mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:37:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: pasje testenine
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: pasje testenine  (Prebrano 19476 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« : torek, 18.02.2003 : 08:05:58 »

Živjo,
moj kuža je bolj požrešne vrste, zato moram zelo paziti na njegovo težo,da ni predebel. Ponavadi mu dam brikete Bosch, za spremembo da ga malo pocrkljam, pa mu naredim makarone z mesom. Tu pa sem v dilemi. Za brikete mu je je priporočeno dati 400 g dnevno (pasma zlati prinašalec). Ali je enako z makaroni? Če mu namreč stehtam 400 g surovih makaronov, se jih ful veliko nakuha.  Huh Huh
Ali kdo ve pravo mero makaronov?
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #1 : torek, 18.02.2003 : 13:16:29 »

Hej hov!

Tudi jaz Tobeka crkljam z makaroni.Zato tudi mene zanima,koliko jih lahko dobi.
Dajem mu naše makarone in ne pasjih.Kombiniram jih z mesom ali konzervo,včasih z briketi.Približno 600g pasje hrane + pašta.Tako,da je vsega skupaj sigurno najmanj kilo. Smiley
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #2 : torek, 18.02.2003 : 14:02:33 »

Toby, ali misliš 600 g surovih ali kuhanih makaronov?
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #3 : torek, 18.02.2003 : 14:26:05 »

Hello Brin,mislim 600g konzerve ali mesa + makaroni(kakšnih 300g nekuhanih).
Ja moj šnuci veliko poje... Grin Grin
Ponavadi pa dobi ta največjo konzervo-1200g, pa malo manj makaronov.Vedno pa je vsega skupaj nekaj čez kilo.
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #4 : sreda, 19.02.2003 : 00:23:42 »

Toby, halo toliko hrane ne poje moj njufi, kateri je še v razvoju, 600 g briketov + makaroni noro. Kakšne brikete daješ mogoče pedigree pal, tega vem da morajo kužki kar veliko pojesti da zadostijo svojim dnevnim potrebam. No moji njufiji pojejo povprečno dnevno od 400 g do največ 600 g brez makaronov.
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #5 : sreda, 19.02.2003 : 13:30:06 »

Halo!!

Ne govorim o briketih, ampak konzervi!( od 600g do 1200g pasje konzerve)Ko dobi makarone z briketi je briketov manj,ker jih ne mara preveč.

Mislim pa ,da za 50 kg psa,ki cel dan divja okoli to ni preveč. Wink
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #6 : četrtek, 20.02.2003 : 12:56:54 »

Ups, se mi je zdelo preveč teh makaronov. Namreč dajala sem mu malo manj kot 400 g surovih makaronov. Ker pa je požrešen, pa seveda vse poje.  Grin
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #7 : četrtek, 20.02.2003 : 20:11:40 »

Sorry Toby, res sem malo površno prebrala, seveda konzerve toliko je pa čisto vredu.  Cheesy

Sorry!
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #8 : petek, 21.02.2003 : 09:54:15 »

Toby kar prav mu daješ.
Mojemu 40 kg in 18 mesecev staremu cotkotu pripravim še vedno po dva obroka na dan. En obrok pa je težak okoli
750 - 850 g.
Makarone pa tehtamo takrat, ko se nakuhajo.
Sam dostikrat makarone zamenjam z rižem, in mu pripravim okusno rižoto z mesom, drobno zrezano zelenjavo in rahlo razkuhanim rižem (oziroma pustim da se riž napije), tako rižote nikoli niso enakega okusa.
Rižota je lahko spravljena v hladilniku tudi dan ali dva, tako da jo lahko pripraviš veliko.
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #9 : nedelja, 07.12.2003 : 11:06:55 »

pozdrav!!

Kaj menite o pasjih testeninah?So dobre?
Mi lahko predlagate kakšnega proizvajaca pasjih testenih ki so kvalitetne?<HVALA"
Logiran
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #10 : ponedeljek, 08.12.2003 : 13:39:21 »

HOJLA

Za primerjavo naj vam dam podatke o mojem psu.
Je pasma RW. Dnevno opraviva 2 aktivna sprehoda (cca 45 min. teka in igre z žog), vsak drugi dan preživiva min. 30 min na poligonu in živi izven hiše.
Dajem mu dva obroka dnevno. Osebno mislim, da s tem razbermenim želodec in povečam izkoristek hrane. Količinsko je to 2 krat 250 g. briketov BELCANDO in pri drugem (večernem) obroku dodam 1/2 teže testenin ali riža. Dodatki kot so meso in mesnate kosti pa pri jutranjem vsake toliko časa (2 tedensko) kot vir beljakovin. Pri kvalitetnih briketih je teža cca. 500 g na dan dovol. Dodatke kot so pa testenine dobi zaradi oglikovih hidratov, ki so vir energije. Pazite kako hrante mlade pse, ker pri preveliki teži živali trpijo sklepi lahko pa jim celo usločite hrbtenico, kar pa ni dobro za stara leta. Kupite kakovostne brikete, ker so kompleksna hrana.
Logiran
KatjaD
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40



« Odgovor #11 : ponedeljek, 08.12.2003 : 14:56:37 »


Hoj!

Načeloma je težko rečt, koliko g testenin ali briketov moraš dati psu - toliko, kolikor jih rabi, da se ne redi oz. ne hujša!!!

Moj pes bi moral na primer dobivati po deklaraciji 320 g briketov na dan, pa jih dobi samo 240, ker drugače postane zavaljen pujs. Pa je na dan 2 uri na sprehodu, je agilitaš, divjak,... Pač ne porabi toliko oz. polno izkoristi vse, kar dobi.

Pa še glede pasjih testenin - ni jih. Vse testenine, ki sem jih do sedaj zasledila v prodajalnah pod imenom "pasje testenine" so ostanki proizvodnje "človeških".

LP
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #12 : ponedeljek, 07.02.2005 : 21:35:04 »

Jaz sem slišala, da testenine niso dobre za pse. Naj bi "zapackale" prebani trakt. Ne vem, no. Tole je bolj laično. Jaz našemu kužu še nisem dala testenin, vedno le riž, skuto...poleg briketov, tune..seveda.

V glavnem, zanima me, kaj je s testeninami-so dobre za psa ali ne?

Lp
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #13 : ponedeljek, 07.02.2005 : 21:59:35 »

pozdrav!!

Kaj menite o pasjih testeninah?So dobre?
Mi lahko predlagate kakšnega proizvajaca pasjih testenih ki so kvalitetne?<HVALA"

Meni se zdijo bolj packarija kot ne, vsaj tiste, s katerimi sem imela opravka. Raje kuham "tačloveške", občasno iz zdroba Durum.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 07.02.2005 : 22:07:29 »

Jaz sem slišala, da testenine niso dobre za pse. Naj bi "zapackale" prebani trakt. Ne vem, no. Tole je bolj laično. Jaz našemu kužu še nisem dala testenin, vedno le riž, skuto...poleg briketov, tune..seveda.

V glavnem, zanima me, kaj je s testeninami-so dobre za psa ali ne?

Lp

Odvisno od psa do psa. Ce jih prenasa, zakaj jih ne bi obcasno dobil.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: pasje testenine
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines