mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:24:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj je zavetišče v stiski  (Prebrano 45125 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #255 : nedelja, 25.11.2007 : 20:16:00 »

Ne glede na ves trud se v doglednem času očitno ne bo spremenilo kaj dosti ali bolje: nič. Kar se mene tiče, se bom potrudila izpolniti del nujnih pogodbenih obveznosti za leto 2008 in zaprla zavetišče.
Vsi, ki ste želeli imeti zavetišče: odpira se huda tržna niša na območju Notranjske.
Logiran

the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #256 : nedelja, 25.11.2007 : 21:06:25 »

in zaprla zavetišče.

 Undecided  Emmm...je to resno?  Undecided
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #257 : nedelja, 25.11.2007 : 21:07:54 »

Undecided Emmm...je to resno? Undecided

http://www.zavetisce-horjul.net/dnevnik1/index.php

Kaj misliš??

lp, Katarina
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #258 : nedelja, 25.11.2007 : 21:35:13 »

A ima kdo napisan kakšen dopis/prošnjo za podjetja v slovenščini? Mogoče bi meni ratal komu dat v roke, da vsaj ne bo takoj romalo v arhiv/smeti.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #259 : nedelja, 25.11.2007 : 21:41:51 »

2.974 € za dva naša vet (Topolšica, Logatec) do 1.11. Od 1.11. do danes 1.100 €. Brez Smokija, Dane, Niši, Pici; nesterilizirana ostaja še Žajfa, ker se goni in Jaya, nekastriran Pepe, ker se odločam za evtanazijo in Švrk, pa nesterilizirane so ostale Flika, Maja, Romi, Tina zaradi zdravstvenega stanja.

V nobenem od predračunov/računov ni vitaminskih bonbončkov ali česa podobnega.

Kaj misliš, res... da se hecam?
Logiran

Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #260 : nedelja, 25.11.2007 : 22:09:10 »

A ima kdo napisan kakšen dopis/prošnjo za podjetja v slovenščini? Mogoče bi meni ratal komu dat v roke, da vsaj ne bo takoj romalo v arhiv/smeti.

Ja, povej mail.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #261 : nedelja, 25.11.2007 : 22:22:59 »

Hvala, sem dobila Smiley
Bi lahko prosim nekdo zdaj pobrisal moj mejl? Hvala Smiley
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #262 : nedelja, 25.11.2007 : 22:36:05 »

Evo, sem poslala jaz ker vidim da Mel ni več on-line.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #263 : ponedeljek, 26.11.2007 : 10:25:56 »

Ne vem, če lahko podjetje nakaže Horjulu in uveljavlja za to olajšavo pri davku? Mislim, da bi tukaj moral biti nek neprofiten posrednik DPMŽ, na primer (s pripisom ZA HORJUL). Če nekaj ustreznega sestavite, bi tudi jaz nekaj nakazala preko s.p.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #264 : ponedeljek, 26.11.2007 : 11:28:35 »

Sem se malo spravila k stvari, pa sporočam bolj v info...
V EU obstaja interesna parlamentarna skupina EUROGROUP FOR ANIMALS, ki je spravila skozi že mnogo zakonov v prid živalim (prepoved uporabe pasjega in mačjega krzna je bila zadnja in najbolj npr. znana). Pri tem ne gre za politično iniciativo, združujejo namreč evropske parlamentarce najrazličnejših usmeritev. Čanice te skupine pa najdemo po vsej EU, slovensko Društvo za zaščito živali ima trenutno šele status opazovalke.
Najhitreje bi se bilo za nasvet glede pomoči pomoje obrnit na mednarodni del Eurogroup-a, t.j. International Fund for Animal Welfare v Bruslju, kjer bodo upam znali usmeriti naprej ter konkretno in učinkovito svetovati, kje se da učinkovito zajemati kaka sredstva (da se ne pošilja kar tako naokoli, haska pa potem nobenega). Ker je to samo nekaj metro-postaj stran od mene, grem jutri lastnoročno tja in povprašam - mislim da bo tako najhitreje, kako in kaj, pa sporočim upam da že jutri, ko izvem. Vprašala bom seveda samo načelno (preden sledi karkoli nadaljnjega), ker na lastno pest brez "glavne šefice" seveda ne bomo počeli nič...

LP!

P.s.:
Če koga zanima tozadevno stanje glede EU predpisov, pa naj si prebere še tole:
Denarja ali "ukazov" naši državi direktno od EU ne moremo pričakovati. Problem je naslednji: združenje namreč kljub želji, da bi delovali tudi na področju družnih živali, tega problema sploh ne more načeti v parlamentu.
Ukvarjajo se "le" s farmskimi živalmi, živalmi, ki se jih uporablja za poskuse ter divjimi živalmi. Rimska pogodba iz leta 57 namreč tega področja sploh ne omenja, Amsterdamska, ki jo je nadgradila l. 99 pa pa državam članicam na tem področju še vedno pušča povsem proste roke (to mora torej urediti nacionalna zakonodaja) - samostojno se lahko članice lahko odločajo npr. glede stvari kot so zakonodaja v zvezi s cirkuškimi živalmi, pasje dirke in celo bikoborbe. Če pomislim, da EU predpisuje celo velikost kumar (kakšno pikolovstvo!), ob tem pa pušča državam proste roke glede tako pomembnih stvari kot so "čuteča bitja" (ta status so dobile živali uradno šele pred kratkim!), si ne morem kaj, da ne bi pošteno robantila!
Torej, vse kar lahko omenjena organizacija stori je, da skuša ta problem pripeljat skozi zadnja vrata - preko upoštevanja regulativ kmetijske politike, notranjih trgov, okolja... Na ta način so naprimer uspeli iztržit prepoved uvoza prostoživečih pric v EU, ukinitev baterijske reje kokoši do 2012, prepoved izvoza živali iz EU za namen klanja (ker se to tam dela ceneje, a tudi grše), zaščita živali v živalskih vrtovih... Pripravljajo še mnogokaj, a se bojim, da za Horjul prepozno...
Kljub temu, da je bila Amsterdamski protokol o zaščiti živali ravno po zaslugi tega združenja velik korak naprej (živali so kot rečeno prvič tretirane kot čuteča bitja, ki občutijo razliko med slabo in dobro oskrbo) pa se jih zaenkrat še vedno uvršča recimo pod kmetijske pridelke (!!!), poleg tega pa se ne ve niti, kako naj bi potekala kontrola izvajanja tega protokola (v SLO se mi ne zdi, da bi se ravno izvajala sploh kakšna kontrola - inšpektorjev je pač premalo, pa še povsem proste roke imajo - razen morda ko pridejo obglobit Horjul  Angry - kljub strašnemu pomanjkanju inšpektorjev!).
Takle mamo torej...
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #265 : ponedeljek, 26.11.2007 : 11:43:02 »

Župca, nisem nit prebrala tvojega posta, odgovarjam na prvo vrstico
Eurogroup - naše društvo je njihov član, oni (tega sicer nočejo javno izrazit) NE DELUJEJO na področju družnih živali spljoh, prav zato se je osnovala nova organizacija Pets in Europe. Eurogroupu to seveda ni všeč.....
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #266 : ponedeljek, 26.11.2007 : 11:54:50 »

Ups, sorry, sem rehitro stisnila "pošlji", preden sem imela čas urediti text.
Sem prebrala cel tvoj post zdaj, nisem hotela biti nevljudna, se opravičujem, če je tako izpadlo. Le da na Eurogrp ni kaj za računat, trenutno imajo še sami toliko problemov, da se komaj ven vidijo.

Moram tudi izraziti razočaranje, da se pri ustanovitvi PIE organizacije, ki bo pač krila področje, ki ga eurogrp ne, obnašajo kot skupina užaljenih otrok. Obup!
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #267 : ponedeljek, 26.11.2007 : 11:57:37 »

Uncas, vidiš, tko je ko smo na delu amaterji...
V drugem delu posta pa samo piše, kakšne pristojnosti sploh ima EUROGROUP - da jih glede družnih živali zaradi trenutne zakonodaje v bistvu nima, čeprav so si baje za to prizadevali. Po zakonu le-te EU prepušča posameznim državam, zato oni niti ne morejo sodelovat - imajo roke zvezane, pa se jim glede na to niti ne splača vmešavat...
Aja, prebrala še tvoj 2. post - ni panike Smiley Torej nima smisla hodit tja. Če imaš kako drugo idejo, da bi se tukaj v Bruslju dalo koga pocukat za rokav, navezat kak stik, dobit kake informacije iz prve roke itd, se še vedno dajem na razpolago. Enako tudi glede česa drugega, kar bi se dalo za Horjul naredit na daljavo. Tiste organizacije po Nemčiji pa so tudi v izdelavi. Ti pošljem, ko spackam (verjento jutri).
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #268 : ponedeljek, 26.11.2007 : 12:10:06 »

Hvala!

Bruselj in družne živali, kot sama ugotavljaš, ne gredo skupaj. Pri PIE bomo poskusili "priti skozi zadnja vrata" z zoonozami, trenutno grozi Lishmania

Sem se pa spomnila še na nekoga v Brux, ga bom malo pobarala, upam, da še ima star mail...
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #269 : četrtek, 29.11.2007 : 08:50:56 »

Župca, si morda že kaj uspela "vkup sklamfat"?
Jaz sem kontaktirala nekaj organizacij  in fundacij, s katerimi sodelujem, nekaj rezultatov se že kaže, a rabili bi še, kaj bolj stalnega...
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines