mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 12:05:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Vnetje ustnih gub
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje ustnih gub  (Prebrano 5577 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« : sobota, 07.08.2004 : 19:43:51 »

Lep pozdravcek po dolgem zatisju! Wink

Moja Sookie ima en problemcek, in sicer, zacelo se je pred cca. 14-imi dnevi, ko sem opazila, da ima oteklo levo spodnjo ustnico in da ji grozljivo smrdi iz gobca. Sla sem k veterinaju, ki je ugotovil, da ma vnetje ustnih gub, kar je baje pri koker spanjelih pogosto, ker imajo take (fine  Wink ) mesnate ustnice. ;( Dal mi je antibiotike (ki jih je ze vse pojedla) in kremo... gingisan ali nekaj podobnega, s cimer naj bi ji negovala ustnice. Stvar pa se je namesto zboljsala celo malo poslabsala, ker sedaj je otekla se druga ustnica. Veterinar je rekel, da bo treba gube operativno popravit, da se notri ne bo vec nabirala hrana in vlaga ter povzrocala vnetje.

Zanima me, ce ima morda kdo izkusnje s tovrstno operacijo? Moja kuza ima najlepsi gobcek na svetu  Grin (povsem logicno, ne?) in se malo bojim, da bi bila po operaciji "sfusana", tako kot so nekateri psi "sfusani" po operaciji spodnje veke npr. Ali pa ima morda kdo izkusnje kako se tem vnetjem izognit? Sem sicer poskusala s ciscenjem gub veckrat na dan, pa vseeno ni nic boljse.

Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #1 : nedelja, 08.08.2004 : 11:17:59 »

Narahlo ji umij z razredčenim Hipermanganom, posuši s papirnato brisačko in glej, da bodo gube suhe. Drugače pa gub ne umivaj, ampak samo nežno obriši s papirnato brisačko.
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #2 : nedelja, 08.08.2004 : 11:21:13 »

Naš Otis je imel tudi težave z vnetji ustnih gub in so jih operativno zmanjšali, pa se mu to ne pozna čisto nič, razen da se mu morda malo bolj pocedi, ko pije vodo. Je pa zelo učinkovito.

Preden pa se morda odločiš za operacijo, bi mogoče bilo najbolje, da jih sčisti veterinar oz. da odstrani gnoj, ker je verjetno že prišlo do gnojnega vnetja. Sama boš najbrž to težko naredila, ker ga boli in bi moral pod pomirjevalo. Potem pa jih poskušaš naprej čistiti sama. Meni so se za to najbolj obnesle propolisove kapljice. Je pa dobro v gubah tudi redno briti dlako.
Logiran
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #3 : torek, 10.08.2004 : 14:22:49 »

Hvala za odgovore!

Sookie je med tem ze boljse, ker sem ji zacela gubice mazat z bepanthenom plus.

VZ: Kako ji naj pobrijem dlako v gubah? Z masicno? Britvico?  Huh

Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #4 : ponedeljek, 30.08.2004 : 13:12:07 »

Alizee, tole sem pa malo pozno videl. Najbolje s strojčkom.
Logiran
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #5 : torek, 31.08.2004 : 15:28:00 »

Ni problema. Včeraj smo operirali, zvečer je že hotla divjat z žogo.  Grin V soboto grejo šivi ven. Predvsem pa je pomembno, da ni "sfušana".  Smiley

(je pa simpatična, ko se po hiši zatika s tisto "satelitsko anteno", ki jo ima za vratom  Grin )

Lp!
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Vnetje ustnih gub
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines