mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:26:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Mozna okvara kolkov in hrbtenice?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mozna okvara kolkov in hrbtenice?  (Prebrano 3137 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« : četrtek, 08.07.2004 : 07:16:30 »

Pozdravljeni! Prosila bi vas, dragi forumasi, za mnenje. Kuziko, 10 tednov stara bologneserko, ze jemljem seboj, na Smarno goro. Sicer po najstrmejsih delih in tudi celo pot navzdol jo nosim, sicer pa sama z veseljem in pridno hodi. Kaj menite - naj jo zaradi morebitnih okvar kolkov in hrbtenice raje vodim na sprehode po ravnem ali ji vzpon  ne skodi? Sicer pa je psicka zelo zelo zivahna in menim, da prav uziva....
Bojim se tudi, da tudi sama nosnja v narocju ni prav ugodna za mlado hrbtenico, saj jo ne glede na mojo pazljivost sem ter tja kar malce "mece" po narocju.
Hvala in LP vsem!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1 : četrtek, 08.07.2004 : 09:35:06 »

za kuzka do starosti vsaj 6 mesecev taki sprehodi nikakor niso primerni. Sprehajaj jo po ravnem terenu. Pa tudi z dolzino sprehodov ne pretiravaj. Po stopnicah jo pa le nosi cim dalj... Je bilo pa na to temo ze veliko napisanega.
m.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #2 : četrtek, 08.07.2004 : 09:53:20 »

Definitivno po ravnem. Samo pocasi pa po pameti, ne pretiravaj, pa bo vse v redu. Smarna gora se mi pa res zdi kot stopnice. Kasneje poskusi najprej s kakimi poloznejsimi kuclji, ko se pes popolnoma razvije, je pa tudi Smarna gora 'koscek slastne kosti'. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #3 : četrtek, 08.07.2004 : 11:25:24 »

Hvala vsem za nasvet! Hja, hmmmmm - ocitno se bom res mogla za nekaj casa odpovedati moji priljubljeni (da ne recem vsakodnevni) destinaciji.  Ampak vseekakor je pa zdravje nase ljubljenke na 1.mestu!
Naj se pa opravicim, ker vem, da sem nacela temo, ko pa se podobne ze nahajajo v arhivu.  sram
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #4 : četrtek, 08.07.2004 : 11:45:19 »

Hoj,
Če vaše kužike nočete puščati doma in je pot na Šmarno goro del vašega vsakdanjika, vam predlagam, da jo na poti gor in dol nosite v nahrbtniku (sedaj sigurno nima več kot 1kg?), na vrhu, ko počijete na kolopici, pa jo dajte ven. To bo odlično za njeno socializacijo, še posebej med vikendi.  Wink  Smiley


Drugače pa definitivno odsvetujem take ture dokler psička popolnoma ne odraste - vsaj do enega leta.

LP
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #5 : petek, 09.07.2004 : 06:20:50 »

Dobro jutro, se enkrat! In hvala, Dunja (in vsem ostalim) za nasvet!
Sem pa kar malce zmedena: včeraj sem mojo srcico peljala k veterinarju, na cepljenje. In sem mimogrede izpostavila vprasanje glede hoje na Smarno. In veterinarka mi je odgovorila, da jo mirne duse pustim, da sama hodi. Celo vec: da tudi za pot navzdol ni panike. Torej.... precej cudno, kajne? Vseeno pa sem se odlocila, da bom sprehajala psico po ravnem; oziroma jo le izjemoma jemala seboj. Pa se to bolj ali manj v narocju - oziroma v nahrbtniku. Hehe, prav posreceni so!! Sem jih ze ogledovala v eni od LJ. ZOO trgovin.
LP!
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #6 : sreda, 14.07.2004 : 21:38:49 »

Citat
včeraj sem mojo srcico peljala k veterinarju, na cepljenje. In sem mimogrede izpostavila vprasanje glede hoje na Smarno. In veterinarka mi je odgovorila, da jo mirne duse pustim, da sama hodi. Celo vec: da tudi za pot navzdol ni panike. Torej.... precej cudno, kajne?

Ja, to me zelo preseneča, saj bi veterinarji lahko vedeli, da ti bo mladiček sledil čez svojo mero. Mladi psi nimajo občutka kdaj je dovolj. Tako srečni so, da so z nami in da se "jim dogaja", da pozabijo na utrujenost, celo na bolečino.
Veterinarji - svašta...

LP,

Dunja
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Mozna okvara kolkov in hrbtenice?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines