mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:23:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Šolanje doma
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šolanje doma  (Prebrano 6715 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tanja. x3
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


« : nedelja, 02.12.2007 : 12:30:07 »

No jz dobim čez dve leti psa (vem dolg še ampak se že tko veselim kot da ga dobim že jutri). v bližini mojga kraja nimam kkšne te pasje šole. A se hitr nauči da uboga pa to? Kaj mu še lahko dam za pač nagrado poleg tistih piškotkov pasjih? Aja dobim višavskega terierja.

Lp, Tanja
Logiran
Jana*
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #1 : petek, 07.12.2007 : 23:41:30 »

Živjo!

No o višavcih ti lahko povem kar svoje izkušnje  Wink  ga imam tudi jaz. Šolanje psa ni proces, ki bi ga zaključila v nekaj dneh. Traja od prvega dne, ko ga dobiš, do zadnjega dne njegovega življenja  Wink Kako hitro se bo nekaj naučil tako, da bo zanesljivo izvajal povelje, je odvisno predvsem od načina šolanja, motivacije, nagrade, karakterja psa. Višavci niso ravno ustrežljivi psi, imajo svojo trmo in izšolat jih vsekakor ni majhen zalogaj, čeprav morda izgleda tako. Višavci so čisti terierji, izredno inteligentni in hitro doumljivi, ampak treba jim je pokazat, da niso oni glavni v družini, sicer lahko kaj kmalu postanejo "glavni" v družini. Umetnost je, kako njihovo trmo in svojeglavost pretvorit v svojo korist  Wink   meni je uspelo, ampak z veliko veliko truda. Nikakor jih zaradi njihove majhnosti ne smeš podcenjevati  Wink  višavec je velik pes v majhnem telesu, in tudi sam pes si misli tako  Roll Eyes

Vsekakor bi priporočala da se veliko pozanimaš o šolanju, najbolje seveda razloži inštruktor v pasjih šolah ki tudi sam lahko vidi psa in pomaga z nasveti. Vzgoja višavca mora biti s pozitivno motivacijo (veliko pohvale, nagrade), vendar hkrati trdna - na ta način, da jim ne pustiš uveljavljati njihovo trmo ampak da ti vztrajaš pri svojem.

Vsekakor so za nagrado najboljši kar navadni pasji briketi, ker jih lahko pes veliko poje (za nagrado pri šolanju je pomembno da je majhna, ampak jo velikokrat dobi). Dobi se veliko različnih vrst pasjih priboljškov. Za nagrade pa jaz včasih in v zelo majhnih količinah uporabljam tudi sir ali posušen kruh.

lp, Jana

Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 29.05.2010 : 15:12:20 »

Kot je že Jana napisala se šolanje začne od prvega dne in do zadnjega dne. Nikar ne misliti, da je kot mladiček še premajhen za šolanje. Takoj ga začni učiti. Kupi psa z rodovnikom. Na forumu so navedeni razlogi zakaj ravno psa z rodovnikom, malo prebrskaj.

Na forumu tudi veliko piše o vzgoji. Priporočam,, da si kupiš knjigo "psi za telebane" jaz sem si jo kupila v evruparku v knjigarni. Lahko jo naročiš tudi preko interneta, seveda boš morala plačati še poštnino.

Glede hrane, lahko uporabiš kar domačo ali pasje brikete. Lahko uporabiš sir, govedino, koščke jabolke itd.

Premisli tudi o tem, koliko časa boš imela, da se ukvarjaš z njim. Veliko stroškov bo šlo za pasjo šolo, prehrano, veterinarja itd.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 29.05.2010 : 15:16:44 »

Samoyed lover, lepo da hočeš pomagat, ampak mislim da si malo pozna  Tongue
Poglej datum vprašanja...  Roll Eyes Wink
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 29.05.2010 : 17:00:42 »

Ups  sramSe opravičujem Grin
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Šolanje doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines