mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 03:57:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Poškodba??
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Poškodba??  (Prebrano 14951 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« : sreda, 14.07.2004 : 11:20:43 »

Zdaj me pa že res fejst skrbi za Ory-ja..Pred kakim tednom si je poškodoval tačko tako da je priletel v lukno..Bila je otečena in ful je jokal..Smo klicali veterinarja in je rekel da počakamo do jutra..Zjutraj je bilo vse okej..Kuža je že tekal..Bil fulll dobre volje...Včeraj pa smo se šetali po parku,pa je skočil prek jarka...In je že mel zadnjo nogo v zraku(je ni spustil na tlla)...Cvilil ni nič..je le nekaj časa hodil potreh..pol pa ful čudno po 4-rih..Ni pravilno dvigoval zadnjo poškodovano....Pa sem misla--ne joče.te že ni tak hudo...Ko smo prišli domov je že dokaj normalno hodil...Potem pa doma sem opažala da je hodil normalno pol pa kar naenkrat kot da ga je zaskelelo pa je zopet po treh...potem pa čez nekaj časa je spustil nogo pa zopet po 4-ih..Sploh nevem kaj naj...Zaj sma obadva z Oryijem ful salbe volje...Prosssiimm pomagajte! Cry Cry Cry
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : sreda, 14.07.2004 : 11:29:01 »

Upam, da tema ni bila ze kje odprta, drugace bom svoje poste izbrisala!

Pri katerem veterinrju si bila! Imas moznost oditi v Topolsico? Iz kje ste?

Lp, U.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 14.07.2004 : 11:36:37 »

Jaz bi psička peljala na rentgen nogice če je vse okej s kostmi naj mu dajo saj inekcijo proti bolečinam. Lahko je poškodavana tudi kita. Vsekakor kosti niso mačji kašelj.
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #3 : sreda, 14.07.2004 : 11:42:45 »

Pri dr.Kebriču smo..Sem iz Maribora...
Sem čist v paniki....Na slikanje pa ne bi rada šla,ker narkoza je ful nevarna za njega...Edino če bi blo res kaj groznega..
nevem...je možno da ni nič hudega?

LP MYMY
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #4 : sreda, 14.07.2004 : 11:57:16 »

Narkoza ni vec tako "kruta"! Pelji ga v Topolsico k dr. Matku (st 041-736-058) ali pa ga vsaj poklici - sele ob treh je zopet na voljo!
Pa se poceni je - ce te to skrbi!

Ne se hecat s takimi poskodbami!

Lp, Ursa
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 14.07.2004 : 11:58:33 »

Za slikanje nogice psu ne dajo narkoze vsaj mojemu je niso dali pa je kar precej živahen peso. To je stvar tvoje odločitve ali boš reskirala ali ne, jaz vem da kar se tiče kosti jaz ne bi. Pelji ga vsaj na pregled da mu nogo otipajo.Rentgen noge je bil pred enim letom nekaj čez 10.000 sit.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #6 : sreda, 14.07.2004 : 12:08:15 »

Ponavadi dajo psu narkozo, ker ne more biti tako zelo na miru, pa se slike so veliko lepse!
Je pa res, da ni nujno, da mu jo dajo - kakor zelis!

Cene so pa povsod drugacne!

Lp, Ursa

PS: Iz Maribora imas do Topolsice 1 uro, je pa to najbolj priznani ortoped!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 14.07.2004 : 12:37:23 »

Mymy, na katero tacko pa zasepa?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #8 : sreda, 14.07.2004 : 12:40:01 »

Nanook!

Kakor sem jaz razbrala je zadnja - ne vem pa ali leva ali desna!

Lp, Ursa
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #9 : sreda, 14.07.2004 : 14:16:23 »

Za slikanje noge lahko pes dobi le blago pomirjevalo, toliko, da je pri miru. Jaz s pomirjevali nimam slabih izkusenj, z narkozo pa smo imeli pri enem od psom kar resne tezave. lp
Logiran

bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #10 : sreda, 14.07.2004 : 16:18:51 »

MyMy, tudi jaz ti svetujem, da gresta čimprej k veterinarju! Moj kuža si je enkrat porezal tačko, pa sem mislila, da ni preveč hudo, ker ni nič jokal. Pa se je izkazalo, da je potrebno celo šivanje!! sram
Nikar ne čakaj, da ne bo še slabše!
Pa veliko zdravja! Undecided

PS: In to pravim jaz, ki imam lep, bel škorenjček  Grin
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #11 : sreda, 14.07.2004 : 17:15:32 »

Evo...novice...Orčy je občutno bolše..občasno še dvigne zadnjo desno tačko...ampak potem takoj zopet stopi nanjo..Vsekakor pa grema z mamo jutri k vet..Zdaj pa nevem če bi šla k Kebriču ker mam ful dobre izkušnje z njim al pa k temu Matkotu...
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #12 : sreda, 14.07.2004 : 17:22:15 »

Zdaj sem dobila dr.Matkota na telefon..Se mi zdi ful prijazn in mi je svetoval da če bo stanje čez tri dni enako ali pa še hujše., da pridem k njemu...Če pa ne , da naj kuža počiva....Zdaj pa držite pesti in tačke da bo vse oky;) Grin Grin
Še vedno pa bi mi kakšni nasveti prav prišli... Grin Grin Grin

 LP MYMY
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #13 : sreda, 14.07.2004 : 17:23:07 »

Aja--še to je rekel...Da je to verjetno izpah pogačice....
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #14 : sreda, 14.07.2004 : 19:07:15 »

LP!
Ubogi Orčy! Kar smilita se mi, oba. Sama še nisem imela takšne izkušnje, se mi pa nekam logično zdi, da bi mirovanje zelo pomagalo. Pa čim več ga nosite, vsaj dokler ne vidi poškodbe veterinar. Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da se splača obiskati veterinarja, ki se na to spozna, zato ti tudi jaz priporočam, da se zapelješ do dr. Matka. Želim vama, da se čimprej pozdravita!
LP,Miša
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Poškodba??
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines