mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:16:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Pes na povodcu
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes na povodcu  (Prebrano 27045 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #15 : ponedeljek, 23.01.2006 : 00:48:33 »

markec pomagalo bi če bi naredil kepo snega in fajn kričal ter vrgel kepo v psa... al pa daš svojega psa za sabo in se postaviš pred spuščenega psa in ga skušaš prestrašiti... če vidš da te bo pes napadel lahko še vedno svojega psa zrineš naprej in zbešiš ter si tako rešiš kožo  Smiley!



lp
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #16 : ponedeljek, 23.01.2006 : 08:38:26 »

Ja Markec, poznam te težave lastnikov manjših in srednje velikih psov.....pa nenadzorovano spuščenih "velikanov", ki ne obvladjo poslušnosti.........Ni še dolgo nazaj, ko sem reševala moji dve najstarejši Tibetanki, ko se sta se sredi mesta (Sežana) na glavni ulici zapodila (brez vzroka) vanju samec in samica rotvajlerja....seveda...bila sta brez povodca...moji dve pa na flexiju... Kljub mojemu kričanju, da imam samički in da je ena breja, da naj vendar primejo vsaj samico, sta lastnika tako počasi ali skoraj nikakor odreagirala (lizanje sladoleda),  da mi ni ostalo drugega kot moj "nagonski refleks"....pograbila sem vsako (mojo punco) z eno roko za vrat in v zadnjem trenutku skočila na sredino (na srečo praznega - nedelja) križišča. Samec je slišal odpoklic tako, da smo se na sredini ceste znašli, jaz kot vrtiljak in moji dve punci - dva vrteča sedža....na nas pa je skakala rotvajlerka, ki je mojo najstarejšo že držala za dlako in mi jo vlekla z rok.....Kakšen je bil konec? Sreča, da imajo Tibetanci dolgo dlako ....ki je pripomogla, da zobje niso prišli do kože, da imajo po cca 10kg in da sem ju lahko hitro dvignila in da je gospodična s sladoledom končno prišla do svoje rotvajlerke....jo "scukala" dol z Nande in jo še fino "nabiksala".....in se ni niti opravičila....Jaz sem nato z mehkimi koleni komaj prišla domou....

No, takih in podobnih pripetljajev smo imele mi punce v "naši karieri" kar nekaj z različnimi psicami....samci nas namreč pustijo primiru - vsaj zaenkrat......Vse "grozljivke" so se končale tako, da so skrbniki spuščenih psov svoje "pobegle" pse na koncu fino natepli in morda izjavili "naša pa tega še nikoli ni naredila"...opravičila pa nisem še slišala......Pa saj ga tudi nisem hotela, ker sem raje hitro odšla, ker me je imelo, da bi te ljudi fino natepla jaz....saj kužice niso krive....one pač odreagirajo po "pasji logiki"..taki ali drugačni.....mi ljudje pa smo odgovorni zanje in njihova dejanja, mar ne?

Zaključek, je torej tak....da se krajev kjer lahko naletim na spuščene nenadzorovane in neubogljive velikane neodgovornih lastnikov izogibam....če pa se že zgodi, da se kateri pes spusti v dir proti nam ...kričim...in kričim.....drugega mi ne ostne......in jih poskušam čimprej odveleči stran.....saj vseh treh flexijev naenkrat ne morem odpeti in rešiti mojih punc, da bi si pomagale same....

Kar se tiče ostalih zadev glede spuščanja psov....Tudi jaz jih imam spuščene vendar na zato primernih mestih - na travnikih, kjer imam pregled nad dogajanjem v okolici in njih pod nadzorom in to jim privoščim vsak dan..... V gozdu je običajno spuščena ena TT in labradorček, drugi dve (bolj radovedni)  sta na flexiju......to pa zato, ker pri nas lovci pravijo, da je OK, če je kuža spuščen, a da ne sme biti oddaljen več kot 50 m od skrbnika.....tako sta vedno spuščena tista dva, ki se ne oddaljujeta....več kot lovci zahtevajo.....

LP,

Nataša
Logiran
markec
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #17 : četrtek, 12.03.2009 : 11:17:55 »

spet imam problem. Sicer ne več s tistim psom, ki so ga potem, ko smo se enkrat vredi skregali zaradi tega nehali spuščat, ampak z drugim sosedom, ki ima dva psa in oba se prosto sprehajata kjer jima srce poželi tud, ko njega ni doma, da ponoči sploh ne moremo it z našim na sprehod, ker se pač ne marajo. Polek tega sta ta dva psa kar dostikrat tepena in zato potencialno napadalna. Ko je lastnik doma (kar večino časa ni) sta pri njemu ampak drugače ju vidiš povsod. Tud na našem dvorišču, ob cesti...

je možno koga polek policije obvestit o tem, ki bi prišel k temu moškemu in mu ukazal naj pripne svoje pse?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #18 : četrtek, 12.03.2009 : 11:30:26 »

Policija in veterinarska inšpekcija Smiley
Logiran
markec
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #19 : četrtek, 12.03.2009 : 11:58:31 »

ma policije nočem klicat. sem pisal na veterinarsko inšpekcijo zdaj. me zanima kaj bodo odgovorili.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #20 : četrtek, 12.03.2009 : 12:03:30 »

Ali si navedel dejstva in natačne podatke z dokazi, ali samo domneve in predvidevanja?
Logiran
markec
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #21 : četrtek, 12.03.2009 : 12:28:27 »

vprašal sem samo. Dokaz imam na telefonu, ker sem ju danes slikal tako, da če bodo ga hoteli jim ga predložim. za začetek sem pa samo vprašal, če je  kaka možnost, da se kaj postori okoli tega.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #22 : četrtek, 12.03.2009 : 12:42:38 »

To je precej medlo in ne bodi presenečen, če ne boš dobil prav nobenega odgovora. Policija in veterinarska inšpekcija delujeta samo na podlagi konkretnih podatkov....se pravi, lastnik psov, naslov in dejstvo, da prosto tekata okoli in ogrožata okolico (ljudi, druge živali, pa tudi nevarnost v prometu predstavljata). Če imaš zraven še fotko, kot dokazni material in kakšno pričo, ki jo lahko navedeš, pa toliko bolje.
Logiran
markec
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #23 : četrtek, 12.03.2009 : 13:02:10 »

ja, če mi v roku enega tedna ne odgovorijo bom pa še enkrat pisal pa priložil fotko. Prič jim pa lahko 20 naštejem, če jih rabijo.

hvala za pomoč
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #24 : četrtek, 12.03.2009 : 15:27:23 »

Ja, pa pri prijavi se izogibaj besed, kot so menim, mislim, menda, pravijo ipd......samo dejstva Wink
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #25 : nedelja, 28.03.2010 : 10:19:32 »

Tudi jaz sem imela problem z enim črnim labradorcem, ki ga je gospa spuščala v gozdu, pes pa nič ne uboga. Tudi jaz imam mojo v gozdu spuščeno, toda moja uboga ( Samojed je). Vglavnem v gozdu imamo nogometno igrišče, ker ni bilo ljudi sem šla na igrišče in spustila mojo psičko Nalo z povodca nato sem ji metala žogo, ons jo je prinašala. Naenkrat pa sva zagledali psa, ki je tekel proti nama (labradorec), lastnica pa je tam gledala za psom nevem kolko metrov proč. Moja Samojedka se boji labradorcev, ker je imela kot mladiček slabo izkušnjo (napadel jo je labradorec črn), zato je začela bežati, pes pa za njo... čeprav sem jo dobro naučila odpoklic, je bil tokrat strah močnejši. Labradorec je prišel nazaj, moje pa ni bilo nikjer, že me je primilo, da bi babnici povedala svoje, ampak sem se prestrašila za Nalo, ker je ob gozdu cesta. Pretekla sem ves gozd in jo obupano klicala, nato sem jo zagledala kako je prišla k meni. Ful sem jo pohvalila. Nato sva šli na travnik. Tam sva se igrali, naenkrat pa spet zagledam tega neubogljivega pesjana, ki teče proti nama. Babnica pa spet 100m vstran. Nala je spet zbežala. Jaz pa za njo. Tokrat se ni vrnila. Iskala sem jo, ampak je ni bilo. Stekla sem pred moj blok in jo klicala, nato pa sem jo zagledala v bloku noter hehe. Res pametna psička je šla domov hehe. In od takrat vedno pobegne v blok, če se pojavi tisti pesjan. 1x pa sem babnico in njenega cucka videla v parku. Takrat sem ji povedala svoje. Od takrat je mir.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #26 : nedelja, 28.03.2010 : 13:11:28 »

Če ti uhaja, jo ne moreš spuščati. Preprosto, ne. Ni važno ali ti uhaja zato, ker se boji (kar je v bistvu najslabša varianta sploh) ali zato ker bi gonila ali....
Da se boji črnih labradorcev, je tudi tvoja krivda: če jo je en tak napadel nekoč davno, bi pač morala poskrbeti, da bi psica spoznala še vsaj 10 prijaznih črnih labradorcev.
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #27 : nedelja, 28.03.2010 : 21:51:02 »

Meni se zdi nesmiselno, da bi jo zaradi enega psa mela na povodcu, ker drugače uboga na prvi klic. Pa se mi zdi nesmiselno, da bi mogla biti neprestanoma na povodcu, to se mi zdi mučenje. Saj sem se trudila jo navajati na labradorce, še z njimi sem na sprehode hodila, ampak nič ni pomagalo...
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #28 : ponedeljek, 29.03.2010 : 08:21:05 »

Mah, mučenje. Mučenje bo, ko ti bo zviznila pod avto iin jo boš po koščkih zaradi 'samo enega' labradorca pobirala.
Imej jo spuščeno, ko je res pozorna, ker jo kaj učiš ali ko je 100% fiksirana na delo (prinašanje itd.), to je pot do boljšega odpoklica. Ne pa da se šeta prosto kar tako brez smisla, sploh po očitno popolnoma urbanem naselju, kjer je cela štala, če ti v paniki zbeži. Taki prestrašeni psi so primer najbolj 'zamašenih ušes' - nič ne vidi, nič ne sliši, ne pusti se prijet tujcem...
Pa še v zvezi z mučenjem - pes ni simbolično bitje, ki bi v povodcih videl obliko nesvobode, zavezanosti itd. On je pač zadovoljen, če je zlaufan, če ga animiraš z zanimivimi stvarmi, če lahko počne nekaj, za kar je bila pasma ustvarjena... V tem primeru on ne premišljuje o smislu sveta, nesvobodi in še čem. Stokrat bolj bogi je, če mora poleg strahu pred labradorcem doživet še strah osamljenosti, ko te išče, panike, samostojnega bega domov, kot da bi doživel le en kratek cuk na povodcu in mimohod črnega psa.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #29 : ponedeljek, 29.03.2010 : 08:26:45 »

Meni se zdi nesmiselno, da bi jo zaradi enega psa mela na povodcu, ker drugače uboga na prvi klic. Pa se mi zdi nesmiselno, da bi mogla biti neprestanoma na povodcu, to se mi zdi mučenje. Saj sem se trudila jo navajati na labradorce, še z njimi sem na sprehode hodila, ampak nič ni pomagalo...

Ja, full je nesmiselno, če uhaja zaradi samo enega psa. Ko bo končala pod kolesi samo enega avtomobila, bo tudi uiber nesmiselno.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Pes na povodcu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines