mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 07:13:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: striženje krempljev
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: striženje krempljev  (Prebrano 38856 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #120 : sreda, 02.01.2008 : 22:51:39 »

AngSeter,
pri 8 letih boš psa s takšnim karakterjem težko še kaj naučil. Ni pa rečeno, da ne. Če bi se mu dalo kako dopovedati, da ne bo nič hudega in da bi začel zadevo sprejemati kot normalno, bi bilo super.

Tudi ušes in zobov ne mara, da se preveč prčkajo.   Wink Je pač tak pes, nimaš kaj, kot mlad pes je bil izjemno previden do vsake nove stvari in tudi sedaj na podlagi izkušenj vedno tako reagira. Res, še če mu hočem izmerit plečno višino, se vedno umika in grizka meter. Po moje se še krtačit ne bi pustil, če mu ne bi tako pasalo.  Cheesy Po drugi strani pa tak cartljivec ...

lejca,
nima nagobčnika. Vem, neodgovorno, a do sedaj res nekako ni bilo potrebno. Do sedaj še v vsakem primeru, če je koga šavsnil (pa je bilo mogoče 1x, 2x), je bil za to kriv nekdo od nas. In sedaj smo spet na istem ... Kako bi ga zdaj navadil na nagobčnik, če je imel pa vedno prost gobček??

Najbolje bi bilo, da bi se ga nekako pretentalo, je pa to pri takem posegu dokaj težko. 
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #121 : sreda, 02.01.2008 : 23:37:52 »

Jaz bi ti svetovala, da čimprej kupiš nagobčnik, tak najlonski in mu ga daš na gobček kadar je treba opraviti tak poseg, ki ga ne prenese. Se mi zdi najbolj varno. Če stvar ni nujna, ga lahko na nagobčnik privajaš počasi, s priboljški. Tudi pri veterinarju bo dobil nagobčnik, ker veterianr ne bo tvegal, da ga pes ugrizne.
Jaz sem svojega psa navadila na nagobčnik počasi, ker smo se to učili v pasji šoli. Sedaj ga sicer ne uporabljam prav pogosto, pri veterianrju pa vedno prosim, če mi dajo nagobčnik, ker se tam počuti zelo nesigurno.
Tu se gre za njegovo zdravje in je treba nekaj narediti, zto naj se vam pes ne smili, če bo moral imeti nekaj minut gor nagobčnik.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #122 : četrtek, 03.01.2008 : 10:15:46 »

Se povsem strinjam! Na nagobčnik se bo moral navaditi, pa če mu je prav ali ne. Sigurno bo potrebno opraviti še kak poseg, pes pa bo z leti še manj dovzeten za te stvari.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #123 : četrtek, 03.01.2008 : 13:03:59 »

No super  Smiley.
Ste že odstranili kremplja?
Logiran
NellyPija
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #124 : sreda, 12.11.2008 : 13:54:19 »

Danes sem malo brskala po e-bayu in našla tole zanimivo zdevco...  Cool
http://www.quickfinderclipper.com/

Kaj pravite na to? Ali to sploh deluje? Ker jst bi res potrebovala kaj takega za našo Nelly, ki ima tako črne krempljčke, da me je vedno groza, ko se spravljava strič....   sram .. Bi mi kaj takega prišlo več kot prav....  Kiss
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #125 : sreda, 12.11.2008 : 14:53:26 »

Če res deluje, se mi zdi super!

Drugače se da čist fajn videt, kje je meja, če postopoma režeš. Malo po malo, dokler se vidi malo belega v črnem nohtu, to pomeni, da si blizu živca Wink Btw. si moj dolgo ni pustil nohte strižt, sta bili potrebni 2 osebi: ena mu je dala nekaj slastnega za lizat, da je druga lahko ščipala  Roll Eyes Zdaj je pa čist ok in mu za vsak "klik" - zvok od škarji je podoben klikerju Grin - dam en mali priboljšek. In zdaj gleda zraven in je čist pri miru, ker komaj čaka "klik" Tongue Je pa zanimivo, da mu je spredaj redno treba krajšati, zadaj pa še niti enkrat ne do sedaj Wink
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #126 : sreda, 12.11.2008 : 16:03:47 »

Jaz Belli sama strižem.. po občutku..

Ja skogkatt se strinjam zadaj jih res ni potrebno strižt.. spredaj pa sploh tisti "volčji krempelj" (nevem kako se drugače reče..) sram
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #127 : sreda, 12.11.2008 : 21:18:26 »

mi je uspelo postrižt "volčje kremplje" ! Cheesy
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #128 : sreda, 12.11.2008 : 21:22:05 »

Tudi moja raste samo v kremplje  Grin (čisto po žensko )  Cheesy
So ji pa prvič strigli na veterini....in "zastrigli", ker so črnočrni. Je res težko. Vendar ji zdaj sama strižem na 2 - 3 tedne, in veterinarji pravijo, da se živc počasi tako umika nazaj.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #129 : sreda, 12.11.2008 : 21:23:34 »

Ja pri Charlieju že ko pa ime bele pa se lepo vidi.. Smiley

Ja živc se res premika nazaj. Wink Je pa treba počasi.. saj ni tako težko. Mene je bilo porvič strah, potem pa dobiš občutek pa je! Grin
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #130 : sreda, 12.11.2008 : 21:25:11 »

Jst sem že tako navajena, da to nardim v parih minutah  Wink
Logiran
KUŽEK
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #131 : sreda, 05.08.2009 : 12:18:41 »

naš yorki ima črne kremplje zato je striženje zelo težavno. mi ga kadar gre k pasjemu frizerju naročimo še na striženje krempeljčkov ker frizerka ki ji zelo zaupamo najbolj ve kaj je prav in kaj ne.
Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #132 : ponedeljek, 22.03.2010 : 21:42:39 »

Kaj je kdo že imel možnost kaj takega preizkusit, zgleda kar dobra stvar http://www.youtube.com/watch?v=QTrv7mkhtyc
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #133 : nedelja, 22.08.2010 : 13:27:14 »

Pol ure nazaj sva mela z Ototom manjšo nesrečo. Oto si je pogrizel noht "na pasjem palcu" tistem, nohtu, ki se ne dotika tal. Z ščipalko za pasje nohte sem poskusila odščipniti tik do tam do kjer je bil noht scufan in sem zadela živo, kri se je precej ulila z nohta Oto je grozno zatulil, kri se je po 10 minutah čisto ustavila in zdaj nimam pojma kaj naj naredim pustim na miru? letim h vetu? povijem ?
prosim prosim za kašn nasvet ker me grabi panika ker nimam pojma kaj naj
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #134 : nedelja, 22.08.2010 : 15:23:34 »

Razkuži z jodom, po potrebi zavij in mu ne pusti, da se liže. Običajno so te zadeve videti dosti grše, kot so v resnici. Kri kar fajn teče, podobno kot pri ljudeh, ranica je pa lahko kljub temu zelo majhna.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: striženje krempljev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines