistirali niso ga pa slikali(če se mu je mogoče katera kost zataknila v notranjosti).včeraj je pil vsaj mleko, danes tudi tega noče, tako da mu ga z injekcijo vbrizgavam v gobček, prav tako vodo. veterinar je sicer rekel, da če ne bo dobil apetita naj se vrnem kjer ga čaka ponovno klistiranje slikanje, mogoče operacija. ni mi jasno zakaj ga že včeraj ni slikal ko pa je videl da ima kuža prazno črevo...ima mogoče kdo kakšen nasvet kaj naj mu še dam, ker res nima volje ne apetita.... Undecided

hvala za odgovore.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #16 : petek, 11.09.2009 : 10:58:03 »

Naj ga slikajo, in če se ne bo nič videlo naj naredijo še  RTG s kontrastnim sredstvom, da se bo videlo, če je notri kakšen tujek (plastika in še kaj drugega se na RTG brez kontrastnega sredstva ne vidi). Traja pa postopek ves dan, naredijo več slik, da vidijo, kako potuje kontrastno sredstvo in kje se eventuelno zatakne, če se zatakne.
Logiran
sarčy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #17 : torek, 02.03.2010 : 08:45:20 »

Pozdravljeni!

moj kuža že 2 dni nič ne kaka, obnaša se sicer normalno, ampak ne vem kaj naj naredim. v nedeljo je dobil govejo kost, po kateri je ponavad še več kakal, potem konzervico tune, včeraj pa še malo mleka..
Ponavadi se sprazni 2-3x na dan.danes teče že tretji dan pa zjutraj še vedno nič.
Kakšen nasvet??
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #18 : torek, 02.03.2010 : 08:48:55 »

Kost (če jo je pojedel, ne samo obglodal) zna povzročiti zaprtje. Dokler nima težav, lahko počakaš, ga pa dobro opazuj - čim bi se pojavili kakršnikoli problemi, takoj k veterinarju. Če so koščki kosti zaštopali črevo, je včasih potrebna tudi operacija.
Logiran
sarčy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #19 : torek, 02.03.2010 : 08:57:10 »

Kosti ni pojedel, bolj kot ne je še vedno cela.
Ga bom pa še en dan opazovala, jutri pa peljala k veterinarju, če ne bo bolje.
Hvala za odgovor!
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: ZAPRTJE
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines