mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 18:36:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 184715 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #540 : četrtek, 17.02.2005 : 13:20:04 »

Pri rodovniškem psu imaš preprosto pregled nad predniki, in njihovim zdravstvenim stanjem, kar ti (ali pa veterinarju) lahko kasneje omogoči razumet, določene dobre al pa slabe stvari, ki se pojavijo med življenjem psa...

Alti, mislil sem na to vrsto garancije, ne na garancijski list, da je pes v garancijskem roku naslednji dve leti Grin. Tudi sam vem, da ti nihče ne more garantirat za nobenega psa, vendar pa pri rodovniškem vsaj veš, od katerih prednikov prihaja.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #541 : četrtek, 17.02.2005 : 13:28:09 »

a res?
Jaz ko sem brino kupil, so za očeta še vedli, za njegovega fotra, pa ne več. Pa so na rodovniku vpisani....Kompetenten vzreditelj... Ne tisti, ki bo rodovniške mladiče prodajal, ko bo pa kupec po očetu vprašal, bo pa: "ja un iz maribora, un iz nove gorice...čakte, sej mam naopisano..." tak ne ve zakaj je paril, pa papirji gor al dol. Mogoče je pa paril "ubijalsko" kombinacijo...
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #542 : četrtek, 17.02.2005 : 13:39:25 »

Alti,

ali si tako črnogled in skeptičen samo tu na foromu, ali na splošno Wink. Tako črno kot ti vidiš stvari, pa tudi ni. Verjetno ne kupiš psa pri takem človeku, ki ne ve od kod prihajajo starši in stari starši psov, oz. zanje ne ve. Point je ravno v tem, da naj bi kupovali pse pri preverjenih rejcih, ki jim ni na prvem mestu zaslužek.
In ne najprej pomislit na najslabšo plat pri vsaki stvari, Mislim, da je potrebno gledati realno, nikakor pa ni potrebe za pretiravanjem.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #543 : četrtek, 17.02.2005 : 13:59:44 »

črnogled? NE realen. Jaz sem videl in še danes poslušam ljudi, ki imajo namen svoja rodovniška legla po 1000 evrov prodajat, ker je njihova psica najlepsa in ker so (bodo)  maltene svojo kri puščali za to leglo. Ne zarad denarja, ker je to top vzreja, kvaliteta. domače, domače.

Če bi danes šel po vseh slovenskih leglih gledat ( predstavljajmo si situacijo, ko bi bilo moč kupit vsa slovenska lanskoletna legla)...ti povem da ....ma če sem zelo popustljiv, so pa mogoče trije, ki bi prestali test mojih vprašanj.

Torej: nekdo ki je mislil kupit nerodovniškega, mu bo prav vseeno al uni ve kdo je foter al pa ne. Konc koncev, lanskoletna legla so se vsa prodala. Pa jih veliko ni vedelo katerega psa so parli. Poklical so na klub, pa so telefonske dobili. Pol pa kjer je bil pocen al pa prpravljen prit al pa  ki je imel boljše pogoje, al pa so se bolje "ujeli" z lastniki ljubimca.
Nč se ne slepim. Saj malenkost čez mejo je isto, na vse strani. Kako sem jaz prvega psa kupil...uh...samec je od une sodnice, mamo lohk vidiš, rodovnik je....mali je bil sladek, človek mi ni kot štepar zgledal, v klubu so mi povedali da je leglo po predpisih, urejeno je bilo lepo... sem zaaral, in kupil.  A je fotr Donatello Ipon Saan, pa kdo je tisti ki je dvakrat kot praded zapisan, me je pa šele čez 3 leta zanimalo. Tko to gre.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #544 : četrtek, 17.02.2005 : 14:15:08 »

Sajj ti pravim, da se strinjam, da je treba biti še kako previden. Res je, da človek, ki je imel namen kupiti nerodovniškega psa verjetno pri rodovniškem ne bo kompliciral. Zato pa tudi tu sprašujem, kaj napravit in če bo v moji moči, ko se bo odločil za nakup tudi tukaj poizkusiti izvedeti, katera legla so trenutno najbolj priporočljiva. Upam samo, da bo poslušal dobronamerne nasvete.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #545 : četrtek, 17.02.2005 : 14:24:00 »

številke kluba so dosegljive povsod, že stokrat pastane, v reviji Kinolog in MojPes so tudi, v temi Bokserji so ljudje, ki poznajo ljudi.

Vsaj nekaj je pa res: glede na nekompetentnost vzrediteljev (ali pa naj jih raje imenujem rejci) imamo v sloveniji dokaj zdrave pse. Glede na kvaliteto privedenih na vzrejnega (eksterijer), je pa jasno, da ni kompetentnih. Kompetentni so šli, stagnirajo, al pa so na začetku karijere, oz se še valijo in se morajo šele dokazat. Praznina.

Je pa veliko "poznavalcev" ki poznajo "poznavalce" in lahko "zrihtajo" iz tujine. To je pa tretji tip folka. te sem čisto pozabil, hehe. Niso direktno preprodajalci, drek pa enako mešajo. Seveda eni tudi ne, ampak teh je manj. so večinoma vzreditelji, ki ko nimajo legel, naredijo uslugo kolegom, ki bi radi na tuje dali kakega lepega perspektivčka ali perspektivko.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #546 : četrtek, 17.02.2005 : 16:37:07 »

Luka, vesela sem, da si uspel prepricat prijatelja vsaj k razmisleku in se strinjam z Altijem, da je lahko tudi pri nakupu rodovniskega pesjana en kup drekarij. Spomnimo se recimo Lukca iz Mislinje in njegovega buldoga, pa buldoga iz Mute, ki na koncu ni bil kupljen s strani katerega od nasih forumovcev, pa bokserjev iz Ravenskega legla,... Se bi se jih naslo. No, nenazadnje so "mučke" tudi pri nekaterih yugo psih (spomnimo se bokserjev iz istega legla z razlicnimi materami) in njihovih rodovnikih, pa ne samo pri teh, temvec verjetno vsepovsod okrog nas. Delni uspeh je ze to, da govorimo o tem na glas in da vemo, kje se lahko skrivajo hakeljci.

Dejstvo pa je, da se bo moral tvoj prijatelj za nakup psa potruditi vsaj dvakrat toliko, kot se trudi recimo ob nakupu novega avtomobila. Pa tudi malo dlje naj nakup traja Smiley. To, da mu bo nekdo pomahal pred nosom z rodovnikom, je lahko se slabse, kot ce bi res kupil psa brez rodovnika. Ce bo slo s psom kaj narobe, bo se bolj napenalen proti rodovnikom in rodovniskim psom. Zato je dobro, da se zaveda tudi vsega tistega, o cemer je pisal alti.

Vsekakor mu zelim zdravega in srecnega pesjana, saj bo le tako srecen tudi on sam.
Logiran

luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #547 : petek, 18.02.2005 : 20:30:49 »

Jana,

izgleda, da se je že odločil. Ko je prebral vse, kar sem mu naročil in potem še skupaj z mano ostale stvari (med drugim tudi tele zadnje poste), si je kar nekako premislil. Pravi, da ne bo zaletav in da se  bo raje najprej še malo pozanimal, pridobil še kakšne informacije in šele nato šel iskat psa. Se mi zdi kar fino, da sem ga lahko s pomočjo tega foruma prepričal vsaj toliko, da se ne bo prenaglil.

Hvala še enkrat vsem za nasvete in prijeten vikend.
Logiran
MIG
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #548 : petek, 18.02.2005 : 23:40:10 »

Draga Jana!

Pred parimi minutami sem pisala na forum.. prosila sem za pomoč pri iskanju pasme bulbokser in naletela na negativne oz. skoraj ogorčene odgovore. Med drugimi odgovori sem dobila tudi link na tvojo temo. Moj "prispevek" pa je že izbrisan, čeprav ne vem zakaj.

Imava psičko, ki je pasme bulbokser. Pasma je zelo nepoznana pri nas, vendar jo v Evropi že poznajo. Midva bi jo rada parila z njeno pasmo, zato sem prosila za pomoč tukaj na forumu moj pes.

Najin namen ni vzrejati in prodajati te psičke. Niti na pamet nama ne pride, da bi izkoriščala svojo psičko in njene mladičke, da bi si polnila mošnjičke. Vse kar bi rada je, da ta pasma ostane v Sloveniji. Dobila pa sem razne odgovore, da so me nat.... in podobno.

Iz tvojega članka sodeč, so psi brez rodovnika manj vredni. Se opravičujem, če sem napačno razumela.

Rada bi samo vedela, zakaj je bila moja tema na forumu izbrisana.

Najlepša hvala za tvoj čas in odgovor že v naprej.

Lep pozdravček,
Barbara
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #549 : sobota, 19.02.2005 : 00:20:13 »

Barbara, tvoje vprasanje se je glasilo tocno takole:

Zanima me, če kdo pozna kakega kužka pasme bulbokser??? Nujno!!!!!!! Midva sva najino dobila baje iz Gorice in bi jo rada parila z njeno pasmo, zato vas lepo prosim za pomoč.

Že v naprej se vam lepo zahvaljujem!

Jaz tega nisem razumela kot prispevek, temvec kot iskanje nerodovniskega psa za tvojo nerodovnisko psico. Popravi me, ce se motim.
Prispevek bi bil, ce bi napisala, da si iskala po vsej Evropi in koncno nasla psa za parjenje s tvojo psico, ce bi napisala kaj konkretnega o "pasmi", kot ji pravis, ce bi nas razsvetlila s tvojim izjemnim znanjem genetike in ustvarjanja nove pasme, nam povedala, kdo so izjemni primerki "bulbokserjev", kaksni so njihovi uspehi, kam gre vzreja te "nove pasme", cemu naj bi "pasma" bila namenjena...

Ja, si nam pokazala, da nimas pojma o "pasmi":
- ker ne ves niti tega, od kod je tvoja psica,
- ker isces partnerja svoji psici na forumu (verjetno tudi kje preko oglasov), kar je silno zalostno.

In, ja, ocitno ti tudi ni povsem jasno, kaj menim jaz pod produkcijo nerodovniskih psov. Pa bom se enkrat napisala.
Ti imas psa brez porekla, pa kakorkoli ga obracas. Ker je tvoja psica nerodovniska (povrhu niti ne ves od kod je, ker nimas papirjev, je lahko tudi karkoli drugega), nimas pojma, kdo so njegovi predniki (morda za starse ves, potem pa dam roko v ogenj, da se znanje ze zakljuci), ne ves, kaksne genetske napake prenasa tvoja psica (in recimo pes, ko ga bos nasla), ne ves, kaksni bodo mladici, kaj bodo naprej prenasali... Pa vseeno trdis, da ne mislis izkoriscati psice za razplod. Z enim leglom, kjer bo recimo 5 mladicev bos sproducirala 5 mesancev, ze naslednje leto bo iz teh mladicev (lahko) nastalo 25 mladicev, ce predpostavimo, da jih bo vsak imel/naredil 5, itd. vsako leto... Sestevaj. Se ti se vedno zdi, da bos lahko poskrbela za vse te mladice. Za njih bos izkljucno ti odgovorna, ne glede na to, kaj se bo z njimi dogajalo v letih njihovega zivljenja, saj jih bos ti spravila na svet. Bos vzela mladica nazaj, ce se bo njegov lastnik ukvarjal s pasjimi boji? Bos sla po potomca tvojega mladica v Gmajnice, kjer se bo znasel, ker ga ne bodo mogli lastniki vec obvladati? Tezko verjamem.
Ok, ce zelis se kaksno pojasnilo o mojem mnenju glede PRODUKCIJE (beri parjenja) NERODOVNISKIH (beri mesancev) PSOV, preberi celotno temo, ne samo prvo stran.

Glede izjave, da naj bi bili zame nerodovniski psi manj vredni. Niti v sanjah. Vsi psi so enakovredni, vse moramo imeti radi in jim poleg nase ljubezni nuditi tudi vse tisto, kar potrebujejo v materialnem smislu. Vse to pomeni za pse, ki so ze tukaj!

SEM PA PROTI RAZPLODU MESANCEV (nekateri jim recejo tudi cistokrvni psi brez rodovnika)!!!
Opazis kaksno razliko med "za" in "proti"?

Zakaj je tema umaknjena v arhiv (ne izbrisana)? Ker si iskala partnerja za svojo nerodovnisko psico. Sem ze v zaklenjeni temi napisala, da ta portal ne podpira produkcije (parjenja) nerodovniskih psov. Zakaj? Preberi to temo v celoti! Pa se recimo branje nekaj drugih tem, ki govorijo o preprodajalcih, ne bo skodilo, pa Kajin koticek, pa...
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #550 : sobota, 19.02.2005 : 00:35:45 »

No, MIG, ravnokar sem dodajala slike v galerijo in med njimi tudi tvoje. Kot vidim, imata s tvojo psico ze zgoraj opisane izkusnje.
Kot komentar k sliki mladicev si napisala: Še eno leto ni bila stara, ko je okusila materinstvo. Tule pa je njenih 7 malih lumpov. Pogrešamo jih.

Je bil "ups" ali ste delali bulbokserje, pa niso ravno najbolje uspeli?
Jih boste pogresali tudi potem, ko bo kateri od teh (ali naslednjih) na ketni, v zavetiscu ali na cesti?

Pa brez zamere. Jaz mislim tako, ti ocitno drugace.
Logiran

MIG
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #551 : sobota, 19.02.2005 : 04:35:55 »

No ja, očitno moraš imeti psa iz razstav, z raznimi priznanji in kupi papirjev, da se lahko tukaj meniš oz. sploh kaj vprašaš. Briši tiste slike ven, tukaj nimajo očitno kaj iskat ker je očitno naš kuža kot kak virus, ki se ne sme širiti. Če ti papir na katerem piše, da je pes z rodovnikom toliko pomeni, pa ga imej. Najina psička je zdrava in lepo vzgojena, ampak očitno to ni vsesplošna stran za ljubitelje svojih in tudi drugih pa čeprav nerodovniških kužkov. Tudi prav. Se opravičujem, da sem zmotila vašo popolnost (čeprav sem se držala vseh predpisanih pravil in ja, brezskrbi, sem jih prebrala).

Potemtakem ni čudno, da je toliko zavetišč polnih virusnih mešančkov.

Vseeno hvala za tvoj čas in odgovore.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #552 : sobota, 19.02.2005 : 10:18:49 »

MIG, daj umiri se malo. In pazi kaj in s kom govoriš.

Ti verjetno ne veš, ampak Jana ima doma enega takega virusnega psa. Pa je z njim (pravzaprav z njo, ker je psica) preživela prave muke, ker je bila psica bolna. In tega ji seveda prejšnja lastnica ni povedala.

Nikjer nismo zapisali, da so mešančki manj vredni. Smo samo prori nespametnemu razmnoževanju le-teh. Saj so zavetišča že polna živali.

Aja, pa še nekaj o tebi. Kako si lahko psico parila še pred njenim 1. letom starosti?? Že to dovolj pove o tvoji razumnosti in odgovornosti. Ker psico pariti pri 1. gonitvi je skrajno neodgovorno in proti zdravi logiki.

Pa upam, da boš še enkrat počasi prebrala, kaj ti je Jana napisala in KAJ TI JE ŽELELA povedati. Ker do sedaj tega še nisi dojela.

Pa lep pozdrav!

jana
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #553 : sobota, 19.02.2005 : 11:47:34 »

Če se prav spomnim so se teli mladiči oddajali tudi preko Društva za zaščito živali Ljubljana v letu 2003? In oddajali so se preeeecej dolgo.
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #554 : sobota, 19.02.2005 : 12:28:02 »

Psica je imela mlade pred enim letom starosti? Shocked Lips Sealed

V Lordu sem ravnokar prebrala tale oglas (Ženitne ponudbe):
Sem mešanček med rottweilerjem in staffordshirskim terierjem z imenom Don. Star sem 4 leta in iščem psičko za parjenje, ki je lahko tudi druge pasme.

  AngryShocked Lips Sealed Shocked Lips Sealed Shocked Lips Sealed Shocked Lips Sealed Angry

Brez besed... Angry

lp
Logiran
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines