mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:25:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Norfolk Terier
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Norfolk Terier  (Prebrano 24945 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
danimanfreda
novinec
*
Sporočil: 20


« : petek, 28.12.2007 : 14:11:12 »

Živjo, me zanima a ma kdo na forumu Norfolškega terierja, in me zanima kako bi se obnesel v stanovanju pa če ve kdo za kake mladiče...
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1 : petek, 28.12.2007 : 15:17:47 »

Živjo še tukaj!

Letos julinija je bilo prvo leglo te pasme v Sloveniji, imeli so dva samčka. Oba starša sta bila letos aprila na vzrejnem in sem jih videla v živo.  Smiley Lastnica oz. gospa, ki ji pomaga hodi na razstave in jo boš mogoče zasledila tudi na razstavi v Ljubljani.

V nastajanju pasme se je pojavljalo več imen za tega terierja; Cantab Terrier, Trumpington Terrier, Jones Terrier.
So v bližnjem sorodstvu še z eno simpatično pasmo - norviškim terierjem (Norwich Terrier).
Uporabljali so jih prevsem za uničevanje manjših glodavcev, danes pa so to psi, ki z veseljem zasedejo mesto na kavču.

To je pasma, ki je živahna,  zelo pogumna in ni agresivna. Načeloma se s psi dobro razumejo. Mladička je treba pa že od zgodaj navajati na druge hišne živali, saj so navsezadnje terierji z izrazitim lovskim nagonom. So tudi nežnega karakterja in se lepo vključijo v družinsko okolje, šolanje ne sme biti prisilno ampak odločno ter še vedno dovolj nežno. So dokaj samozavestni in vsekakor niso plašni.

Nikakor ni priporočljivo imeti to pasmo zunaj v pesjaku ali kako drugače, saj so na svojega gospodarja izredno navezani.
Živijo razmeroma dolgo; 12 - 16 let, idealna višina je tam do 30 cm, imajo žimasto dlako, ki jo je potrebno trimati (ne striči, ker se jim s tem dlaka uniči). Pridejo v več barvah; odtenki rdeče, pšenične, "black and tan" ali pa "grizzle".

Legla zaenkrat najbrž še ne bo, priporočam ti, da pokličeš na KZS in povprašaš.  Smiley


Lp, Sanja
Logiran
danimanfreda
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #2 : petek, 28.12.2007 : 15:49:02 »

Aha, hvala, a mogoče veš kje bi dobil naslov te gospe ki ima norfolškega terierja, da bi se še pri njej pozanimal?

P.S.: Sem moškega spola  Smiley
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #3 : petek, 28.12.2007 : 17:32:31 »

Zdravo, pa poglej še na *****, pod vzreditelji so objavljene tri psarne, dve avstrijski in ena slovaška, ki vzrejajo norfoklce.

V stanovanju se sigurno fajn obnese, saj za v pesjak itak ni. Redno trimanje, da ima tipičen izgled (pa tudi dlake potem nekaj časa ne pušča), zabaven, terier pač.

LP
Logiran
danimanfreda
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #4 : petek, 28.12.2007 : 18:04:07 »

A mi daš prosm link od teh 3 psarn?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : petek, 28.12.2007 : 18:25:50 »

danimanfreda, zal linka na javnem delu foruma ne bo in predlagam, da se obrnes na Kinolosko zvezo Slovenije ali na kinoloske zveze drugih drzav (http://www.mojpes.net/modules/www/viewcat.php?cid=31).

Pravila uporabe tega foruma najdes na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,1484.0.html.
Logiran

sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #6 : petek, 28.12.2007 : 18:43:34 »


Letos julinija je ...

Se opravičujem za čudno besedo, mišljeno je junija  sram

Poskusi res poklicati KZS, ali pa malo "pogooglaj".

Lp, Sanja
Logiran
danimanfreda
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #7 : petek, 28.12.2007 : 18:50:32 »

Sem poklical na KZS in so rekli da so končali delat in naj pokličem po novem letu. In kako mi bodo na KZS-ju lahko pomagal?
Logiran
danimanfreda
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #8 : petek, 28.12.2007 : 19:17:49 »

Sem že rezerviral samca in ga dobim junija!
Hvala za pomoč
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #9 : petek, 28.12.2007 : 19:31:20 »

Sem poklical na KZS in so rekli da so končali delat in naj pokličem po novem letu. In kako mi bodo na KZS-ju lahko pomagal?

Hmmm..., ja tudi na KZS-ju lahko imajo praznicne pocitnice. Sicer pa ne vem, kam se tako strasansko mudi Smiley.
Pomagali bi ti lahko z nasvetom, kje iskati naprej. Zato so tam in za to so placani. Se pravi, dajo ti kontaktne podatke vzreditelja, ki vzreja iskano pasmo, ce le-tega ni v njihovih evidencah, pa kontakt kluba, ki pokriva pasmo, ce se tega ni, pa ... hm ... najbrz recejo, da se obrni na sosednje kinoloske zveze.

Me veseli, da si tako hitro nasel psa.
Logiran

sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #10 : sobota, 29.12.2007 : 17:01:44 »

Ja lahko bi ti dali magar kontakt od SKT-ja ... Jaz sem se malce prepozno spomnila, da bi te lahko usmerili za informacije tudi tja, ampak nič zato.

Lepo, da ga boš dobil. Sam vprašanje; bo iz iste paritvene kombinacije kot je bilo letošnje leglo?

Le glej, da boš potem, ko ga dobiš, kako sliko pripopal tudi tukaj. Mogoče se bo oglasil, še kak nov lastnik ...  Smiley
Logiran
danimanfreda
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #11 : sobota, 29.12.2007 : 17:22:51 »

Ja, bo ista kombinacija!
Slike pa bojo ja Smiley
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #12 : sobota, 29.12.2007 : 17:37:34 »

Super!
Pa fino, da si rezerviral že sedaj, prebrala sem namreč, da imajo norfolki zelo maloštevilčna legla - da ni redko, da se skotita le dva mladiča...

Kako pa, da si se odločil ravno za norfolka?


Lp,
Sanja
Logiran
danimanfreda
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #13 : nedelja, 30.12.2007 : 11:05:04 »

Sm se odločal med višavskim terierjem in norfolkom, sam pol so mi bl pasale lastnosti norfolka pa sm se odloču za njega. Ja, lani so mel samo 2 mladiča (2 samca), letos upam da jih bo kej več kr sm 3. po vrsti rezerviral, sam tista dva pred mano si tko al tko želita samičko in ga bom verjetno dobil Smiley
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #14 : nedelja, 30.12.2007 : 13:17:12 »

Super, višavcev je že kar nekaj in lepo, da si se odločil za norfolka - so prav tako lepi psi ne samo po zunanjosti ampak tudi po značaju.

Meni sta se oba starša zelo dopadla, mogoče mi je bil malce boljši samec. Prijazna psa, taka "naročnika"  Grin
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Norfolk Terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines