mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 07:18:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Poškodba??
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Poškodba??  (Prebrano 14953 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #15 : sreda, 14.07.2004 : 19:18:22 »

hvala na lepih željah MISSA!
Jaz tud upam na najboljše...
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #16 : četrtek, 15.07.2004 : 10:57:40 »

Mymy!

Kaj je novega?

Lp, Ursa
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #17 : nedelja, 18.07.2004 : 15:34:55 »

Pozdrav!!

Ory je občutno bolše....Nogice skoraj ne dviguje več..Mogoče enkrat na cel dan....Je pa ful dobre volje, kar pa prej ni bil in težko mu je dopovedat da more mirovat Grin Grin Grin
Logiran
ENN
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #18 : nedelja, 18.07.2004 : 17:03:36 »

Pozdravljeni!
MyMy tvoja tema me je spodbudila celo k temu, da sem se včlanila v Forum. Tudi sama imam psa, ki se je poškodoval pri igri in je tudi samo šepal. Mariborski veterinar je ugotovil, da slikanje ni potrebno (jasno poškodba se je zgodila med vikendom) in da zadostujejojo injekcije proti bolečinam (o rentgenu niti govora). In tako tri, štiri dni, pes pa je še vedno šepal.
Na priporočilo sem se odpravila z psom k dr Matkotu in diagnoza: počen kolenski sklep in pogačica izven lege. Da ne bi posebej razlagala o tem, kaj pomeni teden dni stara poškodba pri psu. Posledice: pes čaka na tretjo operacijo in potem upam bo dokončno odpravljeno "strokovno delo ali nedelo" mariborskega veterinarja. Vsekakor pa mojega psa mariborska veterina ne vidi več.

Vsekakor pa želim tvojemu kužku, da je poškodba res tako nedolžna in, da se je sanirala samo z mirovanjem. Cool
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #19 : nedelja, 18.07.2004 : 18:01:48 »

ENN....hvalla Grin ;Dnemudoma grem k doktorju Matkotu..Jutri verjetno...Me pa zanima samo..kako je šepal tvoj psiček?In ali je cvilil zraven?Ker mojega očitno ne boli ker nič ne cvili..Je pa občutljivček in ob vsaki bolečini cvili tak da bi ob tej tud verjetno Huh Huh Huh

LP MYMY
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #20 : nedelja, 18.07.2004 : 18:54:05 »

MyMy, jaz imam dva huskija in lahko ti povem, da so neverjetno občutljivi kužki, ki cvilijo in jokajo že vnaprej, če bo slučajno bolelo.. Wink  Ko pa si je Whisky porezal tačko, ni bilo o cviljenju ne duha ne sluha, čeprav se je psu na vsakem koraku rana odprla in je na snegu puščal za sabo krvavo sled. Tudi midva sva najprej mislila, da ne more biti tako hudo, ko pa kuža nič ne joka in je vseeno živahen.. sram
Jok! Naši kužki prenesejo več kot mislimo, lastnik pa je tisti, ki mora poznati sposobnosti svojega psa in vedeti, kdaj je treba kužku nuditi pomoč.
Pri nas se je stvar končala z šivanjem. Po operaciji je bil kuža precej zmeden, zato je spal pri meni v postelji. Ga je pa moralo zelo boleti. Pa ni jokal, ker ve, da mora biti ponoči tiho, le čisto potiho je ječal. In kljub bolečini je odšepal do fanta, ko je ta zjutraj prišel iz službe.

Lepo se imejte in čim manj obiskov pri veterinarjih!

Lili & banda
Logiran
ENN
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #21 : nedelja, 18.07.2004 : 19:36:06 »

Pridružujem se mnenju Bajkija.
Moj pes je po poškodbi še veselo tekal naprej. Šele čez nekaj časa je pričel šepati. No, da ti opišem šepanje (poškodovana je zadnja desna tačka): če sem psa opazovala od zadaj je desno tačko nosil v polkrogu navznoter in naprej in težo je očitno pren ašal na levo nogo. Drugače pa mu to ni predstavljalo posebne ovire, da ne bi še naprej prosil za igro in poskušal tekati. In še to: ni šepal kar naprej.Dva koraka normalno, tri, štiri zašepal. Opazila pa sem tudi, da se je začel vsedati takoj, ko je imel priložnost. Okoli cviljenja pa tole: niti glaska. Drugače pa se zna zelo intenzivno smiliti sam sebi(in z svojim jokom seveda tudi okolici).

Če se boš odločila za pregled v Topolšici jih prej pokliči, da te naročijo. Smiley Smiley
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #22 : nedelja, 18.07.2004 : 20:44:56 »

Torej če pokličem jutri v Topolšico da me naročijo, bom kdaj na vrsti?In mogoče veš če je za slikanje obvezna narkoza?Ker pri našem je to ful nevarno...
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #23 : nedelja, 18.07.2004 : 20:50:51 »

Mymy!

Glede narkoze smo ti ze odgovorili! Poklici in se zmeni!

Ce poklices jutri, lahko prosis, ce lahko ze jutri prides, mogoce bo imel pa cas! Drugace pa reci, da te zelo skrbi in da bi rada prisla cimprej na vrsto!

Saj so zelo prijazni! Stevilko sem ti pa tudi ze nekje zadaj napisala!

Lp, Ursa
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #24 : ponedeljek, 19.07.2004 : 08:22:21 »

Ja sej za narkozo vem da ste mi odgovorili ;DSamo ENN sem vprašala , ker je ona bila pri Dr.Matku..pa me zanima kako to poteka pri njemu...
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #25 : ponedeljek, 19.07.2004 : 09:27:01 »

Mymy!

Saj jaz sem bila tudi tam!  Wink

Si ze poklicala?

Lp, Ursa
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #26 : ponedeljek, 19.07.2004 : 11:21:25 »

Ja..sem klicala pa nobenga nisem dobila na telefon..
Drugače pa danes Ory ni nič šepal... Grin Grin Grin
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #27 : ponedeljek, 19.07.2004 : 11:33:54 »

Mymy!

Delajo do 12-ih in potem sele po 15-uri (ta cas vmes ima operacije in se ne oglasajo na telefon!)!

Lp, U.
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #28 : ponedeljek, 19.07.2004 : 11:35:22 »

Oh..hvala na informacijah... Grin Grin Grin ;DMajo fajn vse organizirano...Kako se pa pride do Topolšice...Za zdaj samo vem da je eno uro od Mb Huh Huh Huh Huh
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #29 : ponedeljek, 19.07.2004 : 11:41:08 »

Smer Velenje (oziroma zraven Sostanja) - pa glej smer Topolsica - zravilisce!

Pa imej s sabo njihovo st., da ce ne bos nasla, da te bodo vodili!

Jaz sem sla iz avtoceste na smer Mozije, potem na smer Sostanj in potem Topolcisa! Je pa takoj, ko prides do Topolcise na levi strani hisa - je tabla - ne bos zgresila!

Lp, Ursa
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Poškodba??
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines