mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:40:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Veke pri Shar-Peiu
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Veke pri Shar-Peiu  (Prebrano 11793 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 06.12.2007 : 19:10:25 »

Em, to pa ne bo drzalo, saj povsod
...Pred tem sem prebrala vse kar sem našla o Shar-Peih,vendar nikjer ni popolnoma natančno opisano,kaj se lahko zgodi z očki(sivčki npr.)Piše samo  da lahko pride do motenj zaradi zavihanih vek in da je potrebna kir.intervencija. Nikjer nisem zasledila kdaj je najboljše to opraviti.


Japajade, o tem pa res ze skorajda vrabci civkajo no. Tezko verjamem, da si prebrala vse kar si nasla, kajti ze osnovno iskanje z googlom ti vrze ven enkup strani, kjer je razlozeno kako in kaj je z ocmi shar peijev.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #16 : četrtek, 06.12.2007 : 23:06:48 »

In ne razumem po čem sklepate da je to bilo neodgovorno parjenje?
In kje sem napisala, da ste VI neodgovorno parili  Huh?
Kakorkoli, vaše vprašanje je bilo napisano zelo na splošno in brez dodatnih pojasnil. Kakršno vprašanje, tak odgovor.

Oči šarpejev res niso kaka velika skrivnost, SPLOH pa za vzreditelje (kar, mimogrede, ni nihče izmed nas, ki vam kot vzrediteljici odgovarja v tej temi-> če se motim, me ostali prosim popravite).
Mogoče še to: ko psički spregledajo, veterinar ne more zagotoviti, da šivi v prihodnosti ne bodo potrebni.
Če je neprizanesljivost ( Huh) v dobro pejčkov...pa naj bo.

Imejte jih radi in nasvidenje.
Logiran
mirjana64
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #17 : petek, 07.12.2007 : 19:54:04 »

Človek bi pomisli da jeShar-Pei nastal v vašem dvorišču,tako ste pametni.Najlepša hvala  za dobrodošlico na forumu,mislim da se ste zelo neljubeznivi in prepotentni.Nikogar nisem užalila,vi pa sebi preveč dopuščate,saj me niti ne poznate.Vas starši niso učili lepemu obnašanju ?Oprostite prosim,sem samo želela pomoč No,pa hvala...
In kje sem napisala, da ste VI neodgovorno parili Huh?
Kakorkoli, vaše vprašanje je bilo napisano zelo na splošno in brez dodatnih pojasnil. Kakršno vprašanje, tak odgovor.

Oči šarpejev res niso kaka velika skrivnost, SPLOH pa za vzreditelje (kar, mimogrede, ni nihče izmed nas, ki vam kot vzrediteljici odgovarja v tej temi-> če se motim, me ostali prosim popravite).
Mogoče še to: ko psički spregledajo, veterinar ne more zagotoviti, da šivi v prihodnosti ne bodo potrebni.
Če je neprizanesljivost ( Huh) v dobro pejčkov...pa naj bo.

Imejte jih radi in nasvidenje.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #18 : petek, 07.12.2007 : 20:23:59 »

Lej, mirjana64, nihce ti nic noce, temvec reagiramo na napisano in ce napises najprej, da imas 4-tedne starega peia, ki ima tezave z ocmi, potem se pac cudimo, kdo za hudica spet okrog tala tako mlade mladice, kar je v Sloveniji protizakonito, ce ze odmislimo vse moralne pomisleke, ki jih je zagotovo ogromno. Da si od drugje, smo ugotovili sele kasneje, prav tako smo kasneje ugotovili, da imas leglo peiev in glede na to, da tale forum spada med bolj take, kjer je osvescenost lastnikov nekoliko visja kot na nekaterih drugih, tudi od ljudi, ki imajo legla, pricakujemo odgovorno ravnanje, torej legla po predpisih in parjenja izkljucno psov z rodovniki in vzrejnimi dovoljenji (tega pri vas zal nimate), poleg tega pa poznavanje najosnovnejsih znacilnosti pasme, s katero "vzrejas".

Nikoli nisem imela, nimam in najbrz nikoli ne bom imela shar-peia, zagotovo pa nikoli v zivljenju ne bom imela shar-pei legla, pa vendar ze nekaj let vem, da lahko imajo peicki poleg drugih specifik tudi tezave z ocmi.
Ti imas psa in psico, pa leglo, staro 4 tedne, pa tega nisi vedela. Hm ...

Se tako lahko imamo radi neko pasmo, prav tako imamo lahko nadvse radi svoje pse, pa vendar je pred leglom najosnovnejsa domaca naloga povezava z drugimi vzreditelji, morda s kaksnim klubom, izmenjava izkusenj, branje, raziskovanje ... Tako zadaj v vzreji tudi pri vas niste, da se tega ne bi dalo narediti. Sicer je pa verjetno tudi vzreditelj tvoje psice nekje in bi se ga dalo vprasati, kje se lahko pri mladickih zaplete.
Vsega se seveda ne da predvideti, prav tako lahko kadarkoli pride do zapletov, na katere se tako skrben vzreditelj ni racunal, vendar nekaj tako osnovnega, kot je tvoj problem, bi pa skorajda morala vedeti.

Na sreco si sla z njim k veterinarju in peicek ima oko porihtano. Upam, da bo slo naprej vse v redu in ti zelim, da bi nasla za mladicke nadvse dobre lastnike.
Logiran

Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Veke pri Shar-Peiu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines