mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:36:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Je pes zame?
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Je pes zame?  (Prebrano 28809 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
undertaker
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2



« : torek, 10.08.2004 : 12:39:11 »

Pozdravljeni, ljubitelji Smiley
Pred kratkim sem se preselila v lastno enosobno stanovanje (dokaj majhno 32m2) v večstanovanjski hiši z 8 strankami. V vsakem stanovanju je neka žival, 7 jih ima pse, 1 gospa pa muco. Pred hišo je veliko (skupno) dvorišče. Žal, neograjeno.

Že od nekdaj si želim psa, vendar se zaradi bivanja v najemniških stanovanjih zanj nisem odločila. Do sedaj. Naslednje leto spomladi nekje sem si zastavila čas, ko bi kepico pripeljala domov. Dilema je velika. Moja želja je sibirski husky - iz večih razlogov: zaradi krasnega karakterja tega psa, zaradi njegove premetenosti in intelegence, prekrasnega izgleda ter njegove neskončne energije. Ograde okoli hiše sama na svoje stroške ne planiram delati (ostale stranke vem, da ne bodo hotele). Zunaj sicer imam prostor za postaviti pesjak. Čeprav kolikor poznam sebe, močno dvomim, da bi ga zapirala v pesjak. Živim sama in ravno zaradi izpopolnitve prostega časa si psa želim, zato bi ga rada imela ob sebi skoz-torej v stanovanju. Delam cca 8ur dnevno - redkokdaj več. Ko bi pes dosegel odraslo dobo, se že veselim, da bi sproščala njegovo energijo ob kolesu. Vse to si znam naslikati v glavi, vem, da bi mi skrb za kužka bila v veselje (ne v breme), dlaka po stanovanju je najmanjši problem, itd. Predstavljati si ne znam stroškov povezanih z tem, da človek ima psa. Od cepljenja, hrane, veterinarjev, in še kaj verjetno. Bi mi lahko približno opisali, koliko vas v povprečju stane oskrba srednje velikega psa?
Sej vem, da ni lepo slišati takšno vprašanje, vendar je zelo pomembno, ker če človek zaide v finančne škripce....tudi kuža trpi zaradi manj kvalitetne oskrbe in menim, da so to stvari, ki jih je dobro vedeti, preden se odločiš v svoje življenje pripeljati te čudovite živali.

Hvala vnaprej Smiley)
Logiran
Binson
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #1 : torek, 10.08.2004 : 12:58:50 »

Mislim, da husky ni ravno primeren za v stanovanje... Undecided
Bolj se mi zdijo primerne majhne bubice Grin Wink...

Lp, Eva
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #2 : torek, 10.08.2004 : 13:02:40 »

Zlati prinašalec je pes, ki se ga ima lahko brez problemov v stanovanju!pa še tako zelo pameten, inteligenten, lep in krasen je Cheesy Cheesy
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #3 : torek, 10.08.2004 : 13:05:19 »

Cepljenja!

1., 2. in 3. (ko ga dobis) cepljenje proti kugi - cca. 5.000 SIt vsakic - potem pa 1x letno!
Cepljenje proti steklini cca. 7.500 SIT - 1x letno!

15 kg zakelja hrane je cca 10.000 SIT - po moje je to za kak mesec - ne vem koliko poje husky!

Priboljski stanejo cca. 5.000 SIT na mesec - vsaj mene - najmanj!

Igracke tudi vsak mesec kaksno! Cene so razlicne!

Povodec stane cca. 1.000 do 2.000 SIT, prav tako ovratnica, fleksi cca 4.000 SIT!

Posode so nekje 2.000 SIT ena - kovinska!

Solanje je:
mala sola cca. 20.000 SIT,
sola poslusnosti cca 40.000 SIT!

Cene kakrsnih koli storitev pri veterinarju so pa nekje od 5.000 SIT naprej - dalec naprej!
Seveda je vse odvisno od tega kako "dobrega" (zdravstveno) psa bi dobila/kupila!

Potem placujes vodo in ciscenje zanj - stanovanjski stroski (odvisno od bloka do bloka)! Cca. 2.000 SIT!

Rodovniski Husky stane po moje cca. 120.000 SIT, za nerodovniske ne vem!

Sigurno sem se kaj pozabila ...

Lp, Ursa

PS: Meni se zdi vsak pes primeren za stanovanje - seveda ob primerni dozi sprehodov, aktivnosti in ukvarjanja! Ce pa imas balkon, pa se toliko bolje!
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #4 : torek, 10.08.2004 : 13:08:51 »

Vsak pes je primeren za stanovanje. Bolj bodo znali povedati tisti forumovci, ki imajo enega ali vec psov v stanovanju in da se vse lepo obnese.
Hmm oskrba? Cepljenje 1-krat letno (steklina), mislim da je okoli 7.000 sit. Po zelji se proti kuznim boleznim 5.000 sit. Ko je se mladicek so cepljena pogostejsa. Jaz kupim vsako leto tudi Frontline proti klopom ki je za 3 mesece 5.000 sit. Glede hrane je odvisno katero znamko kupujes. Jaz dam za 20 kg Eukanube Lamb&Rice 11.000 sit. Imam pa priblizno 10 kg na mesec za enega psa. Potem so se tle ovratnice, povodci in razlicni pripomocki za pse.
Verjetno sem se kaj pozabila.

Lp, Eva
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #5 : torek, 10.08.2004 : 13:11:22 »

 8)hmm cene??? (morda bom kje malo pretiravala ali pa zaokrožila). Torej cepljenja te pridejo prvo leto približno 20.000,00 (2xkombinirano in enkrat steklina), potem pa vsako leto cca. 12.500,00 (1xkombinirano in 1xsteklina). Nekje povprečno kvalitetna hrana pride mesečno 10.000,00 (15kg vreča). Frontline letno cca. 15.000,00. Ovratnice, povodci, igračke.... Grin (verjemi ne boš se jim uspela upreti) minimalno 10.000,00 letno. Upam da nisem kaj pozabila  Undecided. Torej : približno 165.000,00 letno  Wink, seveda pa imaš popolnoma zdravega psa, ki se ne poškoduje, tudi žuželke ga ne pikajo, ne prehladi se ....  Cool Grin

Moji letošnji stroški zaenkrat so okoli 350.000,00  Undecided Roll Eyes Huh(boljše bi bilo če ne bi računala  Undecided)

 Wink LP Noli
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #6 : torek, 10.08.2004 : 13:17:11 »

stanovanje je res malo premajhno,ampak če se boš veliko ukvarjala z njim, večino prostega časa bo po mojem vseeno ok...
pes bo verjetno tistih osem ur prelenaril in prespal, ko pa boš doma se boš pa morala navadit da boš večinoma zunaj...
razumem te da si želiš prav tega psa in te ne more nihče prepričat v kaj drugega, ker je bilo pri meni isto Wink dalmatinec in pika. Smiley
glede stroškov pa:moj je še mladič in sem bila vsak mesec tudi po 4-krat, 5-krat pri veterinarju, cepljenja,pregledi...tako da po mojem še največ stane ko je mladič!potem pa je tu še hrana, sredstva proti bolham in klopom, igrače, oprema...
stane že veliko ampak njegova družba vse odtehta Wink

lep pozdrav!


Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #7 : torek, 10.08.2004 : 13:41:35 »

No, glede hrane in obvezne opreme so ti že ostali vse povedali. Če te slučajno "potegnejo" pasje razstave (pazi, to je zelo nevarno Grin Wink-kar vprašaj Nely ali pa Retrieverko Wink), potem računaj še kakšnih 15 tisoč na razstavo.

Imam pa občutek, da psa ni težko financirati, dokler ne zboli. Ker ko pa je enkrat nekaj narobe, se stroški kar vrtoglavo povečajo Shocked Lips Sealed Veterinarji so dragi Angry

Sicer pa ni velike razlike med stroški majhnega ali velikega psa. Razlika je edino v hrani in morebitnih zdravilih. Za igrače je ista cena, za cepljenje je ista cena, za povodec je skoraj ista cena...

Lp Jana
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #8 : torek, 10.08.2004 : 15:45:39 »

Lepo da si želiš postati pesjanka! Wink

Stroški so res variabilni, a držati moramo pesti, da so kužki zdravi. Ko gremo mi v trgovino za male živali pride do bankrota, a potem se nekaj časa ne vrnemo pa gre... Vse skupaj se porazdeli skozi celo leto in to je "gut".

Kuža pa ti te tolarčke vrača, ko te spravlja v dobro voljo, te čuva, se s tabo igra, da ne govorimo koliko prihrani, ker ti ni več treba obiskovati aerobike, fitnessa... Odpravlja ti strese, gube z obraza, privablja obiske, spozna z ostalimi pesjanerji... Grin

Jaz sem absolutno za kužka v stanovanju, a ob prvi priložnosti jo pa le oba odkurita v prostost!

Veliko lepih želja,
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #9 : torek, 10.08.2004 : 16:15:40 »

Ulala!
Kako sem vesela, da sem pokukala v tole temo! Cheesy
Najprej, da ne bom čez kolena vse tiste, ki pravite, da husky ni za v stanovanje! Wink
Undertaker, ne bom ti solila pameti in te prepričevala, kako krasni so ti psi. Sama sem( ups! SVA!!) ponosna lastnika dveh čudovitih huskijev, živita z nama v stanovanju. Ti pa predlagam en test; če imaš kakšno popoldne čas, te vabim na obisk, da boš videla kako zgleda naše življenje. Potem pa te bo ali minilo, ali pa še bolj zagrabilo! Grin

Lili & zverinici
Logiran
undertaker
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2



« Odgovor #10 : torek, 10.08.2004 : 21:07:45 »

Najlepša hvala vsem, ki ste si vzeli čas za odgovor. No, moram priznati, da se mi stroški ne zdijo toliko pretirani, seveda pod pogojem, da je pes res zdrav. Obiski veterinarjev vem da znajo biti vrtoglavi-v denarnici. Sem bila ponosna lastnica čudovitega (izjemno trmastega) mucka, ki ga je na mojo nesrečo povozil avto - operacija je stala nekje okrog 90.000...in to kar lepo število let nazaj. Vendar sklepam, da se vsak lastnik potrudi tudi na tem področju, če ima žival resnično rad. Zase vem, da se bom  Grin. Ne, razstave me ne zanimajo, psa bi imela izključno zaradi družbe in prijetnejših dnevov. Tudi na sprehod se bo lažje podati v družbi.
Malo ste pomirili moje skrbi - na kupu zgleda res dosti, vendar porazdeljeno časovno pa spet ni tako hudo. Smiley

Bajki, res hvala. Bi bilo poučno videti to sceno v živo. Sicer niste ravno najbližje meni, vendar to tudi ni nepremostljiv problem  Cheesy.
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #11 : torek, 10.08.2004 : 21:20:24 »

Sem videla, da si že popravila sporočilo!
Ja, smo iz Trbovelj, kar je cca eno uro iz Maribora.
S stroški je pa tako: kužka zanima le, da ima hrano in vodo in kakšno stvar, ki jo lahko žveči. V praksi pa je tako, da vedno ko greš v trgovino, kupiš še kakšen priboljšek za malega navihanca!

Če pa se odločiš za obisk, te bomo vsi veseli!

Lili&zverinici
Logiran
TADEJA
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #12 : petek, 20.08.2004 : 14:34:54 »

V prvih vrsticah: dajte trikrat hura zame, da sem se uspešno prijavila, čeprav uporabo še nisem dobro poštudirala. In seveda lep pozdrav vsem lastnikom kužkov! Tudi sama bom kmalu lastnica zlatega prinašalca, ki ga že težko čakamo.
Mogoče ne bom svojega vprašanja postavila v pravo tematiko, pa vendar.
Naša družina se je temeljito pripravila na prihod družinskega člana, in kljub vsem neljubim stvarem ki nas čakajo, smo srečni in mnenja da ravno ta kuža potrebuje nas in mi njega.
Pa vendar se mi poraja vprašanje, kako kužek preživi čas, ko je sam doma? Glede na to, da bomo dobili majhno kepico, ki mora tudi v dop. času papati itd. mi bo pri vsem skupaj pomagala mama, ki sem ji že v naprej hvaležna. Kaj pa potem, ko mladiček malce zraste? Bo trpel če bo od 8 do 15 ure sam??? sicer ne vsak dan, pa vendar??? kako to samoto prenašajo psi, le kaj se jim podi po glavi? Seveda te je vesel ko prideš in več kot polovico dneva preživiš z njim, ampak še vedno bo dop. sam.
upam da se nisem preveč zapletla v tem vprašanju? Vesela bom vsakega odgovora, ki mi bo olajšal dušo.
Nihče si ne želi biti sam!
TADEJA
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #13 : petek, 20.08.2004 : 14:47:12 »

Dobrodosla Tadeja,

o vprasanjih, ki te pestijo Wink, je nekaj napisano v temi Koliko časa sam/a doma, ki je v rubriki mi in naši psi. Marsikaj zanimivega se o prvih tezavah s pasjim nedobudnezem najde tudi v rubriki vzgoja.
Logiran

TADEJA
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #14 : petek, 20.08.2004 : 15:02:03 »

Hvala za pomoč, saj sem vedla, da se ne znajdem še čisto dobro na tem forumu, ampak vaja dela mojstra. ;o)
Lep dan še naprej!
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Je pes zame?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines