mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 00:42:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: POLEG!
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: POLEG!  (Prebrano 33893 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #75 : nedelja, 08.10.2006 : 14:31:42 »

Tudi moja psička vleče ko zagleda ljudi in miga z repkom ko nora.Če pa zagleda muco ali fazana ali kaj podobnega pa se ustavi,dvigne ušesi in gleda tisto stvar nato pa mene.V tečaju pa smo se učili da ko vleče se moraš obrniti v drugo stran in iti ne da bi pogledal psa.Hudo pa je da če bi midve to delale cel čas nebi prišle od hiše dalje. :)Meni se glih ne obnese sram
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #76 : nedelja, 08.10.2006 : 20:03:39 »

Pa  bi ostala pred hišo parkrat zaporedoma in pes bi nehal.
Če učiš pa na kliker pa to ne pride v poštev.

Vleče te, ker je tam zunaj vse bolj zanimivo od tebe. Tu je vsa poanta. Psu se mudi nekam prit, ker se bo tam zabaval. Okolica je bolj zanimiva od tebe.
Ko boš za svojega psa postala središče sveta, te bo pa zelooooo redko potegnil.
Kar je sicer v Sloveniji izjemna rekdost, ampak se dogaja...
Logiran
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #77 : nedelja, 26.11.2006 : 13:00:09 »


Pri meni je pa ta problem, da se najprej, ko vidi nekega človek, vleže, in čaka da bo on prišel k njej in je sploh ne morem premakniti. Če pa ne pride do nje pa začne vlečt in skakat. Ampak to dela samo takrat, ko ni zaposlena-če ji mečem žogico se ne bo v nobenega zagnala in enako je tudi če jo imam spuščeno. Ponavadi teka okoli in raziskuje, redkokdaj pa skače v ljudi če je spuščena.

Zadnjič sem pa opazila, da je eno majhno punčko zamenjala za psa in se ji je priklonila in se hotela igrati z njo. Še bolj grozno je pa bilo, ker je bila takrat spuščena in sem potem morala teči za njo, ker me sploh ni poslušala. V glavnm nevem kaj naj naredim, ker jo majhni otroci vsi zelooooooo zanimajo. V njih proba skočiti tudi če se derejo ali pa kričijo(kar ponavadi delajo Grin).

Sem danes začela s tem, da se ustavim ko povleče, ampak to po ene 5 min ne morem več delati, ker me roka že preveč boli in je ne morem več zadrževati, ker je zelo močna Sad
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #78 : nedelja, 26.11.2006 : 16:29:20 »

Ena pripomba: Zelo neodgovorno se mi zdi, da psa spuščaš na obljudenih mestih in to tam kjer so celo otroci, ko pa pes sploh ne obvlada odpoklica.

Kar se tiče ne vlečenja... Roka te bo bolela samo še bolj, če je ne boš odvadla vlečenja. Večji pes-->več moči.
Z meseci in leti lahko pride celo do kakih trajnih poškodb roke in hrbtenice. Ne se hecat.

Malega otroka pa zelo hitro pes, ki bi se rad igral z njim prevrne ali ga celo pohodi. In pol jih boš šele slišala od staršev, da ne govorimo o kaki tožbi z njihove strani in kakega odmevnega naslova v kakem časopisu, glede na to kam gre ta svet zadnje čase. (v kislo)

Če res ne gre drugače pa si pač pomagaj s kakimi pripomočki, kot so halti ali razne oprsnice, ki so narejene posebej za to. Še boljše pa: pojdi v dobro šolo.

Kaka zatezna ovratnica pa ne bo preveč pomagala...

Če bi pa kdo hotel poskusiti s tisto grozno s špicami navznoter pa je treba vedet, da je to smatrano kot mučenje živali, čeprav se prodaja v nekaterih trgovinah.

smajli, vztrajanje se ti bo obrestovalo. Bodi bolj trmasta od tvojega psa!  Wink Cheesy
Logiran
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #79 : nedelja, 26.11.2006 : 17:12:33 »


Sej jo spustim šele potem ko se prepričam, da ni nobenih otrok zraven, samo včasih pa pride kakšen, ki ga ne opazim, in jo zamoti. Če pa vidim kakšnega, jo pa takoj privežem. Sej drugače sem jo že imela na vrvici pa so otroci tekali okoli nje a se hoteli igrati in jim ni nič naredila, ampak je pa skakala, in sem se takrat ustrašla, da bo skočla vanjo in jo prevrnila Undecided

Aja halti pa ne pomaga, ker si ga dol vleče...

Sve pa v mali šoli in tam so rekli, da če povleče, jo naj kar nazaj potegnem, ampak to ne pomaga. Imam tudi ovratnico na zateg in sem mislila, da bo nehala vlečt, ker jo bo bolelo, ampak ni.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #80 : nedelja, 26.11.2006 : 20:32:40 »

To da jo nazaj povlečeš ne bo pomagalo. Glede na to kar si napisala, nimaš tako neumnega psa, da se bo pustil vleči.
Na zatezno se pa pes samo navadi in ima ves čas napete vratne mišice. Preostane ti samo, če jo navadiš na halti (rezultat bo vsaj kolikortoliko normalna hoja na haltiju, na navadni ovratnici pa ne), kakšna oprsnica (rezultat tudi takšen kot pri haltiju) ali pa da se ustavljaš ali zamenjaš smer in greš kontra.
Pri tem pa moraš vztrajat in pika.

In ne je spuščat na neograjenih prostorih, dokler ne bo znala odpoklica vsaj 95%. To je za dobro obeh.

Lahko se marsi kaj zgodi...

Ni lahko vzgajat pse, sploh če so živahni.

Sicer ti pa njeno obnašanje pove, da se moraš na sprehodu več ukvarjat z njo in se več igrat, da bo gledala samo tebe.
Sej si napisala, da če ji mečeš žogico, da ne teži drugim...

Upelji prihajanje na klic v vajino igro. Tako, da bo pes vedu, da če jo pokličeš, da se bosta igrali, ne pa da jo boš zavezala.
Ker če se na to pozabi, tudi psi, ki so znali krasno odpoklic nehajo prihajati. In če prištejemo še vse težave, ki pridejo s pubrteto.... Uf!  Roll Eyes

Bo treba pošteno pljunit v roke!
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #81 : ponedeljek, 27.11.2006 : 16:08:44 »

Tudi jaz imam živahno psičko,ki se že počasi prilagaja na odpoklic in me zanima,čeprav ni ta tema,kdaj(mesec) pride pes ali psička v pasjo puberteto? Smiley
lp Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #82 : ponedeljek, 27.11.2006 : 16:28:57 »

Zelo široko. Nekateri že pri 6-ih mesecih... Moja je odločno zakorakala vanjo pri približno osmih mesecih  Roll Eyes
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #83 : ponedeljek, 27.11.2006 : 21:12:21 »

Aha..hvala za odgovor,ker se potem moja že tudi približuje ali pa je že v puberteti,stara pa je 7 mesecev.
lp Smiley
Logiran
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #84 : torek, 28.11.2006 : 00:25:31 »

Upelji prihajanje na klic v vajino igro. Tako, da bo pes vedu, da če jo pokličeš, da se bosta igrali, ne pa da jo boš zavezala.
Ker če se na to pozabi, tudi psi, ki so znali krasno odpoklic nehajo prihajati. In če prištejemo še vse težave, ki pridejo s pubrteto.... Uf!  Roll Eyes!

Sem že imela probleme s tem, da je dobila vzorec, da vsakič, ko jo pokličem, da jo bom zavezala. Zato neakj časa ni hotela priti čisto do mene, ko sem jo poklicala, ampak je ostala  na razdalji 2-3m. Potem pa sem jo začela veliko klicati in ji vsakič potem dala neko igračo ali pa pripoboljšek in jo zelo pohvalila in zdaj spet prihaja k meni. Samo včasih je pa preveč zatopljena v vohanje ali pa raziskovanje, in se sploh ne odzove na moje klice....
Sem pa že zdaj, po dveh dneh, ugotovila, da manj vleče kot je(se ustavim vsakič ko povleče). Če pa že povlče pa zelo hitro popusti, tako da upam, da se bo v kakšnem mesecu čisto odvadila vlečt:D
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #85 : torek, 28.11.2006 : 11:03:22 »

Super!

 Cheesy
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #86 : torek, 28.11.2006 : 15:35:26 »

Krasno,z mojo psičko je bilo enako in je že poslušna(ne bom preveč hvalila).
lp Smiley
Logiran
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #87 : nedelja, 02.12.2007 : 21:28:24 »

Psa bi rada naučila naj hodi poleg mene na povodcu. Me ne vleče samo vse drugo ga zanima, kot pa da bi hodil poleg mene. Kako naj to preprečim ?
Logiran
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #88 : nedelja, 02.12.2007 : 21:30:33 »

Se opravičujem pravkar sem vidla, da tema že obstaja. Nisem pa nikjer zasledila, kako naj ga naučim da ko mu rečem sedi ali prostor ostane na mestu, dokler ga ne odpokličem?
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #89 : sobota, 03.05.2008 : 22:03:53 »

Mislim, da Jana ne bo zamerila, če odpreš novo temo, semle to ravno ne sodi...razen če govorimo o prostoru v gibanju...ampak takrat more pes odlaganje že obvladati... Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: POLEG!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines