mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:37:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj je zavetišče v stiski  (Prebrano 45146 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #210 : sobota, 17.11.2007 : 11:10:52 »

Super, ker mene trenutno resnično čas j***
Če lahko kdo od vas nemškogovorečih odkljuka "tierheim" v google, pa si vsakega mal poleda, pa če majo kake "international" variante pa naredi spisek obetavnih in "normalnih", na katere bi se dalo nasloviti prošnjo. Večina so to zavetišča v kakih večjih (ni pa nujno) mestih: Arche Noah v Grazu, pa Munchen, pa berlin, pa...
Treba bo mal narest selekcijo, npr. na kak villach se ne bi obračala, k še svojih stvari nimajo poštimanih...
Poleg tega bi bilo fajn tudi pogledat za kake organizacije, sam spet ne kakih mačkaric, ki bodo vlekle denar s tem, da boddo pisale, da v grozni sloveniji žremo žive pse in jih nevemžekaj, kot se je že dogajalo.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #211 : sobota, 17.11.2007 : 11:11:56 »

Jaz lahko pomagam v čemerkoli, kar ni povezano z nemščino - z njo sem žal skregana.  sram
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #212 : sobota, 17.11.2007 : 11:20:46 »

Pa še predlog, saj ne da bo neka velika rešitev, a vse kar pomaga...
Marsikatera organizacija ali zavetišče ima na svoji strani pri prošnjah za donacije zneske, in kaj se s takim zneskom lahko naredi: npr. 10€ hrana za enega muca za X dni, ali za enega kužata...
20€.....
50€....
neki v tem smislu. Folk ma potem občutek, da je s tistim, kar je dal, res eni dotični živali nekaj pomagal in je psiho finta, ki da človeku "boljši" občutek, kot pa da je njegova donacije le kapljica v morje.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #213 : sobota, 17.11.2007 : 11:35:51 »

Citat
sam spet ne kakih mačkaric, ki bodo vlekle denar s tem, da boddo pisale, da v grozni sloveniji žremo žive pse in jih nevemžekaj, kot se je že dogajalo.
hehe...ja to pa res ja... Roll Eyes

A mi lahko kdo pove za kaj se gre? sram Nmareč berem..pa ne zaštekam... sram Grin
Morda lahko pomagam....

LP
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #214 : sobota, 17.11.2007 : 11:57:13 »

V glavnem gre za tole:

Spet jaz  Smiley Smiley. Občine ne plačajo sterilizacij/kastracij, vkolikor je žival sprejeta v zavetišče in ni vrnjena v naravo. Meni pravilnik nalaga, da najdem skrbnika, ki bo to opravil sam, vkolikor oddajam žival, ki še ni dovolj velika za poseg. V nasprotnem primeru mi pravilnik (in jaz sama sebi) nalaga sterilizacijo/kastracijo in ne smem dat živali ven brez tega. Občine tudi niso dolžne plačevati sanacijo poškodb, amputacije itd. Le prvo pomoč, da se najde lastnika (če se ga, itak prevzame strošek on) in evtanazijo. Če se komu ljubi, lahko malo sešteje znesek, ki sem ga pridelala prejšnji in ta teden... sicer pa obveščam vse, da ne gre več. Do nadalnjega sestopam s piedestala ali kje že bojda sem in poškodovane, bolne... čaka enaka usoda kot kje drugje, ostale pa 30 dni,  vkolikor posvojiteljev ne bo.
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #215 : sobota, 17.11.2007 : 12:08:17 »

Smetka..ja..to sem razumela.. sram Lips Sealed... ampak tole v vezi z nemščino pa to...kaj točno potrebujete?
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #216 : sobota, 17.11.2007 : 12:17:11 »

Torej najprej začnimo iskat finančno pomoč. Kdo zna dovolj nemško, da bi sestavil (ali prevedel, če ga sestavim) dopis za A in D zavetišča / organizacije. Koga kontaktirat: "tierheim" v google pa pogledat, če zgledajo ok in če imajo "international acitivites" ali "pod aktuell". Pri večini takih bo omenjena "romania" ali "galgos aus spanien"... Ob tem se paziti organizacij, ki so nerealne "mačkarice". Mislim, da bi prej pomagala zavetišča zavetiščem, a probat pri ostalih ni greh.
Tole
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #217 : sobota, 17.11.2007 : 13:04:31 »

Aha zdaj pa razumem...  Wink

Vsekakor probat ni greh. Jaz ravno dopisov ne bi upala prevajat, ker tako dobro (slovnično in brez napak) spet ne znam.... Roll Eyes sram
Nemci veliko pomagajo zavetiščem...ampak koliko vidim jim je velik interes takrat oz.tam kjer se na daleč vidi, da so zelo, zelo slabe razmere.
..In potem imajo akcije..zbiranja..sredstev in stvari ( tudi naše društvo je že sodelovalo za pomoč Poljskemu zavetišču )....radi gredo potem tud v skupini na to mesto pomagat..si pogledat...zabijajo hiške, barvajo, grabljajo... Smiley..itd...Vsekakor pa seveda tudi pomagajo pri oddaji psov...
No..verjamem, da to veste..pa ne delam se pametna ali kaj..ampak že vrsto let "jih" spremljam..takšne in drugačne organizacije tam...
Za zavetišče do zavetišča, da bi pomagali finančno pa še nisem zasledila...
Če kaj najdem/zvem..da bi kdo finančno pomagal...seveda javim...
Torej gre izključno samo za pomoč v financah in nič drugega?

Fino bi bilo npr. tudi navest...da se potrebujejo finance za kastracije in sterilizacije...To ima efekt.
Preprodajalci pa to...nenadzorovana legla..nerodovniška...
Potrebno pa je vsekakor pojamrat; pa saj..pri nas res ni vse "zlato"....čeprav mačk res ne mečemo za hrano psom............................. Cool
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #218 : sobota, 17.11.2007 : 14:17:53 »

Sestrična, ki je domača na sceni slavnih, mi je povedala, da Brigitte Bardot rada pomaga živalim v stiski. Malo pogooglala in našla TOLE. Mogoče bi se pa splačalo kakšen mail poslat. Jaz se francoskega jezika sicer šele učim, ga pa zato moja mami obvlada 100% in bi mi sigurno pomagala s prevodom, ...
lp
T.
Logiran
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #219 : sobota, 17.11.2007 : 14:33:22 »

Če prav razumem se govori tudi o dobrodelnem koncertu.
V tem primeru morda ne bi bilo slabo kontaktirati tudi Saše Lendero, ki je tudi velika ljubiteljica živali ( http://www.sasalendero.com/2008/html/zivali.php ). Mislim, da bo tale mail pravi naslov: info@lendero.eu

Ali pa Jadranko Juras. e-mail: info@JadrankaJuras.si

Če se malce pobrska po straneh slovenskih glasbenikov se najde mnoge kontaktne številke in ni vrag, da bi se jih vsaj nekaj odzvalo Smiley
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #220 : sobota, 17.11.2007 : 15:50:59 »

Saša Lendero tudi na e mail odgovori... Smiley
Logiran
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #221 : sobota, 17.11.2007 : 15:52:23 »

Saša Lendero tudi na e mail odgovori... Smiley

Aha, ona ali njen Miha Wink
Logiran
SuhaVoda
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #222 : sobota, 17.11.2007 : 16:26:22 »

Meni se trga srce, ko berem ves ta špeh tu. Ne vem, kaj narediti. Ker imam že tri muce, drugega ne morem, kot dati nekaj denarja od sebe.
Na licitacijah bom od zdaj naprej licitirala z večjimi zneski. Povprašala bom za deke in druge potrebne zadeve naokrog. Nalepila bom naokoli nekaj plakatov, ponudim lahko prevoz v popoldanskem času - česarkoli in kogarkoli.
Pa imam še en hmmmm predlog zate Smetka. Glede na to, da potrebujete denar in da zavetišče nima ravno dneva odprtih ur... Ne vem sicer, kaj boš rekla na to ti, ker vem, da prebivalcem obiski niso ne vem kako ok... Če bi se dalo recimo Obisk v zavetišču Horjul na licitacijo z izhodiščno oceno 100 EUR, z veseljem zlicitiram, ker si že dolgo želim videti kje in kako je v Zavetišču, koga od mac počohati... Samo predlog. Kapljica v morje, pa vendar... Mogoče bi lahko vsak mesec sprejeli eno osebo ali tri naenkrat ali kaj podobnega... Kaj pa vem no, nekaj pa je. Ali pa damo na licitacijo spet kak večji, več vreden predmet, kot je bilo s tisto sliko. Ni vrag, da ne bi hitreje zbrali denarja :S Saj ne, da ga imam veliko, ampak, bomo z združenimi močmi ane... Nekaj pa le je.

Lahko začnemo z zbiranjem podpisov za spremembo zakonov, za večjo odgovornost občin itd., z neko akcijo osveščanja ljudi... Lahko organiziramo deljenje letakov po domovih - na letake pa napišemo A) da je to problem vseh, naj pomagajo z donacijami, B) naj posvojijo žival. Kartušo, papir, rezanje in deljenje pa verjetno sem in tja lahko kdo žrtvuje in ni vrag, da ne bi bilo učinka. Treba je oblikovati primeren letak za nagovor in ga obesiti na stran poleg aktualnega plakata, da bi lahko še ta letak poleg plakata lepili na stene... Jaz bom naslednji teden obesila nekaj teh plakatov.

Dajmo no, če združimo moči, nam bo pa ja uspelo malo olajšati trenutno situacijo.

Nimam veliko časa in denarja, ampak za Horjulčke bom že našla. Če se odločiš, zastaviš nek cilj in rineš in rineš, ni vrag da ne rata.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #223 : sobota, 17.11.2007 : 16:29:41 »

Imamo uradne ure, so jih "izglasovali" tisti, ki jih zdaj itak ni od nikoder... od ponedeljka do petka od 8.30 in 12.30.
Če rineš in rineš... si tam, kjer sem jaz zdaj. V riti.
Logiran

SuhaVoda
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #224 : sobota, 17.11.2007 : 16:31:37 »

P.S.: Jadranka tudi odgovori na mail! Preverjeno!!! Sploh je pa ona res borka za pravice živali - mogoče bo imela kako dobro idejo. Kot vem, je tudi strani mojpesneta že obiskovala in licitirala. Dajmo no...
Jaz mogoče lahko pridem do Anžeja Dežana, do še koga drugega... Naredimo nekaj.
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines