mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 01:39:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: POLEG!
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: POLEG!  (Prebrano 33894 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #30 : četrtek, 18.03.2004 : 14:14:19 »

Ajaaa. Potem pa bo itak šlo samo na boljše Wink
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #31 : četrtek, 18.03.2004 : 18:25:10 »

He, he, pa ti je ratalo priti do vzroka.  Cheesy  Cheesy

Sedaj ti preostane le to, da svoji Bini zorganiziraš eno pasjo žurko ali pa več. Da bo prišla na svoj račun.  Wink  Cheesy

Saj vama bo ratal tudi tisti poleg. Sem prepričana.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
mark:)
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #32 : sobota, 20.03.2004 : 12:32:54 »

Jz sem še eden, ki ima podobne probleme Cheesy. Vleče in vleče, če pa je še kak pes kje, da o tem ne govorim Grin.

Ste že poskusili z metodo čakanja oz. ustavljanja. Ko potegne se ustavimo...To ponavljamo toliko časa dokler ne ugotovi, da z vlečenjem ne bo prišel nikamor. Saj vem, da tega ni možno izvajat, kadar so zraven psi Wink.

Pri nas se poslužujemo vseh načinov, pa nam ne gre najbolje. Sicer pa gremo kmalu v šolo Grin.

Lp
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #33 : nedelja, 21.03.2004 : 18:51:49 »

Jaz sem ugotovila, da najbolj pomaga, če nekako prepričam gospodično, da je "poleg" v bistvu igra. Ampak moram imeti jaz ooogrooomnooo potrpljenja, dobre volje, itd. Kar pa seveda ni vedno mogoče. Poskušam s prijaznim, navdušujočim in motiviranim glasom. Takrat mi uspe celo njeno pozornost pritegniti za malce dlje, kot za 5 sekund. In pa seveda polni žepi priboljškov! Drugače me pa bolj moti to, da tudi, če jo prepričam, da hodi vsaj malo poleg, me ne gleda in ne spremlja mene, ampak vse kaj drugega. To naj ne bi izgledalo tako, kajne?! Undecided O 4x4, ko srečamo prijazne ljudi ali pse, pa sploh ne bom izgubljala besed! Undecided
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #34 : ponedeljek, 19.04.2004 : 20:58:16 »

No, mi sedaj na travniku, sevda, ko smo sami vajo poleg izvajamo v nulo in to brez vrvice!! Grin
Med ostalimi psi pa še vedno nič ne pali- ne igra, ne priboljški (takrat naša grinta pljuva ven tudi slamo!! Shocked)
Zdaj razmišljamo, da bi poskusili z vrvico na zateg. O samem principu delovanja vem veliko, prvič nam bo tudi pokazala strokovnjakinja.
Ni mi pa jasno, ker kuža recimo, ko greva čez mesto včasih ful vleče, včasih pa gre zelo lepo. Edino na tistem travniku, kjer imamo šolo, pa se mu sceflja že ko zavijeva na parking!? Undecided
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #35 : četrtek, 22.04.2004 : 16:32:13 »

Naj se jaz dodam svoj piskrcek, ko smo ze pri vlecenju in 4x4 quattro Grin:

tudi midve sva lani ze hodili v malo solo, toda zaradi operacij sva jo bili prisiljeni prekiniti. In potem so sledili dolgi meseci okrevanja, kjer psica ni smela imeti nobenega stika s psom, da se ne bi kakorkoli poskodovala.

Ampak v tistih mesecih je ona tudi rastla pa starala se pa tko in konec zime, ko smo lahko zaceli prosto hoditi okoli, je bila mala cisto zmesana. Samo da je videla kaksnega psa, ze je zdirjala proti njemu. Kar pa predstavlja problem pri moji pasmi, saj se je vecina lastnikov drugih zivali boji. Grin

Spomladi sva sli zopet v solo, toda Shocked Shocked Shocked lej ga problem: lani je bila pridna, cca 10 kilogramckov manj + vajena kuzkov kjerkoli, tako da o kaksnem vlecenju ni bilo ne duha ne sluha. Ne doma ne v soli. Letos pa  Roll Eyes Shocked Grin Huh Undecided Sad sploh ne vem vec kako naj neham "surfat" z njo, ko zagledamo pse. Najhuje je, ko se blizamo vadbiscu, kjer ze cakajo psi. Takrat bi si lahko nataknila smucke, pa bi na hitro prisurfali tja Grin.

Skratka, vadimo, vadimo in se enkrat vadimo. Vsak dan gremo na sprehod, joooj kako rada bi jo spustila da se znori, mi pa na povodcu in pol ure hodimo 10 metrov od avta. Uf, res moras met dobre zivce. Grin

Imam pa vprasanje:

ali je pravilno, da govorim POLEG v tem primeru, ko psico ucim da ne vlece vrvice? Ali je ukaz POLEG tukaj zgresen. Ker sicer imam se POCASI, ampak ce je POLEG dober, bom raje z njim nadaljevala.

Lp vsem in cimvec jeklenih zivcev. Grin

Fortuna & Shiva

P.S.: Aha, se o ovratnici na zateg Roll Eyes moja bi se lahko zadavila, obesila, karkoli, nic ne pomaga. Ali kateri od vasih ljubljencev odneha, ce ga ovratnica zategne? Shocked
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #36 : četrtek, 22.04.2004 : 18:20:14 »

Kadr smo na sprehodu na vvici, uporabljava ukaz LEPO, kar pomeni, da vrvica ne sme biti napeta.Je pa precej dolga, tako da kuža lahko voha in si ogleduje okolico. Insti ukaz velja tudi na fleksiju. Kadar pa zahtevava POLEG, pa to pomeni, da mora biti kuža tik ob nogi, biti mora pozoren name in mi slediti. Takrat kakšno "branje novic" odpade! Grin

Jaz sem zatezno vrvico kupila in jo tudi sprobala. ČUDEŽ!!!  :DPrvič je bil sprehod tudi zabava zame!! Gremo pa danes zvečer vsi na sladoled, pa bom javila, kako je šlo! Smiley
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #37 : petek, 23.04.2004 : 22:32:49 »

Tudi jaz uporabljam ukaz "poleg" le, kadar zahtevam, da hodi ob nogi. Ko se "šetka" malce sem, malce tja, pa rečem "počasi". Ukaz pa uporabi, ko psica že razume kaj naj počne in jo nagradi in spet nagradi in spet nagradi in spet......  In nato sledi ukaz oz. označitev pravilnega vedenja. In seveda nagrada!  Grin Grin Pes mora zakapirat kaj sploh želiš od njega! Zame osebno je tale "poleg" najtežji podvig. Ne vem... Očitno je stokrat boljše "brati novičke" na sprehodu, kot pa gledati svojega lastnika kako hodi  Grin Grin. No, pa da ne bom samo "jamrala"-saj smo kar pridni odkar hodimo v šolo-stokrat bolje, kot je bilo!! Wink LP
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #38 : sobota, 24.04.2004 : 13:07:17 »

Bagi sedaj ucim, da ko pritece k meni mora sesti (to ze obvladamo, samo malo dalec se vsede) potem pa se postaviti v polozaj "poleg" (za mojim hrbtom k levi nogi v polozaj "sedi"). Kako dolgo so vasi kuzki potrebovali, da so razumeli kaj hocete od njih? Jaz sem trenutno v fazi menjave ukaza, saj ji ukaz poleg ni pomenil nic (oz. ji je pomenil le, da mora hoditi pocasi cim blizje meni). Zdaj poskusam z "k nogi". Zdi se mi, da ze priblizno ve kaj hocem (jasno, s priboljskom v roki  Roll Eyes), ampak noce izvesti ukaza tik ob meni, temvec gre vec kot pol metra okrog mene, potem pa se kar prilepi na nogo. Vse skupaj izgleda prav smesno! Najprej se obnasa kot, da se me boji (bognedaj, da jo popravim z vrvico, ker bo zacela vleci stran), potem pa mi sedi skoraj na cevlju! Roll Eyes

Torej kako ji na lep nacin dopovedati, da se mi mora bolj priblizati? Verjetno tudi jaz delam napako saj jo vsakic pohvalim, ceprav zadeva ni cisto taka kot bi morala biti! Ajde, strokovnjaki, na plan z idejami! Grin lp
Logiran

bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #39 : sobota, 24.04.2004 : 13:22:27 »

Kaja, jaz ju prepričam takole: Ko psa pokličem, prileti in sede pred mano. Takrat ga pohvalim in mu dam za povohat in polizat kakšen super priboljšek.Zraven rečem poleg in ker je kuža "prilepljen" na priboljšek, ga peljem okrog do leve noge, priboljšek malo dvignem in tako se je kuža prisiljen vsedit. In ko sedi, ga fuul pohvalim in mu seveda dam, kar si je zaslužil.. Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #40 : sobota, 24.04.2004 : 18:59:17 »

Citat
Imam pa vprasanje:

ali je pravilno, da govorim POLEG v tem primeru, ko psico ucim da ne vlece vrvice? Ali je ukaz POLEG tukaj zgresen. Ker sicer imam se POCASI, ampak ce je POLEG dober, bom raje z njim nadaljevala.
Fortuna,
Jaz imam tri ukaze in psici seveda tri različna izvajanja Grin
Poleg, skupaj in počasi, oz. nekako se mi lepše sliši ''slow'', vendar še nisem odločena kaj naj uporabljam sram Aja, imam pa še ukaz 'back' Grin

Psički ne govori poleg, da bi prenehala vleč; verjemi, če misliš psičko šolati potem psička ne bo vedela kateri je pravi poleg. Za odvaditi vlečenje imej raje skupaj, zraven...

LP in čim manj vleke Roll Eyes
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #41 : nedelja, 25.04.2004 : 18:38:07 »

No podobne težave imam sam, vendar (ne vem koliko so vaši psi stari) pri 1 letu mislim, da bi psička že morala obvladati poleg. Malo šolo smo naredili in ko smo na vadbišču  gre poleg skoraj odlično, ko pa prestopimo vrata pa 4x4. Na cesti hodi brez povodca zelo lepo poleg, vendar bog ne daj če zagleda drugega psa, ker je potem konec... Če jo res dobro utrudim gre tudi s povodcem lepo. S priboljški si ne morem veliko pomagat, ker če ga zagleda podivja in potem skače po meni, tako, da ji priboljške dajem samo vsake toliko ko je res pridna.

Kako naj jo navadim, da bo hodila poleg vedno ko bom želel? Mislite, da smo preveč tolerantni do nje in naj z njo delamo bolj strogo, sa če se res grdo zderem na njo je kakšnih 15-20 metrov bolje?

Lp in res lepa hvala za odgovore
Logiran
mark:)
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #42 : nedelja, 25.04.2004 : 20:21:44 »

Vaja, vaja in še enkrat vaja. Pri nas zdaj kar gre, ampak prej se mora zmatrat. Pomagam si tudi s pribolški in če ga ne dobi prične lajat Grin. Potrbno je vstrajat. Če skače po tebi ti v miru čakaj in ko se umiri ji daš priboljšek.

Drugače pa ustavljanje. Ko se vrvica napne se ustaviš in čakaš. Potem spet poleg v drugo smer...Mislim, da bo kmalu ugotovila, da z vlečenjem ne bo nikamor prišla Smiley.

Lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #43 : ponedeljek, 26.04.2004 : 13:56:09 »

Bajki, saj poskusam s priboljski (menda nisi mislila, da Bagetka dela kaj zastonj Roll Eyes), samo problem je ker se noce "prilepit" ob mene in priboljsku sledi iz "varnostne razdalje". Ko je ze cisto na moji levi pa se dobesedno nasloni name. Oba z Alesem s skupnimi mocmi ugotavljama kako lazje je bilo uciti poleg Dona, ki je doooooosti vecji, kot pa to malo misko.  Wink Od sklanjanja me bo se v krizu uscipnilo! Grin Jutri imamo spet solo pa bomo malo povadili in vprasali kaj delava narobe.

Simon, podobne "tezave", ki jih ti opisujes, imam jaz s starejso psicko. Priboljski kot nagrada odpadejo, ker misli, da mora vsakega nafehtati s pomocjo lajeza in skakanja v luft. Ni govora, da bi izvedla ukaz lezi, ce imam v roki priboljsek. Tudi drugi del mi je precej znan. Psica obvezno uboga sele tretji ali cetrti ukaz, ponavadi pa sele tistega, ki je tako glasen, da se mimoidoci obracajo za menoj. Ja, precej smo ji popuscali ko je bila mlajsa, zdaj pa jo raje spustim s povodca, kot, da bi se ji pustila slepati naokoli. Imam obcutek, da se ji zdi neumno biti privezana tam, kjer je brez nevarnosti spuscena. Po cesti, kjer je nikoli ne spuscam z vrvice hodi krasno poleg. Zdaj se trudimo, da ne bi napak ponavljali pri mlajsi, ampak je vcasih resnicno tezko biti dosleden.  Smiley lp
Logiran

bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #44 : ponedeljek, 26.04.2004 : 14:00:21 »

Šele odkar imam psa resnično razumem kaj pomeni beseda "doslednost" in spoštujem vse, ki se je ne bojijo!! Grin
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: POLEG!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines