mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 01:42:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Prehrana po operaciji
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prehrana po operaciji  (Prebrano 5860 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« : četrtek, 20.12.2007 : 20:58:16 »

Moj mali kosmatinček je bil pred tednom dni operiran. Za njim je precej huda operacija po kateri zaenkrat mislim, da lepo a počasi okreva, velik problem pa je, ker nima apetita.

Poskusila sem že vse, kar vem, da bi mu zadišalo. Trenutno poje malo konzervice, z okusom jagnjetine ampak mislim, da se mu bo/je že malo zamerila.

Ali ima kdo kakšen nasvet, kaj naj mu ponudim? Ali obstaja kaj res "dišečega" in okusnega, ki ne vpliva na prebavo - ne sme priti do zaprtja ali driske, saj je operacija zajela šivanje mehurja, črevesja in odstranitev ene ledvičke.

Ponudila sem mu že tuno, sirček, govedino, perutnine nočem, ker ga zapira, konzervice za mucke po operaciji (za mucke zato, ker bolj dišijo ...) ... res sem brez idej, samo enostavno moram vzbuditi apetit v njem, ker mora začet bolje jest, da bo lahko okreval.

Hvala za kakršenkoli nasvet.

lp,
Diana
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1 : četrtek, 20.12.2007 : 21:03:35 »

Mi smo imeli ene konzerve od hillsa ali royal canina za po operaciji. Ne spomnim se ali so to bile AD konzerve ali kaj drugega. Definitivno jih imajo v trgovini pri Zaninovicu.
Drzim pesti, da se cimprej pozdravita. Kiss
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #2 : četrtek, 20.12.2007 : 21:08:00 »

Definitivno AD konzerve. Te še mrtvega prepričajo, da pride jest. Namenjene so prav psom, ki okrevajo po operaciji in so nekoliko bolj kalorične kot navadne. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #3 : četrtek, 20.12.2007 : 21:09:10 »

Mi smo imeli ene konzerve od hillsa ali royal canina za po operaciji. Ne spomnim se ali so to bile AD konzerve ali kaj drugega. Definitivno jih imajo v trgovini pri Zaninovicu.
Drzim pesti, da se cimprej pozdravita. Kiss
Ja, mi tudi .
Od hill's-a, taka majhna konzerva ampak ful kalorična, namenjena prav takim primerom, ko pes okreva po operaciji.  Ponavadi jih imajo po vet klinikah in po nekaterih ambulantah.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #4 : četrtek, 20.12.2007 : 21:10:11 »

Ups... sva z Nežo istočasno pisali. Torej je zagotovo nekaj na teh konzervah.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #5 : četrtek, 20.12.2007 : 21:16:24 »

Aha, a če rečem AD konzervice bodo točno vedeli?

Tale konzervica za mucke, ki sem mu jo ponudila je tudi od Hillsa samo je i/d. Bom šla res jutri iskat, hvala vam. Kiss
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #6 : četrtek, 20.12.2007 : 21:17:45 »

Še to - a zagotovo ne zapirajo?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #7 : četrtek, 20.12.2007 : 23:34:32 »

Zagotovo ne zapirajo. So tudi zelo kalorične, zato naj te ne prestraši majhnost konzerve. Nekaj čudežnega mora bit noter, ker so vsi čisto nori nanje. In tudi, če poje samo polovico, bo dobro.
GET WELL SOON !!!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #8 : petek, 21.12.2007 : 10:39:21 »

Ja, te konzerve so res super, naša mala Arwen, ki poje drugače maksimalno pol peščice briketov dnevno je po carskem rezu zmazala kar dve naenkrat, pa še kakšno bi, če bi ji dali!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #9 : petek, 21.12.2007 : 15:20:35 »

Hm, zaenkrat še ni zanimanja, je pa res, da običajno zdaj po operaciji kaj v njega spravim šele okoli pete ure popldan. Upam, da bo šlo.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Prehrana po operaciji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines