mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 11:32:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 185106 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #480 : torek, 18.01.2005 : 18:19:06 »

Khm Alti, obstaja "fenotipiziranje"...torej ce se za psa ugotovi, da je predstavnik te pa te pasme, se ga naceloma vedno lahko vpise v SPR.

Primer? Aussieji v Nemciji, z ASCA rodovniki. ASCA je Australian Shepherd Club of America, torej tam ze imajo AKC kot partnerico FCI. Kljub temu se da vpisati v VDH, s praznim rodovnikom jasno, psa ki ima ASCA rodovnik. Seveda ga prej fenotipizirajo.

Tako nekako.
Pravila so zelo zelooo ohlapna  Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #481 : torek, 18.01.2005 : 18:30:11 »

pravila fci pravijo: Pasemskega psa ki prihaja iz države ki ni članica ali pogodbena partnerica (!!!!) FCI je moč vpisati v "rezervno" rodovno knjigo (pri nas je to spr), potem ko njegovo pasmo potrdi sodnik. Se pravi če missa pripelje pasmo, ki jo FCI že priznava, iz države ki že ima predstavnico v FCI ali pa ima z FCI pogodbo, tega psa NI mogoče vpisati niti v SPR. Po domače povedano: če jaz pripeljem iz Madžarske od organizacije ki ni članica MEOE (ki je članica FCI) bokserja z nevem ...10 generacijami v rodovniku, mi ga KZS ne bi smela vpisat, ker partnerja za področje Madžarske ŽE predstavlja MEOE. Prav tako če bi hotel pripeljat iz Anglije od organizacije, ki ni v BKCju, ne bi mogel, ker je BKC pogodbena partnerica FCI in edina ki se jo sme priznavati za področje VBritanije. Enako z Ameriko. Samo AKC psi se lahko domesticirajo.

Torej: vpis v SPR ni glih za vsakega možen.

Alti, če prav razumem...

Pravila fci pravijo, da se pri nas v SPR vpiše pasemskega psa, ki prihaja iz države, ki NI članica ali pogodbena partnerica FCI. Še prej mora njegovo pasmo potrditi sodnik.

Torej - če imamo pasmo, ki jo FCI že priznava, iz države ki že ima predstavnico v FCI ali pa ima z FCI pogodbo, tega psa NI mogoče vpisati niti v SPR.

To razumem tako: če FCI pasmo priznava, pa določen pes nima rodovnika, priznanega od FCI, ga ne moreš vpisati.

Zakaj pa ima potem moja psica, ki ima izdan rodovnik države, ki JE članica FCI, rodovnik JE potrjen s strani FCI, vpis v SPR?
Ostale članice FCI rodovnike kot ga ima moja psica, vpisujejo v redne rodovne knjige. Matična organizacija, ki je rodovnik izdala, mi je podala odgovor, da je vpis v SPR vprašljiv in NI pravilen.

Meni ni nič več jasno?

Vsekakor šport za tiste, ki si nadvse želijo obtožb na forumih, da imajo pse s sumljivim poreklom. Zabavno, da se s takimi obtožbami blamirajo ravno tisti, ki bi pravila in pravilnike morali najbolje poznati  Tongue

Lp, Yo
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #482 : torek, 18.01.2005 : 23:33:06 »

LP!
Zdaj mi pa ni čisto nič več jasno Huh
Ker tale "moj" kuža res obstaja in res se poigravam z mislijo, da bi si ga nekoč v prihodnosti omislila.
LP,MIša
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #483 : sreda, 19.01.2005 : 02:38:35 »

Khm Alti, obstaja "fenotipiziranje"...torej ce se za psa ugotovi, da je predstavnik te pa te pasme, se ga naceloma vedno lahko vpise v SPR.
se pravi tudi "nerodovniškega" ?

ja fino kako so pravila ohlapna. eno pravilo tudi pravi da "so vsa pravila članic lahko TUDI strožja"...to mislim da ne pomeni: članice lahko po svoje sklepajo pogodbe in se grejo nekej. Če se grejo karkoli, morajo met nekje pokritje.

dej mi še nekej povej. je te pse mogoče tudi v AKC vpisat? jih AKC priznava? ker potem bi še nekako razumel. Ti pa garantiram da če bi BK Madžarske zvedel da so v SLR vpisali bokserja iz NBK, bi bil cel rusvaj.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #484 : sreda, 19.01.2005 : 02:48:16 »

yo, mislim, da je to to. tvoja psica ne bi smela kljub nepopolnemu rodovniku bit diskriminirana ker jo matična država, ki je fci članica, vodi v redni. sem stoprocenten da obstajajo kaki podslepi o tem kako se priznava pasme itd. pa sem tudi stoprocenten da začetni rodovnik ni enako kot pogojni ki so ga tebi proipopali. Jaz lahko to razumem. Peruanci očitno tudi. Tuži se bogu. ne vem. Naj peruanci težijo, hehe, sej njihove pse diskriminirajo. Jaz bi užival se it, če bi bil ti Smiley


General rulles na www.fci.be beri pa potem ostale. Meni se zdi da so članice v vseh zadevah kjer bi lahko posegle na interesno območje druge, zelo zavezane temu da "ne dotikaj se". In se ne morejo s svojimi notranjimi akti kar nekaj same zmišljevat v nasprotju s temi pravili. Torej ti ne bi smeli diskriminirat pasme zaradi nepopolnega rodovnika.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #485 : sreda, 19.01.2005 : 02:50:49 »

pa še to ti povem. smo na delu iskanja korespondence s KZS, če bi nas slučajno kdaj v preteklosti kdo obvestil glede MEOE in njihovih rodovnikov. mislim da bi to informacijo moral pasemski klub imet. ni prišlo po dosedanjih najdbah. Kar pomeni da se ne ve kaj dela desna in leva in po mojem teh FCI pravil sploh ne bere folk kaj dosti. dokler kdo ne začne srat jim po glavi.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #486 : sobota, 29.01.2005 : 19:45:11 »

No, pred kratkim berem oglase tu na mojpes.net in vidim enega, ki prodaja mladičke NO, brez rodovnika. Oče je uspešen razstavni pes, mati pa uspešen delaven pes. Ker mi ni bilo jasno zakaj hudiča potem mladiči brez rodovnika, sem vprašal. Lastnik mi je odgovoril, da ga to ne zanima. Ker z odgovorom nisem bil zadovoljen, je le povedal, da vzrejnega dovoljenja ne dobi, ker ima psica predolgo dlako, kasneje je še povedal, da nima najboljših kolkov, čeprav tekmuje kot delovni pes Huh . Paril je pa vseeno, ker so mu mnogi kinološki strokovnjaki Roll Eyes svetovali, da je to za psico najboljše, ker tekmuje in se s tem ne bo več 'čudno' vedla. Svetovali so mu tudi, naj je ne sterilizira, ker potem z njo ne bo mogel več tekmovati. Paril je pa s psom ki ima odlične kolke in ker se mu zdi krivično, da ne dobi rodovnika, ostali psi, ki imajo še hujše napake pa ga. In da ljubi to pasmo. Ni mi pa jasno, kako jo lahko ljubi, če pari psico z predolgo dlako, dobi nerodovniške mladiče, VD pa bo še vedno na vsak način poskušal dobiti Huh Ni mi jasno, žal, pa mi nikoli ne bodo take stvari. Sem zelo kritičen do takšnih ljudi, ki obenem izjavljajo, da ljubijo pasmo, po drugi strani pa jo hočejo še bolj pokvariti, čeprav so zaradi te izjave globoko užaljeni in sabi sebi lažejo. Nočejo si priznati, da njihov pes za parjenje pač ni dovolj dober, ker NE USTREZA STANDARDU! Pa naj si kupi boljšega psa, če bi tako rad imel mladiče in če ljubi pasmo. Seveda je dobil predlog, da mladiče sterilizira/kastrira v tem primeru, kar je zagotovil, da bo storil, čeprav osebno dvomim, morda pa le.
Dodajam samo enega izmed razlogov, zakaj producirati mladiče brez rodovnika, ker vzrejnega zaradi slabega psa ne dobiš. Moj osebni pogled.
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #487 : sobota, 29.01.2005 : 20:03:25 »

Mnogim se še standard zdi ena sama bedarija  Undecided in takoj povežejo izločanje neprimernih psov iz vzreje z ljudmi in rasizmom, ob tem pa pozabijo, da pasem sploh ne bi bilo, če se ne bi zgledovali po standardih   Roll Eyes.

lp
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #488 : nedelja, 30.01.2005 : 18:32:44 »

Chris,

pa si mogoče pomislil, da je za tem mogoče samo gonja za zaslužkom? Kajti tudi sam ne razumem, da nekdo izjavlja, da ima rad določeno pasmo, potem pa pari psa brez VD. Licemerstvo na kvadrat. Pasmi torej s tem ne koristi, se pravi, da želi zadostiti svojemu egotu ali pa zaslužiti.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #489 : ponedeljek, 31.01.2005 : 00:31:19 »

Seveda sem, nekateri sprejemajo rezervacije za nerodovniške mladiče (oba starša brez rodovnika, ali pa samo eden in potem oglašujejo mladiče kot lepe pasemske pse brez rodovnika Roll Eyes) že vnaprej! Takšnim pa še Bog ne zmore več pomagat.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #490 : torek, 01.02.2005 : 15:53:10 »

no pa dajmo primer na primer dat. Sirtaki bom spet za besedo lovil. Fenotipiziranje torej.

Psica ima displazijo in predolgo dlako. z displazijo bi še dobila vzrejno, zaradi dolge dlake ga ne more. Ne bom se pregloboko v genetiko NO-jev spuščal, ker nisem "močen" pri tej pasmi. Ampak recimo da skrbno izberem plemenjaka, z  mislijo na "zmanjšanje vpliva gena za dolgo dlako. koti se nerodovniško leglo. starši so znani, rodovniški. Se pravi da lahko zaprosim za pogojne rodovnike za mladiče in jih ti tudi dobijo, ko jih "določijo" za pasemsko ustrezne....  A ja? Mislim da ne...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #491 : nedelja, 06.02.2005 : 16:31:39 »

Just one litter.

[spremenjena povezava; Jana]
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #492 : nedelja, 06.02.2005 : 17:17:50 »

Uh, Nan, s temle si pa zabila zebljico na glavico. Vcasih se mi zdi, da nas samo nekaj tukaj gor vidi ta problem (nekateri mi znajo to tudi na forumu ali na zasebno "zelo na glas" povedati), pa je na zgornjem linku dokaz, da problem vidijo tudi drugi Grin - tisti, ki vidijo malo dlje od domacega praga.
Logiran

Chris
gost
« Odgovor #493 : nedelja, 06.02.2005 : 19:38:19 »

Uh, Nan, s temle si pa zabila zebljico na glavico. Vcasih se mi zdi, da nas samo nekaj tukaj gor vidi ta problem (nekateri mi znajo to tudi na forumu ali na zasebno "zelo na glas" povedati), pa je na zgornjem linku dokaz, da problem vidijo tudi drugi Grin - tisti, ki vidijo malo dlje od domacega praga.

Čudno. Pa ljudje še kar večinoma kupujejo mladiče brez rodovnika in so predvsem zanje, za brezrodovniške zainteresirani, dobijo ga v zavetišču ali pa pri lastniku doma.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #494 : nedelja, 06.02.2005 : 20:35:14 »

Ja, a se vedno ne razumete no! Celotna dobra vzreja psov, rodovniska vzreja psov, taka kot je treba, dejansko sploh ni to. Vse je skorumpirano, vse je ponarejeno, rodovnik ni to, kar naj bi bil, vzreditelji (razen tistih, ki vzrejate/vzrejajo iz ljubezni in katerih psi imajo tako fantasticne, zal nerodovniske, kvalitete, da folk kar v nezavest popada ob pogledu nanje) niso to, kar bi morali biti. Ce so mladici dragi, se jim gre za zasluzek. Ce niso dragi, se jih zelijo cimprej znebiti. Ce so starsi sampioni, bodo mladici ziher skart roba, ker je na razstavah itak sama kuhinja. Ce mladici niso sampioni, potem so vzreditelji zanic, ker jih niso na razstave vodili.
Dragi zagovorniki nerodovniske vzreje, mislim da je skrajni cas, da posljete maile M. Mooru in ga prepricate, da posname film o skorumpiranem vzrejnem svetu. Na tronu boste sedeli vi kot edini, ki "vzrejate iz ljubezni"/nameravate "vzrejati iz ljubezni"/podpirate "vzrejo iz ljubezni" , vse ostalo bo spljuvano, saj je itak podkupljeno, ponarejeno, "skuhano", sovrazi pse in pasme, ki jih vzreja...->vzreja iz sovrastva. Naslov "Fahrenhate 2005 - the stupid (white) kennels". Roll Eyes

PS: Jana, lahko pliz spremenis link v tegale, ker se baje ne sme linkat direktno do slideshowa (sicer mi ni jasno, zakaj sem potem dobila mail  "please crosspost and share", ampak dobro...).
Poglejte tudi slideshow z naslovom Accidental Litter.

PS2: Slika je vredna vec kot 1000 besed in ker opazam, da postaja branje nekaj, cesar se je potrebno sramovati (jaz sem knjizni molj in sem ponosna na to, pozrite se Grin), se mi zdijo take in podobne slikanice zelo pomembne in poucne, tudi za nase najmlajse. Cheesy Vidijo cudez zivljenja...in smrti.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines