mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 15:52:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 185244 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #630 : ponedeljek, 11.07.2005 : 11:55:43 »

To je res, èe bi imela oba - pes in psica - opravljene vse veterinarske preglede, ki jih za pasmo zahtevajo ob vzrejnem pregledu, pa oceno zunanjosti, pa pri delovnih pasmah še oceno delovne sposobnosti... Skratka, vzrejni pregled. Ampak starši veèine legel, ki so "èistokrvna brez rodovnika" tega nima - ali pa, še huje, so padli na kakšnem od pregledov.
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #631 : ponedeljek, 11.07.2005 : 12:02:01 »

To je res, èe bi imela oba - pes in psica - opravljene vse veterinarske preglede, ki jih za pasmo zahtevajo ob vzrejnem pregledu, pa oceno zunanjosti, pa pri delovnih pasmah še oceno delovne sposobnosti... Skratka, vzrejni pregled. Ampak starši veèine legel, ki so "èistokrvna brez rodovnika" tega nima - ali pa, še huje, so padli na kakšnem od pregledov.

ni nobenih "bi"-jev. moja dva imata  vse in še več. zato - z ali brez rodovnika - saj ne bi bili nič drugačni, če bi bili brez ;-)
pa tudi pri tistih z rodovniki ni rečeno, da je vse pregledano in da imata starša vzrejni pregled. vsaj pri naši pasmi se lahko pari s "plemenjakom" iz tujine, ki nima "a baš ništa" pregledano in je brez vzrejnaga pregleda (ima pa rodovnik, ki je "potrdilo" o proreklu, na pa o kvaliteti in že sploh ne o zdravju)

lp
marko
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #632 : ponedeljek, 11.07.2005 : 12:14:32 »

V redu, ukinitev rodovnikov in igranje na poštenje ljudi bi šlo... V idealnem svetu. Vidiš, še s pravili ne gre vse tako, kot bi moralo iti. Torej je treba najti način, da se pravila res začnejo uveljavljat, ne? Kar bo po mojem s čipiranjem veliko lažje kot je bilo pred njim.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #633 : ponedeljek, 11.07.2005 : 13:43:13 »

Tule  imate en odkritosrčni citat iz sosednjega foruma, kjer "velecenjeni vzreditelj" sicer kao "kinolog, ki podpira rodovniško vzrejo" odkrito, javno in brez slepomišenja prizna, kaj je edini razlog za produciranje nerodovniških psov:
 citat:
"Mladičke smo vzredili sami in ne pripeljali z Madžarske ali od kdo ve kod zato želimo za svoj trud vsaj nekaj malega poplačila.
Če že moramo lovske pse z vsemi preizkušnjami , rodovniki, cepljeni in ostalim prodajati po 30.000-40.000 SIT bomo pa vsaj bele kosmatince (da ne rečem maltežane) prodali malce bolje! "

mislim, da je s tem vse pojasnjeno in da diskusijo lahko zaključimo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #634 : ponedeljek, 11.07.2005 : 14:06:56 »

Hehehe, nic novega. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #635 : četrtek, 14.07.2005 : 10:05:03 »

deteljica-človek vsaj prizna in mu je pol oproščeno(tisti del z lovskimi  Smiley)je pa takih primerkov ogromno med producerji,ki imajo samo rodovniške pse.
Marko-se popolnoma strinjam
Moti me slepo glorificiranje rodovnikov,ki so samo kos papirja,kateri ,ob slabem vzreditelju  nima pomena ,še več ,pomeni škodo.
Celo me spominja na verovanje v zlato tele(v tem primeru psa Grin Grin)
Mall
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #636 : četrtek, 14.07.2005 : 10:10:19 »

Hehehehe, a se je res tako tezko pozanimati pred nakupom psa? Ce bi namrec se, potem debat o rodovnikih sploh ne bi bilo. Vsaj upam. Jaz namrec hocem psa z rodovnikom (razen v izjemnem primeru). Ce si bom zazelela nerodovniskega, vem kam it iskat.
Vzreditelj, ki ima leglo nerodovniskih psov, je zaradi mene lahko doktor znanosti in super fajn oseba, vendar je zame to, da njegovi psi nimajo rodovnika, dovolj velik minus, da psa pac ne bom kupila.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #637 : četrtek, 14.07.2005 : 10:30:58 »

nuk-vzreditelj,ki je doktor znanosti je problematičen,ker veliko študira in njegov omejen čas, za pse(razen,če ni disertacija pogojena z kinologijo)  Tongue
Jaz tudi hočem psa z rodovnikom in ga tudi imam Cheesy,. Bi pa lahko v bodočnosti nabavil psa ,tudi brez papirja, recimo pri vzreditelju tipa Marko,ker pač obvladuje svoj posel in ker so mi važni psi in ne lastniki oz. papirji.
Mall
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #638 : četrtek, 14.07.2005 : 10:34:21 »

Ne ne, vzreditelj, ki je doktor znanosti, je ze dostudiral (saj je doktor), Wink
Vidis, jaz pa ravno zato, ker hocem psa s papirji (razen v izjemnem primeru), ne bi kupila psa pri takem vzreditelju, ki je sicer res lahko tipi top, vendar je to, da ni rodovnika, dovoljsen minus, da ne kupim. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #639 : četrtek, 14.07.2005 : 10:42:19 »

Nuk-kako sva si različna(ni pojočega smileja)mene zanima tipi top pes Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #640 : četrtek, 14.07.2005 : 10:43:58 »

Oh, nisva si toliko, samo tvoja in moja definicija tipi top psa, sta razlicni. Wink
Sicer pa, ce pozorno preberes prejsnji post, bos videl, da omenjam tipi top vzreditelja, ne tipi top psa. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #641 : četrtek, 14.07.2005 : 17:14:21 »

nuk-torej, imaš rajši slabšega psa,samo da ima rodovnik.
100-tič-rodovnik je samo list papirja na katerem so napisani ateti ,pa stare mame etc...(pa kak poštar ) tako da kakšno nerodovniško leglo lahko samo koristi(psom),da se ohranja distanca od vsevednih vzrediteljev kateri itak parijo samo šampione(po izgledu),kar je pa zmeraj subjektivna ocena,ki s stvarnostjo nima veze.
Mall
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #642 : četrtek, 14.07.2005 : 17:36:40 »

Ah, malena, se enkrat preberi moja sporocila. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #643 : četrtek, 14.07.2005 : 17:44:34 »

Mal1, FCI standard, ki velja pri nas, je za vsako pasmo en sam. Tega se morajo drzati vsi sodniki. Res pa je, da je v okviru istega standarda enemu sodniku vsec mocnejsi pes, drugemu sibkejsi ..., ampak to se ne pomeni, da oba psa nista tipicna predstavnika svoje pasme. Seveda so se dogajale take in drugacne 'mucke', zato naj bi se kupovalo pri preverjenih vzrediteljih (na to te opozarja Nanook). Kako prepreciti goljufije? S povecanjem nadzora, strozjimi pravili in jasnimi sankcijami (ki naj bi veljale za vse) in vecjo ozavescenostjo in znanjem tako vzrediteljev kot predvsem kupcev. Nerodovniska legla nikakor ne koristijo nikomur in nicemer. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #644 : četrtek, 14.07.2005 : 18:06:42 »

Agnes-se strinjam ,ampak kateri pa so,oz.koliko pa je dobrih vzrediteljev.Po moji oceni je to razmerje premajhno,da bi rodovnikom slepo zaupal.Kar se tiče standarda je tako štorija za sebe,saj se spreminja po komercialno potrošniških smereh,namesto naravnih..in psi so čezdalj bolj podobni cocacolam,ker so tako fajn oblike.Lep primer je razstava v Mb,kjer lahko sodnik ocenjuje ne le znotraj ene  fci  skupine, temveč skoraj pol fci skupin.
Nuk-ah... Cry
Mall
Logiran
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines