mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 01.06.2024 : 03:49:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 60   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski seter - čvek  (Prebrano 188999 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #195 : ponedeljek, 06.03.2006 : 19:44:57 »

Hvala, hvala Smiley. Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #196 : sobota, 11.03.2006 : 15:08:12 »

Živijo!

Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje - ali je setra možno vzgojiti za psa reševalca?

Pa še nekaj - kje se setri najbolje počutijo medtem, ko vas ni doma - v hiši, na ograjenem dvorišču ali v pesjaku?

LP,

Teja
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #197 : sobota, 11.03.2006 : 15:43:05 »

Živijo! Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje - ali je setra možno vzgojiti za psa reševalca?

Zivjo, Teja. Pozdravljena med nami. Sama ne poznam nobenega setra - resevalca. Poznam pa enega nemskega kratkodlakega pticarja, ki se zelo uspesno ukvarja s tem. Glede na to, da so setri in kratkodlakarji v zlahti, imajo izjemen nos in radi iscejo, ne vidim nobenih tezav, da ne bi mogel biti tudi seter vsaj soliden resevalec.

Pa še nekaj - kje se setri najbolje počutijo medtem, ko vas ni doma - v hiši, na ograjenem dvorišču ali v pesjaku?

Setra (vsaj tako je moje mnenje) jaz ne bi dala v pesjak. Sicer pa moras vedeti, da so setri izjemno zivahni psi, ki potrebujejo veliko gibanja in dela (poslusnost, igra, iskanje ...), ker sicer postanejo zivcni in lahko doma unicujejo. Ce si pred daljso odsotnostjo od doma (npr. sola, sluzba) pripravljena nuditi dovolj gibanja (in enako takoj, ko prides domov), med odsotnostjo ne bi smelo biti vecjih tezav. Vedi tudi, da setri praviloma niso cuvaji in se najbolje pocutijo med svojimi ljudmi. LP Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #198 : sobota, 11.03.2006 : 15:59:55 »

Na gorenjskem je psička  pasme gordon seter  reševalka. Wink( trenutno  nikakor ne morem  najti povezave Undecided)
In tako kot  ti je že Agnes povedala pred menoj.  Tudi jaz ne bi dala  setra  v pesjak.
Ne rečem , da se ne more privaditi....
Je pa zlato pravilo  , ki velja  za vse ptičarje.  Vsak ptičar naj bo čim več časa ob lastniku.
Pa še en nasvet Wink....Osamljen seter si hitro  druščino najde Grin. Wink
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #199 : sobota, 11.03.2006 : 18:13:17 »

Na gorenjskem je psička  pasme gordon seter  reševalka. Wink( trenutno  nikakor ne morem  najti povezave Undecided)

O, a res? Nisem vedela. Superca.

Pa še en nasvet Wink....Osamljen seter si hitro  druščino najde Grin. Wink

Ali pa zaposlitev, ki nekako ni najbolj zazeljena (potepanje, unicevanje ...).
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #200 : sobota, 11.03.2006 : 20:49:23 »

Hvala za odgovore! Glede pesjaka pa se strinjam z vama, čeprav je na koncu vedno odvisno, kako kvalitetno in koliko časa preživlja človek s psom! V bistvu me predvsem zanima, če ni za tako živahnega psa, kot je seter, predolgo da čaka v hiši, medtem ko si v službi. Koliko ga pa naprimer zjutraj sprehajata, da se utrudi (če sploh se utrudi  Smiley )?

LP,  Teja
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #201 : sobota, 11.03.2006 : 21:10:32 »

Kar se   mojega setra tiče  ne more biti sam.  Bil je .... pa je toliko škode naredil  , da  je bilo joj. Potem sem ga nekaj časa  vozila  v varstvo... pa so  obupali nad njegovo neizmerno energijo Grin...   Tako , da sem se jaz  zmenila  v službi, da delam  iz domače pisarne, na teren  gre ponavadi kar z menoj, če  pa ni možnosti more pa  doma počakat.
Pa  , je bil tudi to problem, ker je  tako  " nabijal"  da so  sosedje  skoraj  živčni zlom dobili.  Potem smo mu pa  družabnico  zagotovili.  Eno " zgago babjo"  ki ga pa  utiša. Wink Grin.
Zjutraj, je pa normalen sprehod, kaj preveč  umiri   ga pa ne.  Zaspi za kakšno  urco ali dve,  potem  ima  pa  spet  nafilan  akumulator na polno Wink Smiley
Če  si imaš namen omisliti setra  se kar  pripravi  na pestrost Grin Wink
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #202 : sobota, 11.03.2006 : 21:53:15 »

Koliko ga pa naprimer zjutraj sprehajata, da se utrudi (če sploh se utrudi  Smiley )?

Pri mladicku je morda pametno, seveda ce imas moznost, da ga vsaj med malico prides malo ven spustit in zlaufat. Sama si ze popolnoma pravilno ugotovila, da je pomembna kvaliteta nasega druzenja s psom. Na tvoje vprasanje bi ti odgovorila deloma ze s tvojo ugotovitvijo, deloma bi ti pa pomagala s svojim primerom: Zjutraj smo zunaj eno uro pred sluzbo. Nas sprehod zgleda tako, da najprej naredimo en krog brez kakrsnega koli mucenja, da se psa v miru polulata, pokakata in prebereta jutranje novice. Starejsi seter ima devet let in kaksne posebne rekreacije ne potrebuje, mlajsemu Darcku pa mecem palice, skrivam zoge in ga zaposlujem s ponavljanjem poslusnosti. Domov pridemo ok. 6. 30. Sama sta nato do cca 14. 30, ko pride domov mami in jih odpelje na opoldansko lulanje. Zvecer gremo ven spet mi za cca pol ure. Sprehod je podoben jutranjemu, samo krajsi. Res je, setri so zelo intenzivni psi, samo ce ves, v kaj se spuscas, ne bo tezav. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #203 : sobota, 11.03.2006 : 22:02:18 »

Lahko se pa  nam pridružiš na kakšnem sprehodu in se na  lastne oči prepričaš  kakšna  je  seter energija.
Ti bo  mogoče  še bolj jasno  v kaj se boš  spustila Cheesy
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #204 : nedelja, 12.03.2006 : 00:03:47 »

kar se reševanja tiče: mela sem angleško seterko in zdaj ko malo bolj spoznavam svet reševanja ugotavljam, da je delala vse kar naj bi znal reševalni pes čisto naravno. Jaz sem ta obnašanja samo poimenovala. S to razliko, da je moj pes "reševal" ptiče  Roll Eyes Grin
Je pa res, da ni vedno ubogala in je naredila tisto, kar se je njej zdelo, da je prav v tistem trenutku. In ne vem kako bi delala vse tiste vaje poslušnosti ravno takrat, ko bi morala in nebi šlo za res.
Če smo bili sredi travnika in je moral hodit polek je naredila par korakov in šla po svoje. Je bilo kao brezveze... Ob cesti pa je bila 100%. Wink
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #205 : nedelja, 12.03.2006 : 09:41:13 »

V Kopru dela resevanje weimaranec.
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #206 : nedelja, 12.03.2006 : 09:50:55 »

Kar se   mojega setra tiče  ne more biti sam.


Tega odgovora sem se bala! Čeprav si me Agnes malo pomirila, ker pri meni bo verjetno podobna situacija...

Da ne bo pomote - trenutno še ne razmišljam o novem (pasjem) članu in upam, da še čim več časa ne bom - dokler bo moja psička živa:). Toliko vprašanj imam, ker sem tik pred zaposlitvijo in ker si ne predstavljam življenja brez pasjih navihancev tudi v prihodnosti... Neli (moja psička - mimogrede, je mešanka z irskim setrom) ima namreč skoraj 10 let in je že toliko odrasla in umirjena, da ji ni problem biti nekaj časa sama. Ampak en naspidiran mladiček je povsem druga zgodba! Sem se že večkrat vprašala, zakaj ne obstajajo tudi "pasji vrtci"...

Lahko se pa  nam pridružiš na kakšnem sprehodu in se na  lastne oči prepričaš  kakšna  je  seter energija.
Ti bo  mogoče  še bolj jasno  v kaj se boš  spustila Cheesy

Ja, to bi bilo pa res zabavno!
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #207 : nedelja, 12.03.2006 : 10:08:45 »

Teja, jaz imam dva setra (oba si lahko ze spoznala tu prek foruma). Ce zelis, jo lahko druzno kam mahnemo s setrsko bando, a ne, Damayanti? Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #208 : nedelja, 12.03.2006 : 10:32:56 »

Z lahkoto  Neža  Cheesy

Je pa  tako  kot je povedala  AngSeter...  Setri  so  ptičarji, primarno so bili narejeni za pomočnike pri lovu.  (  kar  ne poznam niti enega  ki bi  ta  nagon lahko zatajil)
Glede ubogljivosti, kadar niso v stiku  z  divjadjo  so  fenomenalno ubogljivi in vodljivi psi.  Pri perjadi  pa razmišljajo  z  svojo glavo.
In setra  je res treba razumeti. Grin

Če se boš  odločila  nam pridružiti  boš lahko  tudi videla razliko med  angleškim ptičarjem  in  nemškim ptičarjem Grin  Bomo še  mojo  Dino  vklopili   zraven Smiley
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #209 : nedelja, 12.03.2006 : 15:09:54 »

Kar se tiče uničevanja bi tole povedala>:naš Ari ni uničil čisto nič. Je živahen, predstavnik pasme z lovskim nagonom, malce zamerljiv, hitro užaljen, to je že treba povedati. Precej trmast ampak smo ga naučili agility. Velik gentleman do psičk ( do Ruby pač mora biti ), ne pretirano družaben kar se tiče drugih psov, zelo navezan na človeka ( razen, če pride na sled ) in povsod ga lahko vzameš.
Seveda s primerno socializacijo in urbanizacijo.

Ampak kot pri vseh pasmah, se lahko posameznik razlikuje po karakterju. Dober vzreditelj  bo vedel to povedati in ti bo dovolil izbirati pri 6 tednu in kasneje glede na želje.

V Avstriji je ena psička reševala - Tatjana ve katera, Neža? Mislim, da celo sorodnica od Arija.
lp
Martina
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 60   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines