mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 01:35:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: POLEG!
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Dol
Natisni
Avtor Tema: POLEG!  (Prebrano 33828 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #120 : nedelja, 23.06.2013 : 17:33:42 »

Fajn je tudi imet v mislih, da sta poleg in hoja na popuščenem povodcu dve različni vedenji in je brezveze od psa zahtevat strogi šolski poleg cel čas sprehoda. Psičko fino zmatraj, nato pa vadita navadno hojo - če povleče se ustavi in ko povodec popusti pojdita naprej. Tu je treba res biti dosleden in si vzeti čas, ne rečt da to ne pomaga, ampak da se tebi ne ljubi vztrajat.
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #121 : nedelja, 23.06.2013 : 19:06:56 »

Jaz mislim, da je veliko odvisno tudi od psa. Jaz sem mojo psico vlečenja poskusila odvaditi na več načinov, tudi na tega, ki ga opisuje NikaB. Je hitro ugotovila, v čem je štos; ko je videla, da sem se ustavila, je kar sama od sebe šla okoli noge na poleg, ampak je brez vlečenja zdržala le kakšne tri, štiri korake, potem pa ji žilica ni dala miru in je šlo spet po starem. Verjetno bi bila uspešna, če bi vztrajala zelooooo dolgo, ampak - priznam - se mi ni ljubilo, pa tudi roke sem imela odrgnjene in na sprehodih sem bila preveč napeta. Potem sem se pa (končno) odločila za halti. Sem jo navajala postopoma, zato ga je lepo "sprejela" in se hitro naučila hoditi brez vlečenja. Meni je halti olajšal marsikaj in moram priznati, da sem nad njim čisto navdušena. Lažje jo tudi nadzorujem in korigiram, če je treba. Mogoče ga zdaj ne bi več vedno rabila, ker sva z izboljšanjem odnosa pridobili na marsičem, ampak ga še vedno redno uporabljam. Bi se počutila prav "smešno", če bi šla z mojo psico na sprehod po mestu brez haltija. Tongue Mislim... Saj je super, če gre brez takšnih pripomočkov, ampak če si bolj "švohcene sorte", tvoj pes je pa (srednje) težka energijska bomba na štirikolesnem pogonu, si včasih težko privoščiš dolgotrajnejše (čeprav prijaznejše) učenje lepšega vedenja. Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #122 : nedelja, 23.06.2013 : 22:05:32 »

Fajn je tudi imet v mislih, da sta poleg in hoja na popuščenem povodcu dve različni vedenji in je brezveze od psa zahtevat strogi šolski poleg cel čas sprehoda..
Se strinjam in zato imam za mojo dva ukaza. Poleg (to ta šolski)in zraven (ne šolski, pač da hodi zraven in da ne vleče) sta to.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: POLEG!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines