mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 09:58:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: POLEG!
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: POLEG!  (Prebrano 33875 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #15 : torek, 09.03.2004 : 09:56:40 »

Smo že v tečaju in zato tudi prosim za pomoč. Ko moj kuža vidi ostale pse, takrat pravzaprav pride do težave, saj NOČE  ;Drazumet, zakaj ga ne pustim, da bi se igral! In potem vleče... Vaje, kot so sedi, lezi..., niso problem, takoj ko pa hočeva hodit, pa začne spet vlečt! Huh
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #16 : torek, 09.03.2004 : 10:19:03 »

Ko moj kuža vidi ostale pse, takrat pravzaprav pride do težave, saj NOČE  ;Drazumet, zakaj ga ne pustim, da bi se igral! In potem vleče...

Tega ga boš pa odvadil samo z vajo, vajo in še enkrat vajo. Če bo pes 100x potegnil in mu boš ti 100x rekel NE, potem mogoče 101 ne bo več potegnil.

Ko sem jaz s svojo psico hodila v malo šolo, mi je najlepše hodila ZRAVEN (to je predpriparava na poleg)=>pač len in počasen pes. Ko smo pa hodili med ostalimi psi (postavili smo se v vrsto in vsak je sel mimo vsakega psa in vodnika), mi je pa delala največje težave, ker je vlekla k vsakemu psu. Ampak verjamem, da se bo tega odvadila, samo dovolj vaje mora imeti.

Lp jana
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #17 : torek, 09.03.2004 : 10:23:36 »

Saj vadimo in vadimo... Samo upam, da bo prej njemu kapnilo, preden meni zmanjka moči Grin
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #18 : torek, 09.03.2004 : 10:29:14 »

Naj te potolažim, da nisi edina z nadebudnim pubertetnikom.  Grin  Grin

Torej pes že ve, kaj pomeni ukaz poleg in ga tudi obvlada (seveda, ko hoče)?
V takem primeru, kot je tvoj, sem psa prisilila, da je pozornost preusmeril name.

To sem dosegla tako, da sem strogo izrekla ukaz, rahlo zategnila ovratnico in sva imela malce šole poslušnosti. Najprej sem ga obrnila od njegova "objekta poželenja", potem sedi, prostor, poleg, obrat, sedi (zaporedje pravzaprav sploh ni važno). In to vse na 10m dolžine, v zelo kratkem času in energično. S tem, da je vse ukaze moral izvesti 100%, nobenega polovičarstva. Če se je obračal h drugemu psu, sem samo zategnila ovratnico. Ko sem videla, da je skoncetriran name, sem "padla v nezavest"   Wink od veselja in takoj je padla igra, sladkiš ali kaj podobnega.

To sem ponovila vsakič, ko je silil v drugega psa.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
bagaroo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #19 : sreda, 17.03.2004 : 11:50:46 »

4X4 kako znano se sliši, pa mišice na rokah. moram priznati, da sem kdaj zaradi tega izgubil živce in se zadrl in krepko zategnil ovratnico. samo to je učinkovalo pet sekund potem pa jovo na novo vleci, vleci... strinjam se s priboljški in igračo za odvračanje pozornosti. to tudi počnem samo včasih ima pa dan za popizdit in takrat je potrebno ekstra potrpljenje in vaja, vaja, vaja...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #20 : sreda, 17.03.2004 : 12:06:29 »

Tega ga boš pa odvadil samo z vajo, vajo in še enkrat vajo. Če bo pes 100x potegnil in mu boš ti 100x rekel NE, potem mogoče 101 ne bo več potegnil.

Ko sem jaz s svojo psico hodila v malo šolo, mi je najlepše hodila ZRAVEN (to je predpriparava na poleg)=>pač len in počasen pes. Ko smo pa hodili med ostalimi psi (postavili smo se v vrsto in vsak je sel mimo vsakega psa in vodnika), mi je pa delala največje težave, ker je vlekla k vsakemu psu. Ampak verjamem, da se bo tega odvadila, samo dovolj vaje mora imeti.

Uf, kako je lažje drugim svetovat, ko pa sam to upoštevat  sram Undecided Sem bila včeraj spet v pasji šoli. In sem skoraj izgubila živce, ker mi je Bina skočila v vsakega psa, šeposebej v tistega, s katerim je bila skupaj v mali šoli (pa naj še kdo reče, da se psi ne zapomnejo ostalih  Grin). No, na koncu ure sem bila že skoraj na robu joka, ker me sploh ni poslušala, vlekla je k vsakemu psu, lajala (pa drugače je čisto tiho)... Skratka, obnašala se je tako, kot da bi bila prvič na povodcu, kot da šole še nikoli ne bi videla.

Ampak verjamem, da se bo odvadila skakat v druge pse. če tega ne bo dojela zlepa, bo šlo pa zgrda   Lips Sealed Angry Vaja, vaja in še enkrat vaja  Undecided

lp Jana
Logiran
jure_pribi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 20


« Odgovor #21 : sreda, 17.03.2004 : 18:08:37 »


Ampak verjamem, da se bo odvadila skakat v druge pse. če tega ne bo dojela zlepa, bo šlo pa zgrda   Lips Sealed Angry Vaja, vaja in še enkrat vaja  Undecided

Hmmm nevem če je to pravi pristop - zgrda?Huh Po moje s tem ne dosežeš prav veliko pri psu...Je pa tudi malo odvisno od pasme Tongue
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #22 : sreda, 17.03.2004 : 19:12:49 »

Bina, saj bo šlo! Cheesy Cool

(Lahko meni govorit Wink, naša psica ima hojo poleg praktično prirojeno, kolikor se spomnem, nikoli ni vlekla na vrvici, sploh pa je z njo v šolo hodila moja sestra Tongue)

V glavnem ne obupat! Smiley
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #23 : sreda, 17.03.2004 : 19:27:18 »

Bina,

Ko vidiš, da bo prišlo do srečanja z drugim psom in s tem skakanje tvoje kuže, preusmeri njeno pozornost nase.

Sem ti že napisala. Če tvoj pes točno ve, kaj pomeni ukaz poleg, pa dela vse drugo samo tega ne, potem te izkorišča, ker ve, da je itak vseeno ali uboga ali ne.

Včasih mora tudi lastnik "zarenčati".  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #24 : sreda, 17.03.2004 : 20:10:43 »

 jure_p: hmm...mogoče sem se malo narobe izrazila. Tisto zgrda pomeni, da bo potreben kakšen poteg z ovratnico ali pa malo bolj povišan glas. Ne mislim pa psa pretepat in brcat  Shocked Wink Ker ne bi nič pomagalo.

Saj mogoče se bo pa navadila na toliko psov na kupu in na svoje sošolce. NE, MORALA se bo navadit in NEHAT skakat, ker drugače ne bo nikoli naredila izpita  Undecided

(sem že opazila, da je lažje drugim svetovat, kot sam delat po lastnih navodilih  Undecided Lips Sealed Wink Grin Grin). Še enkrat: čaka nas veliko vaje, vaje in vaje.

Lp Jana
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #25 : sreda, 17.03.2004 : 21:25:01 »

Pozdravčke vsem skupaj! Malo lažje mi je, ko vidim, da nisem edina z neubogljivim psom!  Grin
Mi pridno treniramo, vadimo, vadimo in še enkrat vadimo.. Roll Eyes
Zdaj vadiva vedno pred kosilom (drugače slatkiši ne palijo, še salamo pluva ven!) in najprej se pošteno zdivjava. No ja, psa divjata, jaz raje hranim moči in šparam mišice za trening. Wink
In potem se da s psom veliko lepše delati! Sicer pa še vedno upam, da bo boljše, ko mine puberteta! Res pa je, da bo potem že ta mal padu not! Grin
Pa veliiiko mirnih živcev! Za to pomaga veliiko čokolade! Za lastnike, za kužke raje bolj malo! Roll Eyes
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #26 : četrtek, 18.03.2004 : 00:11:55 »

Čaki, samo kako pa, da vam v šoli ne povejo, kaj naredit, da pes ne bo skakal po drugih psih? Huh Huh Roll Eyes
A niso tudi zato tam? Cool
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #27 : četrtek, 18.03.2004 : 11:33:44 »

Čaki, samo kako pa, da vam v šoli ne povejo, kaj naredit, da pes ne bo skakal po drugih psih? Huh Huh Roll Eyes
A niso tudi zato tam? Cool

Saj nam svetujejo. Pes ima zatezno ovratnico in če skoči na drugega psa ali povleče povodec, se moram samo ustavit in zatezna ovratnica bo naredila svoje. Nič drugega. Pa seveda potrebna je pozornost na vodnika.  
Jaz samo mislim, da je bila malo zmedena, ker je od novembra prvič videla toliko psov na kupu. Ona bi vsakega povohala, se igrala z njimi...tu ne gre za nobeno agresijo  Grin Wink

Lp Jana
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #28 : četrtek, 18.03.2004 : 12:13:07 »

Če vidijo, da ne gre, potem bi ti morali pomagati z drugačnim pristopom.

Moj peso je tudi skakal v druge, popolnoma enako kot tvoj. Vse drugo mu je bilo bolj važno, kot pa tisto dvonogo bitje na drugi strani povodca (moja malenkost)  Grin

Moj pes je bil nor na klobaso. Pa sem jo vzela s seboj, čeprav so ostali delali še brez nje. Mi je bilo čisto vseeno, kaj rečejo.
Ko je prišlo do te situacije, sem zgrabila klobaso, izstopila iz vrste - ne glede na to, kaj so ostali počeli - se oddaljila od skupine in mu dala klobaso za poigrat. Igra je trajala mogoče minuto ali dve. Potem pa sva tu - stran od skupine - na hitro naredila še vajo poleg in se vrnila v skupino.
Skakanje se je zmanjšalo na minimum.
Ko je psu potegnilo kaj hočem od njega, pa je vseeno hotel še malo uveljavljat svoje, takrat sem pa prešla na zateg.
Ja vem, da sem izstopala in verjetno požela kakšen posmeh, pa mi je bilo čisto vseeno. Dosegla sem svoje in to na način, da mi poleg ne hodi pohuljeno, kot kakšna hijena.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #29 : četrtek, 18.03.2004 : 12:18:12 »

Uf, očitno moram pojasniti celotno zgodbo. Ona je bila jeseni v mali šoli in med bolj pridnimi (saj veš-len in počasen pes). V torek pa je prvič bila spet v šoli in je bila vsa navdušena, ko je videla toliko psov na kupu (ker drugače nima stikov s psi  Undecided). Jaz verjamem, da se bo umirila in da bo spet tako pridna, kot je bila v mali šoli. Če mi bo čez 14 dni še delala probleme, se bom pa z inštruktorji posvetovala, kaj narest. ampak jaz mislim, da bo vse ok  Grin  Wink

LP jana
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: POLEG!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines