mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:59:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: striženje krempljev
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: striženje krempljev  (Prebrano 38687 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #105 : ponedeljek, 19.12.2005 : 23:03:20 »

Mene je pri psih ful strah, da se jim ne bi kakšna ranica ob nohtu kaj zakomplicirala. Baje je en pes zaradi neke zastrupitve celo poginil. Pa je to res možno?
Jaz ponavadi to delo zaupam veterinarju samo zaradi teh govoric.
Za pogin je res možno in to se lahko zgodi tudi človeku, ne samo psom.
Zaradi vsake rane se lahko okuži. Pri krempljih je malo večji problem, ker je večji stik s tlemi in s tem več umazanije,... Raje ne pretiravaj pri striženju in ne zareži preveč, če pa res nisi sigurna, je pa res fino, da to naredi kar veterinar.
Če pa slučajno nastane kakšna ranica, jo zaščiti pred udorom bacilov,...

Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #106 : torek, 20.12.2005 : 09:00:05 »

Če husky občasno teče po asfaltu, mu tega ni potrebno delati Smiley.
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #107 : torek, 20.12.2005 : 11:51:38 »

ja mene pa zanima a se husky-jem tud kremple striže al ne 8-)

odvisno kje ga sprehajaš in vodiš na sprehode.če je to asfalt in če husky veliko teče po njem si tako že sam zbrusi svoje kremplje. sama le poleti veliko prerolam po asfaltu z živo, drugače pa vedno hodim po gozdu ali makadamskih poteh.živi sem tako kremplje prvič postrigla pri 4,5letih.prej ni bilo potrebe. moja prijateljica ki živi v ljubljani pa ima huskyja ki mu v petih letih sploh še ni postrigla krempljev, ker ji ni bilo treba.pes si sam zbrusi kremplje na asfaltu Wink
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #108 : torek, 20.12.2005 : 12:00:54 »

Jaz pri svojem kužku postrižem le tisti kremplj, ki ne doseže tal, ki je bolj gor na tački.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #109 : sobota, 24.12.2005 : 23:14:35 »

Za pogin je res možno in to se lahko zgodi tudi človeku, ne samo psom.
Zaradi vsake rane se lahko okuži. Pri krempljih je malo večji problem, ker je večji stik s tlemi in s tem več umazanije,... Raje ne pretiravaj pri striženju in ne zareži preveč, če pa res nisi sigurna, je pa res fino, da to naredi kar veterinar.
Če pa slučajno nastane kakšna ranica, jo zaščiti pred udorom bacilov,...


najlepša hvala za pomoč. Srečen Božič vsem!!!
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #110 : ponedeljek, 24.07.2006 : 15:43:58 »

Do sedaj svoji psici nisem rabila striči krempljev, so se ji sami brusili. Sedaj po operaciji pa so ji kar naenkrat preveč zrasli. Ker nimam izkušenj oz. sploh ne upam sama odrezat, me zanima, če kje to delajo. Veterinarji, saloni....
Zanima me območje MB.
Tudi ne vem, če bi mi pustila.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #111 : ponedeljek, 24.07.2006 : 16:50:10 »

Seveda, vsak veterinar ji bo skrajšal kremplje in tudi v pasjih salonih to delajo.Ko jo boš peljala pa opazuj, sprašuj in tako se boš tudi sama kaj naučila.Tako sem se tudi jaz. Wink Moraš pa biti pozorna da ji malo skrajšaš in da jo ne raniš.Bolje večkrat pa po malo , moje mnenje. Smiley
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #112 : ponedeljek, 24.07.2006 : 17:29:58 »

Treba je s posebnimi škarjicami odrezati prozornejši del, ki pa ni pri vseh kužkih očiten. Mi smo prejšnjega psa vozili k Bonesu (Mb), sedanjega pa strižem sama.

lp
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #113 : ponedeljek, 24.07.2006 : 18:23:00 »

O super, da pri Bonesu to delajo, ker tudi drugače hodim tja k veterinarju.
Ja bom gledala in se učila zraven. Vsaj prvič bolje da to naredi veterinar, da jaz slučajno kaj ne poškudujem.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #114 : četrtek, 17.08.2006 : 15:55:26 »

sprednje kremplje moraš striči bolj pogosto kot zadnje, saj se zadnji bolj obrabijo
Logiran
luani80
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #115 : četrtek, 22.11.2007 : 12:30:42 »

kako sploh brusimo oz strižemo kremplje?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #116 : četrtek, 22.11.2007 : 12:37:48 »

luani80, cemu je pa potrebna nova tema?
Kot je videti odgovori ne bodo prebrani, ce pred odpiranjem nove teme se tistega ne preberes, kar smo o zadevi ze spisali.

Hm, ce je brati in potem vprasati ob kaksnih nejasnostih tezko, predlagam obisk salona za nego zivali, kjer bodo psu postrigli kremplje.
Logiran

pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #117 : sreda, 02.01.2008 : 18:27:00 »

Mene pa zanima, kako bi pristopil do striženja šestega volčjega krempeljca pri odraslemu zrelemu beauceronu, ki se ne pusti ravno rad, da se na njemu izvajajo kakšne zadeve? Že pred leti sem prebral, da lahko ta krempeljc postane velik in psa pika. No, ravno to se je zgodilo našemu. Tist oster krempeljc se mu zajeda direkt v tačko in mu dela rano. Iz izkušenj vem, da je občutljiv na take posege, ker ga nikoli nismo mučili s takimi stvarmi. A se da to narediti pri veterinarju s kakim pomirjevalom?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #118 : sreda, 02.01.2008 : 18:35:49 »

K vetu pa bodo vidli. Nagobčnik pa s sabo vzet.

Pol pa doma psa naučit, da če šef reče da se reže kremplje, pes nima kaj praskat...  Roll Eyes
Ne morete za vsak poseg, ki ni boleč, psa sedirat. Sedacija je lahko zelo škodljiva in z leti bo treba verjetno še kak krempelj postrič in to bo vedno bolj pogosteje.

A vsaj ušesa pusti pregledat in po potrebi očistit ali kako svinjarijo ven pobrat?

vsak pes mora bit navajen, da take tečne zadeve sprejema.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #119 : sreda, 02.01.2008 : 18:52:24 »

Če ni navajen, mu lahko doma daste gor nagobčnik, eden naj ga drži za tačko, drugi naj mu pa odstriže krempelj. Se mi zdi nesmiselno hodit k veterinarju krajšat kremplje (jaz svojemu vse postrižem v 5. minutah). Mogoče pojdite za prvič, da vam pokaže kako se to dela in pogleda ranice.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: striženje krempljev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines