mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 10:37:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 185104 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #555 : sobota, 19.02.2005 : 14:50:55 »

Jana, upam, da tega ne boš zbrisala, sicer pa zaupam tvoji presoji:

Je ta bullboxer eden od tistih, ki jih je oglaševalo DZZŽ Ljubljana?
V kolikor je posvojen preko omenjenega društva, lahko napišem kaj več - Jana, tebi sem pripravljena posredovati informacije tudi na privat ali pa te pokličem.

Yo
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #556 : sobota, 19.02.2005 : 18:22:24 »

No ja, očitno moraš imeti psa iz razstav, z raznimi priznanji in kupi papirjev, da se lahko tukaj meniš oz. sploh kaj vprašaš. Briši tiste slike ven, tukaj nimajo očitno kaj iskat ker je očitno naš kuža kot kak virus, ki se ne sme širiti. Če ti papir na katerem piše, da je pes z rodovnikom toliko pomeni, pa ga imej.

Mig,

izgleda, da res nikakor ne dojameš. Ni bistvo papir, bistvo je odnos. In tvoj izgleda ni ravno najboljši. Pariti psičko pred enim letom starosti je skrajno neodgovorno in nezrelo, prdvsem pa za psa ni dobro. Torej, če bi imel/a pravi odnos do svoje psičke, tega nikakor ne bi dovolil/a. In ne se "vadit na foro", da mi nerodovniških psov ne maramo. Mariskdo od nas je že imel nerodovniškega psa, pa je z njim ravnal enako kot z rodovniškim. Vsa stvar je namreč v ljubezni do psa, ne glede, na to kakšen je. Smo pa proti proizvodnji nerodovniških psov. Sicer ti je to vse že Jana lepo napisala, samo se mi zdi, da še ne razumeš oz. nočeš razumeti, kaj želimo povedati. Nekaterim pač kane bolj pozno.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #557 : sobota, 19.02.2005 : 21:16:35 »

Daj Mig, z glavo skozi steno ali kaj? Preberi si no že to celotno temo, saj ni tako veliko teh 37 strani!

Citat
Najin namen ni vzrejati in prodajati te psičke. Niti na pamet nama ne pride, da bi izkoriščala svojo psičko in njene mladičke, da bi si polnila mošnjičke. Vse kar bi rada je, da ta pasma ostane v Sloveniji.

Kdo so torej predniki tvojega psa? Ne veš? In kako bi potem ti delala novo pasmo Bullboxer? Kaaaaj, celo mladiče si že imela in to preden je psica sploh dočakala 1 leto?? Suprca Roll Eyes Pa pojdi kam drugam v Evropo po samca a ne, kot praviš 'pasme', ki je drugod že zelo poznana, h kakšnemu poznavalcu pojdi, samo pazi, da ga ne bo kap od smeha, ko mu boš rekla, da bi rada s svojim psom nadaljevala ustvarjanje 'pasme' bullbokser Roll Eyes Grem stavit, da si ena izmed tistih, ki meniš, da si tvoja zdrava in lepo vzgojena Roll Eyes psička zasluži imeti mladičke, naraščaj, ker je to oh in sploh lepo Roll Eyes Kako pa veš, da je tako zdrava? Kaj pa veš kakšne genetske napake nosi, kaj pa veš, katera pasma vse je še 'vskočila' vmes itd. itd, če hočeš že ravno delati Bullboxerja. Na svet boš spravila x-število mešancev, nekaj imed teh mladičev bo kasneje spet na svet spravilo x - število mešancev itd..... kako boš skrbela, da ti mladiči-psi ne bodo pristali v zavetiščih?? Upaš prevzeti nase tako veliko odgovornost teh pasjih življenj? Pa saj, kakorkoli že, dejstvo je, da bi rada delala oz. ustvarjala nekaj o čemer nimaš pojma o pojmu..... oprosti, ampak tvoje izjave in iskanje samca je prav smešno.
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #558 : nedelja, 20.02.2005 : 12:23:45 »

Zdravo!

Nekaj me zanima,ko ravno omenjate "bullbokserja".
Včeraj odprem knjigo o psih(enciklopedija psov-dr. bruce fogle) in med družinskimi psi najdem pasmo bulbokser. Piše,da je križan med nemškim bokserjem in staffordshirskim bulterjerjem.Če ima kdo to knjigo naj pogleda na strani 285.

lp,
Nina
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #559 : nedelja, 20.02.2005 : 12:51:21 »

Ja, bulbokserja se res lahko 'najde' v EP. Pod zgodovino pasme je zapisano: Tudi nenacrtno krizanje med nemskim bokserjem in staffordshirskim bulterierjem je dalo tako zanimive mladice, da so se odlocili za nadaljno vzrejo.. Pod opisom pise tudi, da se s taksnim krizanjem zmanjsuje tudi bolezenska nagnjenost nemskega bokserja k koznemu raku in staffordshirskega bulterierja k obolevanjem srca.

MIG, rodovnik res ni vse. Za ljubezen do psa "ne rabis" papirjev. Jih pa rabis za to, da ves, da je tvoj pes cistopasemskih prednikov in da je predstavnik neke dolocene pasme (seveda ima lahko tudi hibe). Je pa rodovnik tudi nekaksno potrdilo, da ne produciras nerodovniskih mladicev oz. skorajda mesanckov.
Se strinjam, da s tem dobesedno ustvarjas novo pasmo, ki ni priznana. Poleg tega pa sploh ne ves, ce je tvoja psica "cistokrva". Ce je brez papirjev, je lahko tudi vse drugo kot bulbokser.
To, da je pred enim letom starosti imela mladicke... Takrat je se sama bila mladic, sploh se ni bila 'dokoncno' razvita.
Iskanje partnerja za psico preko interneta (foruma) je po mojem nespametno. Verjetno isces samca brez papirjev. Ha, in kako ves, da je on bulbokser? In kako ves v kaj bi zrasli mladici?! Ne ves, ne. Kot so ti napisali ze drugi, bi mladicki lahko pristali v zavetiscih, na ulicah, kot psi za pasje boje... kot "divjaki", kot agresivni psi. Pa bi jih sla iskat in jih vzela domov? Svoje cistokrvne bulbokserje brez papirjev Roll Eyes.
Seveda Roll Eyes.

lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #560 : nedelja, 20.02.2005 : 16:26:12 »

Hm, MIG, mene pa nekaj zanima; si ti mogoce ista oseba, ki je bila prisotna na mojpes.net strani pred kakim letom (ali dvema; verjetno dvema), sicer kot predstavnik moskega spola. Imam v spominu, da je ta oseba imela doma bulbokserja oz. nekaj takega. Samca menda, nisem prepricana.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Manca1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


« Odgovor #561 : nedelja, 20.02.2005 : 23:50:44 »

Če bi ljudje brali tako, da jim od tega kaj tudi ostane in bi razumeli vse poste v tej temi bi bila večina problemov s psi in njihovimi boleznimi rešena.

Jaz bom rekla hvala vsem "zagrizencem" na tem forumu, ker s svojim znanjem in izkušnjami pomagate: mene ste prepričali v pravilnost početja in smo našega čistokrvnega kužija brez rodovnika že "abjajcali". Samo ste mi pa dali misliti - na več področjih Wink

Poleg tega sem se spravila na internet malo pregledovat vzreditelje (sicer predvsem labradorce) in ugotovila, da je ravno tako žalostno produciranje rodovniških mladičev po istem principu kot produciranje nerodovniških. Torej štancanje mladičev naše prvakinje s sosedovim prvakom ali pa še huje kar znotraj iste linije. Primerov incesta med psi je toliko, da mi je včasih že kar slabo. Vem, da teče debata o genetiki že drugje, ampak bom tukaj napisala, da se mi potemtakem zdi bolje vzet enega z dveh (ali več) pasem zmešanega psa, brez rodovnika kot pa z zelo majhnim genetskim bazenom narejenega rodovniškega čistokrvnega. Čistokrvni brez rodovnika je pa seveda spet slabo.

Priznati je treba, da mora biti človek za nakup rodovniškega psa katerekoli pasme, za katerega želi, da bo res brez tipičnih genetskih bolezni, skoraj strokovnjak. Jaz zadnje dva meseca intenzivno pregledujem vzreditelje po vsej Evropi, čekiram rodovnike, kaj imajo na internetu napisanega o svoji vzreji, kakšen je njihov odnos do pasme... In če bi želela labradorca kot se šika, bi se peljala na S Nizozemske k vzreditelju, ki točno ve, kaj hoče od pasme, odštela za psa od 800-1000 evrekov in potem imela res super psa, ki ga ne bi imela ne za razstave, ne za športna pasja tekmovanja ali karkoli delavnega. Veliko dela, stroškov in poti za normalnega pasjega spremljevalca.

Hočem povedati, da v takem primeru je preprosto enostavneje it k stricu Lojzetu po tistega luštnega mladička, ki bo doma ležal na kavču in se cartal. Zraven pa pač upaš, da si imel srečo. Jaz osebno bi se ob nakupu "psa kot se šika" počutila odgovorno napram vzreditelju - on si prizadeva vzrejati res dobre delovne in vzrejne pse, ki bodo tipični predstavniki svoje pasme in jaz bi s tem, da se s psom ne bi na ta način ukvarjala, vse njegovo delo zavrgla. To pa je moja osebna dilema. Recimo.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #562 : ponedeljek, 21.02.2005 : 00:42:13 »

Luka čestitam, ker si pregovoril prijatelja! Cheesy
Moja teta je rekla, da imajo ljudje rodovniške pse, da z njimi služijo. Da če bi jih imeli le iz ljubezni (mladičke) bi jih pa zastonj dajali. Ko ji razložim da moraš plačat vzrejni, plačat skok (ki je lahko tudi v tujini, tako da prištejemo še pot), mladičke razglistit, cepit, prijavit leglo, mogoče še po razstavah hodiš itd. pa če sešteje vse te stroške so mladiči še poceni.. ona pa še vedno: Ne... jaz bi enako rada imela nerodovniškega. Hmm.. želi pa si škotskega ovčarja. Če nekomu ni pomemben papir, zakaj mora bit pes tak kot je po standardu? Če je rodovnik brez veze, zakaj mora potem nekdo met "Lesija"? Če imate res psa le zato ker ga želite imet doma na kavču in ga met radi pa vzamite mešanca. No potem je še rekla, da so rodovniški psi modna muha, ker je pač moderno met rodovniškega psa. Avto itak že vsak ma, sedaj je pač pes tisti luksuz.
Na vse možne načine sem jo poskušala prepričat.. ji povedal vse kar tukaj piše, ji navedla nekaj primerov "čistokrvnih" psov (interneta ne uporablja), pa še vedno NIČ. Ona je vztrajala pri svojem. Na koncu je tako daleč prišla, da je rekla, da imam Mašo in Kajo (mešanki) iz ljubezni, Geri (papillonko) pa ker želim z njo služit, pa sem jezna odšla. Jaz med svojimi psi ne delam razlike!

Lp, Mojca
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #563 : ponedeljek, 21.02.2005 : 23:50:22 »

MIG, sem odnehala. Ce se ti ne ljubi prebrati tistega, kar je napisano, tudi ne pricakujem vec, da bos razumela karkoli ti zelimo povedati. Naredi po svoje. Ob tem le upam, da te ne bomo cez cas iskali kot vzreditelja zapuscenega ali zanemarjenega psa. Prav tako upam, da nam ne bo treba zaradi hudih zdravstvenih tezav katerega od mladicev tvoje psice z nasveti pomagati kaksnemu od kupcev tvojih psov.
Me pa zanima, koliko je resnice pri oddajanju mladicev tvoje psice preko drustva za zascito zivali. Ob tem, da je imela mladice pred dopolnjenim prvim letom starosti, ni za izgubljati besed. To dejstvo pove mnogo o tvojem odnosu do tvoje psice. Najbrz odnosa do drugih psov sploh nimas. Pa tako velike besede si polagala v svoja sporocila.
Glede mene si v veliki zmoti. Sama si nikoli ne bi dovolila govoriti cez ljudi, za katere se mi ne ljubi pobrskati za kaksnim podatkom. Da ti prihranim iskanje, ti ponujam tukaj podatke o trenutnem stanju v nasi hisi:
- Lara, psica, 7,5 let, mesanka, nesterilizirana, vendar nikoli parjena, nobenega "ups", brez rodovnika, resena pri 4-ih mesecih pred injekcijo, ker je ni nihce hotel vzeti.
- Luna, psica, 1,5 let, nerodovniska nemska bokserka, sterilizirana, resena pred negotovo usodo pri 5,5 mesecih, ko se je je hotela prejsnja lastnica znebiti, ces da nima casa zanjo, v resnici pa je imela hudo kronicno vnetje crevesja, kar smo z ogromno mukami nas vseh pred kratkim za silo sanirali.
- Bali, nemska doga, psica, 13 mesecev, nesterilizirana, rodovniska, z izjemnim pedigrejem, razstavna, lepa predstavnica svoje pasme, imam jo zaradi "svoje duse", ker sem si ze dolgo zelela takega psa. Ko bo za to cas, bomo z njo opravili vse potrebne (in morda nepotrebne) zdravstvene preglede, sli z njo na vzrejni pregled in le v primeru, da bo psica zdravstveno tipi-top in da bomo zanjo nasli ustreznega samca (ni vazno, kje, samo da bo ustrezal vsem mojim "zdravstvenim" in drugim kriterijem), bo parjena. V primeru, da bom samo od dalec posumila, da bi lahko slo pri paritvi kaj narobe (posledice za mladicke ali zanjo), bo ostala vecna devica. Ja, ne bos verjela, ampak vseeno jo bom peljala se na kaksno razstavo. Za malo uzivancije.
- Da te ne morim s podrobnimi podatki, le se navedek o dveh kastriranih mackih, eden najden v Trbovljah, drugi resen s kmetije v Ormozu.
Zdaj pa pljuvaj, ce imas po cem. Na sreco ponoci cisto mirno spim. V sanjah me ne preganjajo mladici mojih psov, ki bi se lahko potikali sami okrog v teh grozljivo mrzlih in temacnih noceh, tulili na verigah ali zrli v prazno za zamrezenimi zavetiskimi boksi.

Luka, ti si s svojim prijateljem kot protiutez trditvam, ki jih postavlja MIG. Zaradi taksnih ljudi se mi sploh se da koga prepricevat.
Tvojemu prijatelju zelim res dober nakup, kar pri bokserju pomeni predvsem zdravje.

Dimy, na zalost imas povsem prav pri ugotovitvi, da stanje ni nic boljse pri "reji" rodovniskih psov. Pa vendar, nekje je treba zaceti, obenem pa opozarjati tudi na vse ostale lumparije, ki jim lahko nasedemo pri "prijaznih in z vsemi zaubami namazanih" vzrediteljih. Prav zato trdim, da nakup psa ni tako enostaven kot nakup avtomobila. Zanj si je treba vzeti cas, pregledati vso razpolozljivo dokumentacijo in preiskati vse mogoce informacije, obiskati vse take in drugacne vzreditelje in "strokovnjake", na koncu pa vse dobro premisliti. Pa se tedaj gre lahko kaj narobe.
Ker pa pri nas kupujemo pse kot spodnje gate, je stanje tako kot je. Ljudje bi radi psa takoj (ne danes, temvec vceraj), za nizko ceno in s cim manj sprasevanj s strani prodajalcev. Ce dobijo kaksno potrdilo, je ok, ce ne, je pa tudi ok. Potem se ustavijo kar na bencinski pumpi, kupijo konzervo ali zakelj hrane in so prepricani, da je za psa poskrbljeno. Ce se doma ne obnasa tako, kot so si zamislili, vprasajo tukaj ali pa ga nazenejo, postavijo na cesto ali oddajo. Ugotovijo, da tista pasma ni za njih, izberejo drugo in gredo za mali denar po drugega psa.
Vse to se tezko zgodi psom, ki imajo vsaj tako vestne vzreditelje, da si zapisejo podatke o kupcu in ga vsake toliko poklicejo ali obiscejo, zlata pa so vredni tisti, ki kupce veliko sprasujejo in postavljajo en kup pogojev pred prodajo. Taki vzreditelji bodo psa veliko prej prodali pravim osebam. Tisti, ki niso pravi, bodo sami odsli tja, kjer jih nic ne sprasujejo, temvec samo poberejo denar. Zal, je veliko prevec takih.
Logiran

Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #564 : torek, 22.02.2005 : 13:30:30 »

Citat
Vse to se tezko zgodi psom, ki imajo vsaj tako vestne vzreditelje, da si zapisejo podatke o kupcu in ga vsake toliko poklicejo ali obiscejo, zlata pa so vredni tisti, ki kupce veliko sprasujejo in postavljajo en kup pogojev pred prodajo. Taki vzreditelji bodo psa veliko prej prodali pravim osebam. Tisti, ki niso pravi, bodo sami odsli tja, kjer jih nic ne sprasujejo, temvec samo poberejo denar. Zal, je veliko prevec takih.
Vem,da me boste kot" novinca,zelenca in se morda kaj drugega"okregali,ozmerjali ali celo prezirali,vendar se ne morem strinjati z vsem kar naj bi bilo idealno.Roko na srce in mi povejte kaj bi naredili z leglom  rodovniskih psov v katerega ste vlozili svoje znanje,cas,ljubezen...in ga zelite sedaj prodati  v roke pravemu kupcu ob tem postavljate pogoje,pogodbe,sprasujete ,obiskujete,klicete in ne vem kaj vse in ugotovite,da ga ne  boste zmogli prodati prav zaradi vasih idelov,ker ste idealni i.t.n.Cas vas preganja,stroski narascajo,zavedate se,ce bi bilo leglo vrhunsko ga sploh nebi bilo potrbno prodajati z oglasevanjem.Nekdo za katerega veste da nima slabsega legla in ni naredil popolnoma nic slabega za pasmo in ni Idealist pa je ze vse prodal.Preprican sem,da bi prodali prvemu brez pogojev!Nihce ni popoln in tudi psi ne.Idealen pes obstaja samo v idejah o idealnem psu.Ce bi imel taksnega idealista za svetovalca , se danes nebi imeli doma nasega bombasa.Rad bi videl pogodbo rejca s katero se obveze,da mi izplaca odskodnino,ce mladic ne bo zrasel v zdravega krepkega prvaka,ki bi po vseh silnih rodovnikih moral biti!Ali si morda zelite taksnih kupcev?Kdo pa pravi,da lahko samo rejci postavljajo pogoje!Zgrazamo se nad Italijani,ki vzrejajo po principu samo dobro,drugega ni!
Nisem kupoval, samo placal sem vsoto!

Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #565 : torek, 22.02.2005 : 13:57:24 »

"idealnega psa ni"

idealen pes je..jaz že imam enega takega...problem nastane, ko se tega zaveš  in hočeš potem še v naprej idealne pse.......iskanje naslednjega postane zelo zamudno in drago....a ni vrag, če je bil eden, je zagotovo tudi drugi in naslednji ..a ne?
res pa je možnost, da ga najdeš pri sosedu ali "vzreditelju" pasemeskih nerodovniških psov ali ljubiteljskem vzreditelju rodovniških, ki je tako zelo " ljubiteljski" , da na stroko ne da nič in ne vidi iz same ljubezni več nobene napake svojih vzrejnih potencialov..enaka skoraj popolnoma nič....
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #566 : sreda, 23.02.2005 : 12:38:24 »

Deteljica
Vsi imamo idealne pse,da ne bo pomote.Zato so napisali standarde,da jih 99% odpade.Zato pa imas tezave pri iskanju novega.
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #567 : sreda, 23.02.2005 : 15:38:24 »

hallo!

Klaus, vsec mi je tvoj nick, tako da ne bom, kot obicajno, sila energicen. Vic vsega je, da je v vsakem zaboju kaksno jabolko gnilo. V enih vec v drugih manj, a vselej kaksno! Poleg tega, standarde so ustvarili namensko, t.j. pes je moral biti tak pa tak, ker je sluzil temu pa temu. Dejansko se potrebe spreminjajo in zato tudi standardi, vendar slednji precej bolj pocasi. Tako da nekaterim preostane, ali zaradi lenobe ali zaradi neznanja, da "stepajo brez papirjev". Problem vrhunskih legel je le zloraba termina "vrhunsko leglo". Po moje se temu lahko rece, ko so mladici stari ze krepko cez leto. Prej je kvecjemu perspektivno leglo. Tudi oddaja mladicev za vsako ceno po dolocenem obdobju je malo za lase privlecena. Res je, stroski se vecajo, vendar od resnih vzrediteljev, s katerimi imam opravka, oddaje na vsak nacin ni. Nasprotno, prej se zgodi, da komu psa odkupijo zaradi nekega tehtnega razloga. In jaz sem zelo frisen v pasjem svetu, gotovo bi kdo z vec izkusnjami dodal se kaksno anekdoto...

idealen pes: nima smisla diskutirat, to je najbolj subjektivna zadeva na svetu, kot izraz "lepo" v filozofiji....

ostajam pa mnenja, hoces mesanca, pojdi v zavetisce. Nasel bos idealnega psa, tam jih je vselej veliko na izbiro, zakaj le..... :/


lep beli teden in oster vikend z rammsteini zelim vsem!
k.
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #568 : četrtek, 24.02.2005 : 08:50:48 »

Kemist
Pravilna uporaba terminov je zelo pomembna.Ce   namensko uporabljas  napacno se mi to zdi zavajanje in ce se nekoga ujames nanjo!!!
To da dobri rejci odkupijo psa nazaj, sam se nisem dozivel ali zvedel za taksen primer,da bi jih oddajali ,ker jih niso prodali pa tudi ne. V zavetiscih zagotovo najdes tudi take,ki jih vestni rejci ne odkupijo nazaj in so priblizek pasme.Mogoce prevec kruto?Kaj pa Jaz vem.
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #569 : četrtek, 24.02.2005 : 11:08:47 »

Klaus, ne vem, s katerimi vzreditelji se druzis. Za rejce pa verjamem, da imajo brezbrizen odnos do psov, saj so REJCI. Ne bi navajal imen vzrediteljev, ki so psa vzeli nazaj, a believe me, obstajajo.

Se pa strinjam glede zavajanja bodocih lastnikov cuckov; obstaja zavajanje pri oglasevanju (vrhunsko leglo), tako kot obstaja namensko zavajanje bodocih lastnikov pri terminu cistokrven. Nekaj je fenotip, drugo je pa genotip, in slednji te lahko zaj... . Upam, da bo tudi pri nas kmalu potrebno delat dnk analize, tako da bo kaksno od gnilih jabolk slo ven iz gajbe.

k.
Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines